Skocz do zawartości
  • 1

Otwarte słuchawki - odpowiednik sivga robin


Neckol

Pytanie

Hej

Szukam otwartych słuchawek, które będą odpowiednikiem sivga robin. Naturalne/ocieplone granie z przyjemnym dołem.

Co do muzyki, to elektronika (w tym trance), muzyka filmowa, rock, metal. Lubię też posłuchać wersji akustycznych z ciepłym brzmieniem gitary :)

Skoro tak mi pasują robinki, to dlaczego chcę coś otwartego? Chcę więcej powietrza, przestrzeni. No i dziewczyna mnie bije, bo jej nie słyszę jak coś ode mnie chce :D

Źródło: Aune x1s Pro (z czasem mogę coś dokupić)

Budżet 900 pln (było ciut więcej, ale wiadomo jak to w życiu bywa :D ). Mogą być używki. Ewentualnie mogę 100 naciągnąć budżet.

 

Przez chwilę myślałem o audioquest nighthawk carbon (tak, wiem, są półotwarte :P ), ale zawieszenie na gumkach nie przeraża i nie wzbudza we mnie ani trochę zaufania. Guma się szybko degraduje. :( 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 15.11.2022 o 00:48, adamos80 napisał(a):

hd660s możesz jeszce posłuchać, wg mnie lepsze od 600 czy 650 , za 1000 zl są na olx używki, x1s spokojnie da im radę.  

 

Z perspektywy czasu wolę HD600 i HD650 niż HD660s. 660 nie mają ani tej gładkości, ani tej naturalnej barwy dźwięku poprzedników. Bas nadal nie ma dobrego zejścia, a scena niby wydaje się nieco bardziej otwarta, ale jak porównać, to są naprawdę aptekarskie różnice. W zasadzie to Sennheiser zrobił HD580 30 lat temu, potem je lekko zmodyfikował i nazwał HD600 i od tego czasu (przynajmniej w tym przedziale cenowym) nic lepszego nie wymyślił. Wszelkie HD660s, HD560s, HD58X to najwyżej skok w bok, o ile nie regres. A tak naprawdę chyba głównym celem powstania 660-tek było obniżenie impedancji, żeby lepiej grały ze źródeł przenośnych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, onasa_ napisał(a):

Są naprawdę super

Boję się, że będą mi uciskać czachę przez rotację tylko w jednej osi. Mam dosyć wrażliwą głowę - k712, które są ponoć ultra wygodne, wywoływały bół głowy.

 

6 godzin temu, Saiya-jin napisał(a):

Monolith m1070

 Jak zobaczyłem, że ramiona można wygiąć palcami to się zasmuciłem i sam nie wiem czy jest sens :P Nie mniej mam je cały czas w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Neckol napisał(a):

Boję się, że będą mi uciskać czachę przez rotację tylko w jednej osi.

Jeśli K712 cię cisnęły to do ath nawet nie podchodź. Brak rotacji w osi poziomej u mnie powodował ból szczęki poniżej uszu. Nie polecam.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tą wygoda to dziwna sprawa, dla mnie własnie wszelkie AKG, Audio technica są bardzo komfortowe do tego stopnia że nie czuć ich na głowie, czego sie nie da powiedziec o Senkach, które powodują ból i problemy ze stawem skroniowym, ale co człowiek to inna anatomia widać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.11.2022 o 06:34, Neckol napisał(a):

X2hr - dalej nie rozumiem dlaczego ludzie piszą, że jest to neutralne granie. Ni cholery. Średnica cofnięta, przykryta kocykiem. Dół i góra jest ok. Nie potrafię niestety tego środka przeżyć. Navet w robonavh jest dużo lepiej.

 

Tutaj jest mnóstwo czynników wpływających na odbiór. Całkiem normalne, że w tym hobby ten sam model jest inaczej odbierany. Dla mnie średnica jest stonowana, nie tak wyraźnie akcentowana jak w senkach, ale nie odbieram jej jako przykrytej kocem. Neutralność też jest do pewnego stopnia relatywna. Ja kojarzę neutralność z innym brzmieniem - właśnie bardziej takim jak HD600/R70x/HE4xx, ale w gruncie rzeczy to jest mocno relatywna sprawa bo nie ma idealnego wzorca neutralności. 

 

W dniu 17.11.2022 o 06:34, Neckol napisał(a):

No i teraz finał. 

hifiman anada..

W nich jest wszystko czego chcę  :D

Świetnie brzmiący,  szybki dół, naturalny środek. Ostra, delikatnie wygładzona góra (ale przyjemna dla ucha), no i ta scena :D

 

Ananda nie znam, ale widzę, że urzekł Cię czar i strojenie Hifimana. :) Warto przetestować niższe modele. Dajmy na to Ananda ma jedne z najbadziej harmanowych strojeń. Ale planarne konstrukcje dobrze przyjmują EQ, a niższe modele Hifimana dalej mają fajną scenę, niskie znieksztalcenia i podobne strojenie i można w nich znaleźć magię dla siebie. Ananda pewnie lepiej technicznie wypada. Z tym tylko nie wiem czy na codzień do zwykłego słuchania muzyki ma takie duże znaczenie. 

Btw. Wyczaiłem w komentarzach na pepperze ciekawą choć trochę ryzykowną je opcję kupienia kupienia HE400SE za 450zł a cashbackiem 350zł. 

 

Teraz się zastanawiam czynie kupić sobie pary na zapas. 🤔:lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Wyczaiłem w komentarzach na pepperze ciekawą choć trochę ryzykowną je opcję kupienia kupienia HE400SE za 450zł a cashbackiem 350zł

I obok masz mój komentarz. Jest to azjatycka wersja, nna niż to co u nas w sklepach. Mają różne kable i przetworniki.

Sam nad tym myslalem, ale te problemy hifimana z sypiącymi się przetwornikami na prawdę mnie martwią (też w przypadku sundar) :(

kupujesz sluchawki za 1.5k i pada przetwornik. Coś co powinno się psuć jako ostatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Neckol napisał(a):

ale te problemy hifimana z sypiącymi się przetwornikami na prawdę mnie martwią (też w przypadku sundar)

 

Dużo tych przetworników padło w Twoich słuchawkach ?

Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Dużo tych przetworników padło w Twoich słuchawkach ?

Napisz coś więcej.

Nie w moich, taka jest opinia. Przewija się tego pełno przez fora. 

Wiadomo, że krzyczą najbardziej Ci niezadowoleni, ale jest po prostu tego multum :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Neckol napisał(a):

I obok masz mój komentarz. Jest to azjatycka wersja, inna niż to co u nas w sklepach. Mają różne kable i przetworniki.

 

Tak, jest chińska i international. Ten tańszy model to chińczyk, ale opinie są takie, że kabel jest lepszy, a różnica w dźwięku znikoma. Ja byłbym gotowy w to uwierzyć i brać tą tańszą wersje, wychodzą z tej samej fabryki, a brak magnesów stealth nie koniecznie jest słyszalny. Na stronie w ogóle napisali, że różnią się tylko pudełkiem, ale pewnie sami nie wiedzą, że są inne różnice. 350zł to prawie połowa ceny i jak za słuchawki planarne z takimi osiągnięciami to są to śmieszne pieniądze. Główny problem u mnie jest taki, że nie potrzebuje więcej słuchawek. xD 

 

9 godzin temu, Neckol napisał(a):

Sam nad tym myślałem, ale te problemy hifimana z sypiącymi się przetwornikami na prawdę mnie martwią (też w przypadku Sundar) :( kupujesz słuchawki za 1.5k i pada przetwornik. Coś co powinno się psuć jako ostatnie...


Mam 2 modele i żaden przetwornik mnie nie zawiódł jeszcze. A miałem beyery za 2 tysie i przetwornik padł po kilku godzinach. Lecz faktycznie dobrze byłoby mieć jakieś zabezpieczenie. Tam na Shopee jest roczna gwarancja, ale z jej realizacją w razie czego mógłby być problem. Ja sobie odpuściłem. Kuszą mnie jeszcze inne słuchawki, ale też daje sobie pas. Bo będzie tak jak z HD560s kupiłem by zaspokoić ciekawość, teraz nie sprzedam bo za dobrze mi grają i są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Teraz się zastanawiam czynie kupić sobie pary na zapas. :lol:

 

@MrBrainwash Ty lepiej kup sobie Truthear Zero, dopóki są na promocji i łatwo dostępne. Za 200 zł to grzech nie kupić! :) Słuchawki świetne, strojenie prawie 100% Harman, osobny przetwornik do basu (jak chciałeś), super dynamika, wgląd w nagranie, niuanse. Ja słucham ich ostatnio codziennie i nie mogę się nadziwić, jakie są dobre :)

Miałem HE400se i żadna rewelacja, moim zdaniem szkoda kasy, zwłaszcza jak się ma tyle słuchawek, co Ty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Neckol napisał(a):

Nie w moich, taka jest opinia. Przewija się tego pełno przez fora. 

Wiadomo, że krzyczą najbardziej Ci niezadowoleni, ale jest po prostu tego multum 😕

A najlepsze że sporo osób powtarza samemu nie sprawdziwszy, powielają że padły "znajomemu znajomego" itd... Od hifimana miałem kilkanaście modeli z różnych rewizji(na przestrzeni około 10 lat) , również w niektórych przypadkach powystawowe i z drugiej ręki. Obecnie zostawiłem sobie od nich Anandy, XS oraz Arya v2, pozbyłem się niedawno Sundar. W żadnym wypadku przez tyle lat nie miałem najmniejszych kłopotów więc nie demonizowałbym problemu. 

IMO dla mnie ciekawsze XS od Anandy, XS bardziej muzykalne z lepszym zejściem na basie(rozrywkowo relaksujące) Ananda do bardziej krytycznych odsłuchów(brzmienie mocniej techniczne) z bardziej wyrównaną sygnaturą i delikatnie mniejszą sceną. 

PS nie słuchałem nowej odmiany Anand stealth. 

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tecnoselfrx @marek_m
Przepraszam Cię, ale dlaczego mam nie wierzyć osobie, która pisze na grupie z prośbą o pomoc, bo mu "coś nie ten teges" w którejś słuchawce? Dlaczego mam nie wierzyć osobie, która się pyta czy jest serwis hifimana w DE, bo dostał słuchawki na prezent i nagle ma brak balansu?

Czyli co, problem z Audeze i Grado to też zmyślone przypadki?
Panowie, wiadomo, że wadliwe egzemplarze to jakiś mały procent, ale problem występuje - ludzie sobie tego nie zmyślają.

Ale nie, mój egzemplarz się nie zepsuł, więc problemu nie ma B)

 

Ciężko skomentować ten tok myślenia :P

 

Nie mniej. Będę szukać sundar. Może się trafi jakaś promka :) 

 

@Tecnoselfrx btw. Jak była premiera GPU 1070 to był problem z pamięcią. Byli tacy jak Ty co mówili, "aaa moja dobrze działa, jakiś fake". Otóż kupiłem i co? Reklamowałem.. ale nie jedną, a 3 karty :)

Edytowane przez Neckol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Neckol napisał(a):

Przepraszam Cię, ale dlaczego mam nie wierzyć osobie, która pisze na grupie z prośbą o pomoc, bo mu "coś nie ten teges" w którejś słuchawce? Dlaczego mam nie wierzyć osobie, która się pyta czy jest serwis hifimana w DE, bo dostał słuchawki na prezent i nagle ma brak balansu?

Czyli co, problem z Audeze i Grado to też zmyślone przypadki?
Panowie, wiadomo, że wadliwe egzemplarze to jakiś mały procent, ale problem występuje - ludzie sobie tego nie zmyślają.

Ale nie, mój egzemplarz się nie zepsuł, więc problemu nie ma B)

 

Ciężko skomentować ten tok myślenia :P

 

Nie mniej. Będę szukać sundar. Może się trafi jakaś promka :) 

 

@Tecnoselfrx btw. Jak była premiera GPU 1070 to był problem z pamięcią. Byli tacy jak Ty co mówili, "aaa moja dobrze działa, jakiś fake". Otóż kupiłem i co? Reklamowałem.. ale nie jedną, a 3 karty

Zupełnie nie o to mi chodziło. 

Nikt nie mówi że hifiman jest idealny i problemu nie ma. 

Oczywiście może się zdarzyć awaria i nie podlega to najmniejszym wątpliwością, w każdej marce może się zdarzyć. Chodzi tylko i wyłącznie o Twoje podejście aby już na początku się nie zrażać i nie rozdmuchiwać problemu bo może uda Ci się je trafić, sygnatura się spodoba i będą dzielnie służyć 😉Napewno warto spróbować ale jak to w tym hobby bywa jak samemu nie wypróbujemy.... 

Edytowane przez Tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tecnoselfrx No masz rację. Dlatego jeśli uda mi się opchnąć 600, to spróbuję dorwać sundary na gwarancji, lub kupić nowe na promce. Inaczej nawet nie podchodzę. Zabezpieczyć się jak można i będę próbować. Mam generalnie wahania co do hifimana (sundar) - chcę je, ale mam straszne opory :D No ale jeśli sundary mają trochę mniejszą scenę od anad, ale mają fajniejszy dół, no to.. Dla mnie ideał, przynajmniej w teorii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, Neckol napisał(a):

Panowie, wiadomo, że wadliwe egzemplarze to jakiś mały procent, ale problem występuje - ludzie sobie tego nie zmyślają.

No niestety, szczególnie w planarach się często o takich przypadkach słyszy, ale i w dynamikach się zdarza. Z tym już chyba będziesz musiał się pogodzić, zwłaszcza że budżet masz ograniczony. Są oczywiście firmy, gdzie osobiście nie słyszałem o awarii przetworników lub się one prawie nie zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, marek_m napisał(a):

Kup HE400i 2020 - 80% Sundar za 50% ceny :) 

 

W audio 20% to przepaść :P Miałem HE400i, HE4XX i HE400se i jakbym miał wracać do Hifimanów, to jednak wziąłbym Sundarę.

 

Swoją drogą przez kilkanaście lat zabawy w kupowanie słuchawek jeszcze mi w żadnych przetwornik nie padł... Choć po zakupie używanych Grado GS1000i miałem trochę stresu :)

 

 

A co do reklamacji z Aliexpress, to reklamowałem efekt gitarowy (który się popsuł po ponad roku). Sprzedawca chciał tylko film i wysłał nowy. Jeszcze mi codziennie pisał "drogi przyjacielu, paczka już niedługo będzie" :D

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

@MrBrainwash Ty lepiej kup sobie Truthear Zero, dopóki są na promocji i łatwo dostępne. Za 200 zł to grzech nie kupić! :) Słuchawki świetne, strojenie prawie 100% Harman, osobny przetwornik do basu (jak chciałeś), super dynamika, wgląd w nagranie, niuanse. Ja słucham ich ostatnio codziennie i nie mogę się nadziwić, jakie są dobre :)

 


Jak bawiłem się EQ przy 7Hz i czytałem opisy i porównania to już wtedy do mnie dotarło, że Zero od Crindża mogą być tym czego bym chciał i mogą być niezłe. Powstrzymuje mnie w sumie zwykła utylitarność i skąpstwo :P. Ale po takiej rekomendacji z twojej strony znów mi zaczęły latać po głowie. W sumie mam słabość do takich referencyjnych i opłacalnych modeli choć to taka chyba fiksacja. xD W sumie to u mnie ciekawość jest czy udało się uzyskać w danym modelu czyste dobre brzmienie. Fajnie to Crindż objaśnia przy tych dokach, lubię jego sposób prezentacji, choć wiadomo, retoryki nie da się uniknąć jak chce się zaistnieć. Ciekawi mnie czy rzeczywiście słychać ten odseparowany bas. :) Jeszcze jakby były wycenione po audiofilsku tak jak Stealthy to łatwiej byłoby się opierać, ale 50$ za harmana to naprawdę dali kuszący kąsek. Gdzie kupowałeś swoją parę? Widzę, że są na amazonie za 220zł - dobra opcja? 

 

17 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

Miałem HE400se i żadna rewelacja, moim zdaniem szkoda kasy, zwłaszcza jak się ma tyle słuchawek, co Ty.


Niby tak, ale sytuacja jak wyżej moja słabość. -_- ale sobie już odpuściłem je, bo w sumie to by już kompletnie nie miało sensu, ale jakbym nie miał żadnych hifimanów to bym je łykną. :) 

 

16 minut temu, Neckol napisał(a):

Dobra. Udało się kupić na promce nowe monoprice 1070 za 1190 zl :)

Zobaczymy co z tego będzie  :)


Gratki. Miałem M1060 i gdyby nie problem z dzwonieniem to bym uznał je za dość sympatyczne słuchawki. Według mnie były lepsze niż K712 do takich relaksujących odsłuchów. Duża scena i prezentacja pomimo ściętej góry. M1070 to ponoć takie naprawione i poprawione M1060, więc powinny być cacy dla kogoś kto lubi i oczekuje takiego brzmienia. Ja sobie w sumie darowałem monoprice bo mam taksy i nie chcę drugich masywnych słuchawek i też po co kasę znów na audio wydawać, skoro to co mam mnie cieszy. :) Największym minusem takiego grania jest ubytek na szczegółowości, ale w tym miejscu w sumie nie traktowałbym tego jak wadę, bo nie do analitycznych zastosowań zostały stworzone. ;)  

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Neckol napisał(a):

Dobra. Udało się kupić na promce nowe monoprice 1070 za 1190 zl :)

Zobaczymy co z tego będzie 

Gratulacje :) Tylko nie wyginaj pałąka jak ten celebryta Zeos, który był nimi zauroczony do tego stopnia, że poza zachwytami musiał coś na siłę z wad znaleźć ;) Palcami to ja wygnę każdy pałąk o ile wcześniej nie pęknie więc to taki argument z czapy. Tak samo w kwestii HiFiManów koledzy już wszystko na ten temat powiedzieli. Kilka przypadków rozdmuchanych przez kilkaset osób to niestety kilkaset przypadków bo tak to się odbiera czytając powtarzane na forach historie.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Neckol napisał(a):

Dobra. Udało się kupić na promce nowe monoprice 1070

 

No to teraz siłka i ostre ćwiczenia na wzmocnienie karku :) 

 

I uprzedź żonę / partnerkę (o ile masz). Nieprzygotowana na Twój widok w tych słuchawkach, może się kapkę przestraszyć :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności