Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawkowe rozterki forumowicza [FIDELIO X2HR - co dalej?]


Delfinek

Pytanie

Szanowni Forumowicze,

 

zwracam się do Was z prośbą o poradę... od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie wymiana moich słuchawek philips fidelio x2hr (zasilane DF Black).

Philipsy są super, natomiast nie są idealne. Brzmienie mogłoby być o kapkę mniej ostre + brakuje troszkę mruczenia z dołu (chyba przez otwartą konstrukcję).

 

Przerobiłem już wiele słuchawek, ale nadal szukam swojego ideału. Słuchawki służą mi do słuchania muzyki, więc z miłą chęcią przygarnę kolejną parę słuchawek, które "kolorują" muzykę tu i tam :) Jeśli o samej muzyce mowa... wyznacznikiem jest dla mnie metal. Zauważyłem, że z tym gatunkiem słuchawki mają najciężej.

 

Chyba znów zwrócę się ku słuchawkom zamkniętym, ponieważ obecne otwarte philipsy mają super efekty przestrzenne, ale niestety utraciłem intymność odsłuchów i ten nieszczęsny najniższy bas. Philipsy mają bas, natomiast nie schodzi on nisko i jest taki trochę niewystarczający. 

 

Co polecacie? Mam swoje typy, ale są to słuchawki studyjne tzn. dt770 / dt990 i nie wiem czy koniecznie chcę słuchawki sygnowane jako "studyjne". Jestem zwykłym zjadaczem chleba i po prostu chcę, żeby moja muzyka brzmiała super :)

 

Ile chcę wydać? Nie wiem. Najważniejszy jest dla mnie stosunek cena/jakość (w stylu. koss porta pro, obecne philipsy dorwałem na promce za 350zł, więc myślę, że też się łapią jako "dobry zakup"). 

 

Ostatnio zwróciłem uwagę na markę shure, ale wcześniej o niej nie słyszałem. Robią dobre rzeczy?

 

Z poważaniem!

Forumowicz!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Basu w DT900 Pro X jest mniej, ale wybrzmiewa trochę dłużej. Nie są to jednak słuchawki dla baso-lubow.

 

Fidelio za bardzo nie poprawisz źródłami, jeśli irytuje Cię wysoka góra to tego nie przeskoczysz. Chyba na Lotoo Paw S1 na którymś z filtrow grały trochę łagodniej, ale dalej wysokie tony potrafiły dać popalić w niektórych nagraniach.

 

Beyery są spokojniejsze, grają bardziej środkiem niż tak mocna V-ka. Górę mają gładsza choć nie jest ona idealna - momentami bywa lekko nienaturalną ale no cóż - w tym budżecie nie dostaniesz wszystkiego. To takie słuchawki co zakładasz na głowę i słuchasz, zapominasz o nich, bo mało czym denerwują. Fakt łatwo je napędzić i przyzwoicie grają nawet z integry. Mi się podoba współpraca z DC06, bo lekko podkreśla on te niecoospale wysokie tony i bas jest bardziej sprezysty. W jakiejś recce zagranicznej też ktoś chwalił to połączenie ;) 
 

DF Black czasy świetności ma za sobą, zresztą nigdy nie był jakimś dobrym źródłem ale w czasach gdy wybór był mały to ciężko było o coś lepszego.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli budżet nie jest problemem to absolutnie fenomenalnie rock/metal grają NightOwl z DF Red. Zaś jeśli chodzi o niższą kwotę to warto zwrócić uwagę na HiFiMan HE300 rev.3 - @Patriq6ma ten model, słucha dużo metalu i chwali ten model. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

NightOwl pod metal? Właśnie dlatego je sprzedałem, bo się do metalu nie nadawały...

 

Jeśli jednak da się tak naciągnąć budżet, to w komisie są teraz Fostexy TH610 za 1600.

Jak budżet ogranicza, to można iść w Audio-Technica ATH-M50X. Tyle że by faktycznie dobrze grały metal, należy je lekko zmodyfikować. No i dla wygody zmienić pady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.11.2022 o 21:16, marek_m napisał(a):

DT 700 Pro X (zamknięte) i/lub DT 900 Pro X (otwarte).

 

Przy czym, cena to ok. 3 x X2HR :( 

 

Ale, bardzo łatwe do napędzenia :) 

 

 

 

Też bym spróbował w tym kierunku, nie słucham dużo metalu ale 900 Pro X moim zdaniem fajnie go grają. I to już nie jest typowo studyjne brzmienie jak inne Beyery. Raczej mocno uniwersalne granie.

 

Fajnie grają z iBasso DC06 - bardzo dobry duet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Dirian napisał(a):

 

Też bym spróbował w tym kierunku, nie słucham dużo metalu ale 900 Pro X moim zdaniem fajnie go grają. I to już nie jest typowo studyjne brzmienie jak inne Beyery. Raczej mocno uniwersalne granie.

 

Fajnie grają z iBasso DC06 - bardzo dobry duet.

Też właśnie myślałem o dt 700 / 900 pro x. Dadzą radę z df Black? Producent chwali się, że mogą grać nawet z urządzeń mobilnych ;)

 

Jak jest z basem w dt900? Będzie on grany w podobny sposób jak w moich obecnych x2hr? Nie słuchałem zbyt dużo słuchawek otwartych, ale w tych philipsach bas jest taki "rozpływający się" tzn.pojawia się, ale od razu znika (bez wybrzmiewania).

 

Ewentualnie może jest jakiś dac, który poprawi trochę x2hr(z cena adekwatna do ceny słuchawek) Chodzi mi o przytłumienie sopranu + w miarę możliwości zagęszczenie brzmienia, bo philipsy graja tak "delikatnie i zwiewnie", chociaż nie wiem czy nie jest to efekt wywołany konstrukcja otwarta.

 

Obecnie mam df Black... spotkałem się z opiniami, że nie jest on niczym górnolotnym w obecnych czasach, co sądzicie? Jak wypada w swoim przedziale cenowym?

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.11.2022 o 20:57, Delfinek napisał(a):

chodzi mi po głowie wymiana moich słuchawek philips fidelio x2hr (zasilane DF Black).

Daj im nowe życie bez wyostrzeń z lepszego źródła np. Xduoo Link 2 bal. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Metalu nie słucham, ale im lepsze słuchawki tym bardziej eksponują skopane realizacje, a w metalu takie pewnie się pojawiają. Sam nie widzę bardzo sensu w inwestowaniu gotówki by je ratować. 

 

Właśnie podłączyłem sobie X2HR bezpośrednio do niedawno kupionego lapka ustawiłem preset oratory na EAPO i jest miodzio. :) Taka korekta zdejmuje ostrość i podciągnąć trochę subbas.

 

Nie wiem co poradzić autorowi. Tak patrząc przez swój pryzmat pomyślałbym właśnie aby zostawić X2HR, poddać je korekcie i do kompletu dla uzupełnienia wziąłbym jakieś inne. Dobrze jest mieć pewne urozmaicenie. Jak się jedne znudzą to drugie się założy, jak jedne nie będą pasowac do nadej muzyki go się po drugie sięgnie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Dirian napisał(a):

DF Black czasy świetności ma za sobą, zresztą nigdy nie był jakimś dobrym źródłem ale w czasach gdy wybór był mały to ciężko było o coś lepszego.

Dawno go nie mam, ale i dziś jest dobrym źródłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Dirian napisał(a):

Na pewno nie za cene 300 zł jaka życzy sobie producent, za połowę tej kwoty może i ujdzie.

W jaki sposób dokonałeś takiej wyceny?

7 minut temu, Blizniak napisał(a):

Dongle, który dostajesz do telefonu jest lepszy niż DF Black. 

Jaki dongle się dostaje do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Blizniak napisał(a):

Apple, Samsung...Sony?

 

Dongle Apple, owszem bywa przydatny, ale w bardzo ograniczonym zakresie.

 

Pozostałych na oczy nie widziałem (dongle Sony istnieje ?).

 

Tak czy owak, żaden IMHO nie jest konkurencją dla DF Black i Red. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

3 godziny temu, x86 napisał(a):

@MrBrainwash Owszem lekka korekta nie jest zła ale czy uwzględniłeś zjazd -5dB na DF Blacku który mocą nie grzeszy ? :) 

a co tu uwzględniać? Może do poziomu uszkodzenia słuchu nie dojdzie przy takiej mocy, ale one dość efektywne. One pójdą z ziemniaka, więc te 5db nie zrobi różnicy. (raczej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro już przy temacie donglow jesteśmy to znacie jakiegoś ultra budżetowego dongla na USB C? Potrzebuje do samochodu. Obecnie używam ALC5686, ale ma zbyt jasne brzmienie. Myślicie, że ten od Samsunga będzie lepszy? Testowałem dongle od Apple, ale grał ekstremalnie cicho (wersja EU podobno jest dużo gorsza od US).

 

Co do słuchawek to DT 990 / DT 770 byłyby tak samo ostre jak moje Fidelio? W sumie to mega popularne słuchawki, może nie bez przyczyny? 

 

W ogóle to dlaczego nowy model dt900 jest 2 droższy od poprzednich? Bardzo mnie to zastanawia, bo nie wydaje mi się, żeby koszt produkcji był tak drogi. Chyba, że po prostu ustawienie słuchawek tak żeby grały dobrze tyle kosztuje/jest czasochłonne? 

 

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@x86 Nie znajdzie się coś co można później zwrócić? Może coś z amazona? Myślę też o dacu do samsunga, bo mam telefon tej samej firmy, może dobrze zadziała.

 

Co do słuchawek to mam kilka typów i przemyśleń. Ogólnie sięgając pamięcią wstecz to najprzyjemniej słuchało mi się bardziej płasko strojonych słuchawek np. superlux hd660. Później zacząłem "szaleć" i kupiłem isk hd9999 (masakra), a następnie x2hr (lepiej, ale nadal nie to).

 

Słuchawki muszą działać koniecznie z DF Black, nie będę dokupował nic dodatkowego. Najlepiej jakby dało się je dorwać za ok.500zł.

 

Mam takie pomysły:

- akg k361

- akg k371

- shure srh440a

- shure srh840a

 

Znajdzie się coś za 500zł z łagodną górą, co pójdzie z dongla? Czy muszę dołożyć do DT 700Pro X? :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki ostatecznie wymieniłem na AKG K271 MKII - jak narazie wrażenia bardzo dobre :)

 

Jeśli ktoś chciałby odkupić moje mało używane fidelio x2hr - zapraszam do kontaktu (zrobiłem post w dziale sprzedaży).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności