Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[MOD] Yamaha YH-100


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam. Bardzo ciekawy mod. Kiedyś zrobiłem coś podobnego, jednak zrezygnowałem. To są słuchawki nauszne i dodanie padów wokółusznych spowodowało, że słuchawki grały znacznie ciszej. Dodatkowo przybyło znacznie wysokich tonów i w praktyce powstał jeden wielki jazgot. Moje wnioski są takie, że drivery muszą dociskać do uszu. 015e118116f54facc5bb7a10aa9129a2.jpg0aedae628d08cbf98c7250f9abb47553.jpgb154bb1391fa540d9da89663f951bbb5.jpgd0cf64c15f0092a6cc15709b9fab33ea.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aasat77 napisał(a):

Dodatkowo przybyło znacznie wysokich tonów i w praktyce powstał jeden wielki jazgot.

Akurat w moim modzie to wysokich wcale za dużo nie ma, za to są fajnie rozciągnięte (czyli sporo tych najwyższych ponad 10kHz względem tych poniżej 10kHz), właśnie dzięki większej odległości przetwornika od ucha.

Dla wielu pewnie będzie nawet za mało, ale to właśnie "autor miał na myśli", żeby tonalnego charakteru YH-100 za bardzo nie zmieniać, czyli, żeby średnica i wyższy bas były "dopalone".

Oczywiście da się to "dopalenie" poskromić zwiększając damping przetwornika. U Ciebie zapewne było "włożone" dużo za przetwornikiem (duży damping) i dlatego było wrzaskliwie, u mnie niewiele i dlatego nawet finalnie pady skórkowe zmieniłem na hybrydy, żeby trochę rozjaśnić te słuchawki, zyskały przy okazji sporo powietrza.

 

Mam nadzieję, że @szwagiero niedługo skrobie coś na temat ich brzmienia i wygody po zmodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aasat77 napisał(a):

jak z głośnością grania po Twoim modzie?

Na stacjonarce to max do "13 godziny" słuchałem, choć zazwyczaj to była "10-11", na tym wzmaku Fostexy T40, czy Monolith M565c to max 10-11 przy odsłuchu. Trzeba przyznać, że to najbardziej wymagające słuchawki z jakimi miałem do czynienia.

Jednak mniejszy damping powoduje, że łatwiej je napędzić niż przy większym, i da radę ich posłuchać nawet z dongla DC06, który po balansie ma 250mW na kanał, aczkolwiek brzmienie z niego jest bardziej chude.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aasat77 napisał(a):

wymiary oryginalnych śrubek

Na potrzebę modu zrobiłem szkic na którym między innymi jest i śrubka

image.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aasat77 napisał(a):

to jest śrubka czy wkręt? 

To jest śrubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aasat77- witamy na forum, fajnie, że wpadłeś i uaktywniłeś się po latach :)

 

Co do YH-100 mod by Perul to... pozwolicie, że dokładniej opiszę swoje wrażenia w okolicach weekendu, mam nadzieję, że będę miał więcej czasu na wnikliwe posłuchanie i porównanie z takim bez przeróbek (jedynie z wymienionym kablem).

W dniu 30.10.2022 o 17:53, aasat77 napisał(a):

Masz rację. Dumping za przetwornikiem jest spory. A jak z głośnością grania po Twoim modzie?

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
 

No jeśli w Twoich nic się nie zmieniło przez ostatnie lata, to faktycznie było w nich dużo góry i jak dla mnie były one za bardzo odchudzone już wtedy. Po tym modzie pewien zakres góry się lekko wyostrza, ale ilościowo jest jej nawet mniej niż w oryginale.

 

Grają jednak ciszej niż niemodowane i to dość wyraźnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aasat77 napisał(a):

Będą z takiego zestawu, czy inny gwint?

Najbardziej bym obstawiał M2.5x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności