Skocz do zawartości

Upgrade toru - Dave, Pasithea, Headonia, WA32, WA33 ?


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Pioj napisał(a):

Dołączę się do tematu. Ponieważ budżet duży, ja chciałbym oddać swój głos na Dan Clark Audio expanse. Dla mnie, to najlepsze hi-endowe słuchawki na rynku.

Chyba nie szkodzi posłuchać ich...

Słuchałem. Brakuje im iskrzącej i detalicznej góry którą można znaleźć w HEkSE, Utopiach, i D8000. Testowane na 2Cellos i na "Winter" Nigela Kennedy'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Słucham ****ie muzyki akustycznej, wokali, trochę jazzu, ciut klasyki, ciut rocka.


Do tej muzyki i pod preferencję "iskrzącej góry" zapoznaj się z Grado GS3000e. Z Hugo2 powinno dobrze zagrać, bo w przeciwieństwie do pozostałych GS-ów do modelu 3000e sztukmistrze z Brooklynu nie zapomnieli wsadzić basu ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, konrad_a napisał(a):

No więc może Dave+WA33? Przy takim zestawie można mieć i technicznie (prosto z Dave-a) i bajkowo (po podłączeniu lampy).

 

Testowałem takie zestawienie, dave + wa33 i Abyss i nie było to zbyt udane. Bardziej pasował mi tu Morphues, nie mówiąć już o pasithea. 

WA33 to nie jest brzmienie typowe dla lampy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, euter napisał(a):


Do tej muzyki i pod preferencję "iskrzącej góry" zapoznaj się z Grado GS3000e. Z Hugo2 powinno dobrze zagrać, bo w przeciwieństwie do pozostałych GS-ów do modelu 3000e sztukmistrze z Brooklynu nie zapomnieli wsadzić basu ;)

wbrew pozorom te grado to nie taki głupi pomysł; tym bardziej, że dostępne są już 3000X. Z hugo zagra świetnie i też cena jest na poziomie poniżej 10 tyś. Rzecz jasna, Abyssy (myślę, że w tym także Diany) zagrają półkę wyżej, więc nie będzie to set utimate. Ze słuchawek w połowie ceny 1266, RAAL REQUISITE CA-1A zrobiły na mnie świetne wrażenie i mięcha mi tam nie brakowało, choć technicznie zdecydowanie gorsze niż abyssy, mięcha też jest mniej. No co tu dużo gadać, jak się chce doświadczyć czegoś na poziomie Abyss 1266 + wa33 + pasithea to trzeba kupić...Abyss 1266 + wa33 + pasithea 🤷‍♂️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head-fi jest gość, który obecnie ma RAAL-e i przerobił masę hi-endów (Dave, Enelum, etc.). Pisał, że combo Grado GS3000e z wzmacniaczem Grado RA-1 na bateryjkę gra mu tylko o włos gorzej niż jego obecny system RAAL-a. A wzmacniacz RA-1 wolał zarówno od Dave'a jak i Eneluma.

 

Aha, nie biorę odpowiedzialności za ten wpis ;) 

 

@Samuel_ GS3000x są podobno już wręcz ciemne w sygnaturze, z wygładzoną górą.

Edytowane przez euter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

 

Tutaj fajna recka WA33, która mnie osobiscie w jakiś sposób zachęca do zakupu. Tym bardziej, że za DAC robi Holo. Sporo osób mówi, że to bardzo dobry zestaw, co daje mi przypuszczać, że powinno być nieźle ;) Nie wiem czy oglądałeś, ale lubię tego recenzenta Golden Sound - fajnie i treściwie się wypowiada. 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, euter napisał(a):

Na head-fi jest gość, który obecnie ma RAAL-e i przerobił masę hi-endów (Dave, Enelum, etc.). Pisał, że combo Grado GS3000e z wzmacniaczem Grado RA-1 na bateryjkę gra mu tylko o włos gorzej niż jego obecny system RAAL-a. A wzmacniacz RA-1 wolał zarówno od Dave'a jak i Eneluma.

 

Aha, nie biorę odpowiedzialności za ten wpis ;) 

 

@Samuel_ GS3000x są podobno już wręcz ciemne w sygnaturze, z wygładzoną górą.

każdemu gra w sercu coś innego - wg. mnie takich wpisów, niezależnie od tego, jakie by tu sprzęty nie powstawiać, nie należy brać jako podstawę własnych wyborów. Znajdzie się taki jeden, co mu gs3000e zagrają o włos gorzej niż RAAL-a, a i znajdzie się taki drugi (a nawet i zgraja takich "drugich"), co powiedzą, że nie ma większego sensu porównywać Ralfa Schumachera z Michaelem Schumacherem :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał(a):

Masz dziwnie ustawione bo powinien być PCM, no i wyłącz filtr.

Tak, już zmieniłem na PCM (chociaż przy HQPlayerze w trybie DSD wróciłem na chwile do DSD Plus).

Dlaczego filtr wyłączyć? Podobno Watts zaleca wyłączenie przy MScalarze i włączenie bez MScalera....

--

Manual też sugeruje ON w celu odcięcia śmieci powyżej 60kHz:

image.png

--

Pierwsze obserwacje: Hugo2 wolę z optykiem (Supernova 7) a Dave-a wolę z USB.

Jeśli chodzi o różnice tonalne vs. Hugo2 to Dave ma lepsze dociążenie dołu.

Wzmacniacz w Dave mnie nie zachwycił - po podłączenia Pathosa Aurium uśmiechnąłem się szerzej. Jest dłuższe wybrzmiewanie, ciut więcej słodyczy i koloru.

Co ciekawe, czułem że Aurium gubi / rozciera niektóre detale z Hugo2, ale nie mam takiego wrażenia z Dave. Może Dave daje na tyle dużo szczegółu że to już jest poza granicą mojej percepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym jest nieznacznie lepiej przynajmniej u mnie, ale to na prawdę minimum zmiany.

Przy DSD powinien być DSD a przy PCM PCM, choć działa w obu kierunkach.

Słuchaj optyka przy odłączonym USB.

Ty słuchasz na HEkach ? Jak tak to powinna być słyszalna różnica w przestrzeni, natomiast wypełnienie zwłaszcza basu to przy planarach pewien mankament Dave ze słuchawkami, no może poza Empyreanami.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, saudio napisał(a):

Przy wyłączonym jest nieznacznie lepiej przynajmniej u mnie, ale to na prawdę minimum zmiany.

Przy DSD powinien być DSD a przy PCM PCM, choć działa w obu kierunkach.

Słuchaj optyka przy odłączonym USB.

Ty słuchasz na HEkach ? Jak tak to powinna być słyszalna różnica w przestrzeni, natomiast wypełnienie zwłaszcza basu to przy planarach pewien mankament Dave ze słuchawkami, no może poza Empyreanami.

Tak, słucham na HEkach. Nie mam problemu z wypełnieniem basu. Bardziej na średnicy mi czegoś brakuje. Chyba takiego dłuższego wybrzmiewania. Lampa to lekko lukruje tak jak lubię. W sumie to zależy od kawałka i nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał(a):

😂🤪🤪🤣

image.png

Tylko prosiaczek teraz prawie jak jednorozec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem teraz CIEM-y 64Ears Adel A12 i już nie potrzebuje lampy. Jest barwa, jest ciepła średnica.

HEki lubią Dave-a z lampą. Bez niej jest trochę "surowo i technicznie".

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, saudio napisał(a):

Eeee potrzebujesz mscalera ;)

MSacaler poprawia coś ze średnicą, czy tylko dodaje rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie dodaje rozdzielczości tylko porządkuje scenę, zmiana jest też bo wchodzisz innym wejściem do Dave spdif a nie usb czy optykiem. Jak porównujesz wejścia to odłączaj pozostałe, zwłaszcza jak chcesz sprawdzić jak gra po optyku.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, saudio napisał(a):

On nie dodaje rozdzielczości tylko porządkuje scenę, zmiana jest też bo wchodzisz innym wejściem do Dave spdif a nie usb czy optykiem. Jak porównujesz wejścia to odłączaj pozostałe, zwłaszcza jak chcesz sprawdzić jak gra po optyku.

Tak, tak, już pisałeś o tym odłączaniu. Odłączam. Ma to sens, bo po co ewentualny dodatkowy szum po USB pchać obok optyka.

Co do optyka to się miotam - wczoraj wygrało USB, a dzisiaj wolę optyka. Wydaje mi się że USB jest bardziej rozdzielcze, a optyk bardziej wypełnia/dociąża. Więc znowu - chyba zależy od kawałka co wolę.

--

Czy to jest normalne że Dave czasami wyłącza ekran na 0,5 sek podczas grania?

9 minut temu, konrad_a napisał(a):

Tak, tak, już pisałeś o tym odłączaniu. Odłączam. Ma to sens, bo po co ewentualny dodatkowy szum po USB pchać obok optyka.

Co do optyka to się miotam - wczoraj wygrało USB, a dzisiaj wolę optyka. Wydaje mi się że USB jest bardziej rozdzielcze, a optyk bardziej wypełnia/dociąża. Więc znowu - chyba zależy od kawałka co wolę.

--

Czy to jest normalne że Dave czasami wyłącza ekran na 0,5 sek podczas grania?

--

Podobno tak ma być:

image.png

--

image.png

 

Tylko nie do końca rozumiem jakie on ustawienia musi tam czasem zapisywać podczas grania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne, że przygasa podczas zapisu, chyba przy każdej zmianie to robi, można też ustawić na opcję 4 i będzie się wyłączał po chwili.

Z usb trzeba zadbać o to by śmieci z zasilania po usb nie wchodziły do niego, to może być przyczyna, jak grasz z notebooka to odłącz zasilacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności