Skocz do zawartości

Czy audio playery pod Windows 10 mają taki sam dźwięk ?


Jacek53

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero od niedawna słucham muzyki z laptopa z plików offline poprzez dac Topping E30, wzmacniacz słuchawkowy diy RS Headamp oraz słuchawki AKG 240 mkii. Używam obecnie 3 programów (audio player-ów) do słuchania tj. Foobar 2000, J. River Media Center w wersji trial oraz OnlyWav w wersji testowej. I mam problem, bo u mnie słychać różnice dźwiękowe pomiędzy tymi audio playerami i nie wiem czym to jest spowodowane? W teorii nie powinno być przecież żadnych różnić, bo to cyfra i nic nie powinno się zmieniać, 0 są zerami i 1 są jedynkami. Jednak dla mnie pod względem dźwięku najmniejsza różnica jest pomiędzy Foobar-em a J. River Media Center, a najlepiej odtwarza z tej trójki dźwięki OnlyWav, ale jest niestety jeszcze funkcjonalnie daleko za pozostałymi. A ja chciałbym funkcjonalność Foobar-a i dźwięk OnlyWav. Mam więc pytanie czy słyszycie jakąś różnice w dźwięku pomiędzy tymi programami? A może szukać przyczyny różnic w dźwięku w/w programów w działaniu laptopa z Windows 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastosowałem się do waszych porad. Ustawiłem wszystkie programy w trybie WASAPI EXLUSIVE, mam wyłączone wszystkie ulepszacze w programach. Jednak nadal słyszę różnice w dźwięku. Słucham plików w formacie „wav”, więc żadne kodeki nie zmieniają jakości dźwięku, bo to prosty format dźwiękowy. Co zauważyłem :

- Foobar 2000 ma chyba jakąś manierę w dźwięku tj. jakby był na stałe włączony jakiś delikatny korektor dźwięku, oczywiście w porównaniu do niżej wymienionych audio  

   playerów. Jego systemowy korektor dźwięku mam wyłączony, a w „Active DSPs” też nic nie jest włączone.

- J. River Media Center już gra znacznie lepiej i nie ma tam takich cyrków.

- Strawberry Music Player (też go sprawdziłem). Ma lepszy dźwięk od dwóch poprzednich.

- OnlyWav audio player – zwłaszcza po ostatniej aktualizacji ma moim zdaniem najlepszy dźwięk ze wszystkich przetestowanych przeze mnie audio playerów. Słychać różne

   niuanse dźwięku, których nie usłyszałem w ww. audio playerach. Słychać naturalne pogłosy instrumentów, a głosy wokalistów są wyraźne i naturalne. Dźwięk jest taki 3D.

   Jakby ktoś chciał wypróbować oprócz mnie ten audio player i sprawdzić czy faktycznie gra lepiej, czy tylko mój laptop i system go jakoś preferuje, to bym był

   zainteresowany taką opinią. Można go znaleźć na stronie: https://www.onlywav.pl  .

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie J.River Media Center to spory regres w stosunku do tego, co mogę uzyskać z foobara. Porównuję go ze stacjonarnym transportem na tych samych albumach samemu zrippowanych i da się tak zrobić, żeby foobar2000 zagrał nawet nieco lepiej, a ten transport to nie jakiś ostatni. Teraz mam foobar2000 w wersji 1.6.12. Tam nie stosuję wtyczki WASAPI. Jest odinstalowana. Z DSP też nie korzystam tylko jak na początku wątku - 16 bitów 44,1kHz na żywca. Bufor ogólny na 2860 ms. Reszta jak w opisach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności