Skocz do zawartości

STREFA SŁUCHAWKOWA 2022 - ZAPOWIEDZI i PREMIERY


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Blizniak napisał(a):

Chyba jako jedyni byli z transportem CD, demo nowych TWSów samo w sobie było doświadczeniem. 

Czyli na plus? To była szafa, wieeelki transport cd i dodatkowo zestaw T+A. Słuchaliśmy z niego szklanej płyty. Mówili mi, że w niedzielę mieli też gramofon.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, lobuz1 said:

Czyli na plus? To była szafa, wieeelki transport jo i ten zestaw T+A. Słuchaliśmy z niego szklanej płyty. Mówili mi, że w niedzielę mieli też gramofon.

Jak najbardziej na plus. Z takiej bardzo niszowej butikowej marki przeobrazili się w równie niszową, ale chyba najdziwniejszą firmę na rynku więc nie zdziwiłbym się gdyby demowali z reel2reel na twsach :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Zaciekawił mnie ten wątek, dlatego postanowiłam się zarejestrować na waszym forum. Mam nadzieję, że zaczerpne z istniejących już wpisów sporo ciekawych informacji.
 

Temat słuchawek interesuje mnie z tego powodu, że budowę systemu mam już na ukończeniu. Chciałbym w bliższej lub nawet dalszej przyszłości zainwestować w jeszcze jedną puszkę z górnej półki. Elektrostaty przynajmniej na razie odpadają.

W moim przypadku może być tak, ze sluchawka, w którą zdecydowałbym się zainwestować w chwili obecnej jeszcze nie jest w sprzedaży.
 

 Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dlaczego nic nie piszecie o AVS 2023?!

 

Co ciekawego posłuchać w tym roku?

 

Wczoraj przesłuchałem z satysfakcją tanie sundary (do tych droższych się nie dopchałem).

W Top Hifi na plus ekspozycja Audeze. Fajne LCD2 i LCD5. Jednak najfajniejsze tegoroczne LCD3! :)

Na minus u Sennheiser! Ekspozycia HD6.. i HD5.. nigdzie nie podłączona a w fonie nie mam jacka, tym bardziej 6,3! :(

Może w niedzielę wpadnę na strefę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HappyBlack podobno warte uwagi są IEMy od Spirit Torino. 

1 godzinę temu, pierotero napisał(a):

Dlaczego nic nie piszecie o AVS 2023?!

 

Co ciekawego posłuchać w tym roku?

 

Wczoraj przesłuchałem z satysfakcją tanie sundary (do tych droższych się nie dopchałem).

W Top Hifi na plus ekspozycja Audeze. Fajne LCD2 i LCD5. Jednak najfajniejsze tegoroczne LCD3! :)

Na minus u Sennheiser! Ekspozycia HD6.. i HD5.. nigdzie nie podłączona a w fonie nie mam jacka, tym bardziej 6,3! :(

Może w niedzielę wpadnę na strefę.

 

Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami🙂👍 Na pewno warto sprawdzić zestaw Shangri La, połączenie Susvary z EF1000, Spirit Torino Valkyria, ZMFy Bokeh... i jeszcze kilka innych sprzętów😉 Zobaczę, co jeszcze się uda sprawdzić, jak będę na miejscu :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem wczoraj.
1 - nowe / stare iem od campfire. Cascara - fajny 1 dd, granie raczej ciepłe, mięsiste ale nie muliste, takie bardzo satysfakcjonujące. ponderose - a'la Andromeda. Mam odniesienie do Emerald sea i w porównaniu do niej Ponderose gra mniejszym basem, reszta jest bardzo porównywalna. W Emerald sea słyszałem trochę supermoon w basie, tutaj tego nie miałem. Średnica i góra bez wodotrysków ale nie były źle. Holografia dla mnie bardzo dobra. Bonneville - mówiąc szybko były spoko. Ani źle ani super dobre. Niczego nie urwały. Supermoon nowych nie słuchałem bo teraz mecze wersję OG. 2 - Craft Ears wypuściło nowy TOTL Omnium. Opisując szybko jest to połączenie Aurumy i The One. Tak samo bezpieczne, równe i kompletne w dźwięku jak Aurumy ale z takim pazurem i funem z The One. Bardzo dobre IEM. 3 - Kinera Loki - słyszałem, że grają one dziwnie (z YouTube). Dziwności nie usłyszałem. Bardzo, bardzo fajne iemy. Jest w nich wszystko. Wiem, że to co pisze nie ma sensu ale przy Loki czułem pełną satysfakcję, niczego bym nie zmienił, nie dotykalbym EQ itp. 4 - w Audeos Aroma Jewel - podobne uczucie kompletności jak przy lokim. Nie mówię, że tak samo dobre ale takie moje pierwsze odczucia. Mest MKIII - pierwsze odczucia to takie trochę baby Jewel. W sensie też niczego bym nie zmienił ale nie czułem takiej satysfakcji ze słuchania jak z Aroma czy Loki. Maven pro - przy mest mkIII nie widzę sensu pchać się w maven pro. Na koniec iem, który chodzi mi po głowie od powrotu. Torino dual berilium coś tam. Generalnie iem od Torino. Na szybko dzwiekowy skalpel, który nie boli i nie męczy. Instrumenty duże, wysoka separacja instrumentów. Holografia i wrażenie przestrzeni z możliwości lokalizacji instrumentów na wysokim poziomie. Niech jako rekomendacja posłuży ostatnie zdanie. Spośród wszystkich iem tylko Torino chciałem wczoraj kupić. W sensie nie na testy tylko na własność. Ostatnia uwaga każdego iem słuchałem max 10 min. Było głośno po 5/6 sztukach już moje uszy mogły robić mi figle. Miejscie proszę to na uwadze i miejscie dla mnie litość;) jeśli akurat dostało się twojej słuchawce. Reasumując bardzo duzo nowości wartych uwagi, moim zdaniem. Pozdr, Marcin

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Horsemen89 napisał(a):

Witam, byłem wczoraj.
1 - nowe / stare iem od campfire. Cascara - fajny 1 dd, granie raczej ciepłe, mięsiste ale nie muliste, takie bardzo satysfakcjonujące. ponderose - a'la Andromeda. Mam odniesienie do Emerald sea i w porównaniu do niej Ponderose gra mniejszym basem, reszta jest bardzo porównywalna. W Emerald sea słyszałem trochę supermoon w basie, tutaj tego nie miałem. Średnica i góra bez wodotrysków ale nie były źle. Holografia dla mnie bardzo dobra. Bonneville - mówiąc szybko były spoko. Ani źle ani super dobre. Niczego nie urwały. Supermoon nowych nie słuchałem bo teraz mecze wersję OG. 2 - Craft Ears wypuściło nowy TOTL Omnium. Opisując szybko jest to połączenie Aurumy i The One. Tak samo bezpieczne, równe i kompletne w dźwięku jak Aurumy ale z takim pazurem i funem z The One. Bardzo dobre IEM. 3 - Kinera Loki - słyszałem, że grają one dziwnie (z YouTube). Dziwności nie usłyszałem. Bardzo, bardzo fajne iemy. Jest w nich wszystko. Wiem, że to co pisze nie ma sensu ale przy Loki czułem pełną satysfakcję, niczego bym nie zmienił, nie dotykalbym EQ itp. 4 - w Audeos Aroma Jewel - podobne uczucie kompletności jak przy lokim. Nie mówię, że tak samo dobre ale takie moje pierwsze odczucia. Mest MKIII - pierwsze odczucia to takie trochę baby Jewel. W sensie też niczego bym nie zmienił ale nie czułem takiej satysfakcji ze słuchania jak z Aroma czy Loki. Maven pro - przy mest mkIII nie widzę sensu pchać się w maven pro. Na koniec iem, który chodzi mi po głowie od powrotu. Torino dual berilium coś tam. Generalnie iem od Torino. Na szybko dzwiekowy skalpel, który nie boli i nie męczy. Instrumenty duże, wysoka separacja instrumentów. Holografia i wrażenie przestrzeni z możliwości lokalizacji instrumentów na wysokim poziomie. Niech jako rekomendacja posłuży ostatnie zdanie. Spośród wszystkich iem tylko Torino chciałem wczoraj kupić. W sensie nie na testy tylko na własność. Ostatnia uwaga każdego iem słuchałem max 10 min. Było głośno po 5/6 sztukach już moje uszy mogły robić mi figle. Miejscie proszę to na uwadze i miejscie dla mnie litość;) jeśli akurat dostało się twojej słuchawce. Reasumując bardzo duzo nowości wartych uwagi, moim zdaniem. Pozdr, Marcin

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Świetna relacja, Marcinie. Bardzo dziękuję.

 

Cóż, będzie w takim razie czego wypatrywać. Kolejne króliczki do gonitwy..

 

 

36 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

podobno warte uwagi są IEMy od Spirit Torino. 

 

Skoro już dwie osoby o nich wspominają, to rzeczywiście coś musi być na rzeczy!

Mało przekonuje mnie ich specyficzny kształt - nie mam dobrych doświadczeń z pociskami. 

 

Będę się starał dać im szansę, ale na zakup w ciemno się nie zdecyduję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Skoro już dwie osoby o nich wspominają, to rzeczywiście coś musi być na rzeczy!
Mało przekonuje mnie ich specyficzny kształt - nie mam dobrych doświadczeń z pociskami. 
 
Będę się starał dać im szansę, ale na zakup w ciemno się nie zdecyduję.
Mam nadzieję, że taki opis cokolwiek wniósł do dyskusji. Jeśli chodzi o Torino. Kluczowy jest dobry seal. Sam kształt może przeszkadzac ponieważ obudowa jest ostra. Ja nie czułem dyskomfortu, nie wiem jak na dłuższą metę. Te iem sprawiają bardzo dobre wrażenie w ręce. Takie uczucie jakby premium. Nie wiem, myślę o nich i chyba finalnie się skusze.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechała może Corina albo Phantom, słuchał może ktoś?
Corina jest ale nie słuchałem. Phantom nie znam więc nie wypowiem się. Z nowości nausznych Heddphone 2, austrain audio composer i l abyss Diana MR są.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Horsemen89 napisał(a):

Corina jest ale nie słuchałem. Phantom nie znam więc nie wypowiem się. Z nowości nausznych Heddphone 2, austrain audio composer i l abyss Diana MR są.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka
 

To nowe combo od iFi wzmacniacz słuchawkowy z przystawką do elektrostatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe combo od iFi wzmacniacz słuchawkowy z przystawką do elektrostatów.
Aaaa to. Tak, jest dostępne.

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

@HappyBlack podobno warte uwagi są IEMy od Spirit Torino. 

 

Dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami🙂👍 Na pewno warto sprawdzić zestaw Shangri La, połączenie Susvary z EF1000, Spirit Torino Valkyria, ZMFy Bokeh... i jeszcze kilka innych sprzętów😉 Zobaczę, co jeszcze się uda sprawdzić, jak będę na miejscu :)

Shangri-La jest bardzo dynamiczna i wyrazista, ma pazurek, ale ma też problem z reprodukcją tonalną (zróżnicowaniem instrumentów w sensie barwy/koloru). Przez to jest mniej melodyjna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale może jutro - wczoraj zdążyłem tylko odhaczyć Twilighty, Mesty Mk3 i Multiverse.
I jak multiverse vs mesty MKIII?

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wsadził głowę do głośnika. ;) Mk3 bardzo mi się spodobały (myślę o zakupie Mestów, choć poprzedniej wersji), ale to, co zaprezentowały Multiverse... Cóż, nie byłem przygotowany na tak potężny dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shangri-La jest bardzo dynamiczna i wyrazista, ma pazurek, ale ma też problem z reprodukcją tonalną (zróżnicowaniem instrumentów w sensie barwy/koloru). Przez to jest mniej melodyjna.
Ja mam zupełnie odmienne wrażenie tj. Shangri-La ma świetną barwę, jedną z najlepszych jaką słyszałem w słuchawkach. Niestety drażni mnie jej po głosowa maniera grania, czego nie mają np. Susvary, za to z barwą u nich gorzej, ale to świetne słuchawki.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szwagiero napisał(a):
11 godzin temu, konrad_a napisał(a):
Shangri-La jest bardzo dynamiczna i wyrazista, ma pazurek, ale ma też problem z reprodukcją tonalną (zróżnicowaniem instrumentów w sensie barwy/koloru). Przez to jest mniej melodyjna.

Ja mam zupełnie odmienne wrażenie tj. Shangri-La ma świetną barwę, jedną z najlepszych jaką słyszałem w słuchawkach. Niestety drażni mnie jej po głosowa maniera grania, czego nie mają np. Susvary, za to z barwą u nich gorzej, ale to świetne słuchawki.

Mówimy o tej samej sztuce Sangri-La z AVS 2023? Z jakim wzmakiem słuchałeś Susvar?

Ja uważam że Susvary z Enleum (nie z tym wzmakiem HiFiMana) mają dużo lepszą barwę / zróżnicowanie tonalne instrumentów niż Shangri-La.

Na jakim kawałku testowałeś barwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tej samej sztuce Sangri-La z AVS 2023? Z jakim wzmakiem słuchałeś Susvar?
Ja uważam że Susvary z Enleum (nie z tym wzmakiem HiFiMana) mają dużo lepszą barwę / zróżnicowanie tonalne instrumentów niż Shangri-La.
Na jakim kawałku testowałeś barwę?
Pewnie o tej samej. Susvary słuchałem na wzmaku Hifiman, więc może stąd różnice. Kawałki różne z CD, bo streaming coś i się spsuł na stoisku hifimana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szwagiero napisał(a):
44 minuty temu, konrad_a napisał(a):
Mówimy o tej samej sztuce Sangri-La z AVS 2023? Z jakim wzmakiem słuchałeś Susvar?
Ja uważam że Susvary z Enleum (nie z tym wzmakiem HiFiMana) mają dużo lepszą barwę / zróżnicowanie tonalne instrumentów niż Shangri-La.
Na jakim kawałku testowałeś barwę?

Pewnie o tej samej. Susvary słuchałem na wzmaku Hifiman, więc może stąd różnice. Kawałki różne z CD, bo streaming coś i się spsuł na stoisku hifimana.

Eeee, ten wzmak HiFiMana był coś dziwny. Radzę posłuchać Susvar z Ferrum, Envy i Enleum zanim postawisz na nich kreskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności