Skocz do zawartości
  • 0

Ile trzeba wydać na dobre słuchawki? Zamknięte, przewodowe, mocny bass, czyste brzmienie, w miarę wygodne.


Literak

Pytanie

Cześć. :)

 

Ile należałoby wydać na dobre sluchawki? Ile nad DAC/AMP do tego? Będę je słuchał na telefonie i laptopie.

 

Zależy mi na takich o najlepiej zachowanym stosunku jakości do ceny. Najlepiej nowe, albo używane na gwarancji. Będę miał CCA CRA i hd681b. Myślę sobie, żeby wydać coś więcej na lepsze. Nie jestem jakimś audiofilem, mam bardzo szczątkowa wiedzę. Nie wiem czy wolałbym kupić słuchawki czy jakiś zestaw hifi, ale to inny temat. Na razie pozostańmy na słuchawkach.

 

Tak jak napisałem, najbardziej sobie cenie bardzo duży, gleboki bass - jestem bassheadem. Wyraźny i czysty wokal też jest okej. Chyba zamknięte będą najlepsze, czy może polotwarte, bo większa scena?

 

Dziękuję Wam za poradę i najlepiej jakieś konkretne modele. Chyba lepiej dołożyć, i kupić ewentualnie później, prawda?

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

 

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, Literak napisał(a):

Zależy mi nie tylko na dużym basie, ale też dobrym, głębokim. 

Myślę, że AKG K371 i K361 powinny spełniać te warunki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

daleki byłbym od takich sformułowań,tym bardziej od porównania ich słuchania z jedzeniem końskiego obornika. 

Nie ja zacząłem sugestie, że pieczarki należy jeść tylko opłukane i na surowo, zaś z obierającymi je jest coś nie teges;). Ale widzę, że koledzy poedytowali swoje posty do spółki z modem.

18 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Z tego co wiem ich charakter miał być w założeniu producenta taki jaki jest. 

Wnioskować więc można że udało im się osiągnąć to co chcieli.

Zatem gratulujemy firmie Hifiman i nie posiadamy się z radości, że udał im się nieudany dźwięk.

21 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

Są osoby na tym forum które chwalą sobie dźwięk R9

No i fajnie - może wygenerują jakiś ruch na tym nudziarskim forum.

 

25 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

co dla jednego jest do dupy dla drugiego może być endgame-em

Przyznam, że ja osobiście nawet nie wpadłem na taki pomysł użycia R9 - czekam na foto-relacje.

 

27 minut temu, Tecnoselfrx napisał(a):

uszanujmy to i pamiętajmy na przyszłość. 

Szanujemy wszelkie upodobania, lecz bez przymusu ich podzielania. 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z takich nieco przystępniejszych cenowo, to Sivga Robin jest warta rozważenia. Basu jest sporo, ale jeszcze akceptowalnie (w sensie, ze nie za dużo). Nie schodzi jednak jakoś bardzo nisko. Nisko schodzą Sennki HD380 pro, ale jakościowo są chyba nieco słabsze od Robinów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, audionanik napisał(a):

Zatem gratulujemy firmie Hifiman i nie posiadamy się z radości, że udał im się nieudany dźwięk.

Dodajmy jeszcze bezczelną zrzynkę oznakowania i wyglądu z legendarnych słuchawek Sony, które prezentowały poziom grania, do którego HiFiMan póki co próbuje się zbliżyć. No bo firmą Sony to oni nigdy nie będą. A propos jeża - jak dla mnie Z1R mają taki se bas, ale reszta lepsza niż w TH900. W ogóle MDR-Z1R to nieliczny jasny punkt na słuchawkowych wypustach "premium" ostatnich lat. Cena jeszcze trzeźwa, a dźwięk wybitny w pewnych aspektach. Wbrew pozorom wymagające względem wzmacniacza. 

 

Dorzucam głos na Sivga Robin jako dobre, tanie i porządnie zrobione. Z ogarniętym sprzętem nie grają takim V jak z telefonu, co nie przekreśla ich zastosowania do tegoż. 

  • Like 3
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Literak

 

Słuchawki Audioquest Nighthawk (musisz polować na używki) + IFI Zen DAC + Can. Do tych słuchawek odpowiedni, nieco jaśniejszy kabel (ten stockowy nie jest najlepszy) i nic Ci więcej na początek nie potrzeba. Polecam. Ewentualnie możesz spróbować Meze 99 Classics, ale tam był już ten bas dla mnie osobiście trochę przewalony i zasłaniał średnie. Ale może Tobie się spodoba. Basu napewno Ci nie braknie :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Do tych słuchawek odpowiedni kabel (ten stockowy nie jest najlepszy) i nic Ci więcej na początek nie potrzeba

Zgadzam się. Hawki dużo potrafią zyskać na dobrze dobranym okablowaniu. Moim zdaniem jest to wręcz konieczne, bo bez tego, te słuchawki nie zabrzmią tak klarownie i czysto jakby mogły, a do tego rzadziej pojawiają się problemy z basem, wręcz można tutaj zyskać na jakości, kontroli (ogólnie lepiej i wyraźniej go zarysować). Stock jest dobry, ale dalej podcina im skrzydła :) Tyle, że Hawki + dobry kabel to już jakiś wydatek, względem wyraźnie tańszych Robinów, z którymi wiele nie trzeba robić. Zwłaszcza, jeśli pasuje na granie na planie v. W innym przypadku, można za radą @majkela spróbować bardziej zaakcentować im średnicę i nieco ich brzmienie wzbogacić. Oczywiście Robiny to też nie będzie taka jakość, ale w swojej cenie są na prawdę świetne.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Inszy napisał(a):

Jak mamy nie lecieć w wysokie ceny, to faktycznie Robiny mogą się nadać. Za 650 złotych, to świetne nauszniki, na targach AVS masa osób była w szoku, że nie kosztują przynajmniej dwa razy więcej. Choć akurat Sivga Oriole każdorazowo je deklasowały w bezpośrednim porównaniu, ale to już okolice tysiąca złotych.

Byli nawet tacy, co wyżej stawiali sobie Robiny nad Beyerdynamic T5 v.2.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Elhaz_77 napisał(a):

Byli nawet tacy, co wyżej stawiali sobie Robiny nad Beyerdynamic T5 v.2.....

To jest zrozumiałe do momentu wymiany kabla i wytłumienia muszli w Beyerach. Wspomnę tu jeszcze o wyjęciu sitka z przetwornika z tyłu, którego w v1 nie było, ale zostało wsadzone w ramach ochrony przed wciągnięciem przez magnes drobin ferromagnetycznych, które rozpędem potrafiły zdemolować przetwornik, albo wleźć w szczelinę cewki, co też jest de facto wyrokiem skazującym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

 

K361 i K371 to nie są słuchawki dla bassheadów!

Przecież nie brakuje im basu. Koledze zależy nie tylko na "dużym" basie, ale też "dobrym, głębokim" - odniosłem się do tej, cytowanej przeze mnie wypowiedzi pytającego. Cóż szkodzi, żeby sprawdził - a może mu się spodobają?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Bednaar napisał(a):

Przecież nie brakuje im basu. Koledze zależy nie tylko na "dużym" basie, ale też "dobrym, głębokim" - odniosłem się do tej, cytowanej przeze mnie wypowiedzi pytającego. Cóż szkodzi, żeby sprawdził - a może mu się spodobają?

 

K371 to neutralne słuchawki z podbitym niskim basem (i tylko tym niskim). To nie są słuchawki dla bassheadów jak Meze 99 i inne takie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.11.2022 o 21:47, Literak napisał(a):

 

Cześć. :)

 

Ile należałoby wydać na dobre sluchawki? Ile nad DAC/AMP do tego? Będę je słuchał na telefonie i laptopie.

 

Zależy mi na takich o najlepiej zachowanym stosunku jakości do ceny. Najlepiej nowe, albo używane na gwarancji. Będę miał CCA CRA i hd681b. Myślę sobie, żeby wydać coś więcej na lepsze. Nie jestem jakimś audiofilem, mam bardzo szczątkowa wiedzę. Nie wiem czy wolałbym kupić słuchawki czy jakiś zestaw hifi, ale to inny temat. Na razie pozostańmy na słuchawkach.

 

Tak jak napisałem, najbardziej sobie cenie bardzo duży, gleboki bass - jestem bassheadem. Wyraźny i czysty wokal też jest okej. Chyba zamknięte będą najlepsze, czy może polotwarte, bo większa scena?

 

Dziękuję Wam za poradę i najlepiej jakieś konkretne modele. Chyba lepiej dołożyć, i kupić ewentualnie później, prawda?

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

 

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

 

 

 

sluchawki z basem.png


Anker Q30 są bardzo tanie, na promocjach za ~250zł, porównywałem wykresy różnych słuchawek i najbliżej meze są właśnie q30.
 



Chociaż może jednak te k371, podobnie grają do dt900x tylko k371 mają więcej subbasu. Moje dt900x po ponad miesiącu wygrzewania (nie chodzi o ułożenie padów, a może tak nie wiem:)) mają więcej basu, subbasu, zmieniło się frequency response. Może przy wygrzewaniu pomogło też eq, musiałem mocno je z edytować, aktualnie obniżam jedynie peaki w górze i zakres 400-1800.

Poniższa opinia nie jest odosobniona, ktoś w komentarzu również porównywał te słuchawki i ocenił je podobnie. @Bednaarma rację, ja bym brał k361 lub k371. Przed zakupem dt900x też o nich myślałem, tylko koniecznie chciałem otwarte. Ze względu na cenę (200-250 zł na promocjach) te q30 mogą zagrać po prostu tanio, aby była duża przyjemność z odsłuchu musi być jednak wyższy poziom technologiczny. Technologicznie dobre słuchawki zaczynają się od ~ 350zł k361, m40x. Przynajmniej tak niektórzy ludzie piszą, ja bym powiedział od 500-600zł k371, beyerdynamic 770/990pro. Miałem Somic V2 i w porównaniu do dt990pro grały tanio. Uważałbym na te m40/50x wielu pisze że są przereklamowane, znacznie gorsze od k361/371, dt770pro. https://www.reddit.com/r/HeadphoneAdvice/comments/kp3c6n/co_ath_m50x_vs_akg_k371_which_is_the_better_choice/

Trzymaj się rasowych AKG i Beyerdynamic to nie zginiesz, ja się kieruję taką zasadą, mam dwie pary beyerdynamic i gniotą wszystko co miałem superluxy, somici.

 

Edytowane przez mar173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności