Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki otwarte 300 - 400zł


Hantus

Pytanie

Cześć.  Mam zamiar wymienić moje 5 letnie Hyperx cloud 2 (używam welurowych padów) na coś nowego. Nie jestem audiofilem i nigdy nie interesowałem się audio, więc mogą być trudności żebym określił się co tak naprawdę chcę.

 

Budżet:  najlepiej 300 - 400zł

Szukam: Słuchawki wokółuszne, otwarte (nowe)

Przeznaczenie: Gry (EFT, inne fps) oraz muzyka różnego rodzaju

Źródło: Integra z płyty głównej (ALC892), generalnie jestem otwarty na propozycję jeśli chodzi o zakup źródła, jednak nie chciałbym mocno przekroczyć budżetu 400zł za źrodło i słuchawki

Oczekiwania: Nie jestem bassheadem i szczerze ciężko będzie mi coś więcej powiedzieć jakie brzmienie lubię mając gamingowe słuchawki od 5 lat, na pewno nie chciałbym bardziej basowych słuchawek niż obecne hyperx cloud 2 na welurowych padach. Wygoda jest bardzo ważna, niewykluczone są sesje 10 - 12 godzinne. 

 

Nie potrzebuje słuchawek na tu i teraz, więc propozycję o 100zł, może 200zł poza budżet będą okej (szczególnie jakby chodziło o kupienie i słuchawek i źródła, jeśli jest to poprawna droga) i po prostu złapię je na promocjach. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Philips Fidelio X2, AKG M220 Pro i do tego pady welurowe, używane AKG K701/K702.

Nie wiem na ile to gra competetive, bo wtedy bym celował raczej w AKG K701/K702/K712 Pro/K7XX lub jakieś Audio-Technica, choć uważam, że AD900X mają w Polsce cenę z czapy i dopiero dużo droższe R70X to konkurencja dla wymienionych AKG. Niektórzy też chwalą sobie Beyerdynamic DT990 Pro/Edition oraz DT880 Pro/Edition.

Jeżeli chodzi o granie typowo dla przyjemności to wtedy Fidelio X2, będą super, bo to efektowne brzmienie, scena też jest szeroka i całość zapewnia fajną immersję, ale mnie bas potrafił zmęczyć, choć więcej niż w Cloudach go raczej nie będzie.

 

Zakup źródła zostaw na później. Philipsy grają z byle czego, M220 Pro też nie są bardzo wymagające, ale pozostałe modele lubią już trochę prądu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Hustler napisał:

Philips Fidelio X2, AKG M220 Pro i do tego pady welurowe, używane AKG K701/K702.

Nie wiem na ile to gra competetive, bo wtedy bym celował raczej w AKG K701/K702/K712 Pro/K7XX lub jakieś Audio-Technica, choć uważam, że AD900X mają w Polsce cenę z czapy i dopiero dużo droższe R70X to konkurencja dla wymienionych AKG. Niektórzy też chwalą sobie Beyerdynamic DT990 Pro/Edition oraz DT880 Pro/Edition.

Jeżeli chodzi o granie typowo dla przyjemności to wtedy Fidelio X2, będą super, bo to efektowne brzmienie, scena też jest szeroka i całość zapewnia fajną immersję, ale mnie bas potrafił zmęczyć, choć więcej niż w Cloudach go raczej nie będzie.

 

Zakup źródła zostaw na później. Philipsy grają z byle czego, M220 Pro też nie są bardzo wymagające, ale pozostałe modele lubią już trochę prądu.

 

Sporo osób po moim opisie polecało mi właśnie te Philipsy, jednak w recenzjach mówią, że mają sporo basu jak na otwarte słuchawki i nie byłem pewny czy to na pewno dobry wybór. Prawda jest taka, że w każdych słuchawkach jesteś w stanie grać w competetive shootery jak Valorant/CS, esportowcy grają na scenie/streamach na tym co mają w kontraktach, więc tym aspektem aż tak bym się nie przejmował. Trochę gorzej z EFT, ale na pewno nie chciałbym zostać ze słuchawkami które mają zbyt dużo tego basu. Koniec końców pewnie zamówię te Philipsy, żeby sprawdzić czy odpowiada mi taka ilość basu, ale chętnie posłucham innych propozycji, bo AKG M220 Pro mają problem z dostępnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Hantus Pewnie, że grać możesz w każdych słuchawkach, tak samo jak możesz biegać w dowolnych butach albo jeździć na byle jakim rowerze. Ja jednak uważam, że jeżeli można za nieduże pieniądze dobrać produkt do konkretnych wymagań to warto to zrobić. Przez parę lat grałem na kiepskich słuchawkach Media-Tech z mikrofonem, potem kilka lat używałem Koss UR-40 i zawsze osiągałem zadowalające wyniki w CS 1.6. Słuchawki to dla mnie przede wszystkim wygoda, a potem odpowiednia tonalność, bo opowieści o słyszeniu przeciwników z kilometra to można między bajki włożyć. Większy wpływ na grę ma myszka, ale wystarczy, że jest po prostu przyzwoita, a nie badziewiem za parędziesiąt złotych. Od lat już nie gram w sieciowe strzelanki, ale znałem gości, którzy na bardzo przeciętnym sprzęcie otwierali tabelę.

 

Fidelio X2 są wręcz niemożliwe do pobicia pod względem jakości wykonania oraz brzmienia (szczególnie w muzyce oraz grach stawiających na efektowność). M220 Pro kupowałem ładnych kilka lat temu z Massdropa za nieco ponad 200 zł i z padami welurowymi naprawdę dawały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Hustler Oczywiście, że tak. W mojej wypowiedzi chciałem podkreślić, że w grach zdecydowanie poradzę sobie w każdych słuchawkach, ale nie we wszystkich będę chciał siedzieć po 10 - 12h grając albo słuchać muzyki przez parę godzin. AKG M220 Pro na Massdropie też są niedostępne, kompletnie nigdzie ich nie ma. Szkoda, bo za dzieciaka miałem AKG K514 MKII, mam miłe wspomnienia z tymi słuchawkami i spróbowałbym coś od AKG. Fidelio X2 na pewno spróbuję, zbliża się okres promocji, a widziałem je nawet po 350zł, więc zdecydowanie je zamówię i przetestuję. Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ma być dość równo, nie ma być bardzo dużo basu, ale dalej wyczuwalny, a także wygoda na dłuższe sesje, to bym powiedział, że OneOdio Monitor 80. Nie męczą, całkiem przejrzyste i z dobrą sceną.

Korzystam z nich częściej niż z Philipsów X2HR (AKG nie siadły mi ergonomicznie, więc ich nie mam).

 

Może się nie wyciśnie z nich wszystkiego za pomocą integry, ale nie są też ekstremalnie wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.10.2022 o 00:57, adamos80 napisał:

Ath ad500x jako alternatywa dla tych filipsów, teraz są w jakiejś przecenie. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że przez brak ruchu w osi poziomej mogą być bardzo niewygodne. AD900x takie dla mnie były, mocno cisnęły pod uchem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.10.2022 o 05:28, Rafacio napisał(a):

Trzeba wziąć pod uwagę, że przez brak ruchu w osi poziomej mogą być bardzo niewygodne. AD900x takie dla mnie były, mocno cisnęły pod uchem.

Ja mam inny problem z ad500x po dłuższych odsłuchach zaczął mnie niestety n....ć ząb, co tam ruchy poziome...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Minęło trochę czasu, koniec końców dołożyłem do Sennheiserów HD560S które były na promce i szczerze dźwięk był super, wygodne, ale trafiłem na model z channel imbalance więc je odesłałem. Nie było problemu z napędzeniem, muzyka oraz gry były wystarczająco głośne, jedyna różnica gdy podpiąłem je do integry z nowszej płyty głównej była taka, że na mojej integrze dźwięki systemu albo pingi discorda potrafiły być troszkę ciszej niż reszta. Teraz planuję dać szansę AKG K702 oraz X2HR, te AKG potrzebują zdecydowanie więcej prądu niż HD560S i zastanawiam się czy Douk Audio U3 Mini albo Fosi Audio Q4 załatwi sprawę gdyby integra zawiodła. Budżet jest zdecydowanie większy od początkowych założeń, ale to kwestia zainteresowania się tematem i chęć testowania, jednak na źródło nie chciałbym wydać drugie tyle co na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Hantus napisał(a):

Douk Audio U3 Mini albo Fosi Audio Q4 załatwi sprawę gdyby integra zawiodła

Jakiejś wielkiej mocy AKG nie potrzebują, ale integra faktycznie może zawieść ich oczekiwania. Nie wiem co to są te Fosi czy Douk (rzuciłem okiem na ich dane i powinny dać radę, zwłaszcza ten Douk co wg opisu ma 1,3 W/32 omy-ale czy ma?), ale ja wolałbym dołożyć kilka złociszy do jakiegoś bardziej sprawdzonego S.M.S.L czy Fiio niż kupować takie egzoty.

 

Ed.:

Np. Fosi w jednym miejscu opisu ma 160mW, a w innym już tylko 125mW. Także dla mnie są to kompletnie niewiarygodne produkty. A tu przykładowa opinia o U3 tłum. z niemieckiego: "WAŻNA UWAGA: Jeśli wzmacniacz słuchawkowy U3 jest obsługiwany za pomocą dostarczonego pod napięciem 5V, nie wytwarza żadnego słyszalnego hałasu!
Przy 12V natomiast po krótkim czasie słychać ciągłe "wycie" przetwornicy DC-DC, która automatycznie taktuje się niżej ze względu na wyższe napięcie.
Przy 9V jest szum przy około 14kHz i nadal wyczuwalny, więc lepiej pracować z 5V. "
Ale inny niemiecki koleś pisze, że przy 5V jest kompletna lipa dźwiękowa. Także się zastanów zanim nakupisz złomu elektronicznego.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Rafacio napisał(a):

Jakiejś wielkiej mocy AKG nie potrzebują, ale integra faktycznie może zawieść ich oczekiwania. Nie wiem co to są te Fosi czy Douk (rzuciłem okiem na ich dane i powinny dać radę, zwłaszcza ten Douk co wg opisu ma 1,3 W/32 omy-ale czy ma?), ale ja wolałbym dołożyć kilka złociszy do jakiegoś bardziej sprawdzonego S.M.S.L czy Fiio niż kupować takie egzoty.

 

Ed.:

Np. Fosi w jednym miejscu opisu ma 160mW, a w innym już tylko 125mW. Także dla mnie są to kompletnie niewiarygodne produkty. A tu przykładowa opinia o U3 tłum. z niemieckiego: "WAŻNA UWAGA: Jeśli wzmacniacz słuchawkowy U3 jest obsługiwany za pomocą dostarczonego pod napięciem 5V, nie wytwarza żadnego słyszalnego hałasu!
Przy 12V natomiast po krótkim czasie słychać ciągłe "wycie" przetwornicy DC-DC, która automatycznie taktuje się niżej ze względu na wyższe napięcie.
Przy 9V jest szum przy około 14kHz i nadal wyczuwalny, więc lepiej pracować z 5V. "
Ale inny niemiecki koleś pisze, że przy 5V jest kompletna lipa dźwiękowa. Także się zastanów zanim nakupisz złomu elektronicznego.

Dzięki za ostrzeżenie, niestety staram się szukać jak najbardziej budżetowego rozwiązania i jestem na łasce tego co akurat będzie na promocji. Jeszcze wpadł mi w oko Sabaj A10h (350zł z szansą, że cena spadnie). K702 już zamówiłem, zobaczę jak zagra z integry i najwyżej zgarnę jakieś źródło z promocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Hantus Sabaj A10h wygląda na dużo solidniejszy produkt, a marka ma już jakąś renomę. Fosi i Douk Audio to typowa chińszczyzna - dużo produktów, mało opinii, teoretycznie super stosunek ceny do możliwości i z reguły problemy z odsprzedażą, bo mało jest informacji w internecie na temat tych urządzeń. Jak już kupować coś taniego i dobrego to celowałbym raczej w sprzęty SMSL, Topping, xDuoo, FX Audio itd. Ja też byłem zadowolony z Breeze Audio/BRZ HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Inszy napisał(a):

Jeszcze dorzuć do listy OneOdio Monitor 80. Jeśli chodzi o tanie słuchawki, u mnie z miejsca wysłały do pudełka Philipsy X2HR.

Dopiszę, jeśli z K702 będzie problem/nie spodobają mi się to zamówię je razem z X2HR.

15 minut temu, Hustler napisał(a):

@Hantus Sabaj A10h wygląda na dużo solidniejszy produkt, a marka ma już jakąś renomę. Fosi i Douk Audio to typowa chińszczyzna - dużo produktów, mało opinii, teoretycznie super stosunek ceny do możliwości i z reguły problemy z odsprzedażą, bo mało jest informacji w internecie na temat tych urządzeń. Jak już kupować coś taniego i dobrego to celowałbym raczej w sprzęty SMSL, Topping, xDuoo, FX Audio itd. Ja też byłem zadowolony z Breeze Audio/BRZ HiFi.

Najprawdopodobniej muszę się ograniczyć do tego co Amazon ma w ofercie, żeby ustrzelić coś w najlepszej cenie i żeby potencjalnie nie mieć problemu ze zwrotem towaru. Codziennie zmieniają oferty, więc pewnie trafię coś z firm które wymieniłeś. 

@Hustler Mógłbyś podrzucić parę konkretych modeli tych firm które wymieniłeś? W internecie przy budżetowych opcjach powtarzają się zazwyczaj dwa modele FiiO E10K i FiiO K3, a nie chciałbym strzelać na ślepo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Hustler napisał(a):

Do jakiej kwoty, ma to być sam wzmak czy integra amp+DAC? Tylko z Amazona?

Najlepiej Amazon albo bardziej znane sklepy typu Media expert/Xkom etc, w sklepach czysto ze sprzętem audio trudno będzie o promocję. Budżet załóżmy 350/400zł retail i po prostu czekałbym na obniżkę. I szczerze nie mam pojęcia jaką różnicę robi dedykowany DAC czy usłyszę różnicę w casualowym słuchaniu muzyki ze Spotify i graniu. Podejrzewam więc, że potrzebuję tylko wzmacniacza i DAC zostanie z integry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale choćby w MP3store o ile zapytasz możesz ugrać jakiś rabat. Przynajmniej stacjonarnie.

 

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

To jest tak naprawdę niegłupie urządzenie tylko nie wiem czy dostępne. Może używka. Następca o stówkę droższy.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Rafacio napisał(a):

Ale choćby w MP3store o ile zapytasz możesz ugrać jakiś rabat. Przynajmniej stacjonarnie.

 

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

To jest tak naprawdę niegłupie urządzenie tylko nie wiem czy dostępne. Może używka. Następca o stówkę droższy.

Niedostępny, a mp3store nie ma w moim mieście. Raczej pozostałbym przy zakupach online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj przyszły AKG K702 i po podłączeniu do integry wszystko jest z nimi w porządku, mogę ustawić odpowiednią głośność i nie słyszę żadnych zniekształceń. Jednak z czystej ciekawości i chęci porównania chciałbym spróbować coś do nich zamówić, najwyżej gdy nie poczuje znaczącej różnicy to zwrócę.  Najczęściej proponowane do 500zł Sound BlasterX G6 i Focusrite Scarlett Solo 3rd, jednak wątpie że potrzebuje cały interfejs gdy nie mam zamiaru nagrywać muzyki. Chętnie posłucham innych propozycji, przeznaczenie to w większości granie, więc low latency mile widziane i budżet okolice 400zł - 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.10.2022 o 00:57, adamos80 napisał(a):

Ath ad500x jako alternatywa dla tych filipsów, teraz są w jakiejś przecenie. 

 

Porównywałem jedne i drugie w tej samej chwili. Może to tylko mój gust, ale zdecydowanie od pierwszych chwil bardziej podobały mi się ad500x pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności