Skocz do zawartości

Jaki DAC do 800 PLN


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach tej ceny całkiem pozytywnie wspominam topping d50s. 

Jak za te pieniążki naprawdę dawał u mnie radę. 

Wybrałem go po pozytywnych ocenach i pomiarach z neta. 

Podejrzyj sobie na audiosciencereview. com 

Jeśli chodzi o dźwięk dość neutralna, przejrzysta prezentacja ze sporą ilością detalu. 

Pozytywnie zaskakuje dynamika oraz obrazowanie, scena-holografia szczególnie na ten przedział cenowy. Podobał mi się też szczególnie jego górny zakres, góra ma dobre rozciągnięcie, detal, powietrze ale zarazem nie jest męcząca. 

Żeby nie było tak różowo z tego co pamiętam nie miał mega czarnego tła no i parowałbym go raczej z niezbyt jasnymi, technicznymi słuchawkami/ampami aby zachować nieco muzykalności. 

D50s stawia na neutralność, "techniczność" na pewno nie zbytnią muzykalność co nie każdemu się podoba. 

Troszkę taniej jest teraz jeszcze e30II na podwójnej kostce akm 4493S. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał(a):

Aune X8 poprzedniej generacji.

Na pewno bardziej muzykalny i mniej techniczny od wymienionych przeze mnie. 

Jakby udało Ci się dorwać polecam wzmacniacz operacyjny muses 01(łatwa wymiana) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem chodzi co prawda o inny DAC, ale nie chcę zakładać kolejnego wątku.

 

A zatem, rozważam wymianę iFi ZEN DAC na coś lepszego.

  • wejścia: USB, optyczne i coaxial,
  • wyjścia: balanced do iFi ZEN CAN oraz SE do xDuoo TA-26,
  • bez wzmacniacza słuchawkowego,
  • cena: do 2k PLN.

Wpisujcie swoje propozycje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał(a):

Nie jest mi potrzebny. 

Rozumiem, ale obecność wyjścia słuchawkowego oraz opamów nie ma impaktu, jeśli sprzęt ma wyjścia liniowe i może działać jako clean DAC. Możesz sobie przez takie wymaganie wykluczyć potencjalnie dobre lub bardzo dobre sprzęty, ale to napisałem bardziej w ramach informacji.

 

Ja akurat miałem podobną zagwozdkę i wybrałem TEACa (1999zł). Pełna architektura dual mono (osobna implementacja dla lewego i prawego kanału zarówno dla sekcji DAC, jak i AMP). Możliwość upscalingu do 192kHz, Pełen komplet wejść cyfrowych i wyjść analogowych. Bardzo czyste i rozdzielcze brzmienie, a wyjście słuchawkowe traktuje jako zwykły dodatek.  Może się przydać, jak np zepsuje się AMP :) Szkoda tylko, że go wycofali.

Głównym problem na jaki się natkniesz w połączeniu z CANem, to fakt, że większość DACów ma XLRy, a przejściówka z 2x XLR na 4.4mm jest praktycznie dostępna jedynie na zlecenie. Ja tak działam u siebie tyle że z Gryphonem. (Też przechodziłem z Zen DACa)

 

IMG20221120181118.jpg

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

  • Nie wykluczam wzmacniacza, po prostu nie jest dla mnie istotny.
  • Połączenie z CAN'em - tak zdaję sobie sprawę. Pewnie wygodniej byłoby pozbyć się CAN'a, ale na to nie jestem jeszcze gotowy :) 

 

 

 

6 minut temu, Artorias napisał(a):

Szkoda tylko, że go wycofali.

 

A to nie jest ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek_m napisał(a):

A to nie jest ten

Tak to ten, ale raczej go już nie kupisz. Jak pisałem o ten sprzęt to 3 sklepy miały możliwość dodania do koszyka (w tym mp3store) ale wszyscy mi odpisali, że ten sprzęt jest wycofany przez producenta i nie ma możliwości sprowadzenia. https://teac.jp/int/product/ud-301/top

 

A szkoda, bo moim zdaniem po wygrzaniu i dopieszczeniu akcesoriami, to IHMO zjada bez popitki znacznie droższe sprzęty. Sama jakość wykonania jest niezwykle dobra w tej cenie. Ja go dorwałem na allegro, z jakiegoś kameralnego saloniku audio w Wawie i w tamtym momencie był to ostatni dostępny w Polsce egzemplarz. Nie wiem czy coś się zmieniło.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@marek_m DO200 niestety nie słyszałem, ja ostatnio wymieniłem Zen Stacka na SMSL M500 MKII. Niestety, nie miałem jeszcze możliwości podpiąć go do zewnętrznego wzmacniacza*, żeby wyodrębnić różnicę samych daców, ale i tak zmianę oceniam zdecydowanie na plus. Na pewno wzmacniacz jest trochę słabszy od Cana i ma odrobinę gorszą dynamikę i wypełnienie, myślę, że do ok. 1000zł dałoby się znaleźć coś zauważalnie lepszego.

Co do DAC'a: czuć, że M500 jest zdecydowanie czystszy - byłem zaskoczony, ile Zen Dac ukrywa detali. M500 świetnie fakturuje plany, ma bardzo dobre rozciągnięcie basu, który jest sprężysty, ale równocześnie ma odpowiednią masę, a nie tak jak na Zen Dacu, że bas niby był dociążony, ale kluchowaty. I teraz najważniejszy element - barwa. Sprzęt jest neutralny i naturalny, co nie znaczy, że nudny - jest to granie absolutnie dociążone, dojrzałe i z rozmachem, zdecydowanie nie idzie to w stronę wielu daców Toppinga. Funkcjonalność tego DAC'a jest świetna, bo MKII ma dobrze działający bluetooth, wyjścia RCA i XLR i pilot, a także całkiem niezły wzmacniacz. 

Wydaje się, że wersja bez wzmacniacza to SMSL SU-9, który osiąga bardzo podobne wyniki w pomiarach, ale iiWi Reviews stwierdził w recenzji pisemnej, że M500 ma jeszcze lepszego daca niż SU-9 (wydawałoby się, że będzie odwrotnie, a tak to jeszcze masz wzmacniacz na ciężkie czasy w gratisie). Ja swojego kupiłem za jakieś 1750zł na Hifigo. 

 

*mam tylko starą miniwieżę z kolumnami Technicsa, nadal jest to szrot, ale teraz da się już jakoś słuchać na tym muzyki, SMSL bardzo to przytłumione brzmienie wyczyścił w porównaniu z Zenem.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podzielenie się wrażeniami. Mam już kabel 2 x XLR - 4,4mm, ale żadnej decyzji dot. DAC'a nie podjąłem.

 

Bardzo lubię ZEN stack (DAC i CAN), wobec czego trudno mi się zdecydować na wymianę DAC'a.

 

Z drugiej strony jestem ciekaw innych DAC'ów. Może uda się coś pożyczyć lokalnie, ewentualnie zakup na Amazonie :) 

 

A tak na marginesie, czy można gdzieś kupić / zamówić kabel 2 x Balanced TRS Jack 6.35mm w jeden 4,4mm, tak aby podłączyć np. SMSL D-6 z iFi ZEN CAN?

 

ifi.jpg

smsl.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności