Skocz do zawartości

STREFA SŁUCHAWKOWA 2022 AVS - Zapraszamy


MP3store Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Jot R napisał(a):

Widzę, że audiofilem zostaje się dopiero w wieku średnim, jak pojawiają się ubytki słuchu, bo na zdjęciach albo siwizna, albo łysina 😁

Częściowo pasuję do opisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pasuję, ale tu chyba chodzi o to, że w tym wieku jest trochę grubszy portfel.
Nie byłem audiofilem jak mieszkałem w akademiku, ciułałem na piwo i jeździłem na Bawarię do pracy w chmielu żeby kupić wzmacniacz i cd Technicsa. 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

Ee to ja dopiero 40 - jeszcze młodzieniaszek :) Słuch z tego co mi wiadomo bardzo dobry, więc mam jeszcze czas, żeby zostać audiofilem ;)

Nie chciałbym cię martwić, ale to jest właśnie średni wiek 😟

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤫

 

Wcale nie musialeś mi tego przypominać 😅

 

 

1 godzinę temu, MP3store Poznan napisał(a):

 

 

 

 

31DBFA5E-C12B-4DF6-93BC-586C13A64D52.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja natomiast przypominam, że warto sie pobawić Gainem z tyłu Niimbusa. Najlepiej poprosić kogoś z obsługi o pomoc i później przestawić z powrotem na 0dB, aby nie uszkodzić żadnego sprzętu czy słuchu. Przy prądożernych planarach to wzmocnienie sporo zmienia. Dla mnie osobiście przy ustawieniu początkowym czyli 0dB jest za miękko z każdymi moimi słuchawkami.

 

Ten Morpheus jest w ogóle włączony, czy akurat wzmacniacz gra z czegoś innego? Chyba, że Sonnet ma opcje wygaszacza, już nie pamiętam. Koledzy @vonBaron albo @Kridzu pewnie podpowiedzą.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pani woli słuchać ciszej i żeby ten dzwiek był bardziej miękki i przyjazny. Wtedy nie trzeba nic zmieniać. Rzecz gustu sonicznego. Ja z planarami wole podbić Empyrean do +6dB, Abyssy +12dB a Susvary podbijałem do +18 i więcej. Dlatego napisałem, że warto sie pobawić i dać mu w piec, bo robi wtedy różnice ;) Poprawia sie dynamika, szybkość, wyostrza sie góra itd. Co kto lubi :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expansom i tak nic nie pomoże. 

Ludzie generalnie słuchają mega głośno z tego co zauważyłem. Jeszcze starszych ze słabszym słuchem to rozumiem, ale całkiem młodzi ludzie podkręcają gałą tak że siedząc obok w zamkniętych słuchawkach i tak słychać ich muzykę.  

Edytowane przez Blizniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To swoją drogą, ja też nie lubię kręcić gałą za daleko. Staram sie dbać o słuch. Zazwyczaj nie przekraczam 11 godziny, ale to tez zalezy od wzmocnienia i słuchawek. Nie wiem jak Expanse, ale pamietam, że ktoś pisał, że słuchajac Stealth na Niimbusie podbicie Gainu było konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Zazwyczaj nie przekraczam 11 godziny, ale to tez zalezy od wzmocnienia i słuchawek. 

No to na Abyssach z Feliks Envy dojdziesz do maks 9. Z Susvarami, które są bardziej wymagajace potek mialem na 9-10 godz. 

Dla mnie Susvary + Envy to połączeniu nr 1 AVS, niezwykle muzykalne, zywe i przestrzenne granie. Jak wpieli lampy ELROG, doszła obłędna jakość detalu. Bez utraty soczystości każdego pasma. Na repertuarze, który słuchałem m.in, głos Leonardo Cohena jako żywy😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dj1978 napisał(a):

No to na Abyssach z Feliks Envy dojdziesz do maks 9. Z Susvarami, które są bardziej wymagajace potek mialem na 9-10 godz. 

Dla mnie Susvary + Envy to połączeniu nr 1 AVS, niezwykle muzykalne, zywe i przestrzenne granie. Jak wpieli lampy ELROG, doszła obłędna jakość detalu. Bez utraty soczystości każdego pasma. Na repertuarze, który słuchałem m.in, głos Leonardo Cohena jako żywy😉

Czyli jednak to chyba prawda co piszą o Envy i dlaczego się tak zachwycają tym wzmakiem. Zdaje się dokonałem dobrego wyboru :) A jeszcze jak go podepnę pod Maya KTE, to już w ogóle powinna być bajka. Pewnie w poniedziałek albo we wtorek bedzię już u mnie - nie mogę sie doczekać. 

 

A powiedz mi proszę jeszcze taką rzecz, bo to dla mnie ważne - nie ma Twoim zdaniem żadnych braków przy dolnym pasmie z Elrogami i czy wysokie nie są wtedy zbyt wyostrzone? Tych wysokich sie troche obawiam, kiedy podlącze Abyssy. Lubię rozświetlone i rozdzielcze wysokie tony, ale nie chce też przedobrzyć.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

A powiedz mi proszę jeszcze taką rzecz, bo to dla mnie ważne - nie ma Twoim zdaniem żadnych braków przy dolnym pasmie z Elrogami i czy wysokie nie są wtedy zbyt wyostrzone? Tych wysokich sie troche obawiam, kiedy podlącze Abyssy. Lubię rozświetlone i rozdzielcze wysokie tony, ale nie chce też przedobrzyć.

Wysokie były precyzyjne, rozdzielcze i gładkie zarazem, dolne pasmo głebokie i z mocnym uderzeniem, z tym że nie były to ELROG Mo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mi trochę niespodzianka, bo z tego co wiem, to miały być podpięte jeszcze bardziej detaliczne i nieco jeszcze jaśniejsze flagowe Elrogi Mo. Czyli to były ER300B tak ? Bo zdaje sie jest jeszcze niższy jakiś model Elrogów, oraz limitowane robione na zamówienie pod dedykowany wzmacniacz Elrogi TM300B, ale te wykluczam.

 

Pięknie dziękuję za info.

 

Edit : jednak z 300B ER są najniższym modelem, notabene również bardzo zachwalanym. Teoretycznie pod Abyssy mogą być nawet fajniejsze aniżeli Mo. Ewentualnie pod Mo można dobrać cieplejsze i gładsze sterujące lampy... Oj będę miał spory dylemat z tymi lampami :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artorias napisał(a):

@MP3store Poznan No i gdzie te piękne hostessy? Wszystkie się pochowały?

 

 

 

Podobno kolega @whooj się pojawił i wszystkie za nim wyszły nie zważając na swoje zajęcia ;) Za Whoojem wszystkie panny sznurem. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store Poznan zmienił(a) tytuł na STREFA SŁUCHAWKOWA 2022 AVS - Zapraszamy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności