Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Ile trzeba wydać na dobre słuchawki? Zamknięte, przewodowe, mocny bass, czyste brzmienie, w miarę wygodne.


Literak

Pytanie

Cześć. :)

 

Ile należałoby wydać na dobre sluchawki? Ile nad DAC/AMP do tego? Będę je słuchał na telefonie i laptopie.

 

Zależy mi na takich o najlepiej zachowanym stosunku jakości do ceny. Najlepiej nowe, albo używane na gwarancji. Będę miał CCA CRA i hd681b. Myślę sobie, żeby wydać coś więcej na lepsze. Nie jestem jakimś audiofilem, mam bardzo szczątkowa wiedzę. Nie wiem czy wolałbym kupić słuchawki czy jakiś zestaw hifi, ale to inny temat. Na razie pozostańmy na słuchawkach.

 

Tak jak napisałem, najbardziej sobie cenie bardzo duży, gleboki bass - jestem bassheadem. Wyraźny i czysty wokal też jest okej. Chyba zamknięte będą najlepsze, czy może polotwarte, bo większa scena?

 

Dziękuję Wam za poradę i najlepiej jakieś konkretne modele. Chyba lepiej dołożyć, i kupić ewentualnie później, prawda?

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

 

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Fostex th900, obecnie mk2 kosztują 8999zł, ale może gdzieś znajdziesz w okolicach 8tys. Do tego jakiś dongiel za max 1000zł i masz wspaniałe brzmienie na lata. Bas jest fantastyczny. Jeśli używane wchodzą w grę, to możesz sporo zaoszczędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jakie? Za tysiaka mam na bazarku na sprzedaż fajne Drop Panda i nie potrzebujesz dacampa. Drogo?

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja polecę używane Denony D5000. Zamknięte. Przewodowe. Mocny bas. Czyste brzmienie. W miarę wygodne.

Do tego dobra scena i fajna barwa gratis. Nie wymagają mocnego DAC/ampa. Z dobrego telefonu zagrają świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyste brzmienie i mocny bas w przyziemnej cenie ? Proszę bardzo Beyerdynamic DT150 i od razu zmiana padów na te (sheepskiny) :

https://www.aliexpress.com/item/4000325598148.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.588d1802fcFDpn

 

Wykonanie pancerne więc można spokojnie szukać tych słuchawek w używkach. Swoich nie oddam nikomu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, ale miałem kiedyś tak, że chciałem w słuchawkach potężny bas, taki jak z hajendowego subwoofera gdzie głośnik ma średnicę 30cm i żeby oprócz tego prezentowały sobą jakiś wyższy poziom. Próbowałem różnych słuchawek, ale znalazłem to dopiero w fostex th900. Dla mnie denony nie mają potężnego basu. Fostexy dobrze reagowały nawet na podbicie basów, bo dźwięk był dalej czysty a bas subwooferowy. Wiem, że to drogie słuchawki, ale z mojego punktu widzenia nie ma tańszej alternatywy gdy zależy nam na basie. Możliwe jednak, że masz mniejsze oczekiwania i zadowolisz się czymś innym :P z tanich opcji możesz spróbować creative aurvana live. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Literak said:

Czy istnieje jakiś próg cenowy, w którym jest znacząca różnica w jakości dźwięku słuchawek z Waszego doświadczenia?

 

109zl - Tyle kosztują KSC75, wszystko powyżej to już prawo malejących przychodów.

Jeżeli chodzi o zamknięte z basem to wystarczy CAL vel Creative Aurvana Live.

Audiofilski apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale dobrych zamkniętych słuchawek generalnie nie ma dużo więc przeskoki w cenie będą spore. 

Sugestią z wyższej półki cenowej byłyby Denony d2000 za jakieś ~700, powyżej to już th610/thx00/e-mu teak za ok. 2000. 

Edytowane przez Blizniak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

2490zł na dzień dzisiejszy - HiFiMan HE-R9 - Maybach wśród basotłuków. Jak jesteś bassheadem, to będziesz piał z zachwytu. Mimo natłoku niskiego pasma cała reszta jest wzorowo czytelna. Polecam chociaż posłuchać.

Edytowane przez espe0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

A w temacie. Myślę, że te mają wystarczający bas.

https://www.thomann.de/pl/ultrasone_pro_750i.htm

 

Ja mam wersję bez i od paru dni tylko ich używam. Zasadność posiadania edyszynów staje się dyskusyjna w moim przypadku.

A to to chyba sam zaraz zamówię.

https://www.thomann.de/pl/ultrasone_hfi_480i.htm

Tylko widzę jakieś pay pale. Ja w to nie umiem.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Rafacio napisał(a):

Ja jem surowe bez obierania własnie. Tylko umyte.

A w temacie. Myślę, że te mają wystarczający bas.

https://www.thomann.de/pl/ultrasone_pro_750i.htm

 

Ja mam wersję bez i od paru dni tylko ich używam. Zasadność posiadania edyszynów staje się dyskusyjna w moim przypadku.

A to to chyba sam zaraz zamówię.

https://www.thomann.de/pl/ultrasone_hfi_480i.htm

Tylko widzę jakieś pay pale. Ja w to nie umiem.

Możesz z thomana za pobraniem.

8 minut temu, audionanik napisał(a):

R9 hihimena, to wybitnie nieudane słuchawki; no ale skoro istnieją nawet (jak widać powyżej) amatorzy spożywania surowego końskiego obornika, to pewnie znajdą się też tacy co sobie upodobają i te R9.

 

A czekoladowe mleko jest od brązowych krów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, espe0 napisał(a):

A czekoladowe mleko jest od brązowych krów?

Nie wiem z czego sobie przygotowujesz "czekoladowe mleko", ale sądząc po tym jak spożywasz pieczarki utytłane w oborniku, to mam pewne podejrzenia:ph34r:.

Co do tematu czyli dobrego basu, to w R9 raczej go nie znalazłem podobnie jak kilku innych zalet. Propozycja @bakus1233 wydaje się być trudna do pobicia, no chyba że szarpnąć się na używki Sony z1r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, audionanik napisał(a):

Co do tematu czyli dobrego basu, to w R9 raczej go nie znalazłem podobnie jak kilku innych zalet.

 

Bas z tematu ma być mocny, a nie dobry. Co nie zmienia faktu że wg mnie jak na takie podbicie, to nie zalewa innych pasm. Jak ktoś słucha muzyki z mocno wykręconym subwooferem, i chce podobne efekty w słuchawkach to r9 będzie mu się podobać. Nawet bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, espe0 napisał(a):

Pieczarki po umyciu pod bieżącą wodą można zjeść surowe. 

To tak samo jak z jabłkami i gruszkami, a jak ktoś chce, to i tak obiera. Nie każdy lubi skórę. Poza tym jak wyżej - do grzybów klei się wyściółka nieraz nawet do kapelusza. Nie trzeba być fanem jej konsumpcji. 

 

Co do tematu - Beyerdynamic DT770 Pro M. D5000 grają dla mnie jak zepsute, zwłaszcza na basie. Miałem w domu kilka dni. Dopiero D7000 się udały Denonowi, a TH900 to taka ich wycackana wersja z dodanymloudnessem przy okazji. Tyle że ja mając kolejne kilka kzł wolałbym je dołożyć do elektroniki niż do słuchawek. Obecne Beyery serii DT mocno się skalują, a modzić je pod swój gust jest prosto, i padów zamiennych na Ali pełno w różnym wykonaniu i materiałach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2490zł na dzień dzisiejszy - HiFiMan HE-R9 - Maybach wśród basotłuków. Jak jesteś bassheadem, to będziesz piał z zachwytu. Mimo natłoku niskiego pasma cała reszta jest wzorowo czytelna. Polecam chociaż posłuchać.
Masz na myśli że jest czytelna jak nie ma w tym samym czasie basu Jak dla mnie R9 i 10 były największymi porażkami AVS

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie Hołki po przyzwyczajeniu nie miały żadnej buły, a CiJemEf Eikon co to im niby wykres u superaudioprzyjaciół wyszedł podobny do Zenków HD650, podobnie jak Audeze LCD2 Shedua zresztą, wcale też nie mają tego basu jakoś sporo. Subbasem to większe wrażenie kilka lat temu zrobiły na mnie Aeony Closed, które ponoć miały tego basu nie mieć prawie wcale. Po Ultrasone Edition 9 też wyobrażałem sobie nie-wiadomo-co tak patrząc po samej recenzji Tribute7 Piotra Ryki. Wyszło na to że tam zejście bardzo dobrej jakości ale raczej oszczędnej ilości i samo walnięcie było nie do podrobienia. 

 

Pytanie tylko, czy to będzie TEN okoń, bass znaczy? Wspomnianych wyżej hihimenów nie znam, ale po takich dobrych recenzjach i przecenach może i sam bym je wziął jakbym jeszcze za co miał. W każdym razie wracając do tematu, to Ultrasone Signature Studio miały i bdb bas i czytelne wysokie. Patrząc jednak po tym jak temat został sformułowany to ja bym mógł polecić Ultrasone PRO900i - miałem dwie sztuki i obie miały obłędny wręcz bas, fakt faktem że oprócz dobrego walnięcia jak to Ultrasone to reszta była taka subwooferowo-zalewająca pasmo, niemniej jednak Ultrasi mają swoje sztuczki żeby i średnica i sopran były odpowiednio czytelne. W podobnym sosie a drożej, to by były Beyerdynamic T1v3, czyli ulubione słuchawki Rafacia. Generalnie też model na który szanujący się audiofil choćby mu nóżka tupała w rytm muzyki to się będzie krzywił i se ją prędzej (te nóżkię) odetnie niż pochwali, ale jak kto nie ma jeszcze 80 lat to teslowy sopran usłyszy bez problemu w tym basowym sosie. 

 

Z tańszych rzeczy to kiedyś KPP dawały radę pod względem basu bo wysokich miały niewiele co mi zresztą się w nich podobało. Te na haczykach to dla mnie już grały sporo "normalniej". Sivga Robin są spokos ale nie takie wyczynowe jak były Denony D7100 swego czasu - te to był pokaz niskiego basu i wyżyłowanych wysokich tonów rodem z systemu audio z samochodów Kia podkręconego na maxxymalną V-kę. 

 

K540 od AKG też były ciekawe, sporo bardzo nisko schodzącego basu i dużo wysokich. Niby wolałem K520 od nich wtedy ale te większe na pewno miały charakter. Pytanie czy dzisiaj można je dostać i pałąki w nich ludziom pękały ponoć (przynajmniej w K520).

 

Super były zmodowane przez Perula Takstary HF580.

 

Mówią że Abyssy są najlepsze. 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mamy nie lecieć w wysokie ceny, to faktycznie Robiny mogą się nadać. Za 650 złotych, to świetne nauszniki, na targach AVS masa osób była w szoku, że nie kosztują przynajmniej dwa razy więcej. Choć akurat Sivga Oriole każdorazowo je deklasowały w bezpośrednim porównaniu, ale to już okolice tysiąca złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, audionanik napisał(a):

R9 hihimena, to wybitnie nieudane słuchawki

Panowie mimo iż w mój gust także nie trafiły(zupełna odwrotność brzmienia ich pozostałych planarów) , daleki byłbym od takich sformułowań,tym bardziej od porównania ich słuchania z jedzeniem końskiego obornika. 

Słuchawki o dość specyficznym, mocno rozrywkowym brzmieniu-nie wysublimowanym, chimeryczne pod względem synergii. 

Wymagają od elektroniki dobrej kontroli i trzymania niskich tonów w rydzach. 

To czy nam się podobają czy nie, nie musi oznaczać wyroku udane-nieudane. 

Z tego co wiem ich charakter miał być w założeniu producenta taki jaki jest. 

Wnioskować więc można że udało im się osiągnąć to co chcieli. 

Są osoby na tym forum które chwalą sobie dźwięk R9, co dla jednego jest do dupy dla drugiego może być endgame-em, uszanujmy to i pamiętajmy na przyszłość. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności