Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Upgrade toru - Dave, Pasithea, Headonia, WA32, WA33 ?


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, saudio napisał(a):

Wzmacniacz, jak Susvary nie odjechały HEkom. 

Możliwe. Będę musiał kiedyś posprawdzać jeszcze raz na spokojnie. Więc być może w moim docelowym torze zamiast Abyssów byłyby Susvary. Nie wykluczam.

1 minutę temu, Kridzu napisał(a):

Z tego co kojarze WA33 miał na AVS zmienione lampy 2A3 na PSVane Acme 2A3. Reszta stockowa. 

Serio? Ja myślałem że to był "ten tańszy" stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Rozumiem. To też mi daje do myślenia, skoro tak Cię powalił dźwiękiem ten zestaw, że nawet Enleum nie zrobił żadnego wrażenia. WA33 był na stockowych lampach? Pewnie tak, ale wolę się upewnić czy na stockach też tak świetnie gra. Ja jak wiesz, mam ogromny dylemat co do wzmaka i Tobie może to też da do myślenia - dziś przeleciałem cały wątek na Head Fi na temat WA33 i często się powtarza problem, a w zasadzie narzekanie ludzi na brzęczenie/brumienie tego kolosa. Zaczęło mnie to zastanawiać, pomimo, że byłem już w zasadzie zdecydowany. Na ten przykład Envy jest absolutnie cichutki z zewnątrz. Jak makiem zasiał. Majac takie WA33 w odległości ~jednego metra od głowy nie wiem czy nie będzie mi to przeszkadzać...

 

Na AVS żadne brumienie by się nie przebiło przez hałas dookoła.

Na headfi podobno niektórzy wolą tego nowego WA23 Luna od 33. Zobacz na wątek WA23.

Bardzo jestem ciekawy jak by mi zagrał zestaw Hugo2+WA33+HEkSE albo Hugo2+WA23+HEkSE.

9 minut temu, Kridzu napisał(a):

Z tego co kojarze WA33 miał na AVS zmienione lampy 2A3 na PSVane Acme 2A3. Reszta stockowa. 

No to kolejne 3k trzeba doliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę, dziękuję. Niemniej ja nie biorę pod uwagę WA23, bo mi się wizualnie nie podoba. Jestem trochę dziwak i na mnie nie należy zwracać uwagi - u mnie wygląd ma takie samo duże znaczenie jak dźwięk :)

 

A jeszcze z czystej ciekawości dopytam - słuchałeś może Warwick Bravura? Byłem bardzo ciekaw tego zestawu, ale po AVS wnioskuję, że furory to on nie zrobił. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

Zobaczę, dziękuję. Niemniej ja nie biorę pod uwagę WA23, bo mi się wizualnie nie podoba. Jestem trochę dziwak i na mnie nie należy zwracać uwagi - u mnie wygląd ma takie samo duże znaczenia jak dźwięk :)

Wiesz co, chyba tutaj się z Tobą zgodzę. Najczęściej nie patrzę na wygląd, ale WA23 jakoś mi nie leży...

 

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

A jeszcze z czystej ciekawości dopytam - słuchałeś może Warwick Bravura? Byłem bardzo ciekaw tego zestawu, ale po AVS wnioskuję, że furory to on nie zrobił. 

Nie, tego nie słuchałem. Nie wiedziałem że taki zestaw był. Gdzieś mi musiał umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć był. W każdym razie również słyszałem co mi nawet Marcin @kurop potwierdzał, że niesamowite wrażenie dźwiękowe na ludziach robił zestaw od Raala. Podobno petarda. Tyle tylko, że wizualnie też mi nie podchodzi :D Ale myślę, że warto spróbować, bo wielu ludzi się zachwyca. 

 

Powodzenia z wyborem, będę trzymał kciuki 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Rozumiem. To też mi daje do myślenia, skoro tak Cię powalił dźwiękiem ten zestaw, że nawet Enleum nie zrobił żadnego wrażenia. 

Enleum był ze Susvarami i AK CA1000, a WA33 z Abyssami i Pasitheą. Jak na mój gust to ten drugi zestaw grał o półkę wyżej.

No i teraz nie wiem - czy to DAC, czy to AMP, czy słuchawki. Czy wszystko razem w synergii. Ale coś tam zdecydowanie grało.

Edytowane przez konrad_a
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, konrad_a napisał(a):

Enleum był ze Susvarami i AK CA1000, a WA33 z Abyssami i Pasitheą. Jak na mój gust to ten drugi zestaw grał o półkę wyżej.

No i teraz nie wiem - czy to DAC, czy to AMP, czy słuchawki. Czy wszystko razem w synergii. Ale coś tam zdecydowanie grało.

No wiesz porównujesz CA1000 z Pasitheą, z całym szacunkiem dla CA ale on np. nie ma co szukać przy Dave. Zależy czym były podłączone itd.

Może wyszli z założenia że Enleum ma tylko RCA i CA też i tak podłączyli, ale sorki Sabre …. Już lepiej jakby tam było SP3000 ale to dalej słabo, trzeba było podłączyć swoje Hugo2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał(a):

No wiesz porównujesz CA1000 z Pasitheą, z całym szacunkiem dla CA ale on np. nie ma co szukać przy Dave. Zależy czym były podłączone itd.

Może wyszli z założenia że Enleum ma tylko RCA i CA też i tak podłączyli, ale sorki Sabre …. Już lepiej jakby tam było SP3000 ale to dalej słabo, trzeba było podłączyć swoje Hugo2 ;)

Ja nie mówię że to fair porównanie. Po prostu takie były tam zestawy. Chyba nawet próbowałem podłączyć Hugo2. Ale Pasithea+WA33+Abyssy nadal grały lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo należałoby wziąć poprawkę na fakt, że na AVS Feliks Envy grał z jakimś Rose. Chociaż cholercia to wie, bo może to jakiś dobry DAC. Ja nie znam. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

To samo należałoby wziąć poprawkę na fakt, że na AVS Feliks Envy grał z jakimś Rose. Chociaż cholercia to wie, bo może to jakiś dobry DAC. Ja nie znam. 

Słuchałem tego zestawu. Nie powalił mnie. Ten Rose jest na AK4499EQ, więc całkiem niezły DAC, ale raczej poniżej poziomu Peasithe-i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Ja nie mówię że to fair porównanie. Po prostu takie były tam zestawy. Chyba nawet próbowałem podłączyć Hugo2. Ale Pasithea+WA33+Abyssy nadal grały lepiej.

Spoko tylko tak zauważyłem, że to nie było szczęśliwe połączenie. Będę musiał posłuchać tego Soneta kiedyś. Lampy to lampy dużo czarowania, fajna zabawa, ale to takie piękne bajkowe granie, przyjemnie się tego słucha, fajnie dla zmiany, ale pamiętam jak miałem Eurydice po jakimś czasie zaczeła mi ta bajkowość przeszkadzać, taka delikatność, przeciągnięte wybrzmienia itd…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał(a):

mnie w obecnym torze chyba najbardziej brakuje dociążenia i fun-u.

To hekse, to one tak grają. Niby mojo2 jest smolisty i gesty przy hugo2, ale po przełączeniu Twoich heksów z mojo na hugo nie czułem mniejszego dociążenia. Obawiam się jednak, że jak sprzedasz Hihimeny, to będziesz płakał i znowu je kupisz:D. To samo się tyczy zejścia ze ścieżki Chorda - imo jesteś skazany na Dave’a, a te tam wynalazki szybko Ci się znudzą.


-wypatrzone ze szklanej kuli.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, konrad_a napisał(a):

Słuchałem tego zestawu. Nie powalił mnie. Ten Rose jest na AK4499EQ, więc całkiem niezły DAC, ale raczej poniżej poziomu Peasithe-i.

No wiem, czytałem, że Envy Cię nie powalił. Ale tak sobie myślę... Masz jasnego Hugo daczka, jasne, ostre i obszernie grające Hekse.... I teraz do tego wielce muzykalny, organiczny, gladki i rozdzielczy Envy z absolutnie uroczymi wokalami... Jak na moje mogłoby to zagrac wszystko razem prześwietnie :)

 

Chociaż powiadają, że do Envy, to tylko Susvara. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audionanik napisał(a):

To hekse, to one tak grają. Niby mojo2 jest smolisty i gesty przy hugo2, ale po przełączeniu Twoich heksów z mojo na hugo nie czułem mniejszego dociążenia. Obawiam się jednak, że jak sprzedasz Hihimeny, to będziesz płakał i znowu je kupisz:D. To samo się tyczy zejścia ze ścieżki Chorda - imo jesteś skazany na Dave’a, a te tam wynalazki szybko Ci się znudzą.


-wypatrzone ze szklanej kuli.

No ciekawe rzeczy w tej swojej kuli czytasz, ciekawe.

Przydałby się jakiś salon zaopatrzony na poziomie AVS. Spędziłbym tam kilka dni urlopu i wiedział co dalej.

Żeby wiedzieć czy masz rację, to potrzebuję postawić Dave-a obok Pasithe-i z jakimś ampem i trochę posłuchać....

23 minuty temu, saudio napisał(a):

Spoko tylko tak zauważyłem, że to nie było szczęśliwe połączenie. Będę musiał posłuchać tego Soneta kiedyś. Lampy to lampy dużo czarowania, fajna zabawa, ale to takie piękne bajkowe granie, przyjemnie się tego słucha, fajnie dla zmiany, ale pamiętam jak miałem Eurydice po jakimś czasie zaczeła mi ta bajkowość przeszkadzać, taka delikatność, przeciągnięte wybrzmienia itd…..

Pasithe-i posłuchaj. Polecam.

No więc może Dave+WA33? Przy takim zestawie można mieć i technicznie (prosto z Dave-a) i bajkowo (po podłączeniu lampy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Ponieważ budżet duży, ja chciałbym oddać swój głos na Dan Clark Audio expanse. Dla mnie, to najlepsze hi-endowe słuchawki na rynku.

Warto posłuchać ich...

A jeśli chodzi o resztę toru do DCA Expanse to powiem prosto: jakiś dobry dac i wzmacniacz tranzystorowy.

Edytowane przez Pioj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności