Skocz do zawartości

Rockbox.org


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

zapowiedź z rockbox.org dotycząca stabilnej wersji:

 

Rockbox 3.0 - codename Mayday

 

Feature freeze: 0:00 CET, Mon 3rd April 2006

 

* No new features will be accepted into CVS for a period of four weeks from this date.

* Commits limited to bugfixes related to the functionality detailed below.

 

Proposed Release date: 1st May 2006

 

Supported Platforms

 

The functionality below should work (or be unimplementable) on all targets below.

 

* Archos Player, Recorder, Recorder v2, Recorder FM, Ondio

* iRiver H1xx, H3xx

 

Release critical features

 

The freeze will be extended if necessary until the following are fully implemented/

 

* Core functionality (everything that worked in Rockbox 2.5) (Please report missing functionality for supported platforms in the bug tracker.)

* iRiver power consumption issues

* Disable Tag DB / runtime DB and replace with tagcache (runtime DB / song ratings not included in this release)

* Software codec / EQ

* Remote support for iRiver

* All WPS/UI functionality currently in CVS

* Voice Support

 

Other goals for release

 

* No open bugs on supported platforms

* Manual 3.0

* Bootloader release

* Doom plugin

* Light (striped down themes, fonts, WPSes. etc) and full zip files available for download

* Support for platform specific versions of themes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczytałem, przeczytałem , wsystko fajnie , skorzystałęm z opisu themadcub jak instalowac rockboxa ale mam pewien problem. Oprocz tego, ze jestem laikiem w tej dziedzinie bo moim h120 ciesze sie dopiero od niecalych 3 godzin to sciagnalem juz te pliki i dalej nie wiem co i jak, jak sie robi ten upgrade? Kupilem go bez plyty instalacyjnej i instrukcji i ciezko to samemu zaczaic. Pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a po co ci płyta instalacyjna? :]

 

"wystarczy" umieścić plik HEX w głównym katalogu odtwarzacza i wybrać w jego menu "upgrade" ;]

 

O witaj dobry czlowieku, czesciowo korzystalem z Twojej strony , zassalem ten firmware 1.66 z bootloaderem, sciagnalem rockboxa. No i tutaj sie zaczynaja schody. Jako ze niedawno dopiero zamienilem lopate na irivera i prosty chlop ze mnie ;) to nie wiem za nic w swiecie gdzie to wypakowac.

Piszesz "katalog glowny" a jak jak zagadam przez eksploratora windows to widze tylko jakieds dziwaczne katalogi co sie zwa ".thrashes", "temporary items", "record" i dwa pliki "._temporary items" i "._dsstore"

Rozumiem ze wypakowuje plik ten 1.66 z botloaderem obok nich? A upgrade wybieram w iriverze klikjacac galka? - sek w tym ze ja nie wiem jak to zrobic. Widze ze jak startuje to ma firmware ver 1.33 ale nie wiem jak kliknac to uprgrade. Plizz pomocyyy. W manualu pisze podlacz ac i zrob upgrade ale jak mam podlaczony zasilacz to nie moge nic zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"główny" to oczywiście ten, którego okienko otworzy się po kliknięciu na ikonkę odtwarzacza w "Moim Komputerze" - to tu skopiuj plik HEX :) o tak:

 

faq_011_04.gif

 

teraz odłącz odtwarzacz od komputera, załącz go, teraz podłącz ładowarkę (nie musisz, ale możesz, byle bateria była bardziej niż mniej naładowana ;] ) i znajdź w menu "Upgrade" i wybierz je, o tak:

 

faq_011_05.gif

 

teraz nie dotykaj niczego przez chwilę, po czym firmware się uaktualni (odtwarzacz się wyłączy)

 

po ponownym załączeniu już wszystko jest gotowe :) ściągnij do wyboru:

wersję "normalną" | wersję "zoptymalizowaną"

 

po czym umieść folder ".rockbox" w głównym katalogu odtwarzacza i... już :)

 

 

 

podczas uruchamiania odtwarzacza możesz przytrzymać przycisk REC jeżeli chcesz załączyć oryginalny firmware... to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsystko sie rozchodzilo o znalezienie jak sie oew funkcje wyswietla :), juz znalazlem. Rockbox jest i dziala, jednak teraz w general settings nie mgoe znalezc opcji uprgrade firmwaer. Jak mam teraz ulepszyc rockboxa na nowszego? I czy ktos mi moze polecic jakies dobre sluchwaki do tego? Poszukuja dobrych dousznych na palaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz i rozpakowujesz na dysk odtwarzacza nowszą wersję (albo daily build albo optimized) zastępując stare pliki (czyli folder .rockbox)... to wszystko :]

 

upgrade plikiem HEX robiłeś z jednego powodu - żeby zainstalować bootloader... ale robisz to tylko raz, bo cały "firmware" trzymany jest na dysku (ten folder .rockbox) a nie w pamięci eprom jak normalny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Właśnie to znalazłem i przeglądam, ale nie rozumie tego "You will perform this and the following steps from the Windows command prompt. Start a command prompt and navigate to the C:\rockbox directory (type C: and press enter, then type "cd \rockbox" and press enter).

 

You should now plug your iPod into your PC via the USB cable, and type the following squence of commands:" coś tam piszą że mam chyba w lini komand czyli w wierszu poleceń w windowsie? tak? wpisać C:\rockbox, próbowałem już kilka razy ale mi nie wychodzi, jak mam to zrobić, pomóż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam znalezienie kogoś bardziej obytego do pomocy, bo sobie możesz w którymś momencie nie poradzić... nikt nie powiedział że instalacja rockboksa jest prosta, a mówiąc szczerze nie chce mi się tłumaczyć procedury instalacji na iPodzie bo nie mam możliwości sprawdzenia co i jak osobiście w praktyce (nie mam iPoda)

 

... folder "c:\rockbox" musisz sobie założyć sam i wrzucić tam co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam znalezienie kogoś bardziej obytego do pomocy, bo sobie możesz w którymś momencie nie poradzić... nikt nie powiedział że instalacja rockboksa jest prosta, a mówiąc szczerze nie chce mi się tłumaczyć procedury instalacji na iPodzie bo nie mam możliwości sprawdzenia co i jak osobiście w praktyce (nie mam iPoda)

 

... folder "c:\rockbox" musisz sobie założyć sam i wrzucić tam co trzeba...

 

 

Aha dzięki !!! o co w tym chodzi? Jak ktoś to robił to PLEASe niech napisze jak to zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności