Skocz do zawartości

FOSTEX TH900 MK II słuchawki audiofilskie


Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

FOSTEX TH900 MK II to wysoko ceniona za nieprzeciętne brzmienie  klasyka gatunku jeśli chodzi o słuchawki zamknięte  w nowej odsłonie,  poprawiono konstrukcje przetwornika i zastosowano wypinany kabel

 

Brzmienie  dynamiczne z szeroką sceną i szczegółowością bez przesadnego basu, dzięki użyciu kabla zbalansowanego możemy uzyskać jeszcze większą przestrzeń i holografie 

 

Obudowa słuchawek jest z japońskiego drewna wiśniowego "Birch" a lakier "Urushi" to 110 letnia tradycja rzemieślniczej technologii firmy Bordeaxu

 

Nausznice wykonane są ze skóry białkowej, pozyskanej ze skorupy jaj dla maksymalnego komfortu

 

Sama konstrukcja bardzo wygodna i nie meczy nawet przy wiele godzin

 

W zestawie dedykowany stojak i etui do przechowywania 

 

Zapraszamy do testów i zakupów :)

 

Szczegóły pod linkiem

 

 

IMG-1610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kazimierz9 napisał(a):

No niestety. Część uczestników rynku winduje ceny w czasach obecnej zawieruchy w sposób nieuzasadniony.

Dlaczego nieuzasadniony? Inflacja w Japonii wzrosła do rekordowego od 30 lat poziomu 3% :) A tak na serio, to chyba podrożały w Japonii, po przeliczeniu 8 864 zł, na Thomann cena dużo niższa. Pewnie ze starych zapasów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Pewnie ze starych zapasów.

A w Mp3storze, to nowa dostawa...jasne...;)

 

41 minut temu, bakus1233 napisał(a):

To było szokujące, nawet przy ich dawnej cenie, która już wtedy była przesadzona 😀

To był szczyt bezczelności - ta cena i te pady. Teraz to chyba chodzi o jakąś formę kabaretu; no bo nie sądzę żeby ktoś poważnie traktował możliwość normalnej sprzedaży w tej cenie. No może że przez przypadek.

17 minut temu, MP3store Poznan napisał(a):

wbrew pozorom pady dają radę

😂

24 minuty temu, MP3store Poznan napisał(a):

już są zamontowane nowe

Tamte złuszczyły się od leżenia?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
7 minut temu, audionanik napisał(a):

Tamte złuszczyły się od leżenia?

 
Piętą achillesową padów Fostexa jest łuszczenie po dłuższym czasie użytkowania ze względu na rodzaj użytych materiałów, za to są bardzo wygodne, taka filozofia producenta i  nie ma sensu dyskutować, porównałem stare które sam wyczyściłem do materiału  i nowe, w zależności do czego podepniemy można uzyskać  naprawdę fajne brzmienie i tyle w temacie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MP3store Poznan napisał(a):

nie ma sensu dyskutować

No raczej tak, zwłaszcza po takim uzasadnieniu wypuszczenia bubla za 6 tysi, a obecnie próbie skasowania za niego 9 tysi:

8 minut temu, MP3store Poznan napisał(a):

taka filozofia producenta

Kocham audio!😂

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujmy. Fostexy to rewelacyjne słuchawki, a do tego wykonanie to premium i jedne z ładniejszych. A że pady się łuszczą po jakimś czasie. Przynajmniej są wymienne i można kupić oryginalne w miarę "normalnej" cenie, ok. 200 zł? Dawno temu kupowałem i tyle chyba zapłaciłem. Moje złuszczyły się po 3 latach i to niewiele. Znam/miałem słuchawki, w których pękały gumki, pady też się łuszczyły, w jednych pewnej popularnej amerykańskiej manufaktury gąbki pamięciowe tak zapamiętały swój kształt, że wyglądały, jakbym na nich siedział, a nie trzymał na głowie. Gąbki w Grado też się łuszczą i kruszą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Te pady są tylko po to żeby je zamienić zaraz po kupnie na jakieś Dekonii albo ZMF, padło jakich mało...

Brzmieniowo są świetne, ale użyty materiał porażka. Próbowałem innych padów, ale psuły brzmienie. Nie wiem jak Dekoni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Obszycie pałąka nie do obrony ;) choć nie jakoś specjalnie trudne do regeneracji. Ja też nie narzekałem szczególnie jak pojawiły się na bazarku w rewelacyjnej cenie. Kawał solidnego grania. Status "Legenda" bez dwóch zdań.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audionanik napisał(a):

Owszem, choć specyficzne.

Uczciwa cena za nie to 4-5kzł uwzględniając chore audiofyslkie realia rynkowe.

PS pisząc bubel oczywiście miałem na myśli same pady.

A na ile byś wycenił w takim razie th610?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Undertaker napisał(a):

Czyli mniej więcej tyle ile kosztowały używane gdzie na promkach nowe TH610 latały chyba w okolicach 1700-1999 zł. Człowiek czekał czekał to się doczekał podwyżki :D Podobnie kiedyś miałem z jakimś Lampowym Felixem gdzie cena chyba ze 100% skoczyła. No i nie kupiłem. 

Teraz taki jest niesmak płacić za używane tyle co kiedyś nowe :D nawet z altusami jest ta sama sytuacja. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności