Skocz do zawartości
  • 1

[500-600 zł] Słuchawki otwarte - głównie muzyka


AJnez

Pytanie

Dzień dobry :)

Moje pytanie dotyczy wyboru słuchawek w budżecie 500 - 600 zł. Aktualnie posiadam CAL! po delikatnych modach, podłączone do Audiotrak Prodigy Cube BLACK. Tego drugiego raczej póki co nie chciał bym zmieniać, ale zastanawiam się nad zmianą słuchawek. Tym razem chcę przetestować konstrukcję otwartą, bo nigdy nie miałem z nią większej styczności, a na izolacji od otoczenia mi nie zależy. 

Kieruję się w stronę DT990 Pro 80 ohm. W większości muzyka jakiej słucham to rock i metal, czasem jakieś elektroniczne i zremixowane utwory z większym basem. Ogólnie lubię, jak bas w muzyce jest wyraźny i nie chowa się gdzieś z tyłu za resztą tonów. Czy w takim wypadku i przy Prodigy Cube te słuchawki mogą być dobrym wyborem, czy polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Możesz spróbować też DT880. Miałem wersję Edition 250 Ohm z modyfikacją @majkel.  To typowe granie Vką, więc nie każdy coś takiego lubi. Mi akurat nie przypadły do gustu, bo wokal był zbyt schowany, ale nie zmienia to faktu, że jest to dźwięk bardzo wysokiej jakości, bas ma fajne zejście a wysokie tony potrafią mieć tak niesamowitą rozdzielczość, że ma się wrażenie, że słucha się ich na żywo. Sądzę, że do elektroniki powinny się dobrze sprawdzić. Rock i metal też. Nie mam niestety porównania z wersją niezmodowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 26.09.2022 o 10:33, Andrewek napisał:

Jeśli bas to Philips Fidelio X2

Jesteś w stanie mniej więcej opisać różnice pomiędzy Fidelio a DT990?

 

1 godzinę temu, BearPL napisał:

Możesz spróbować też DT880. Miałem wersję Edition 250 Ohm z modyfikacją @majkel.  To typowe granie Vką, więc nie każdy coś takiego lubi. Mi akurat nie przypadły do gustu, bo wokal był zbyt schowany, ale nie zmienia to faktu, że jest to dźwięk bardzo wysokiej jakości, bas ma fajne zejście a wysokie tony potrafią mieć tak niesamowitą rozdzielczość, że ma się wrażenie, że słucha się ich na żywo. Sądzę, że do elektroniki powinny się dobrze sprawdzić. Rock i metal też. Nie mam niestety porównania z wersją niezmodowaną. 

Tutaj DT880 już chyba wykraczają poza mój budżet, ale spróbuję się rozejrzeć za używkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, AJnez napisał:

Tutaj DT880 już chyba wykraczają poza mój budżet, ale spróbuję się rozejrzeć za używkami.

Najlepiej używki jakieś w dobrym stanie. Ja zwykle takie kupuję. Nowy sprzęt audio bardzo rzadko. Do beyerów jest masę padów na aliexpress w dobrej cenie. Sam miałem 10 rodzajów do T1nek. Można przez to modyfikować brzmienie pod swoje preferencje. Poza Edition jest też wersja PRO. Podobno ściska łeb mocniej, ale nie sprawdzałem. Edition to ta wersja z nożami do sera po bokach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@AJnez

Ja od siebie mogę polecić Sennheiser HD58X z DROP.com, o ile nie masz jakiejś dużej głowy bo one mają stosunkowo duży nacisk, ale poza tym mają welurowe wygodne pady, basik jak na otwarte jest w nich calkiem ładny i spory. Jako że jestem fanem Sennheisera to polecę też HD560S które od 58X mają mniejszy nacisk, trochę mniej podbity bas, za to są bardziej analityczne i rozdzielcze no i dostępne w PL (mógłbyś np na sprawdzenie zamówić je w Amazon PL)

Aczkolwiek jak lubisz elektroniczną to w niej jest dużo subbasu czyli dźwięku 20-45Hz i to już na otwartych niestety umyka. Lepiej moze iść w zamknięte, wtedy takim upgradem CAL byłyby napewno Audio-Technica M50X

 

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, AJnez napisał:

Jesteś w stanie mniej więcej opisać różnice pomiędzy Fidelio a DT990?

Polecam poczytać recenzje. Natomiast po prostu Fidelio jak na otwarte słuchawki mają zaskakująco dużo basu, co rzadko jest spotykane w takich konstrukcjach. Stąd jeśli zależy Ci na tym aspekcie to polecam :) Warto też zaznaczyć, że dt990 nie są realnie otwarte, tylko półotwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Może mod je tak zepsuł?

Nie brzmiały jak zepsute ;) Wyobrażam sobie, że takie granie może się podobać w wielu gatunkach muzycznych. Mi nie siadły. Nie słuchałem za długo niezmodowanych, żeby być w stanie powiedzieć co się zmieniło po modach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, AJnez napisał:

Padło na Fidelio X2. Jestem po pierwszych odsłuchach i jestem bardzo zadowolony. Wyraźnie lepsza scena i przyjemniejszy bas niż w CAL. Poczekam aż się trochę wygrzeją i wtedy będzie można powiedzieć coś więcej :D

Świetne słuchawki, moje ulubione wokółuszne w stosunku cena/jakość. Jakby coś Ci w nich po czasie przeszkadzało, to polecam spróbować pobawić się EQ, X2 dobrze na to reagują i da się je dosyć łatwo dostroić pod siebie. 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności