Skocz do zawartości

Laptop dla brata


Artan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam prośbę o polecenie jakiegoś laptopa gamingowego dla brata. Budżet jaki posiada to 4000 złoty, jeżeli będzie coś ciekawego jest w stanie dorzucić kilka stówek ale wolałby się zamknąć w czwórce.

W tytuły jakie do tej pory ogrywa to Minecraft, Fortnite, Apex, BF 2042. Nie ogranicza się do jakieś konkretnej marki i marek podzespołów, ważne żeby wszystko ze sobą współgrało jak najlepiej.

Brat będzie go zabierał ze sobą w podróże: https://www.niedajsieokrasc.pl/plecaki-antykradziezowe Warto jest inwestować w plecak antykradzieżowy czy po prostu kupić zwykły? 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakiś czas temu szukałem podobnego laptopa dla siebie.

Na samym początku pytanie - brat ma świadomość, że na takim laptopie nie pogra zbyt długo w podróży bez podłączania go do prądu? Niestety sprzęty w tym segmencie nie mają na tyle wydajnej baterii, by pograć w jakieś bardziej wymagające gry dłużej niż godzina/dwie.

 

Co do konkretnego modelu to niestety ciężko wybrać jeden, szczególnie, że często są promocje i wtedy nie można długo się zastanawiać, tylko brać co jest =D Oczywiście jeśli chcemy możliwie najlepszy sprzęt w danym budżecie.

Osobiście na miejscu brata zacząłbym obserwować portale typu pepper.pl (tutaj można sobie ustawić np. powiadomienia, gdy pojawi się jakaś oferta z kategorii Laptopy) i szukał czegoś dla siebie.

 

W laptopach gamingowych warto zwrócić uwagę na TGP karty graficznej, czyli maksymalną moc jaką może pobrać, ta wartość jest podawana w W. Są przypadki, że obok siebie mamy dwa laptopy, jeden z grafiką dajmy na to GTX 3050, a drugi z grafiką GTX 3060 i ten pierwszy mimo, że gorszy (niższy model, w przypadku tych kart graficznych ich hierarcha wygląda tak: 3050, 3060, 3070, 3080, 3090), to może wypaść lepiej, bo jego TGP jest dużo wyższe. Więcej o tym tutaj:

Jak ważny jest poziom TGP w laptopach? Przykład GeForce RTX 3070 Ti zdradza to z nawiązką (chip.pl)

 

Ja od siebie polecę laptopy z linii Lenovo Legion, ponieważ jako jedne z nielicznych w tym segmencie mają minimalistyczny wygląd (nie ma kolorowych światełek dookoła i carbonowych wstawek), oraz akceptowalne chłodzenie.

 

Ogólnie w tej cenie można już oczekiwać czegoś z GTX 3050 Ti, a jak się trochę poczeka to nawet GTX 3060, z 16GB ramu, oraz 8 rdzeniowym procesorem.

Matryce najczęściej montowane w tych laptopach to IPS o częstotliwości odświeżania 120/144Hz. Nie wiem na ile jakość matrycy jest ważna, ale wydaje mi się, że skoro będzie go zabierał ze sobą w podróże, to warto też zwrócić uwagę na jasność matrycy (podawana w nitach).

 

Czynników jest dużo, w tym budżecie trzeba pójść na kompromis w niektórych kwestiach, ale moim zdaniem lepiej zadbać o dobry osprzęt, niż np. dużo lepszą matrycę. Po co Ci piękny obraz, skoro nie wyświetlisz na nim gry w najwyższych detalach?

 

A co do plecaka.. Zależy od roztropności brata. Ja dużo podróżuję z laptopem w zwykłym plecaku, po prostu zawsze mam go na oku i nikt mi go jeszcze nie ukradł. :D Lepiej dołożyć te kilka stówek z plecaka do lepszego laptopa. Jak ktoś będzie chciał go ukraść, to specjalny zamek za 400zł mu w tym raczej nie przeszkodzi.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności