Skocz do zawartości

Upgrade toru - Dave, Pasithea, Headonia, WA32, WA33 ?


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, chyba zamieniłem miejscami ocenę z superconductorem i bez. Powinno być tak:

image.png

Z superconductorem jest wyraźna zmiana. I gdyby nie cena to powiedziałbym że zdecydowanie warto.

A biorąc pod uwagę cenę to nie wiem - chyba każdy powinien to ocenić wg. swojego budżetu, bo tu już wyraźnie działa "law of diminishing returns".

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave vs Pasithea+Niimbus - na razie 2:1

Na 2 kawałkach bardziej podobał mi się Dave, na 1 Pasithea.

Jak dobrze pójdzie jutro pojedynku ciąg dalszy...

20221129_163254.jpg

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał(a):

Pasithea po usb?

Nie, Pasithea była po optyku.

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

Jak Ci się Niimbus podoba? 

Jest fajny. Bardziej mi podchodzi niż Enleum. Ale Dave bez niego też się broni. I na HEk-ach i nawet na wymagających Susvarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Czyli niewiele lepiej niż po usb o ile w ogóle. 

Spróbuję jutro też po USB, ale streamera nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave vs Dave+Enleum z RCA Oyaide, HEkSE, kawałek Lady in Red: sam Dave ma ciemniejsze tło, Enleum ma bardziej punktowe uderzenie basem i mniej wybrzmiewające echa. Sam Dave ma większe instrumenty i gładszą średnicę. Lekki szum w tle z Enleum.

--

Dave vs Dave+Enleum z RCA Furutech, HEkSE, kawałek Lady in Red: jeszcze więcej szumu tła z Enleum, gorsze zróżnicowanie tonalne / barwa.

--

Dave vs Dave+Enleum z RCA Fiio, HEkSE, kawałek Lady in Red: mocny szum w tle przy wyłączonej muzyce, barwy z Nimbusem lepsze niż na Furutechu, może nawet lepsze niż na Oyaide?

--

Szum w tle się zmniejsza jeśli "gra głównie Dave" czyli potencjometr na Dave do góry a na Enleum na minimum.

 

20221201_114515.jpg

--

Dave vs Dave+Enleum z RCA Oyaide, Susvara, kawałek Lady in Red: na Dave fajna średnica, ale bas mniej dociążony niż HEkSE, może ciut brakuje mocy?

z Enleum - nie ma szumu w tle, dół jest nadal punktowy, ale lepiej dociążony

Tequila - lepsza głębia niż na HEkSE, bardziej 3D same instrumenty

Tango Jalousie - super barwa i faktury

Tiny Alien - super plastyka przestrzeni

Please Baby - ale energia, ten kawałek na większości innych torów jest "ospały"

Smooth Criminal - słychać wszystkie wibracje strun, scena nie jest super szeroka, ale fajnie głęboka vs HEkSE

Someone - super wokal i instrumenty

 

--

z samym Davem Susvary też grają, ale trzeba dać je bardzo głośno (0dB na Dave)

--

Dave + Meze Elite

vs Susvary - cofnięta średnica, niższe tonalnie, węższa scena, nie tak wyczynowe, ale nic im nie brakuje i są bardzo przyjemne, ciut gorsza barwa niż Hifimany, nie tak analityczne, fajne do relaksu

---

Dave+Niimbus 5 z RCA Oyaide, Susvara - nie ma tego wypełnienia dołu jak z Enleum. Nie wiem jakie parametry mocy mają Enleum vs Niimbus ale Susvary zdecydowanie wolą Enleum.

---

Dave vs Pasithea+Niimbus na HEkSE:

- Lady in Red: Dave ma większą dynamikę, gładsze wokale

- Far from any road: znowu dynamika - Dave ma większą różnicę pomiędzy dołem i górą, Pasithea + Niimbu mają nie tak głęboką scenę

Jak na moje uszy to Dave wygrywa zdecydowanie.

--

Dave vs Pasithea+Enleum na HEkSE:

- Tango Jalousie: Dave ma głębszą scenę, bardziej czarne tło, bogatsze barwy, lepszą dynamikę

- Zombie: Pasithea gra bardziej "na jednym tonie" - znowu rozpiętość dynamki, barwy są bardziej szare, wokale mniej płynne - są lekko szaro-chropowate, Dave ma lepszą separację instrumentów na bardziej skomplikowanych i intensywnych kawałkach

--

Dave + Expanse: mało mocy?

Dave+Enleum+Expanse: Zombie; z tym ampem jest lepiej, scena mniejsza niż HEkSE, niżej tonalnie, wokal bliżej tonalnie do instrumentów niż z HEkSE; ciemniej, barwa jest, ale mniej wyraźnie, przez ciemne okulary; bardzo fajny dół

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał(a):

Moim zdaniem wzmacniacz coś zbiera po kablach

Mocno słychać przełączanie gain w enleum z podłączonym davem - takie trzaskoszumy. Podejrzewam dejwa, że nie podobają mu się te zmiany na wyjsciu. Lepiej kręcić gałką na dejwie przy ustalonym poziomie na enleum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał(a):

Mocno słychać przełączanie gain w enleum z podłączonym davem - takie trzaskoszumy. Podejrzewam dejwa, że nie podobają mu się te zmiany na wyjsciu. Lepiej kręcić gałką na dejwie przy ustalonym poziomie na enleum.

No ale piszecie o szumach czy o dźwięku przy zmianie głośności coś podobnego jak w Niimbusie?

Do Susvar trzeba zmienić gain z pilota w Enleum.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio-wieża Babel:

 

20221201_164349_HDR.jpg

 

Tylko Dave stoi z boku, bo nieustawny jest i nie chciał dołączyć do piramidy.

No ale on ma w dalekim poważaniu większość towarzystwa po prawej (poza Enleum, z którym się dobrze paruje pędząc Susvary).

45 minut temu, saudio napisał(a):

Dziwne z tą głośnością i szumami, w Enleum nie ma regulacji głośności potkiem, od steruje ustawieniem gain, do tego lepiej ustawić niższy poziom wejściowy tak 700mV a nie 3V jak w DAC mode w Dave. Moim zdaniem wzmacniacz coś zbiera po kablach.

Możliwe, ale to i tak nie ma praktycznego znaczenia w tej sytuacji, bo z większością słuchawek (poza Susvarami i Abyssami) Dave sobie bardzo dobrze radził sam, bez dodatkowego wzmacniacza, a z Susvarami i Abyssami szumu w Enleum nie było.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konrad_a napisał(a):

Audio-wieża Babel:

 

20221201_164349_HDR.jpg

 

Tylko Dave stoi z boku, bo nieustawny jest i nie chciał dołączyć do piramidy.

No ale on ma w dalekim poważaniu większość towarzystwa po prawej (poza Enleum, z którym się dobrze paruje pędząc Susvary).

Możliwe, ale to i tak nie ma praktycznego znaczenia w tej sytuacji, bo z większością słuchawek (poza Susvarami i Abyssami) Dave sobie bardzo dobrze radził sam, bez dodatkowego wzmacniacza, a z Susvarami i Abyssami szumu w Enleum nie było.

A Ty Susvar na tym gumiaku słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, saudio napisał(a):

A Ty Susvar na tym gumiaku słuchasz?

Tak, to był jeden z moich dzisiejszych testów.

Testowałem też z kablem Tonalium polecanym przez hifiphilosophy.com.

Zauważ że gumak jest wpięty do Hugo2.

Więc test był taki: zakładając skończony budżet - czy lepiej gra Dave+HEkSE, czy lepiej Hugo2+Susvara...

Odpowiedź wcale nie jest trywialna, bo moim zdaniem zależy od typu muzyki / kawałka.

A co do kabli to te gumaki wcale nie są najgorsze - szczególnie z Dave.

No i kable to jest wykończeniówka - jak już kupimy DACa, amp-a i słuchawki, a przy zestawie Dave+Enleum+Susvara to nie są to szybkie zakupy (zakładając że jesteśmy w miarę zwykłym śmiertelnikiem).

 

A jakie kable polecasz do Susvar?

 

Przy okazji jeszcze fajny test kilkunastu wzmacniaczy ze Susvarami:

The ULTIMATE Hifiman Susvara Review (soundnews.net)

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_a napisał(a):

czy lepiej gra Dave+HEkSE, czy lepiej Hugo2+Susvara...

Odpowiedź wcale nie jest trywialna, bo moim zdaniem zależy od typu muzyki / kawałka.

No nie ma tu różnicy jakości. Zabawa zaczyna się przy Dave+Enleum; po włączeniu Susvar lub Abyssów do tej pary  nie chce się słuchać czegokolwiek innego. Mam w dupie to hobby.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, konrad_a napisał(a):

Przy okazji jeszcze fajny test kilkunastu wzmacniaczy ze Susvarami:

The ULTIMATE Hifiman Susvara Review (soundnews.net)

Jak Fa-10 dostał overalla ponad 8, to mój SuSy Dynahi wyjeżdza ponad skalę... do 20😆 Susvary tak obnażyły braki Fluxa, że musiałem go sprzedać. A tak mi się podobał do tego czasu😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cain1916 napisał(a):

Jak Fa-10 dostał overalla ponad 8, to mój SuSy Dynahi wyjeżdza ponad skalę... do 20😆 Susvary tak obnażyły braki Fluxa, że musiałem go sprzedać. A tak mi się podobał do tego czasu😂

 

A skąd masz tego SuSy? Sam poskładałeś czy gdzieś da się kupić?

 

33 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Niimbus lepiej Davem czy Pasitheą?

Z Pasitheą, bo Dave ma podobny wzmacniacz wbudowany.

A według moich uszu Dave gra zdecydowanie lepiej niż Pasithea.

 

28 minut temu, saudio napisał(a):

Może przyjadę do was z mscalerem ;)

Zapraszamy.

Edytowane przez konrad_a
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Niimbus lepiej Davem czy Pasitheą?

Żartujesz z tą Pasitheą?

25 minut temu, saudio napisał(a):

Może przyjadę do was z mscalerem ;)

Nie dobijaj mnie i tak już powinienem wejść pod stół i szczekać za podsmiechu.ki z Susvar. Ale prawdą jest, że pokozoły dopiero z Enleum i Davem. Nadal, co prawda, dodają od siebie tego audiofilskiego piękna, ale kuna w końcu się odezwały tak jak kosztują.

8 minut temu, konrad_a napisał(a):

Dave gra zdecydowanie lepiej niż Pasithea.

To jest oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum czytałem, że Dave wcale nie jest lepszy Toppinga Dx3 Pro (czy jak to się tam ten Topping zwie) :D

 

Szkoda, że ten Dave mi się w ogóle nie podoba wizualnie, a to dla mnie też ważne, ale może zaryzykuje i wezmę sobie go na testy. Po wyborze wzmaka oczywiście.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności