Skocz do zawartości

Adapter do IEMów zwiększający rezystancję


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę wybaczyć jeżeli taki temat został już omówiony. Planuję zrobić własny adapterek na wzór takiego co to ostatnio @Bednaar zakupił od Audiofanatyka. Z tą różnicą, że ja potrzebuję pod czułe IEMy jak ISN EST50 czy H40, które przekazują trzaski z Hibiego R6 którego lubię i chciałbym zostawić do spółki z nimi ze względu na piękne granie. Mogę się mylić ale w środku takiego adaptera siedzą wyłącznie rezystory podłączone do linii +L i +P. Doczytałem, że najlepiej stosować metalizowane. Wpierw spróbuję 10ohm później może wyższe wartości. Co do mocy to przy IEMach wystarczą najsłabsze takie 0.125W prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że chcesz sam zmontować taki prosty gadżet ale moim zdaniem lepiej gotowca od iFi kupić. Pojawiają się tanio co jakiś czas z drugiej ręki. Dodatkowo podobno ten od iFi nie degraduje dynamiki (według producenta).

Mialem kiedyś od Shure gadżet z kręconym potkiem. Fajnie się to sprawdzało z Solarisami i 535 od Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski Dzięki za sugestię ale tą opcję już odrzuciłem. Większość opinii jest taka, że ieamatche od ifi mocno ingerują w dźwięk co gorsza znacznie go degradując. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunu miało w ofercie takie dongle do manipulowania rezystancją. Chyba nawet jeszcze gdzieś mam takiego kurdupla, z czasów kiedy potrzebowałem do LG V30, żeby quad dac odpalił się z większą mocą.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, x86 napisał(a):

Wpierw spróbuję 10ohm później może wyższe wartości

10ohm to wg mnie za mało, chyba, że do słuchawek 16ohm, to może jeszcze da efekt.

Zasadniczo takie adaptery (zwłaszcza więcej omowe 100-150ohm) tak jakby oddalają sceną i uspokajają dźwięk. Choć i w 50omowym, który mi po V30 został, też da się to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Mihu83 Widzę że już od 30Ohm się zaczynają i BigMaras miał je w ofercie.

19 minut temu, Perul napisał(a):

10ohm to wg mnie za mało, chyba, że do słuchawek 16ohm, to może jeszcze da efekt.

Zasadniczo takie adaptery (zwłaszcza więcej omowe 100-150ohm) tak jakby oddalają sceną i uspokajają dźwięk. Choć i w 50omowym, który mi po V30 został, też da się to usłyszeć.

H40 to 22Ohm a EST50 18Ohm to może niższe wartości zdadzą egzamin jak najmniejszym kosztem ingerencji w charakterystykę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, x86 napisał(a):

jak najmniejszym kosztem ingerencji w charakterystykę dźwięku

ja akurat lubię takie oddalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już sam zgłupiałem. HiBy R6 wcześniej generował lekkie trzaski w tle z powyższymi słuchawkami. Ostatnio robiłem czyszczenie softu przez wgranie od nowa + patch Lurkera. W routerze Linksysa zrobiłem porządek i ustawiłem wolny od sąsiadów najniższy możliwy kanał nadawania sygnału. Nie wiem co pomogło ale trzasków brak :) 

Jak już temat rozpocząłem to go zakończyłem. Wstawiłem rezystorki 18Ohm we wtyku jack. Zmian w dźwięku nie odnotowałem. Trzasków jak nie było tak dalej nie ma :D Regulacja głośności zmieniła się o 7-8%.

 

iematch.jpg

 

PS. Zdjąłem grajka z portali sprzedażowych po ponad roku ciągłego wznawiania. Dobrze, że nikt go nie wziął bo gra obłędnie :) 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności