Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 600 zł


Mihu83

Pytanie

Hejkum kejkum, Olo ratuj...

Naszło mnie ostatnio na szukanie przyzwoitych doków przewodowych, za niezbyt wygórowaną kwotę, czyli maksymalnie 600 zł.

Wypadłem trochę z obiegu i nie bardzo wiem co jest wartego uwagi w tych pieniądzach.

 

Przyjrzałem się starszym konstrukcjom i zastanawiam się czy na dzień dzisiejszy warto jeszcze iść w następujące doki?:

- Aune E1 - kiedyś miałem i chyba niezbyt mi pasowała słaba izolacja od otoczenia. Dźwięk był w miarę ok.

- HiFiman RE-400 - pamiętam że fajnie tłumiły, ale pamiętam też, że nie były zbyt trwałe.

- Fiio FH3 - jeżeli chodzi o dźwięk, było bardzo spoko, choć średnica i scena były trochę nie teges. Niestety izolacja była taka sobie i niezbyt dobrze leżały w uchu, ze względu na rozmiar samych obudów, jak i tulejki(gruba i krótka)

- VSonic GR07 - jakoś nigdy nie miałem okazji posłuchać.

 

Punkt odniesienia jeżeli chodzi o dźwięk, to głównie Focal Listen Wireless oraz Mee Pinnacle P1. Najchętniej wróciłbym do Pinnacli, ale ich cena jest ponad budżet, a potrzebują też małej elektrowni żeby się rozbujać, więc słabo to widzę.

Ogólnie, szukam czegoś łatwo pędliwego, o w miarę równej charakterystyce, z szybkim i dobrze kontrolowanym dołem, nie wykastrowaną średnicą i czytelną, ale gładką górą.

Ważne żeby słuchawki były jak najwygodniejsze(wiem, że kwestia mocno subiektywna) i żeby izolacja była na bardzo dobrym poziomie.

 

Pewnie wymagania trochę za duże na ten budżet, ale co tam, może coś się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Jakby, może.. Erasmus by AKROS?
 
Wyglądają na kobyły i wolałbym coś z gwarancją w PL.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Jak podobały się P1 i ma być taniej, to warto pomyśleć o Dunu Titan S.
O, i to jest jakaś propozycja. Muszę obczaić jakąś reckę.

A co byś powiedział o Hidizs Seeds, miałeś okazję posłuchać?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja miałem. Świetne i bardzo wygodne słuchawki, ale nie tego szukasz. Sygnatura odprężona, dosyć gęsta, basy luźne.
Heh, szkoda bo konstrukcja wygląda obiecująco.

@Inszy Te Titany, to czasem nie jest konstrukcja półotwarta?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KZ ZAX. Mocno przestrzenne. Miałem wcześniej Etymotic Er-4S (albo 4P), 4-krotnie droższe, i te ZAXy grają wg mnie lepiej, więcej życia w nich odczuwałem. Etymotiki miały zaś lepszą izolację i lepiej trzymały się w uchu i tyle pamiętam z porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na dropie są Pinnacle PX za 39$ plus 20$ wysyłka. Warte dużo więcej bo wg mnie grają bardziej przestrzennie niż Pinnacle P1. Za te pieniądze ciężko znaleźć coś porownywalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 Miałem PXy swego czasu i albo było coś z nimi nie tak, albo mocno pogrzebali przy driverach, bo dla mnie brzmiały znacznie gorzej niż P1 - były cholernie chude, jazgotliwe.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

@m3l0st Hm, jakoś nie jestem przekonany do KZ, kilka konstrukcji sprawdzałem i żadne mi nie podeszły. Tak patrzę na opisy i wykresy i jak dla mnie, ZAXy wyglądają na sporą Vkę...

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Tak myślę czy nie sprawdzić Moondropów... Aria albo Starfield.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam i P1 i P2 i PX. Mówię o porównaniu łeb w łeb. Musiałeś trafić felerne. Ja odkąd mam PX bardzo rzadko słucham P1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam i P1 i P2 i PX. Mówię o porównaniu łeb w łeb. Musiałeś trafić felerne. Ja odkąd mam PX bardzo rzadko słucham P1 
W tamtym czasie miałem jednocześnie P1 i PX, PXy brzmiały źle. Możliwe że były felerne ale nie był to odosobniony przypadek, bo trafiłem inne opinie, które potwierdzały moje wrażenia.
Inna sprawa, że Pinnacle nie są łatwo pędliwe, więc i tak odpadają.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności