Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 1

Pomoc w wyborze słuchawek w budżecie ok. 1000-2000pln


wfmsiekierka

Pytanie


Będę wdzięczny za sugestie jakie słuchawki powinienem kupić ażeby spełniały następujące wymogi:
1) Efekt 3D czyli pozycjonowanie na scenie z dużą ilością powietrza
2) Co najmniej przyzwoita scena
3) Średnicowe, mam na myśli do słuchania muzyki vocalnej
4) W miarę neutralne/lekko ciepłe (nie V-ki, nie basowe, bass jeśli podbity to lekko)
Biorę pod uwagę zarówno IEM jak i wokółuszne
Źródło to ibasso dx160
 
 
Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shouery mogą być dobrym tropem, ja słuchałem modelu Kindy Lava (EJ07 po lekkim tuningu) i bardzo mi się podobały. Gdybym nie posiadał Mestów i trochę lepiej mi fitowały (miałem lekki problem i tylko na niektórych gumkach było w miarę ok) to pewnie bym je kupił jako podstawowe IEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

EJ07 poczytam ale z pamięci EJ07M to lepsza wersja? i tańsza(tak mi coś lata po głowie)

"M" to wersja z nieco większą ilością basu (jest pełniejszy) i trochę mniej trójwymiarową sceną (moim zdaniem główny atut EJ07 to właśnie pięknie generowana przestrzeń), ciut bardziej gęste granie. Ja wolę EJ07, ale M też jest świetna, męskim wokalom doda trochę ciężaru, ale pod Twoje preferencje bardziej widzę EJ07. Może @Mayster ma jakieś demówki, zapytaj. Do głowy mi też przyszły Moondrop Blessing 2 i Dunu SA6 (może @bigmaras ma demówki ;) )

 

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Wydać tyle kasy i to bez odsłuchu na jakieś nołnejmy?

My operujemy w trochę innej rzeczywistości. Ty kupujesz dwa głośniczki na kablu, ale my w świecie IEM kupujemy hiper zaawansowane urządzenia do reprodukcji dźwięku ;) W jedną słuchawkę wchodzi przetwornik dynamiczny, dwa przetworniki armaturowe i jeden elektrostatyczny, można więc powiedzieć, że wychodzi taniej niż za Twoje dwa głośniczki na kabelku ;) Ja kupiłem EJ07 poniżej 2k i to najlepiej wydane pieniądze w audio w moim życiu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Najner napisał(a):

"M" to wersja z nieco większą ilością basu (jest pełniejszy) i trochę mniej trójwymiarową sceną (moim zdaniem główny atut EJ07 to właśnie pięknie generowana przestrzeń), ciut bardziej gęste granie. Ja wolę EJ07, ale M też jest świetna, męskim wokalom doda trochę ciężaru, ale pod Twoje preferencje bardziej widzę EJ07. Może @Mayster ma jakieś demówki, zapytaj. Do głowy mi też przyszły Moondrop Blessing 2 i Dunu SA6 (może @bigmaras ma demówki ;) )

 

My operujemy w trochę innej rzeczywistości. Ty kupujesz dwa głośniczki na kablu, ale my w świecie IEM kupujemy hiper zaawansowane urządzenia do reprodukcji dźwięku ;) W jedną słuchawkę wchodzi przetwornik dynamiczny, dwa przetworniki armaturowe i jeden elektrostatyczny, można więc powiedzieć, że wychodzi taniej niż za Twoje dwa głośniczki na kabelku ;) Ja kupiłem EJ07 poniżej 2k i to najlepiej wydane pieniądze w audio w moim życiu.

 

Tak, mam EJ07M i będą też na Audio Show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
My operujemy w trochę innej rzeczywistości. Ty kupujesz dwa głośniczki na kablu, ale my w świecie IEM kupujemy hiper zaawansowane urządzenia do reprodukcji dźwięku W jedną słuchawkę wchodzi przetwornik dynamiczny, dwa przetworniki armaturowe i jeden elektrostatyczny, można więc powiedzieć, że wychodzi taniej niż za Twoje dwa głośniczki na kabelku Ja kupiłem EJ07 poniżej 2k i to najlepiej wydane pieniądze w audio w moim życiu.
W jakich miejscach szukać (poproszę o linki)bo tu na forum nie wiadomo kiedy będą EJ07.

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

W jakich miejscach szukać (poproszę o linki)bo tu na forum nie wiadomo kiedy będą EJ07.
 

 

W cenie do 2k niestety tylko używki wchodzą w grę, tydzień temu były na giełdzie za 1600 zł, ale ktoś już je kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli trybrydowe Shouery i mają spełniać punkt 3) i 4), to tylko i wyłącznie klasyczny EJ07 (bez M), bo EJ07M to typowe strojenie pod muzykę popularną/elektroniczną (basowe). Polecam również wziąć pod uwagę Tin HiFi P1Max - najbardziej neutralnie zestrojony planar (800PLN u BigMarasa). Z pojedynczych dynamików bardzo polecam Lotoo LE-M1 (osobiście zgaduję, że to byłby najlepszy wybór pod twoje kryteria, jakby brać pod uwagę nówkę w tym przedziale cenowym).

Jeśli chodzi o scenę w IEMach, to zazwyczaj zasada jest taka, że albo jest dużo powietrza i grają one bardziej na szerokość albo jest nieco bardziej intymnie/bezpośrednio/trochę ciemniej, ale też jest lepszy efekt 3D.

Jeśli ma być nacisk na wokale, to myślę, że Sofears RSV bardzo by Ci podszedł dźwiękowo (ale to już niestety dość daleko powyżej budżetu).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Mogą być używki. Gdzie kupiłeś swoje?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Ja je kupiłem w oczekiwaniu na Cerberusy i customowe ST7. Myslałem, żeby zostawić jako zapas, ale jednak zima idzie, a za miesiąc będę miał moje ST7 znowu..

Napisz do mnie jak jesteś zainteresowany.

 

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Wydać tyle kasy i to bez odsłuchu na jakieś nołnejmy?

Widzę, że poczucie humoru niezmiennie się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jeśli trybrydowe Shouery i mają spełniać punkt 3) i 4), to tylko i wyłącznie klasyczny EJ07 (bez M), bo EJ07M to typowe strojenie pod muzykę popularną/elektroniczną (basowe). Polecam również wziąć pod uwagę Tin HiFi P1Max - najbardziej neutralnie zestrojony planar (800PLN u BigMarasa). Z pojedynczych dynamików bardzo polecam Lotoo LE-M1 (osobiście zgaduję, że to byłby najlepszy wybór pod twoje kryteria, jakby brać pod uwagę nówkę w tym przedziale cenowym).

Jeśli chodzi o scenę w IEMach, to zazwyczaj zasada jest taka, że albo jest dużo powietrza i grają one bardziej na szerokość albo jest nieco bardziej intymnie/bezpośrednio/trochę ciemniej, ale też jest lepszy efekt 3D.

Jeśli ma być nacisk na wokale, to myślę, że Sofears RSV bardzo by Ci podszedł dźwiękowo (ale to już niestety dość daleko powyżej budżetu).
 
W sumie efekt 3D jest dla mnie trochę bardziej ważny niż szerokość sceny ale z tego co rozumiem mówisz że powietrze idzie w parze z szerokością sceny?

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

[mention=56462]wfmsiekierka[/mention]
 
A może Blessing 2? Na Amazonie pl są do kupienia
Wydają się idealnie spełniać Twój opis
(bas mają podbity tylko 4dB zgodnie z krzywą harmana)
Ogólnie to słyszałam dużo dobrych rzeczy o tych słuchawkach i muszę się zdecydować czy czekać na używki ej07 czy brać moondropy. Miałeś okazję słuchać wersji Dusk? Mam wrażenie że bardziej chwalone. Z czego to wynika?


Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Miałeś okazję słuchać wersji Dusk? Mam wrażenie że bardziej chwalone. Z czego to wynika?

Głównie z przeciętnego basu w Blessing 2. Słabo uderza, nie schodzi najniżej. Nie jest zły, ale jak na słuchawki w tej kwocie jest przeciętny. Scena i wokale natomiast bardzo dobre, ciężko mi się z nimi było rozstać. EJ07 to jednak co najmniej półka wyżej wg mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wfmsiekierka

Wersja Dusk ma więcej subbasu oraz trochę mniej podbitą średnicę

Poczytaj sobie tutaj 

https://shenzhenaudio.com/products/moondrop-x-crinacle-blessing2-dusk-1dd-4ba-in-ear-monitor-earphone

Więc to jest taka skorygowana wersja Blessing 2 pod publikę czyli konsumenta oczekującego więcej basów i łagodniejszej góry 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Najner napisał(a):

W jedną słuchawkę wchodzi przetwornik dynamiczny, dwa przetworniki armaturowe i jeden elektrostatyczny

A potem się okazuje, że z tego zestawu elektrycznie podłączony jest tylko jeden.🤘

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Rafacio napisał(a):

A potem się okazuje, że z tego zestawu elektrycznie podłączony jest tylko jeden.🤘

W przypadku takich słuchawek jak EJ07, jak się dobrze w słuchasz, to wyczujesz pewny "brak koherencji" między różnymi typami przetworników. Podobnie jest z wieloma hybrydami/trybrydami.
To, o czym piszesz ma miejsce, ale występuje raczej w markach pokroju KZ, czy CCA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jeszcze polecę Oriolus mk2, używki wystawione ma @Filip77. Mimo wieku ciągle bardzo dobra hybryda. Z dx160 grały mi bardzo dobrze. Wolałem je od Dusk.

Jeżeli chodzi o punkt 3 i wokale to zdecydowanie Oriolus Isabellae.

W Dunu Zen brakuje powietrza, ale średnica jest świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności