Skocz do zawartości

Astell&Kern x Empire Ears Odyssey dostępne do odsłuchu w MP3Store Wrocław


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Astell&Kern x Empire Ears Odyssey dostępne do odsłuchów w MP3Store Wrocław

 

Od początków istnienia marki Astell&Kern, jej ideą jest przeniesienie brzmienia najbardziej zaawansowanych systemów stacjonarnych do formy przenośnej. Wraz z premierą najnowszego flagowego odtwarzacza Astell&Kern SP3000, do gry wkroczył jeszcze jeden mocny zawodnik, który z pewnością spełni pokładane w nim oczekiwania i doskonale uzupełni możliwości flagowego DAP'a. 


Astell&Kern Odyssey, bo o nim mowa to owoc współpracy A&K z jedną z najbardziej renomowanych firm produkujących monitory dokanałowe - Empire Ears. Konstrukcja została idealnie dostrojona do współpracy z odtwarzaczami Astell&Kern, ale również świetnie sprawdzi się z innymi urządzeniami.


Model Odyssey czerpie garściami z flagowych konstrukcji Empire Ears, czyli z modeli Odin oraz Legend Evo, stanowiąc jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli IEM'ów na rynku. 


Jego sercem jest zastrzeżony system 10 przetworników Quadbrid składający się z podwójnych subwooferów W9+, 5 zbalansowanych armatur, podwójnej elektrostatyki i przewodnika kostnego W10. Dzięki 7-drożnej sieci cross-over synX i silnikowi EIVEC MKII, ten układ harmonizuje wszystkie 10 przetworników systemu Quadbrid, zapewniając doskonałą spójność i synchronizację w całym, niezwykłym wręcz zakresie częstotliwości od 5 Hz do 100 kHz. 


Całość umiejscowiona została w niezwykle efektownej obudowie z mieniącym się wiloma kolorami faceplatem. Wykorzystana w jej produkcji technologia A.R.C. ma kluczowe zadanie panowania nad dźwiękami pochłoniętymi i odbitymi dzięki czemu aktywnie wpływa na finalne brzmienie słuchawek.  


Dołączony w zestawie kabel Effect Audio Ares II został wyposażony w opatentowaną, wielorozmiarową, plecioną miedź 26 AWG UPOCC Litz z izolacją Ultra FlexiTM, która zapewnia maksymalną szybkość transmisji sygnału, wydajność i ergonomię. Każdy Ares II jest zakończony złączem ultra premium 4.4 Pentaconn.


Astell&Kern Odyssey są już dostępne do odsłuchu w MP3Store Wrocław, serdecznie zapraszam zainteresowanych do kontaktu.

Astell&Kern_Odyssey_MP3Store_Wrocław.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 20:11, Palpatine napisał(a):

@kuropdziękuję...w końcu dotarły...mam już komplet ;)

IMG_8416.jpg

 

Prawdziwe słuchawkowe klejnoty💎💎👍🥇 Przepięknie prezentują się z Ultimą i na pewno zachwycają swoim dźwiękiem :) Wybacz mi moją ciekawość, ale czy pozostaną u Ciebie na dłużej? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
W dniu 17.11.2022 o 09:08, Tytus1988 napisał(a):

 

Prawdziwe słuchawkowe klejnoty💎💎👍🥇 Przepięknie prezentują się z Ultimą i na pewno zachwycają swoim dźwiękiem :) Wybacz mi moją ciekawość, ale czy pozostaną u Ciebie na dłużej? 😉

właśnie będą do mnie wracać więc w razie czego możemy się dogadać jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Marcinie, bardzo dziękuję za możliwość dokonania ich odsłuchu, ale nie chciałbym sprawiać kłopotu. 

 

Tym bardziej, że miałem od Ciebie wypożyczonych ostatnio trochę skarbów audio i trzeba je stosownie opisać w odpowiednich wątkach, bo zrobiły na mnie (i nie tylko) świetne wrażenie🎶💎🎶🎧😉

 

20221127_012748.jpg

 

20221203_110840.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję Marcinie!😉👍🥇

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
25 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

Drogi Marcinie, bardzo dziękuję za możliwość dokonania ich odsłuchu, ale nie chciałbym sprawiać kłopotu. 

 

Tym bardziej, że miałem od Ciebie wypożyczonych ostatnio trochę skarbów audio i trzeba je stosownie opisać w odpowiednich wątkach, bo zrobiły na mnie (i nie tylko) świetne wrażenie🎶💎🎶🎧😉

 

20221127_012748.jpg

 

20221203_110840.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję Marcinie!😉👍🥇

 

 

To żaden problem, przecież wiesz, spiszemy się w tygodniu i ustalimy szczegóły. Fajne fotki :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwie poczekam, aż pojawią się w Waszym warszawskim salonie i przejdę się posłuchać :). Jestem bardzo ciekaw, jak wypada ich porównanie do Odinów.
Sądząc po wykresach, modelem wyjściowym, na bazie którego były robione, był Empire Ears Legend Evo, gdzie złagodzone zostało strojenie średnicy i basu oraz dorzucone elektrety na górze.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, VexAv napisał(a):

Cierpliwie poczekam, aż pojawią się w Waszym warszawskim salonie i przejdę się posłuchać :). Jestem bardzo ciekaw, jak wypada ich porównanie do Odinów.
Sądząc po wykresach, modelem wyjściowym, na bazie którego były robione, był Empire Ears Legend Evo, gdzie złagodzone zostało strojenie średnicy i basu oraz dorzucone elektrety na górze.

W Wawie były teraz dostępne dłuższą chwilę. Mogę je później odesłać, to nie problem. 

 

Osoby, które testowały Odiny i później u nas Odyssey na AVS w większości twierdziły że grają bardzo zbliżonym dźwiękiem. Ale nie testowali 1:1 tylko z kilkuminutową przerwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.11.2022 o 20:11, Palpatine napisał(a):

@kuropdziękuję...w końcu dotarły...mam już komplet ;)

IMG_8416.jpg

Jak je oceniasz pod kątem współpracy z SP3000? Nie mają przytłaczającego basiska no takie mam pierwsze skojarzenie z EE?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jak je oceniasz pod kątem współpracy z SP3000?

Synergia idealna, gdyby miały węższą tulejkę już dawno byłyby moje. Basu mają sporo, ale SP2k/3k świetnie trzymają go w ryzach, jak trzeba jest punktowy. Generalnie świetne słuchawki, warto posłuchać. Nie wiem tylko czy są jeszcze dostępne.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Synergia idealna, gdyby miały węższą tulejkę już dawno byłyby moje. 

Problem z ergonomią, jakieś ulubione tipsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Problem z ergonomią, jakieś ulubione tipsy?

Nie pamiętam jakich tipsów używałem z nimi. Zbyt grube tulejki powodowały dyskomfort po 45 min słuchania. Na bazarku masz Odin, te AK to rozwinięcie ich sygnatury.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A tu taka nowość: https://www.ecoustics.com/products/astell-kern-sp3000t-novus/

Edytowane przez Karkolomny
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Palpatine napisał(a):

Synergia idealna, gdyby miały węższą tulejkę już dawno byłyby moje. Basu mają sporo, ale SP2k/3k świetnie trzymają go w ryzach, jak trzeba jest punktowy. Generalnie świetne słuchawki, warto posłuchać. Nie wiem tylko czy są jeszcze dostępne.

Model Empire Ears Raven wydaje się być bezpośrednim rozwinięciem słuchawek Odyssey, czytałem opinie na discrodzie/Head-Fi, że Raveny to właśnie taka trochę poprawiona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności