Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FOSTEX TH900 MK II słuchawki audiofilskie


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Undertaker napisał(a):

Czyli mniej więcej tyle ile kosztowały używane gdzie na promkach nowe TH610 latały chyba w okolicach 1700-1999 zł. Człowiek czekał czekał to się doczekał podwyżki :D Podobnie kiedyś miałem z jakimś Lampowym Felixem gdzie cena chyba ze 100% skoczyła. No i nie kupiłem. 

 

Chyba ze 2 lata temu na którejś promocji w mp3store były właśnie nowe za 1 999 zł i w sumie sam się zastanawiałem czy wtedy nie brać. A teraz kosztują... 3 390 zł :rolleyes:

 

A wracając do TH900, jeśli faktycznie tak jest, że w słuchawkach wycenianych na ok. 9 tys. zł po jakimś czasie same z siebie zaczynają się łuszczyć pady i obicie pałąka, to ja nie mam pytań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam na żywo wyglądem nie oczarowały tak bardzo jak na audiofilsko-wulgarnych fotach  za to wysokie tony to prawdziwie wysooookie tony :) Fajne znaczy bo i ciężar blachy miały i powietrze było i barwowo całkiem ok. Za to na dole dla mnie było za miękko.

 

Ale ogólnie za 5kzł. mogę je kupić.

 

Mam nadzieję, że usłyszeli to Panowie z MP3Store czy PROhifi (bo gadajo mi znajomi, że teraz taka nazwa się należy) i w sobotę zaglądam na priv a tam już  proforma czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Teraz taki jest niesmak płacić za używane tyle co kiedyś nowe :D nawet z altusami jest ta sama sytuacja. 

Trzeba poczekać z zakupami aż sytuacja się uspokoi: Putler ucieknie z Ukrainy a inflacja spadnie do niskiego poziomu. Wtedy wróci równowaga gospodarcza i ceny "znormalnieją" - obstawiam drugą połowę 2023r.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

Trzeba poczekać z zakupami aż sytuacja się uspokoi: Putler ucieknie z Ukrainy a inflacja spadnie do niskiego poziomu. Wtedy wróci równowaga gospodarcza i ceny "znormalnieją" - obstawiam drugą połowę 2023r.

To nie wątek trochę śmiechu. Tam się wpisujemy z humorem. Z tym czarnym także.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflancja nawet jesli zacznie spadać to oznacza jedynie że ceny nie będą rosły tak szybko a nie że będą spadać. Spadek cen to deflacja. Za samą inflancje nie odpowiada wyłącznie wojna ale też np zamknięcie ludzi w domach na rok i wypłacanie im pensji wydrukowanymi pieniędzmi bez żadnego pokrycia. Kolejna kwestia to teraz przykładowo zakaz sprzedaży zaawansowanych półprzewodników do chin i nagła ucieczka największych korporacji pokroju apple z produkcji w chinach i przenoszeniu jej do indii, meksyku czy wietnamu. To też pewnie nie pozostanie bez wpływu na światową gospodarkę. Generalnie to dużo się dzieje i taniej to już było.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Spawn napisał(a):

Inflancja nawet jesli zacznie spadać to oznacza jedynie że ceny nie będą rosły tak szybko a nie że będą spadać

Wręcz przeciwnie: ceny artykułów, które wzrosły o więcej niż wskaźnik inflacji powinny spaść, podobnie jak to było ostatnio z cenami cukru. Trzeba odróżnić wzrost cen spowodowany stricte inflacją (te ceny nie spadną) od wzrostu cen spowodowanego spekulacją (te ceny spadną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kazimierz9 napisał(a):

Wręcz przeciwnie: ceny artykułów, które wzrosły o więcej niż wskaźnik inflacji powinny spaść, podobnie jak to było ostatnio z cenami cukru. Trzeba odróżnić wzrost cen spowodowany stricte inflacją (te ceny nie spadną) od wzrostu cen spowodowanego spekulacją (te ceny spadną).

@Spawn pisał o tym, co Ty, tylko z nałożonym efektem psychologicznym - czytaj: działaniem marketingowców. Na bezczela będą wykorzystywać efekt przyzwyczajenia do nowych cen i tylko konkurencja jest to w stanie uregulować, o ile oferenci nie zaczną się bawić w kartel. Tzn. ceny nie będą spadać, skoro zostały zaakceptowane przez konsumentów, choćby psioczyli. Tylko oferent chcący przekierować klientów na siebie, szukający efektu skali (jak będzie miał na tyle towaru), może ruszyć tę "lawinę". I tu będzie dylemat sprzedawców, czy dalej chowamy bonus spadającej inflacji do kieszeni, czy walczymy o udział w rynku w skali względnej. 

4 minuty temu, FeX napisał(a):

Czy według Ciebie inflacja jest taka sama dla każdego artykułu/produktu i powinna być równa wskaźnikowi?

Tak było w gospodarce centralnie planowanej. Nie kojarzę żadnej z takich, które ostatecznie nie zbankrutowały. Ewentualnie działają dalej w krajach, gdzie ludzie chodzą głodni, a władza uprawia propagandę mocarstwową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał(a):

 

Tak było w gospodarce centralnie planowanej. Nie kojarzę żadnej z takich, które ostatecznie nie zbankrutowały. 

Nasa obecna ma jej znamiona. Sztucznie utrzymywane ceny energii, węgla...znoszenie vatu wg zachcianek. Brakuje nam tylko kartek i limitów paliwa i mamy PRL w czystej postaci.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

Chodzi mi o fakt w jaki sposób wyliczany jest wskaźnik inflacji i jak dobierany jest koszyk inflacyjny. Po prostu stosowanie takiego zabiegu logicznego, jak wskazany był przez @Kazimierz9 nie ma zbytnio sensu, bo różne produkty drożeją w różnym tempie.

 

Co do cen słuchawek, to ja już od dawna widzę grubą tendencję do podnoszenia cen każdej nowej wersji/serii. Właściwie kończą się powoli czasy, kiedy za kilkaset PLN można kupić coś ciekawego z nowych produktów.

 

TH900MKII za 9k PLN to dla mnie jakiś żart :)

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FeX napisał(a):

Czy według Ciebie inflacja jest taka sama dla każdego artykułu/produktu i powinna być równa wskaźnikowi?

Nie. Ale nikt mnie nie przekona, że wzrost cen słuchawek z 5 tys. zł do 9 tys. zł nie jest spowodowany spekulacją, podobnie jak w przypadku cen wspomnianego już cukru.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FeX napisał(a):

Co do cen słuchawek, to ja już od dawna widzę grubą tendencję do podnoszenia cen każdej nowej wersji/serii. Właściwie kończą się powoli czasy, kiedy za kilkaset PLN można kupić coś ciekawego z nowych produktów.

 

TH900MKII za 9k PLN to dla mnie jakiś żart :)

 

Nie rozróżniając typu przetwornika: Meze Elite - 18 tys., Ether 2 - 12 tys., Utopia 2022 - 23 tys., Verte C - 13 tys., Sony Z1R - 12 tys., HE1000se - 16 tys., Final Audio - D8000 Pro - 18 tys., Stealth - 23 tys. 

Sennheiser HD820 - 9 tys., ATH AWKT - 9 tys.

 

Wygląda na to, że Fostexy to "okazja" ;) 

 

Ostatnio pojawiło się pytanie o słuchawki do 2 tys. zł i powiem Wam, że trudno coś nowego polecić poza Chińczykami i Beyerdynamicami :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ostatnio pojawiło się pytanie o słuchawki do 2 tys. zł i powiem Wam, że trudno coś nowego polecić poza Chińczykami i Beyerdynamicami :( 

Beyerdynamic serie DT i niższe oferuje w masowych sieciach handlowych, co daje obrót na ilości z jednej strony, a kontroluje cenę z drugiej. Jak coś jest elitarne i dostępne tylko w wybranych miejscach, to się robi przestrzeń na "spekulację", która jest zwana polityką handlową. Spekulacjami zajmują się duże podmioty o rozmiarze banku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale nikt mnie nie przekona, że wzrost cen słuchawek z 5 tys. zł do 9 tys. zł nie jest spowodowany spekulacją, podobnie jak w przypadku cen wspomnianego już cukru.
Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Ja tylko chciałem powiedzieć, że wskaźnik inflacji to można sobie wsadzić Ceny słuchawek od dawna mają tendencję mocno wzrostową i to się nie zmieni. To nie są spekulacje, to jest zwykle wykorzystanie charakterystyki rynku audio. Pewnie, że znajdzie się wielu, którym ceny przeszkadzają, ale również sporo takich, którzy to zapłacą z pocałowaniem. Umówmy się, modele jak te Fostexy nie sprzedają się tak cudownie, jak słuchawki za 500zł typu Beyery, więc raczej są bardziej targetowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FeX napisał(a):

Ceny słuchawek od dawna mają tendencję mocno wzrostową i to się nie zmieni. To nie są spekulacje, to jest zwykle wykorzystanie charakterystyki rynku audio.

Zdecydowanie się zgadzam. Tylko efekt tego będzie taki, że gdy kupisz słuchawki za 9k zł to za 6-7k zł na rynku wtórnym ich nie sprzedasz, bo rynek wyceni je realnie czyli niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... za tyle (+-) to ja kupiłem te słuchawki na świątecznej promocji w mp3store w krakowie jakieś 4 lata temu :) ale... w komplecie z chordem hugo2 :)

 

Trochę ich poniosło z tymi cenami...

 

poprawka: styczeń 2019 roku chord hugo 2 i fostexy th 900 mk2 za...  9500 zł :) 

 

Obecna cena za komplet: 20.000 zł... po 3 latach... no, czterech...

Edytowane przez areskrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, areskrk napisał(a):

kurcze... za tyle (+-) to ja kupiłem te słuchawki na świątecznej promocji w mp3store w krakowie jakieś 4 lata temu :) ale... w komplecie z chordem hugo2 :)

 

Trochę ich poniosło z tymi cenami...

 

poprawka: styczeń 2019 roku chord hugo 2 i fostexy th 900 mk2 za...  9500 zł :) 

 

Obecna cena za komplet: 20.000 zł... po 3 latach... no, czterech...

Może chciałbyś sprzedać th900? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności