Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DT990 Pro 250 Ohm


bahama_mama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nazywam sie Jacek i jestem nowy na forum wiec czolem wszystkim ! :)

 

Kupilem dzis sluchawki jak w tytule - DT990 pro 250 Ohm. Chcialem Was zapytac jakis polecacie do tego wzacniacz ? Przeczytalem mase tematow na forum ale dzieki temu mam tylko wiekszy metlik w glowie.

 

Sluchawki chcialem uzywac ze swoim Fiio M3 Pro, z ktorego korzystam w domu do sluchania muzyki jak i w podrozy (duzo podrozuje). Zaznacze ze w bardzo niedalekiej przyszlosci chce zakupic FiiO M11 PLUS LTD II ESS (jezeli jest cos lepszego godnego polecenia to prosze o taka informacje. Dodam ze rozpatruje rowniez Fiio M17)

Moj aktualny budzet na wzacniacz to do okolo 500zl. Dodam ze jestem dosyc zielony w temacie. Dopiero zaczynam przygode tak wiec prosze o wyrozumialosc i jezyk jak do przyslowiowego przyglupa :)

 

Czy procz wzacniacza musze cos jeszcze kupic ? Jak zaznaczylem chcialbym zeby to bylo cos co moge czasem zabrac ze soba na spacer lub w podrozy tak zeby wygodnie schowac w kieszeni, ewentualnie pklecaku.

 

Muzyka, ktorej generalnie slucham to - rock, metal, hip hop, funk, soul, blues, electro, swing, jazz. Generalnie wszystkiego co wpada w moje ucho :)

 

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi !

 

ps, zalezy mi na tym zeby to co dokupie do sluchawek wplywalo na jakosc ich brzmienia a raczej wydobycie wszystkich mozliwosci tych sluchawek + oczywiscie glosnosc jest dla mnie dosyc istotnym elementem przy zakupie.

 

Pozdrawiam wszystkich !

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jacku :) Generalnie ja zawsze gorąco polecam mój wzmacniacz SMSL sAp-II, ale po pierwsze - niestety dostępny obecnie tylko z drugiej ręki, ale rzadko widuję go w sprzedaży (nie dziwię się - jak ktoś ma to cacko, to nie chce się go pozbyć), a po drugie - jest stacjonarny, a Tobie chyba chodzi o wzmacniacz mobilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bednaar !

Dzieki za odpowiedz ! Nie wiem czemu nie dodala sie moja poprzednia odpowiedz wiec pisze jeszcze raz 😉

 

Tak, ogolnie to chodzi mi o wzmacniacz mobilny do swojego Fiio M3 Pro. Czy jest cos takiego co laczy taki stacjonarny sprzet z mobilnym czy raczej musialbym kupic dwa rozne wzacniacze ? Jezeli nie ma to:

jaki wzacniacz polecasz jako mobilny ?

 

jaki wzacniacz polecasz jako stacjonarny ?

 

Dodam ze raczej zalezy mi na nowym sprzecie i ubolewam ze polecany przez Ciebie nie jest juz dostepny w sklepach 😏

 

Zalezy mi na czyms co wykorzysta pelnie sluchawek generalnie i jak mowilem slucham wszystkiego (rock, metal, house, funk, jazz, blues, swing, hip hop, itp).

 

Odnosnie odtwarzaczy bo zamierzam zmienic w niedalekiej przyszlosci czy polecasz ogolnie firme Fiio ? Myslalem nad Fiio M11 Pro lub M17.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Jacek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz małego urządzonka, to warto się zastanowić nad Creative SXFi AMP

https://pl.creative.com/p/archived-products/creative-sxfi-amp

Co prawda już nieprodukowany, ale jak dasz ofertę w dziale "Kupię" https://forum.mp3store.pl/forum/186-kupię/

to raczej z drugiej ręki dostaniesz, i to pewnie w lepszej cenie niż Allegro/OLX, bo niedawno była spora promocja na ten sprzęt (wyprzedaż magazynów) i sporo osób kupiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

creative super x-fi amp teraz wystepuje pod nową nazwą jesli chcesz kupic nowy - sound blaster X1

https://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x1

 

ponoc sa niewielkie roznice miedzy nimi, mam x1 i jestem zadowolony

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul i meehooj,

 

Dzieki za podpowiedzi. Faktycznie jak meehooj napisal znalazlem wczoraj na stronie creative.pl ten wzacniacz cos za ponad 300zl. Rozumiem z tego co widze ze z jednej strony wpinamy sluchawki a z drugiej jest USB-C. Kabelkiem w takim ukladzie podlaczam to do swojego Fiio M3 Pro i moge sie cieszyc muzyka, ewentuanie to samo z laptopem.

 

Teraz pytanko, zapewne rodzaj kabla ma znaczenie zeby przesylal jak najlepszy dzwiek prawda ? Czy to nie ma znaczenia. Jezeli ma to jaki kabel USB-C polecacie zeby podpiac do mp3/komputera.

 

Wczoraj odebralem swoje 990 pro 250ohm i faktycznie graja bardzo ladnie aczkolwiek mega cicho czego sie oczywiscie spodziewalem. Z laptopa graja jeszcze ciszej niz z mp3. Rozumiem ze ten Soundblaster da im kopniaka jezeli chodzi o glosnosc ? Widzialem w opisie ze te male cudenko potrafi napedzac sluchawki nawet do 600ohm czyli raczej nie powinien miec problemu z moimi sluchawkami ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bahama_mama napisał:

Widzialem w opisie ze te male cudenko potrafi napedzac sluchawki nawet do 600ohm

Niedawno miałem okazję podpiąć do SXFi Beyerdynamic T1 v2 (600 ohm) i grało to całkiem dobrze, choć nie testowałem jak jest "na maxa" tylko do głośności która mi wystarczała (nie słucham zbyt głośno). Za to niedawno próbowałem z Yamahami YH100 i tu już tak dobrze nie było, dało się słuchać, ale na max trochę głośności brakowało. Z tym, że YH100 to są chyba najtrudniejsze do napędzenia słuchawki z jakimi miałem kontakt ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul,

 

Wlasnie sie tego troche boje ze kupie a bedzie za "slaby". A sluchaj mam pytanie bo zielony w temacie, jezeli jest ze wzacniacz optymalnie do 160ohm to rozumiem ze jak ja mam 250ohm to lepiej o ich zakupie nie myslec ? Rozpatrzam juz nawet narazie tylko stacjonarke i drozsza niz 300zl. Polecilbys cos tak do np 600-700zl ?

 

Pozdrawiam,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 14:33, bahama_mama napisał:

jaki wzacniacz polecasz jako mobilny ?

 

jaki wzacniacz polecasz jako stacjonarny ?

Szczerze mówiąc - nie pomogę już więcej, bo kupiłem ten SMSL kilka lat temu i niezbyt orientuję się w aktualnej ofercie. Tzn. ewentualnie znam jeszcze jeden stacjonarny aktualnie dostępny, ale trzykrotnie przekracza Twój budżet: JDS Labs Element II. A jeżeli chodzi o wzmacniacze mobilne, to nigdy się nie interesowałem tym sprzętem, więc moja wiedza na ten temat jest zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacek.

Chcesz słuchać muzyki w domu z podstawowego odtwarzacza i mobilnie w podróży. Zatem dziwi mnie Twój wybór słuchawek, których ani się nie napędzi z odtwarzacza, ani nie są zbyt praktyczne w drodze. Generują nowe wydatki.... pytanie co Ci oferują w zamian, że się na nie zdecydowałeś? 

Weźmy nawet z tej samej stajni masz DT900Xpro tak są droższe, ale nie trzeba inwestować we wzmacniacze i mają odpinany kabel. 

No chyba, że zakochałeś się wyglądzie i dźwięku DT990 i mogły być tylko one. 

Po prostu nie dociera do mnie logistyka takiego przedsięwzięcia. Inwestowanie we wzmacniacze i drogie dapy i słuchanie na niepraktycznych słuchawkach, które mogą też okazać się najsłabszym ogniwem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MrBrainwash,

 

Witam Cie ! Wiesz, szczerze to bardzo duzo osob polecalo te sluchawki tutaj jak i czytalem o nich pozytywne opinie w necie + ogladalem troche recenzji na youtube. Jak mowilem zielony jestem w tym temacie choc muzyka mi bliska od najmlodszych lat. Po prostu chcialem w koncu miec cos lepszego do sluchania tym bardziej ze ostatnio zaczalem duzo pracowac z domu stad mysl o fajnych sluchaweczkach tylko mnie nakrecala do zakupu..

 

Powiedzmy ze z faktem ze mam juz DT990 nic nie zrobie. Widze ze masz ponad 9k postow wiec wiedze na pewno masz jak mala encyklopedia.

 

Co bys wiec mi doradzil jezeli chodzi o wzmacniacz do tych sluchawek ? Moze byc aktualnie stacjonarny a pozniej sam sie postaram znalezc jakis mobilny choc jezeli masz cos do zaoferowania to prosze bardzo. Nie jestem bardzo bogatym czlowiekiem ale na dobry wzacniacz do tych sluchawek (ten stacjonarny) na pewno moge wydac wiecej anizeli budzet tam wyzej choc nie chce tez szalec bo mieszkam na dwa kraje, wynajmuje dwa mieszkania, niedawno urodzila mi sie coreczka i wydatkow jest tyle ze czesto siebie zostawiam na samym koncu :) Co nie zmienia faktu ze mi sie tez cos od zycia nalezy.

 

Licze na Twoja pomoc (Wasza) poniewaz nie chce znowu strzelic w kolano (drugie) zakupem jakiegos wzacniacza, ktory okaze sie zlym wyborem..

 

A tak na przyszlosc jezeli moge zapytac Ciebie o rade jakiego sluchawki polecilbys dla kogos kto slucha - rock, metal, hip hop, funk, jazz, blues, swing, rock and roll, electro generalnie wszystko co wpada mi w ucho. Cena taka do 3000zl powiedzmy za same sluchawki.

 

Jezeli to za duzo pytan to jezeli doradzilbys tylko aktualnie co zrobic z fantem pod tytulem DT990 - jaki wzacniacz stacjonarny by wydobyc z nich moc to bede mega wdzieczny :)

 

Pozdrawiam,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bahama_mama tak też tego się domyślałem. :)

 

W kwestii 'wydobywania dobrego dźwięku z DT990' to ja bym nie patrzył w stronę elektroniki. Raczej przyjąłbym drogę w stylu użytkownika @mar173 (jego możesz spróbować podpytać się go o wskazówki).

Jego wypowiedź z innego wątku[link]:

 

W dniu 28.09.2022 o 20:35, mar173 napisał:

W ten sposób doprowadziłem moje dt990 do całkowicie płaskiego pasma przenoszenia, dźwięk który się wydobywa jest cudowny.

 

Czyli w kwestii zmiany ich stockowego brzmienia to ja jestem zwolennikiem EQ i ew. modyfikacji akustycznych (pady, wkładki, pasywne filtry[link]) 

 

Elektronika w tym wypadku by miała jedynie umożliwić to i być funkcjonalna dla Ciebie. 

 

Dla mnie taki wzmacniacz czy to oddzielny czy jako część źródła nie jest po to aby cokolwiek robić z dźwiękiem. On jest jedynie po to by słuchawki grały głośniej i nie brakowało im mocy (prądu/napięcia), po za tym musi mieć dobre parametry by dawać transparentny sygnał. 

 

Tych sprzętów, kombinacji i rozwiązań jakie można stworzyć jest całe zatrzęsienie. Tutaj podam Ci przykład wzmacniacza mobilnego co ma dużo mocy i powinien poradzic sobie z większością słuchawek na rynku. -> "Topping NX7". 

 

Tylko kupowanie wzmacniacza mobilnego w dzisiejszych czasach jest takie ekstremalne jak dla mnie, bo albo się ma bardzo łatwe w napędzeniu słuchawki, albo odpowiednio mocne samo źródło.

 

Do takiego wzmacniacza musiałbyś mieć jeszcze źródło. Można użyć odtwarzacza/telefonu albo można też wesprzeć się do tego jakimś donglem z które jest w stanie wyjść 2V i da sygnał dobrej jakości. Nie wiem, możliwe, że twój FiiO byłby w stanie takiego obsłużyć. 

 

Ja mobilnie (lub też przy łóżku) gdy nie mam dostępu do kompa używam Qudelix 5k dla PEQ. Podłączam go pod wzmacniacz. Nie jest to wymaksowane pod względem jakości sygnału, ale jest optymalne i funkcjonalne. Dla mnie wystarczające, choć ma to ledwie 85dB SINAD. Porównywalnie są już stosunkowo takie DACi i dongle które dają 110+. Nie każdy to usłyszy, ale zawsze lepiej mieć lepiej. :)

 

Może jeśli szukasz sprzętu, który sprawdzi się mobilnie to lepiej byłoby Ci zainwestować w Toppinga G5, gdzie DAC miałbyś już wbudowany. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-g5-review-portable-dac-hp-amp.36542/

 

 

Musiałyś doinwestować ale miałbyś już urządzenie na lata do wszystkiego, co jest transparentne i napędzi Ci 99% słuchawek co są na rynku. 

 

9 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

Widze ze masz ponad 9k postow wiec wiedze na pewno masz jak mala encyklopedia.

 

Ludzie mają różne opinie. :lol:

 

Może wpaść zaraz lokalne stadko trolli i powiedzą, że się nie znam. 🙈

 

9 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

A tak na przyszlosc jezeli moge zapytac Ciebie o rade jakiego sluchawki polecilbys dla kogos kto slucha - rock, metal, hip hop, funk, jazz, blues, swing, rock and roll, electro generalnie wszystko co wpada mi w ucho. Cena taka do 3000zl powiedzmy za same sluchawki.

 

Jak znasz angielski to polecam poradnik z linku w mojej sygnaturce. Tam jest wiedza, która pozwala dowiedzieć się na co patrzeć przy wyborze słuchawek. Wszystkie słuchawki wokółuszne mają swoje bolączki i ich odbiór może różnić się od osoby do osoby. Ja bym wybrał słuchawki które są najbliżej standardów przedstawionych w tym poradniku i które moje uszy by zaakceptowały. Tutaj cena często nie gra roli. Jakby udało się Tobie stworzyć dogodne dla siebie EQ w przypadku DT990 to możliwe, że inne słuchawki nie za wiele Ci wniosą. 

 

Polecam też poczytać np. Bloga diy-audio-heaven, recenzje słuchawek na forum ASR, a także forum "Super Best Audio Friends".

 

Sam obecnie z wyższego budżetu byłbym zainteresowany odsłuchem Hifiman Edition XS bo mam dwa modele tej firmy i lubię takie granie, jest dosyć uniwersalne szczególnie jak poprawić je EQ. Spróbowałbym też posłuchać TH610 i Audeze. 

 

Ale mam już słuchawki, które uniwersalnie się u mnie sprawdzają, więc wcale mnie nie ciągnie gdzie indziej. Nie trzeba wchodzić na ten przedział cenowy aby cieszyć się dobrym dźwiękiem. To można powiedzieć, takie widzimisie/luksus. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Może wpaść zaraz lokalne stadko trolli i powiedzą, że się nie znam. 🙈

Taa podkreślmy, że to forum składa się ze stada trolli i Brejnłosza. Jedynego który ma racje.

 

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

recenzje słuchawek na forum ASR

Ja od siebie mogę to forum odradzić. Zbyt dużo hipokryzji tam panuje, bo mają odgórnie wyznaczone idee którym ślepo wtórują, a nawet jak usłyszą coś innego, to sami sobie wmawiają, że musiało im się „przesłyszeć” albo mieli „gorszy dzień”. Do tego Amir jest mocno podejrzewany o współpracę z Toppingiem, ale to tak na marginesie.

 

10 godzin temu, bahama_mama napisał:

Licze na Twoja pomoc (Wasza) poniewaz nie chce znowu strzelic w kolano (drugie) zakupem jakiegos wzacniacza

Myślę, że wielu użytkowników będzie Ci w stanie pomóc i w odróżnieniu od kolegi wyżej nie będą to same Toppingi w X wariantach. Musisz tylko dostarczyć więcej informacji, jaki byś chciał przeznaczyć budżet. Jest dużo ciekawych sprzętów i każdy będzie różnił się charakterystyką brzmienia. Toppingi grają transparentnie, ale wcale nie muszą zagrać dobrze, zależy od modelu. Jeśli chciałbyś np ocieplić brzmienie, albo żeby sprzęt grał w bardziej analogowym stylu, to Topping nie będzie dobrym wyborem. Ja bym osobiście Beyerów z toppingiem nie łączył, ale to moja subiektywna opinia. Wolałbym coś cieplejszego, co zagrało z lepszym wypełnieniem i może łagodziło nieco wokale.

 

10 godzin temu, bahama_mama napisał:

A tak na przyszlosc jezeli moge zapytac Ciebie o rade jakiego sluchawki polecilbys dla kogos kto slucha - rock, metal, hip hop, funk, jazz, blues, swing, rock and roll, electro generalnie wszystko co wpada mi w ucho. Cena taka do 3000zl powiedzmy za same sluchawki.

Ja osobiście do metalu wolałbym styl pokrewny Audeze, gdzie jest świetny bas, gęste i soczyste brzmienie. Hifiman to inna prezentacja dźwięku, który jest bardziej zorientowany na napowietrzenie, scenę, rozdzielczość, separację itp. Oczywiście taki styl jak najbardziej też może się sprawdzić. Wszystko zależy od naszego gustu i preferencji. Z takich bardziej basowych, na pewno ciekawą opcją są Monoprice (taki bieda Audeze) i tutaj bardzo fajnie grają modele M1070 i M1570. Oczywiście, że nie musisz od razu iść w droższy sprzęt. Wszystko zależy od wymagań. Zazwyczaj droższe sprzęty grają lepiej, chyba że producent przestrzelił z wyceną. Jeszcze kwestia tego, czy preferujesz otwarte, zamknięte? Tu masz bardzo ciekawą propozycję:

https://mp3store.pl/sluchawki/hi-end/dan-clark-audio/2017031138368111602/0701233986009/dan-clark-audio-aeon-otwarte-powystawowe-stan-bdb

DanClarki są bardzo dobrą firmą, bo praktycznie nic się w tych słuchawkach nie psuje, brzmią na prawdę dobrze i są bardzo komfortowe. Tutaj akurat recenzji wersji zamkniętej (Też dostępna w sklepie): https://hifiphilosophy.com/recenzja-mrspeakers-aeon/

 

Oczywiście zachęcam (jeśli masz możliwość), do odwiedzenia salonu mp3store i przesłuchania sobie różnego sprzętu i porozmawiania ze sprzedawcą. Oni mają bardzo dużą wiedzę na temat tego, jak gra dany sprzęt i będą w stanie zaproponować coś sensownego, co spełni Twoje oczekiwania. Ba nawet sprowadzą w miarę możliwości sprzęt, którego nie mają na stanie, żebyś mógł sobie odsłuchać.

Zawsze możesz wspierać się opiniami czy recenzjami (Tutaj radziłbym skupiać się na tych, które mówią, jak słuchawki faktycznie brzmią, a nie tylko co wychodzi na wykresie).

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artorias napisał:

Ja osobiście do metalu wolałbym styl pokrewny Audeze, gdzie jest świetny bas, gęste i soczyste brzmienie.

To za wolne słuchawki do metalu. Oczywiście moim zdaniem. Moim zdaniem każda wersja DT990, ale nie PRO, a Edition jest lepsza do metalu od dowolnych Audeze (poza 5, bo tych nigdy nie słyszałem i może jest jakaś rewolucja).

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał:

To za wolne słuchawki do metalu. Oczywiście moim zdaniem. Moim zdaniem każda wersja DT990, ale nie PRO, a Edition jest lepsza do metalu od dowolnych Audeze (poza 5, bo tych nigdy nie słyszałem i może jest jakaś rewolucja).

W sumie z tą szybkością trochę się zgadzam, zależy też jakiego dokładnie gatunku słuchamy, przy tych szybszych i energicznych realizacjach, może faktycznie nie będą idealne. Ja akurat BD990 Edition pogoniłem, bo dla mnie były trochę za jasne i dawały mi w kość w tych gorszych realizacjach, a słuchałem w tamtym czasie głównie metalu. Akcentowały mi też sybilanty, więc szybko się ich pozbyłem. Mimo wszystko miały swoje zalety i są to dobre słuchawki. Dla mniej wrażliwych na to pasmo, mogą być bardzo dobrym i przy okazji ekonomicznym wyborem.

Ja jednak jestem dosyć wrażliwy na wysokie, więc też dla siebie wolałbym trochę "bezpieczniej" grające słuchawki. U mnie w zasadzie sprawę załatwiły P2, bo mają dołek na konkretnym paśmie w średnicy, dzięki czemu wokale są aksamitne i praktycznie nigdy nie męczące, ale też nie są to najszybciej grające planary, chociaż dobrze dociążone i nasycone, więc w metalu mi się sprawdzają przyzwocie. Słyszałem też, że do takich gatunków sprawdzają się Fostexy T610. Słuchalem ostatnio i grają spoko, chociaż niczego mi nie urwały. Na pewno warto sprawdzić, bo opinie mają dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artorias napisał:

dzięki czemu wokale są aksamitne i praktycznie nigdy nie męczące,

Myślisz, że Taki Chuck Schuldiner byłby zadowolony, gdyby dowiedział się, że jego wokal jest aksamitny? Albo Glen Benton?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafacio napisał:

Myślisz, że Taki Chuck Schuldiner byłby zadowolony, gdyby dowiedział się, że jego wokal jest aksamitny? Albo Glen Benton?

 

Pewnie nie, ale do takich zakładam Hawki i tam już nie ma oszukiwania :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak mieć słuchawki w których Chuck Schuldiner, ale i Philippe Jaroussky brzmią ******ście. Ja na szczęście takie mam i rozkminy sprzętowe mam poza sobą. Choć czasem są chwile, że jest chętka, by człowiek coś kupił albo chociaż posłuchał nowego.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 08:57, MrBrainwash napisał:

@bahama_mama tak też tego się domyślałem. :)

 

W kwestii 'wydobywania dobrego dźwięku z DT990' to ja bym nie patrzył w stronę elektroniki. Raczej przyjąłbym drogę w stylu użytkownika @mar173 (jego możesz spróbować podpytać się go o wskazówki).

Jego wypowiedź z innego wątku[link]:

Narazie to czarna magia o czym ten szaman tam pisze ale bede zglebiac temat. Dziekuje Ci za link !

 

Tych sprzętów, kombinacji i rozwiązań jakie można stworzyć jest całe zatrzęsienie. Tutaj podam Ci przykład wzmacniacza mobilnego co ma dużo mocy i powinien poradzic sobie z większością słuchawek na rynku. -> "Topping NX7". 

 

Może jeśli szukasz sprzętu, który sprawdzi się mobilnie to lepiej byłoby Ci zainwestować w Toppinga G5, gdzie DAC miałbyś już wbudowany. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-g5-review-portable-dac-hp-amp.36542/

 

 

Musiałyś doinwestować ale miałbyś już urządzenie na lata do wszystkiego, co jest transparentne i napędzi Ci 99% słuchawek co są na rynku. 

 

 

Ludzie mają różne opinie. :lol:

 

Może wpaść zaraz lokalne stadko trolli i powiedzą, że się nie znam. 🙈

 

 

Jak znasz angielski to polecam poradnik z linku w mojej sygnaturce. Tam jest wiedza, która pozwala dowiedzieć się na co patrzeć przy wyborze słuchawek. Wszystkie słuchawki wokółuszne mają swoje bolączki i ich odbiór może różnić się od osoby do osoby. Ja bym wybrał słuchawki które są najbliżej standardów przedstawionych w tym poradniku i które moje uszy by zaakceptowały. Tutaj cena często nie gra roli. Jakby udało się Tobie stworzyć dogodne dla siebie EQ w przypadku DT990 to możliwe, że inne słuchawki nie za wiele Ci wniosą. 

 

Polecam też poczytać np. Bloga diy-audio-heaven, recenzje słuchawek na forum ASR, a także forum "Super Best Audio Friends".

 

Sam obecnie z wyższego budżetu byłbym zainteresowany odsłuchem Hifiman Edition XS bo mam dwa modele tej firmy i lubię takie granie, jest dosyć uniwersalne szczególnie jak poprawić je EQ. Spróbowałbym też posłuchać TH610 i Audeze. 

 

Ale mam już słuchawki, które uniwersalnie się u mnie sprawdzają, więc wcale mnie nie ciągnie gdzie indziej. Nie trzeba wchodzić na ten przedział cenowy aby cieszyć się dobrym dźwiękiem. To można powiedzieć, takie widzimisie/luksus. 

 

MrBrainwash,

 

Dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz i wszystkie linki, ktore podeslales. Moze odpisze w punktach bo forum jeszcze nowe dla mnie stad nie znam wszystkich trikow :)

1) Dzieki za link do Mar173 - narazie to co pisze ten osobnik to jakas czarna magia ale ogarne jezyk szamana i wgryze sie w ten temat ! :) Dzieki !

 

2) Topping NX7 - rozumiem ze napedzi DT990pro 250ohm i bede zadowolony ? Podpinam albo do kompa albo do mp3 i gra i buczy ale to tyle ? Widzialem je za okolo 900zl, nie ma bolu.

 

3) Topping G5 - rozumiem ze tu dostaje to co wyzej czyli wzacniacz i od razu DAC ? Koszt okolo 1700zl z tego co widzialem. Jezeli ma mnie zadowolic to cena jest ok. Moglbym kupic nie ma problemu.

 

4) Dziekuje za polecane sluchawki i serwisy. Tak angielski znam, moze nie perfekt ale uzywam tego jezyka w pracy, prowadze firme w Dublinie i czesto latam do Irlandii wiec jakos tam sobie radze. Wczesniej mieszkalem 12 lat w UK i robilem tam uniwerek w Derby. Ale daleko mi do kogos kto skonczyl w Polsce filologie angielska :) Aczkolwiek opinia innych ludzi na temat mojej osoby od zawsze mnie jeb****. Wychodze z zalozenia ze jezeli pisze maila po angielsku i dostaje odpowiedz na to co chcialem przekazac to chyba mnie ktos zrozumial :)

 

5) Narazie zostane przy DT990Pro i bede rozwijac ten zestaw. Od czegos trzeba zaczac zeby samemu wyrabiac gust, smak i szukac lepszych dla siebie rozwiazan.

 

6) Odnosnie polecanych przez Ciebie Toppingow (szczegolnie jestem nastawiony na G5) to co powiesz na zakup do tego FiiO M11 Plus ESS (https://audiotop.pl/pl/p/Przenosny-odtwarzacz-Hi-Res-Audio-FiiO-M11-Plus-ESS/17343?gclid=CjwKCAjw7eSZBhB8EiwA60kCW2WaZj8-Ods04tPpj6uxQeVrBCX7DBRHL5lq2uT-ri6u3cFLbRToNBoCnlwQAvD_BwE#)


Czy wtedy dalej jest logicznym kupic do tego G5 + wlasnie ten odtwarzacz ? Jak mowilem mam Fiio M3 Pro, jestem zadowolony i duzo czytalem o tej marce i wyzszych modelach. Generalnie chcialem a raczej chce kupic Fiio M17 ale nie moge sobie pozwolic teraz na wydanie 8k na odtwarzacz mp3. Za duzo wydatkow a i tak za duzo kasy przewalilem na wyposazenie mieszkania w Polsce (mieszkamy i w Dublinie i tutaj w Polsce od jakiegos czasu i placic za dwa kwadraty, przeloty, itp to troche za duzo zeby jeszcze kupowac mp3 w cenie 3 miesiecznego czynszu w Polsce). Trzeba byc realista :)

 

7) Jezeli bys kiedys potrzebowal porady lub wsparcia na temat forografii (wybor sprzetu, obrobka, cokolwiek) to zapraszam bo hobbistycznie cykam fotki od ponad 13 lat. Zapraszam na ponizsze linki gdybys chcial obejrzec :) W tym temacie na pewno moge duzo pomoc, pozwolic oszczedzic kase i nerwy :)

https://ninjastyle.store/

 

https://500px.com/p/jackniedzwiecki?view=photos

 

Pozdrawiam Cie serdecznie,

 

Jacek

-------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Artorias,

 

Taa podkreślmy, że to forum składa się ze stada trolli i Brejnłosza. Jedynego który ma racje.
 

😁😁 😁😁 😁😁 😁😁 😁😁

 

Ja od siebie mogę to forum odradzić. Zbyt dużo hipokryzji tam panuje, bo mają odgórnie wyznaczone idee którym ślepo wtórują, a nawet jak usłyszą coś innego, to sami sobie wmawiają, że musiało im się „przesłyszeć” albo mieli „gorszy dzień”. Do tego Amir jest mocno podejrzewany o współpracę z Toppingiem, ale to tak na marginesie.

 

Bede mial to na uwadze :)

 


Myślę, że wielu użytkowników będzie Ci w stanie pomóc i w odróżnieniu od kolegi wyżej nie będą to same Toppingi w X wariantach. Musisz tylko dostarczyć więcej informacji, jaki byś chciał przeznaczyć budżet. Jest dużo ciekawych sprzętów i każdy będzie różnił się charakterystyką brzmienia. Toppingi grają transparentnie, ale wcale nie muszą zagrać dobrze, zależy od modelu. Jeśli chciałbyś np ocieplić brzmienie, albo żeby sprzęt grał w bardziej analogowym stylu, to Topping nie będzie dobrym wyborem. Ja bym osobiście Beyerów z toppingiem nie łączył, ale to moja subiektywna opinia. Wolałbym coś cieplejszego, co zagrało z lepszym wypełnieniem i może łagodziło nieco wokale.

 

 

Aktualnie mam Fiio M3 Pro + DT990Pro 250ohm. Potrzebuje z tego co juz sie dowiedzialem do tego DAC i wzacniacz sluchawkowy. Moj budzet na te oba sprzety moglby wyniesc mysle do 2000zl (o ile moja karta kredytowa wycisnie jeszcze cos z limitu albo usmiechne sie ladnie do żony :) ). Jak pisalem do BrainWasha, chcialbym w bardzo niedalekiej przyszlosci zmienic odtwarzacz MP3 na model - > FiiO M11 Plus ESS (https://audiotop.pl/pl/p/Przenosny-odtwarzacz-Hi-Res-Audio-FiiO-M11-Plus-ESS/17343?gclid=CjwKCAjw7eSZBhB8EiwA60kCW2WaZj8-Ods04tPpj6uxQeVrBCX7DBRHL5lq2uT-ri6u3cFLbRToNBoCnlwQAvD_BwE#)


Co wtedy byscie doradzili do Fiio M11 Plus + DT990Pro 250ohm ?
 

 

Oczywiście zachęcam (jeśli masz możliwość), do odwiedzenia salonu mp3store i przesłuchania sobie różnego sprzętu i porozmawiania ze sprzedawcą. Oni mają bardzo dużą wiedzę na temat tego, jak gra dany sprzęt i będą w stanie zaproponować coś sensownego, co spełni Twoje oczekiwania. Ba nawet sprowadzą w miarę możliwości sprzęt, którego nie mają na stanie, żebyś mógł sobie odsłuchać.

Zawsze możesz wspierać się opiniami czy recenzjami (Tutaj radziłbym skupiać się na tych, które mówią, jak słuchawki faktycznie brzmią, a nie tylko co wychodzi na wykresie).

 

Taki mam plan ! Na pewno maja sklep w Wawie a ja mieszkam w Siedlcach kiedy przylatuje do polski to mam az godzine pociagiem do stolicy wiec nie ma problemu :)

Bardzo dziekuje Ci za poprzednia odpowiedz i poswiecony czas na moj temat !

 

ps, jezeli potrzebowalbys pomocy kiedys przy wyborze aparatu, zdjeciach ogolnie pojetej fotografii to zapraszam do kontaktu na pewno pomoge ! Ponizej moje galerie, cykam fotki hobbistycznie od ponad 13 lat wiec na pewno cos tam wiem :)

 

https://ninjastyle.store/

 

https://500px.com/p/jackniedzwiecki?view=photos

 

Pozdrawiam,

 

Jacek

Edytowane przez bahama_mama
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

to jakas czarna magia ale ogarne jezyk szamana i wgryze sie w ten temat ! :) Dzieki !

Dasz radę. Też poszukam czasu na ogarnięcie tego poleconego przez Kolegę programu, moje użycie EQ jest bardziej podstawowe. 


Wiesz EQ nie jest wymagane, są znam youtubera co lubi DT990 pro bez EQ i uważa je za najlepsze słuchawki na świecie. :D
Nie trzeba się z nim zgadzać, ale co do jednej rzeczy się z nim zgadzam - dobrze jest nauczyć się słyszeć tonalność sprzętów i nawet jak się nie używa EQ na co dzień, to pomoże ono pomóc nauczyć się jak tonalność przekłada się na dźwięk i nasz jego odbiór. Tonalność to skład częstotliwości które są reprodukowane i które docierają do ucha.

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

2) Topping NX7 - rozumiem ze napedzi DT990pro 250ohm i bede zadowolony ? Podpinam albo do kompa albo do mp3 i gra i buczy ale to tyle ? Widzialem je za okolo 900zl, nie ma bolu.


Napędzić to napędzi. Tylko przypominam Ci, że wzmacniacz po prostu sprawi, że będzie głośniej i ewentualnie zyskasz zapas mocy by użyć EQ. Jeśli spodziewasz się, że niebo się rozstąpi i zobaczysz aniołki z harfami i trąbami to możesz być nawet zawiedziony. Ten wzmacniacz jest neutralny/transparentny - jak zwał tak zwał. Jeśli np. Twój dotychczasowy sprzęt nie był na tyle wydajny napięciowo by DT grały optymalnie to możesz poczuć poprawę na basie, będzie on żwawszy, żywszy, lepiej prowadzony, a to może się przełożyć na szereg innych wrażeń. Jednak samo tonalność nie ulegnie zmianie, a to ona odpowiada za brzmienie w głównej mierze. 
 

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

3) Topping G5 - rozumiem ze tu dostaje to co wyzej czyli wzacniacz i od razu DAC ? Koszt okolo 1700zl z tego co widzialem. Jezeli ma mnie zadowolic to cena jest ok. Moglbym kupic nie ma problemu.


Tak, dostajesz DAC+AMP i moduł BT jako dodatkową funkcjonalność. Wspomniałem o nim właśnie dlatego, że mógłby robić za jedyne urządzenie jakie potrzebujesz (prócz PC i telefonu lub ew. DAPa jako źródło z tym że...)

 

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

6) Odnosnie polecanych przez Ciebie Toppingow (szczegolnie jestem nastawiony na G5) to co powiesz na zakup do tego FiiO M11 Plus ESS (https://audiotop.pl/pl/p/Przenosny-odtwarzacz-Hi-Res-Audio-FiiO-M11-Plus-ESS/17343?gclid=CjwKCAjw7eSZBhB8EiwA60kCW2WaZj8-Ods04tPpj6uxQeVrBCX7DBRHL5lq2uT-ri6u3cFLbRToNBoCnlwQAvD_BwE#)


Czy wtedy dalej jest logicznym kupic do tego G5 + wlasnie ten odtwarzacz ? Jak mowilem mam Fiio M3 Pro, jestem zadowolony i duzo czytalem o tej marce i wyzszych modelach. Generalnie chcialem a raczej chce kupic Fiio M17 ale nie moge sobie pozwolic teraz na wydanie 8k na odtwarzacz mp3. Za duzo wydatkow a i tak za duzo kasy przewalilem na wyposazenie mieszkania w Polsce (mieszkamy i w Dublinie i tutaj w Polsce od jakiegos czasu i placic za dwa kwadraty, przeloty, itp to troche za duzo zeby jeszcze kupowac mp3 w cenie 3 miesiecznego czynszu w Polsce). Trzeba byc realista :)


...W kwestii DAPa to Ci nie doradzę, ale DAP może robić za DAC/AMP często więc G5 byłby zbędny.

Mogę się jedynie podzielić moim spojrzeniem na sprawę. Dla mnie DAPy audiofilskie mogłyby nieistnieć. To jest bardziej pozostałość kulturowa według mnie, dla ludzi którzy chcą mieć oddzielne urządzenie do audio. I wszystko byłoby fajnie tylko chore ceny, a chodzi to często gorzej od zwykłego przeciętnego smartfona. Dla mnie niefunkcjonalne rozwiązanie, a pod względem możliwości w napędzeniu to często kompromis. To może jeszcze być zajawka dla tych co wsłuc**ją się w to jak elektronika brzmi (modyfikuje dźwięk), bo z doświadczenia zauważyłem, że DAPy często barwią dźwięk softem. Poczytaj sobie rozmowy użytkowników na forum, każda aktualizacja to albo ekscytacja, że może być "lepiej" albo strach, że coś im w dźwięku ucieknie.  

 

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

4) Dziekuje za polecane sluchawki i serwisy. Tak angielski znam, moze nie perfekt ale uzywam tego jezyka w pracy, prowadze firme w Dublinie i czesto latam do Irlandii wiec jakos tam sobie radze. Wczesniej mieszkalem 12 lat w UK i robilem tam uniwerek w Derby. Ale daleko mi do kogos kto skonczyl w Polsce filologie angielska :) Aczkolwiek opinia innych ludzi na temat mojej osoby od zawsze mnie jeb****. Wychodze z zalozenia ze jezeli pisze maila po angielsku i dostaje odpowiedz na to co chcialem przekazac to chyba mnie ktos zrozumial :)

 

👍 Ja też płynny i elokwentny w języku nie jestem, ale sobie radzę - więc i Ty sobie poradzisz. :D  
 

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

 

5) Narazie zostane przy DT990Pro i bede rozwijac ten zestaw. Od czegos trzeba zaczac zeby samemu wyrabiac gust, smak i szukac lepszych dla siebie rozwiazan.

👍

6 godzin temu, bahama_mama napisał:

7) Jezeli bys kiedys potrzebowal porady lub wsparcia na temat forografii (wybor sprzetu, obrobka, cokolwiek) to zapraszam bo hobbistycznie cykam fotki od ponad 13 lat. Zapraszam na ponizsze linki gdybys chcial obejrzec :) W tym temacie na pewno moge duzo pomoc, pozwolic oszczedzic kase i nerwy :)

https://ninjastyle.store/

 

https://500px.com/p/jackniedzwiecki?view=photos


a dziękuję, choć fotografia to nie mój konik i raczej się nim nie stanie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DT990 Pro i miałem M3 Pro, grało to razem zupełnie ok, głośności mi też nie brakowało z wyjątkiem jakiś starszych, bardzo cicho nagranych płyt. Ogólnie DT990 Pro z tym Fiio powinny osiągać maksymalnie głośność 105 czy 106 dB, czyli przy współczesnych płytach rozrywkowych gdzie poziom dynamiki jest niski, powinieneś mieć średnią głośność w okolicach 100 dB. To nie jest strasznie cicho :) To jest dużo. Oczywiście dodając wzmacniacz słuchawkowy będziesz mógł słuchać głośniej, tylko pytanie, czy to się nie skończy źle dla słuchu? :)

A do słuchania w podróży polecam kupić jakieś słuchawki dokanałowe, które dobrze izolują od otoczenia. DT990 się zupełnie nie nadają do używania na wynos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wzmacniacza mobilnego zwróciłbym Twoją uwagę na Xduoo XD05 BAL.

Miałem i swego czasu używałem razem z DT990Pro i DT1990. Bardzo fajnie się to razem zgrywało.

Sprzęt wydajny, możliwość wymiany opampów, praca w trybie bateryjnym i stacjonarnym. Dwa wyjścia.

Na bazarku jest akurat ogłoszenie na fajny zestaw.

Tu masz porównanie zrobione przez https://forum.mp3store.pl/profile/1714-mrbrainwash/https:/

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/08/17/source-of-power-przenosne-dac-ampy/

 

Edytowane przez Esjot
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności