Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Questyle CMA Fifteen - EVOLUTION NEVER STOPS.


discodroid

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

Questyle w ciągu ostatnich lat stał się jednym z najbardziej konsekwentnych producentów oraz siłą napędową rozwoju współczesnych technologii audio. Ich najnowszy produkt, stacjonarny flagowiec CMA Fifteen, wprowadza na rynek szereg innowacji, prezentując zupełnie nowy poziom mocy i wydajności stając się tym samym następnym referencyjnym kamieniem milowym swojego segmentu i swoistym punktem odniesienia dla kolejnych konstrukcji.

 

Questyle CMA Fifteen posiada na swoim pokładzie autorski, opatentowany tor wzmacniający, który działa w trybie prądowym. Jego moc wyjściowa single-ended wynosi niewiarygodne 1,5 W przy 32 Ω, THD oraz odchylenie liniowości względem poprzednika CMA Twelve zostało zmniejszone o połowę, a poziom szumów został obniżony o całe 8 dB. Questyle zrezygnował również z łączności bezprzewodowej 5GHz na rzecz Bluetooth obsługującego kodek LDAC 24bit/96kHz. Najważniejsza zmiana polega jednak na tym, że układ flagowego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS9038 PRO również pracuje w trybie prądowym, czyli bez zastosowania konwertera prądowo-napięciowego, zaś ścieżka sygnału oparta została w całości na elementach dyskretnych.

 

Ale jak to się przekłada w praktyce na dźwięk? Najprościej rzecz ujmując Questyle CMA Fifteen brzmi superdokładnie, superprzejrzyście i superangażująco.

 

Inżynierom Questyle udało się wycisnąć z przetwornika ESS absolutnie każdą kroplę muzykalności, jednocześnie zachowując doskonałą wydajność techniczną. Surowa moc, kontrola basu i zakres dynamiki tranzystora łączy się płynnie z ekspansywnym, przekonującym i realistycznym brzmieniem znanym głównie ze wzmacniaczy lampowych. Dźwięk jest doskonale wyważony i pozbawiony cyfrowego blasku, prezentacja jest pełna i olśniewająca, dynamika zaś jest w pełni przekonująca. Pomimo niezwykłej czystości i przejrzystości oraz umiejętności bardzo głębokiego odtwarzania szczegółów nie jest to urządzenie analityczne, gdyż jego muzykalność jest imponująca.

 

Rzadko spotykamy się z urządzeniami tak profesjonalnymi, tak dobrze przemyślanymi i tak dobrze zintegrowanymi jako całość. Trudno wskazać konkretny obszar specjalizacji tego sprzętu, ponieważ z większością podpinanych do niego słuchawek demonstruje niespotykaną jakość brzmienia i niemal nieskończoną moc. Obcowanie z Questyle CMA Fifteen za każdym razem kończy się doświadczeniem ekscytującym, wciągającym i kompletnym.

 

Jeśli szukacie high-endowego DAC/AMPa z prawdziwego zdarzenia, wybitnego urządzenia, które praktycznie zamyka temat poszukiwań dobrego dźwięku, Questyle CMA Fifteen powinien znaleźć się na samym szczycie Waszej listy przesłuchań. Z mojej strony daję mu najwyższą rekomendację!

 

#questyle #cma #fifteen #flagship #dac #amp #mp3store #audio

 

FINAL.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Jak tak wszystko będzie ewoluowało to niedługo byle wzmacniaczyk będzie w cenie samochodu.

 

Hehe 😜

 

Evolution never stops, to oficjalne motto producenta. A wzmacniacze w cenie samochodu istnieją już od dawna. I nie nazwałbym tego sprzętu "byle wzmacniaczykiem". Powiedziałbym wręcz, że technologia poszła do przodu tak mocno, że regularnie otrzymujemy coraz lepszą jakość w coraz niższych kwotach.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. CMA Fifteen jest być może dość drogi, zresztą to pojęcie relatywne, ale mimo wszystko bardzo uczciwie wyceniony jak na to co sobą oferuje. To kombajn pozbawiony bzdetów, urządzenie na tyle profesjonalne, że może być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w domowym zaciszu, ale i również w profesjonalnych studiach nagraniowych.

 

To nie są puste slogany, nie jest to marketingowy bełkot. Wystarczy prześledzić historię rozwoju tej marki, zapoznać się głębiej z jej nowymi i dotychczasowymi produktami, aby przekonać się jak duży wpływ miała na rozwoju rynku.

 

Opinie użytkowników i recenzentów, ale także naszych klientów, mówią same za siebie, a wszelkie wątpliwości można rozwiać podczas odsłuchu tego urządzenia w jednym z naszych sklepów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, discodroid napisał(a):

To nie są puste slogany, nie jest to marketingowy bełkot. Wystarczy prześledzić historię rozwoju tej marki, zapoznać się głębiej z jej nowymi i dotychczasowymi produktami, aby przekonać się jak duży wpływ miała na rozwoju rynku.

 

Dla mnie to zwykła półtora watowa integra słuchawkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
16 minut temu, Rafacio napisał(a):

Dla mnie to zwykła półtora watowa integra słuchawkowa.

 

Dla mnie Ferrari F12 Berlinetta to zwykły samochód. 

 

Ale co ja mogę wiedzieć - nigdy go nie prowadziłem. A czy Ty kiedykolwiek słuchałeś CMA Fifteen? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Bo to jest zwykły samochód. Mało zresztą użyteczny. Reszta to ideologia na bazie marzeń.

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie, a tym samym trudno odnieść się poważnie do tego co piszesz, ale masz pełne prawo do wyrażenia swoich poglądów. Niemniej jednak zachęcam Cię przy najbliższej możliwej okazji żebyś je zredefiniował, bo są dość ekscentryczne i pozbawione empirycznych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność odsłuchiwać. 

Zdecydowanie brzmienie powyżej "średniej", nie jest to zwykły przeciętny dac/amp. 

Oczywiście aby w pełni docenić jego walory warto odsłuchać ze słuchawkami pozwalającymi pokazać mu pełnię możliwości. Moje edition XS oraz arya fajnie się skalowały, zachwycały holografią ale największe wrażenie zrobiła na mnie synergią z ether 2 oraz zmf eikon. Co ciekawe pomimo teoretycznie niedużej mocy prądowo całkiem daje radę. 

Spokojnie może być kompanem do sporo droższych słuchawek niż te które wymieniłem. Bardzo klasowe, rozdzielcze i transparentne granie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 21:43, discodroid napisał(a):

 

Nie odpowiedziałeś na pytanie, a tym samym trudno odnieść się poważnie do tego co piszesz, ale masz pełne prawo do wyrażenia swoich poglądów. Niemniej jednak zachęcam Cię przy najbliższej możliwej okazji żebyś je zredefiniował, bo są dość ekscentryczne i pozbawione empirycznych podstaw.

 

Niestety oczekiwanie na odpowiedź (szczególnie po przedstawieniu własnych, sensownych argumentów) na pytanie od kogoś, kto za nadrzędny cel w życiu uznaje marudzenie, nawet w temacie, który go totalnie nie dotyczy i nie interesuje, to po prostu strata czasu. Kolega @Rafacio ma swój własny, frustrujący go z większości stron świat i trzeba tylko współczuć, bo co nam więcej pozostało? ;) 

 

Ciężkie takie życie i trochę smutne, ale cóż począć - każdy jest kowalem własnego losu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • discodroid przestał(a) promować i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności