Skocz do zawartości

Zapraszam na odsłuchy Astell&Kern SP3000 we Wrocławiu (i nie tylko)


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
9 godzin temu, bakus1233 napisał:

Nie.

 

heh a już miałem specyfikację w ręce ... i lutownicę ... i ekran z samsunga

 

a tak serio to nie wiem czy to OLED bo miałem go w rękach dosłownie chwilę ale na pewno świeci bardzo ładnie, zdecydowanie najlepszy ekran w AK

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Kurcze, może zamiast myśleć o dodatkowym torze pod Staxy, to może bym sobie sprawił takie właśnie maleństwo, skoro takie to dobre... Raz, że wyszłoby mnie to znacznie taniej, a dwa, to w sumie fajnie by było czasami posłuchać muzyki w kuchni, czy tam salonie na wypoczynku, albo przed domem w lecie. Tylko nie jestem pewien, czy przy moim systemie nie byłby to krok w tył, jeżeli chodzi o jakość dźwięku, ale skoro @vonBaronmówi, że takie maleństwo zbytnio nie odbiega od jego stacjonarnego toru, to może faktycznie warto to przemyśleć. Musialbym sobie wypożyczyć - pewnie nie będzie z tym problemu. Bardzo jestem ciekaw jak to gra z Abyssami.

 

...tym bardziej, że wszelkie znaki na niebie i na ziemi mi mówią, że bardzo ciężko będzie mi wypożyczyć te nowe flagowe Staxy + do tego jakiś topowy wzmacniacz.

 

Edit :

 

No tak, ale jak mi coś takiego upadnie, to ubezpieczenie jak w przypadku nowych telefonów, gdzie jak rozbije, to albo mi naprawią albo wymienią na nowy nie działa :) Natomiast stacjonarka mi nie upadnie i dzieciaki też nie wezmą do łapek, bo tata se kupił nową zabawkę ;) 

 

 

To prawda, że najlepszym sposobem będzie wypożyczenie SP3000 wraz z Susvarami, gdy będziesz miał u siebie Envy. Wtedy na spokojnie podejmiesz decyzję, czy to jest ten kierunek, który zamierzasz obrać. Astell na pewno okazałby się ciekawą, bardziej kompaktową wersją dla ZENa. Na pewno sprawdzałby się w tej roli doskonale. Mogę to potwierdzić po wstępnych testach niżej sytuowanego w ofercie tego producenta modelu ACRO CA1000, który mam wypożyczony na kilka dni dzięki uprzejmości Marcina, za co jestem bardzo wdzięczny :) Zgadzam się z @Undertaker, że może stanowić alternatywę dla stacjonarnych integr w podobnym pułapie cenowym. 

 

20221001_160239.jpg

 

Natomiast co się tyczy STAXów... szczerze zachęcałbym do ich wypróbowania, nawet lambd i w konfiguracji mobilnej z SRM-D10 :)) 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku. Przemyśle sobie temat na spokojnie. Opisywałeś już może gdzieś na forum SRM-D10? A jeżeli nie, to byłbyś tak uprzejmy i to zrobił? :) Może to jest rozwiązanie. Ale czy wyciągnie wszystko co najlepsze ze Staxów? Pewnie nie do końca. Napisz proszę. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i dochodzę do wniosku, że ludzie mają nierealistyczne wymagania względem DAPów. :D Żaden DAP nie wysteruje Susvar ani Abyssów na maximum ich możliwości (tak, jak naprawdę porządny zestaw stacjonarny). Są pewne ograniczenia urządzeń mobilnych - tylko do pewnej wartości mocy wyjściowej jest sens robić takie przenośne grajki, żeby stosunek moc/długość działania na baterii miał sens. Np. takie FiiO M17 uważam za produkt przesadzony (już pomijając fakt niewłaściwie zaimplementowanych DACów) - temperatury jakie osiąga na max gainie bez podstawki chłodzącej to jakiś absurd. :P
Osobiście uważam, że te urządzenia mają być przede wszystkim end game'em dla dokanałówek (oraz może niektórych nausznych z bardzo małymi wymaganiami).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat o DAPach mam nikłe pojęcie, żeby nie powiedzieć żadne, więc proszę wziąć poprawkę na moją skromną osobe :) Opieram się jedynie na tym co napisał @vonBaron ktory testował ten DAP z Abyssami i później pisał, że gra to razem super. Chociaż później stwierdził, że jednak jego tor stacjonarny potrafi znacznie więcej z tymi sluchawkami. Ja tor stacjonarny również posiadam, odpowiedni do najbardziej wymagających słuchawek, ale w sumie jakbym miał też coś mobilnego, co np. bym mógł sobie zabrać na spacer z piesełkiem, to bym z tego powodu nie rozpaczał ;) Niby mam ATH DSR9BT ale jednak wolałbym coś co ma lepszą jakość dźwięku. Dokanałówek nie toleruje. Nie czuje się z tym komforfowo jak mam coś w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VexAv napisał:

Tak sobie czytam ten wątek i dochodzę do wniosku, że ludzie mają nierealistyczne wymagania względem DAPów. :D Żaden DAP nie wysteruje Susvar ani Abyssów na maximum ich możliwości (tak, jak naprawdę porządny zestaw stacjonarny). Są pewne ograniczenia urządzeń mobilnych - tylko do pewnej wartości mocy wyjściowej jest sens robić takie przenośne grajki, żeby stosunek moc/długość działania na baterii miał sens. Np. takie FiiO M17 uważam za produkt przesadzony (już pomijając fakt niewłaściwie zaimplementowanych DACów) - temperatury jakie osiąga na max gainie bez podstawki chłodzącej to jakiś absurd. :P
Osobiście uważam, że te urządzenia mają być przede wszystkim end game'em dla dokanałówek (oraz może niektórych nausznych z bardzo małymi wymaganiami).

No, ale od takiego dapa za ponad 20tys zł powinno się wręcz oczekiwać kosmicznych rozwiązań (boję się użyć słowa technologii po ostatnich postach Rafacia). 
Tak przy okazji, to fajny avatar 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988Fajne sprzęty widzę na biurku :) Z tym że co do Acro CA1000 to akurat tego nie miałem, ja gdzieś pisałem że Kann Cube gra dla mnie w klasie takiego Bursona C3P, zresztą Alpha - podobnie. Choć nie wsłuchiwałem się jakoś w detale, no i np. nie podłączałem 300 ohmowych ZMF do Astelli. Taki Cowon Plenue L dla przykładu, jakkolwiek brzmienie miał piękne i wciągające, to miał już problemy ze słuchawkami typu Monolith M1070 na welurach. Tutaj Burek dodawał Monoprajsom drajwu choć sam z siebie nie jest jakiś mega muzykalny, tylko pytanie co dzisiaj jest -> być może jakieś R2R typu Hifiman EF400 choć i tutaj hajp został przez Nanika zaszlachtowany zanim na dobre się zaczął. Może zatem jakieś lampowe klocki :D

 

Sam jestem mega ciekaw Ultimy, takiej czy innej, skoro to jeszcze lepszy poziom (co sugeruje cena, wiadomo) niż Kanny np. 

Wyobrażam też sobie że większość tych DAP'ów rozwija skrzydła z wysokiej klasy iem'ami właśnie. I czasem trochę żałuję że nie trawię słuchawek dokanałowych :D

Edytowane przez Undertaker
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP3000 napędza 1266 TC bardziej niż wystarczająco według mnie. Bas jest szybki i mocny, wysokie są świetliste a średnica dobrze wypełniona, ciekawa jest scena, lepsza w głąb niż na boki. 

Ale fakt po odesłaniu SP3000 i powrocie do słuchania na moim torze jest wyraźnie lepiej. 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZwspomnę trochę o D10 przy okazji trochę szerszego opisu ACRO (przede mną jeszcze jego testy, jako przetwornika dla systemu stacjonarnego), a ostatnio wspomniał o nim Bartek przy okazji porównań z energizerem SRM-252s w wątku elektrostatów:

 

 

Jeśli chciałbyś wyciągnąć jak najwięcej z nich, aby brzmiały podobnie do dobrego systemu głośnikowego, z dużą sceną (i takimi źródłami pozornymi na niej), wzorowym wypełnieniem, dobrą dynamiką... konieczna będzie stacjonarka, aby z nich to wycisnąć. Jednak jako opcja podróżna, aby dzwięk był na poziomie średniego zestawu stacjonarnego, jest to dobra opcja. Mnie osobiście L700 bardziej podobały się z niego niż SRM-353x, chociaż nie posiadały tak dobrej holografii oraz tak dużej i przekonującej sceny. 

 

Tak jak wspominałem innym razem, może wartą opcją do rozważenia w przypadku elektrostatów będzie cały zestaw od Warwick Acoustic. Być może uda mi się go odsłuchać chociaż przez chwilę w sobotę lub piątek (jeśli siostra zmieni termin osiemnastki siostrzeńca na 29 X, bo komuś nie pasuje zbytnio 22) podczas AVS i na pewno dam znać, czy jest opcją godną uwagi:

 

 

@Undertaker dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami z użytkowanymi sprzętami w różnych konfiguracjach oraz miłe słowa! 😉👍 Przyznaję, że chociaż przenośne grajki potrafią dużo zaoferować, to mimo wszystko rozpiętość dynamiczna, naturalność w oddawaniu transjentów i walory przestrzenne systemu stacjonarnego okazywały się przy okazji testowanych przeze mnie sprzętów lepsze (może SP3000 lub SP2000 spowoduje, że zmienię zdanie). Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję przekonać się w przyszłości o tym, co potrafią wspomniane Ultimy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku. Czytałem już tamten opis kolegi z forum. Jednak nie jestem nim zainteresowany. Coś mi się zdaje, że pomimo szczerych chęci jestem skazany na stacjonarke :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZchyba mamy podobnie w przypadku stacjonarki 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo i tak w ~95% słucham muzyki w fotelu w swoim pokoju. Tam gdzie mam ciszę i spokój i tam gdzie się relaksuje po całym dniu. Chyba wolę zamiast takiego DAPa doinwestować w stacjonarke i do takiego Envy dokupić np. jakieś topowe lampy typu Elrog 300B w wersji Mo. Oczywiście pod warunkiem, że Envy mi w ogóle podejdzie. Ewentualnie chciałbym sprawdzić jeszcze DAC Rockna Wavedream który nie daje mi spokoju i to byłoby wsio. Mobilnie niech mi już zostaną te ATH DSR9BT których w sumie i tak rzadko co używam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to wsio bardzo dobry sposób - znaleźć sobie nowe hobby :) Ja już mam na oku nową zajawkę, ale to na spokojnie, bo jeszcze parę audio zabawek pewnie się przez moje łapki przewinie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności