Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

STREFA SŁUCHAWKOWA 2022 - ZAPOWIEDZI i PREMIERY


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TaediEdi napisał(a):

Jeszcze fajniej by było jak by "ekipa" była ekipą tu i w realnym kontakcie z potencjalnym klientem, a nie do klienta zachwalała sprzęt ze swojego stoiska a hejtowała urządzenia na konkurencyjnych stoiska. Trochę to mało profesjonalne jak nasze jest "o panie to topka topek" ale tamto to już szrot.  Czasem chyba powiedzieć mniej, lub wcale o konkurencji wygląda lepiej jak ją hejtować a swoje wychwalać pod niebiosa. 

Ciekawa sprawa, pierwszy post i od razu całkiem poważne oskarżenie o hejtowanie. Również to, kto od razu polubił ten post daje do myślenia 😉

A sam post wygląda mi na pisany na zlecenie, coś w stylu "napisz, że na stoisku Audeosa nas skrytykowali". 🤣

Byłem na strefie słuchawkowej przez całe AVS, sporo pogadałem z ludźmi z ekipy Audeos (tak przy okazji nie miałem pojęcia, że są to tak znane osoby z forum) i nie słyszałem, aby krytykowali ofertę z innych stoisk. Nawet podpowiadali czego posłuchać na innych stoiskach. Mega pozytywni ludzie z ogromną wiedzą i poczuciem humoru.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał(a):

Cóż, ja niczego od konkurencji nie hejtowałem

Mój wipis zupełnie nie tyczył się personalnie Ciebie. 

51 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

A sam post wygląda mi na pisany na zlecenie, coś w stylu "napisz, że na stoisku Audeosa nas skrytykowali". 🤣

Jeśli ktoś tu płaci za posty to ja chętnie podam numer konta (oczywiście żart). Nigdzie też nie napisałem że to padło na jakimś konkretnym stoisku, ale widać @Elhaz_77 jednak wie coś więcej ;)

 

A zmieniając temat, pierwsza wizyta na takiej imprezie i wrażenia super, można było zapoznac się z wieloma modelami słuchawek w jednym miejsu i wyrobić sobie jakiś pogląd oraz zaczerpnąć fachowej wiedzy od ludzi z branży. Byłem 3 dni po 5h i ciesze się że kupiłem karnet bo w jeden dzień nie da się tego wszystkiego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś konkrety, bo z moich ust na pewno niczego takiego nie usłyszałeś - z każdym tam mamy dobre kontakty i nie taka jest polityka firmy.

Duża część ekipy to byli normalni użytkownicy i nie mogę im zabronić posiadania własnego zdania, jeśli zostaną zapytani o sprzęt X, ale nadal nikt nie miał takiego przykazu. Aby jakkolwiek więc się odnieść do tego musiałbym wiedzieć z kim i o czym rozmawiałeś :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elhaz_77 napisał(a):

Ciekawa sprawa, pierwszy post i od razu całkiem poważne oskarżenie o hejtowanie. Również to, kto od razu polubił ten post daje do myślenia 😉

A sam post wygląda mi na pisany na zlecenie, coś w stylu "napisz, że na stoisku Audeosa nas skrytykowali". 🤣

Byłem na strefie słuchawkowej przez całe AVS, sporo pogadałem z ludźmi z ekipy Audeos (tak przy okazji nie miałem pojęcia, że są to tak znane osoby z forum) i nie słyszałem, aby krytykowali ofertę z innych stoisk. Nawet podpowiadali czego posłuchać na innych stoiskach. Mega pozytywni ludzie z ogromną wiedzą i poczuciem humoru.

Mam nadzieję, że mieliśmy okazję pogadać :) Jakby co, to byłem po stronie stacjonarki (rzecz oczywista). Niemniej dzięki za ciepłe słowa :)

P.S. Był u nas na stanowisku @kuropwięcej, niż jeden raz i mogę powiedzieć, że stosunki mamy (moim zdaniem) co najmniej przyjacielskie. Zresztą, część ekipy HiFi Pro była u nas, my byliśmy u nich. Ja tam żadnego zgrzytu nie czułem, bo było sporo żartów i śmiechu.

 

39 minut temu, Inszy napisał(a):

Chodziły nawet słuchy, że była próba sabotażu ich flagowego Shanlinga za pomocą Coli 😱

Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiał jedynie obrus, który dzięki heroicznemu wysiłkowi @espe0udało się uratować i uprać w umywalce. Należy też pochwalić @Vaietza niezrównane umiejętności operowania żelazkiem :D

18 minut temu, TaediEdi napisał(a):

Mój wipis zupełnie nie tyczył się personalnie Ciebie. 

Rozumiem. Cóż, nie będę się wypowiadał za innych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Bo Pasithea to kapitalny DAC!

Chyba tak. Tak do końca to nie wiem czy tą magię z Abyssami robił Sonnet czy WA33. Czy może specyficzna synergia obydwu. Chętnie bym się dowiedział np. zmieniając wzmaka.

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stefanbat napisał(a):

Był tylko z elrogami i jestem prawie pewien że to były zwykle 300B.

 

20221030_114739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, TaediEdi napisał(a):

Mój wipis zupełnie nie tyczył się personalnie Ciebie. 

Jeśli ktoś tu płaci za posty to ja chętnie podam numer konta (oczywiście żart). Nigdzie też nie napisałem że to padło na jakimś konkretnym stoisku, ale widać @Elhaz_77 jednak wie coś więcej ;)

 

A zmieniając temat, pierwsza wizyta na takiej imprezie i wrażenia super, można było zapoznac się z wieloma modelami słuchawek w jednym miejsu i wyrobić sobie jakiś pogląd oraz zaczerpnąć fachowej wiedzy od ludzi z branży. Byłem 3 dni po 5h i ciesze się że kupiłem karnet bo w jeden dzień nie da się tego wszystkiego ogarnąć.

Nie ściemniaj teraz tylko miej odwagę wziąć odpowiedzialność za słowa.

Vaiet napisał w swoim poście, że fajnie było się znaleźć po drugiej stronie kurtyny, czyli w roli ekipy wystawcy, wymienił nicki kolegów z ekipy, z którymi miał okazję pracować na stoisku i wskazał firmy, które razem z tymi kolegami prezentowali na forum. Nietrudno się domyślić po nazwach, że chodziło o stoisko Audeos.

Ty natomiast napisałeś, że jeszcze fajniej by było jak by "ekipa" była ekipą tu i w realnym kontakcie z potencjalnym klientem, a nie do klienta zachwalała sprzęt ze swojego stoiska a hejtowała urządzenia na konkurencyjnych stoiskach.

Pisanie teraz, że nigdzie też nie napisałem że to padło na jakimś konkretnym stoisku brzmi mało poważnie.

Z mojej strony koniec tematu.

 

Jeśli byłeś w strefie słuchawkowej 15 godzin to jest wysoce prawdopodobne, że podłączałem Ci jakiś wzmacniacz lub słuchawki :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

 

W dalszym ciągu niewiadomo czy to są ER300B czy ER300B - Mo. One wyglądają bardzo podobnie. Różnica w cenie jak i brzmieniu jest ponoć spora. Podpytam Michała Feliksa, bo z tego co mi jakiś czas temu pisał, to miał zabrać Envy z flagowymi Elrogami Mo. 

 

@stefanbat

 

Jak Twoim zdaniem wypadł Envy? Słuchałeś może z Abyssami, czy tylko Susvary tam były? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

 

@stefanbat

 

Jak Twoim zdaniem wypadł Envy? Słuchałeś może z Abyssami, czy tylko Susvary tam były? 

Słuchałem ze swoimi Abyssami w niedzielę, zachęcony odsłuchem susvar w piątek. No i nie wiem czy to jest dobre połączenie :( Może 300b to nie moja bajka, bardzo podbnie kiedys wypadl dla mnie cayin ha300. Panowie coś sugerowali że możliwe że rose to nie jest najlepsze połączenie i niedługo mają envy wystawiać z dcs.

No ale w tym zestawieniu z targów było mocno średnio.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, stefanbat napisał(a):

Słuchałem ze swoimi Abyssami w niedzielę, zachęcony odsłuchem susvar w piątek. No i nie wiem czy to jest dobre połączenie :( Może 300b to nie moja bajka, bardzo podbnie kiedys wypadl dla mnie cayin ha300. Panowie coś sugerowali że możliwe że rose to nie jest najlepsze połączenie i niedługo mają envy wystawiać z dcs.

No ale w tym zestawieniu z targów było mocno średnio.

Dziękuje za informacje. Niestety nie mam już pucharków, to obdaruje Cię następnym razem. Pewnie raz, że ten Rose może być średni, a dwa ciekawe jakby zagrały z flagowymi Elrogami. Trochę mnie zmartwiłeś, że nie jest to najlepsze połączenie Envy + Abyss :( Na całe szczęście w razie co mam możliwość zwrotu i chyba wtedy pójdę w stronę WA33. Mam jednak nadzieję, że mi się spodoba Envy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stefanbat napisał(a):

Słuchałem ze swoimi Abyssami w niedzielę, zachęcony odsłuchem susvar w piątek. No i nie wiem czy to jest dobre połączenie :( Może 300b to nie moja bajka, bardzo podbnie kiedys wypadl dla mnie cayin ha300. Panowie coś sugerowali że możliwe że rose to nie jest najlepsze połączenie i niedługo mają envy wystawiać z dcs.

No ale w tym zestawieniu z targów było mocno średnio.

Rozumiem że grało to razem zbyt ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał(a):

Tu muszę przeprosić starego wyjadacza, którego nicku zapomniałem, a który wpadł ze swoimi Abyssami 1266 z kablem Double Helix. Już rozumiem, czemu ludzie płacą tak srogi hajs za te słuchawki.

Tylko nie starego ;)

Przyznaje że mieliście super stoisko (wystawa kabli do iem myślę że top wystaw światowych), z mega sprzętem i wyjątkowo przyjazna atmosferą. Czego nie mogę powiedzieć o stoisku z zestawem DCS (RMS), gdzie nie Pani nie pozwoliła mi podpiąć moich abyssow bo nie i już, przy czym zrobiła minę w stylu spadaj wieśniaku w bluzie, my tu poważne sprzęty mamy. Życzę powodzenia z takim podejściem do klienta.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

@konrad_a

 

W dalszym ciągu niewiadomo czy to są ER300B czy ER300B - Mo. One wyglądają bardzo podobnie. Różnica w cenie jak i brzmieniu jest ponoć spora. Podpytam Michała Feliksa, bo z tego co mi jakiś czas temu pisał, to miał zabrać Envy z flagowymi Elrogami Mo. 

Myślę że w tym hałasie to i tak bez znaczenia. Najprawdopodobniej nie usłyszałbyś różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, przy takim gwarze ciężko się słucha detali w utworze 👍 Dla mnie jednak o tyle mialoby to znaczenie, bo pomyślałem, że może ktoś będzie testował Abyssy z tym wzmakiem (nie pomyliłem się) i mi podpowie, czy nie jest za ostro na górze przy takim zestawieniu. Elrog Mo są jaśniejsze od ER300B. Są też bardziej rozdzielcze, detaliczne, analityczne, przezroczyste i zarazem ostrzejsze. Razem z Abyssami może być już za dużo tego wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stefanbat napisał(a):

Nawet nie to że za ciepło. Jest wrażenie braku kontroli, każde wybrzmienie, również na średnicy jest jakby przeciągnięte nieco. Wszystko wydaje się przez to misiowate, spowolnione. 

To co napisałeś przynajmniej daje mi nadzieję, że z Mo może być dobrze :) Swoją drogą jesteś pierwsza osoba, która napisała w takim tonie o Envy. Wszyscy właśnie piszą o świetnej kontroli i szybkości rodem z najlepszych wzmacniaczy tranzystorowych. No nic, trzeba będzie się samemu przekonać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ słuchałem Envy z Susvara - nigdy w życiu nie słyszałem TAKIEGO dźwięku. Magia totalna, ostateczna - to w zasadzie mój jedyny komentarz. 10 na 10. To taka lampa, ale "tranzystorowym zacięciem". Na stosiku Feliks Audio spędziłem chyba najwięcej czasu, przegadaliśmy z P. Łukaszem i całą ekipą mnóstwo czasu. Świetni, otwarci ludzie. Ich produkty to absolutna rewelacja, udało mi się posłuchać każdego z dostępnych modeli. Koniec końców, pomimo, że zawsze byłem zwolennikiem szkoły "tranzystorowej", nie wykluczone, że stanę się posiadaczem ich podstawowego wzmacniacza Echo 2. Dźwięk z niego płynący jest fantastyczny!

 

Generalnie na AVS miałem okazję posłuchać wielu modeli słuchawek, wzmacniaczy, DACów, ale żaden tor nie zrobił na mnie nawet szczątkowego wrażenia jak Envy z Susvara.

Edytowane przez mariuszryszard
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stefanbat napisał(a):

Tylko nie starego ;)

Przyznaje że mieliście super stoisko (wystawa kabli do iem myślę że top wystaw światowych), z mega sprzętem i wyjątkowo przyjazna atmosferą. Czego nie mogę powiedzieć o stoisku z zestawem DCS (RMS), gdzie nie Pani nie pozwoliła mi podpiąć moich abyssow bo nie i już, przy czym zrobiła minę w stylu spadaj wieśniaku w bluzie, my tu poważne sprzęty mamy. Życzę powodzenia z takim podejściem do klienta.

Dzięki za miłe słowa! No i za możliwość posłuchania 1266-tek nawet w tak mało sprzyjających warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kridzu napisał(a):

@MichalZZZ Tylko też 99% opinii i relacji o Envy opisuje granie Susvar, czasami Meze i dan clark audio. O Abyssach praktycznie nic nie ma wiec nawet ciezko sie do czegos odniesc. 
Tak jak napisales najlepiej posluchac i samemu ocenic.

Pełna zgoda. Wychodzi na to, że Envy = Susvary, a WA33 = Abyssy. 

 

15 minut temu, mariuszryszard napisał(a):

@MichalZZZ słuchałem Envy z Susvara - nigdy w życiu nie słyszałem TAKIEGO dźwięku. Magia totalna, ostateczna - to w zasadzie mój jedyny komentarz. 10 na 10. To taka lampa, ale "tranzystorowym zacięciem". Na stosiku Feliks Audio spędziłem chyba najwięcej czasu, przegadaliśmy z P. Łukaszem i całą ekipą mnóstwo czasu. Świetni, otwarci ludzie. Ich produkty to absolutna rewelacja, udało mi się posłuchać każdego z dostępnych modeli. Koniec końców, pomimo, że zawsze byłem zwolennikiem szkoły "tranzystorowej", nie wykluczone, że stanę się posiadaczem ich podstawowego wzmacniacza Echo 2. Dźwięk z niego płynący jest fantastyczny!

 

Generalnie na AVS miałem okazję posłuchać wielu modeli słuchawek, wzmacniaczy, DACów, ale żaden tor nie zrobił na mnie nawet szczątkowego wrażenia jak Envy z Susvara.

 

Dziękuję za info. Coś mi się wydaje, że będę musiał się przeprosić z tą Susvarą. W sensie z ich jakością wykonania (przymknąć na to oko), bo dźwięk mają fenomenalny i to akurat nie podlega żadnej wątpliwości. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem n chwilę w piątek o 14 na stoisku audeos i rzeczywiście profeska. Kabelków bardzo dużo i chciałem sprawdzić dwa zaproponowane przez miłego brodatego gościa (chyba Michała) do moich budżetowych Final A4000 i posłuchać Hiby RS6, ale już się robiły korki i dap był zajęty. Zaproponował mi M6 Ultra, ale nie było karty pamięci z muzyką ani podłączenia z Tidal- dalem spokój bo musiałem lecieć. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności