Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok 400-500zł.


wwd

Pytanie

Cześć wszystkim.

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

Ponieważ do końca nie wiem czego szukam to opiszę co mam i jak się do tego odnoszę.

W tej chwili używam Philipsów SHP8900 wraz z FX-Audio DAC-X6 lub PMA-735R.

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania SHP8900 - bardzo lubię ich granie, mają ładną scenę i są dla mnie muzykalne.

Brakuje mi w nich trochę dołu bo mają bardziej średni dół co w niektórych utworach nawet mi przeszkadza ale ratuje to korektor.

Nie ma takiej dynamiki jak np ma dokach Sony EX085 ale przyjemnie się ich słucha i co najważniejsze - są komfortowe, mogę w nich siedzieć kilka godzin, nie są wielkie (sam mam małą głowę), nie grzeją uszu.

 

Teraz dochodzę do tego czego szukać - otóż sam za bardzo nie wiem. Czy postawić na zamkniętą konstrukcję aby uzyskać więcej dynamiki ale kosztem komfortu i wygody, czy pójść dalej w otwarte ale spróbować coś poprawić z inyym modelem. SHP8900 są już wiekowe i może teraz łatwiej kupić dobre słuchawki.

 

Mam kilka typów ale kompletnie wiem czy są one zgodne z tym czego oczekuję. Są to DT770Pro, SHP9500, X2HR, może coś z AKG (choć generalnie boję się słuchawek z tymi wielkimi pałąkami, bo czy to nie przeszkadza na fotelu lub poduszce?).

 

Na pewno macie duże doświadczenie i możecie mi coś podpowiedzieć o co bardzo proszę.

Sam przeczytałem sporo tematów, postów odnośnie philipsów, czytam teraz o beyerdynamic i akg ale też pojawiają się skrajne opinie co utrudnia wybór ale na pewno jest uzasadnione przez osobiste preferencje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ASR??? Jednak? No proszę.

 

Przeglądam tą chińską stronę. Jeśli kierować się poziomem thd to RAAL do niczego się nie nadają. Abyss też nienajlepiej.

 

No cóż. Muszę się przyznać do pewnych wniosków. Podobają mi się zniekształcające słuchawki. Taka jest prawda, a wcześniej nie znałem takich wyników. Te bez zniekształceń odbieram jako nudne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Przeglądam tą chińską stronę. Jeśli kierować się poziomem thd to RAAL do niczego się nie nadają. Abyss też nienajlepiej.

 

No cóż. Muszę się przyznać do pewnych wniosków. Podobają mi się zniekształcające słuchawki. Taka jest prawda, a wcześniej nie znałem takich wyników. Te bez zniekształceń odbieram jako nudne.

Możesz też kierować się własnym słuchem. Olać wykresy i cieszyć się życiem (Kolejność dowolna).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.10.2022 o 13:44, wwd napisał(a):

Pierwotnie miałem zamiar wypróbować z amazon K612, HD560S oraz X2HR

Kupiłeś coś? HD560 mam na liście życzeniowej do przetestowania ale tak się trafiło że nabyłem HD650, pozostałe modele włącznie z 702 też miałem.   

Co do porównań 612 PRO do 702 nie mogę zgodzić się, że grają podobnie. 702 mam już około 2 lat, nie dawno zrobiłem drugie podejście do 612PRO czytając tego typu komentarze, że jest to bezpieczniejsza wersja 702. Może grają bezpieczniej ale o klasę niżej niż 702, zgodnie z numeracją producenta ;) Ale podkreślam, jest to moja opinia i trzeba patrzeć przez pryzmat tego, czego słucham, a są to głównie sety vocal trance. 702 pięknie oddają wokale, instrumenty, szerokość sceny też bardzo mi leży. Dla większości grają sucho i walczyłem z robieniem modu na bass porcie, zaklejałem taśmą papierową, potem robiłem dziurę na tej taśmie aby zrobić stan pomiędzy full open a full closed. Finalnie wróciłem do oryginalnych zaślepek i jak mi brakuje bassu to włączam true bass w ifi zen dac. Nie jest to idealne rozwiązanie ale kompromis z którego mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że słucham cicho, podczas pracy i ten true bass nie zamula tak bardzo jak się nim straszy. W każdych słuchawkach jakie miałem do tej pory coś mi nie pasowało ale tylko 702 nie potrafię się pozbyć. 

 

Porównując nowe 612PRO z 2 letnimi 702 trzeba zadać pytanie jak bardzo zmieniły się od nowości 702, a jestem pewny, że zmieniły się na plus albo ja je tak oceniam (doceniam) bo w tym czasie miałem też trochę polecanych modeli rożnych producentów.

 

Drugie pytanie, to jak jest z kontrolą jakości w AKG? Moje 702 kupiłem za śmieszne pieniądze z amazon warehouse stan jak nowy, prawdopodobnie ktoś rozczarował się brakiem bassu i oddał ;) Były tak tanie, że wziąłem więcej sztuk, które rozeszły się na olx, a moje wyszły za darmo. Zmierzam do tego, że przesłuchałem każdą i dwie sztuki grały zauważalnie lepiej na tle pozostałych i oczywiście wybrałem tą najlepszą dla mnie.
Porównując bezpośrednio X2HR (kolega ma) z 702 znowu moim zdaniem 702 są o klasę wyżej ale tylko dlatego, że sprawdzają się w tym czego słucham + mam zen dac. W samej elektronice X2HR będą lepsze i grają z wszystkiego, wymienny kabel, niska cena - nic jak tylko polecać. 
 

Na koniec, zszokował mnie wykres HD650 i X2HR ich podobieństwo ale na szczęście wykresy nie grają.

 

PS. Nie możesz od razu kupić idealnych słuchawek, bo zawsze będzie ta niepewność, że może inne grają lepiej, że nie spróbowałeś, coś Cię ominęło ;) Musisz przejść tą drogę, przerobić kilka modeli, poznać ich wady i zalety, a wtedy bardziej docenisz ostateczny wybór. To tak jak z kobietami, musisz wyszumieć się przed małżeństwem. 

Edytowane przez LukaszS
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, LukaszS napisał(a):

Kupiłeś coś? HD560 ma na liście życzeniowej do przetestowania ale tak się trafiło że nabyłem HD650, pozostałe modele włącznie z 702 też miałem.   

 

Hmm... no miałem ale w między czasie dotarły 7Hz zero które tak ładnie grają że opóźniły poszukiwania wokółusznych.

Zero bardzo dobrze sobie radzą, mam stare doki sony Ex85 i grają podobną sceną ale dużo lepiej, dużo więcej się dzieje i detale są bardziej słyszalne. Wokalne utwory są świetnie odtwarzane i muzykę można poczuć. Jak tu niektórzy zauważyli mają mało basu - wg mają go tyle ile trzeba, ale w zależności od realizacji faktycznie czasem go brakuje.

Stąd pomysł zakupu CCA CRA które maja sporo dołu, słyszalny środek i dużo góry - te są idealne do rozrywkowego grania, cichych odsłuchów i filmów, do gier też ale wybuchy mogą za bardzo dawać po uszach.

 

1 godzinę temu, LukaszS napisał(a):

Porównując bezpośrednio X2HR (kolega ma) z 702 znowu moim zdaniem 702 są o klasę wyżej ale tylko dlatego, że sprawdzają się w tym czego słucham + mam zen dac. W samej elektronice X2HR będą lepsze i grają z wszystkiego, wymienny kabel, niska cena - nic jak tylko polecać.

Przyznam szczerze że obserwuję temat kolegi z forum:

 I tak trochę sam się boję tego wybierania bo jak już coś kupić to żeby mieć z tego radość, ale da się to zrobić za 400-500zł? Zero i CRA jak dla mnie grają super i nie wiem czy coś podobnego znajdę w dużych.

Czekam jeszcze na test kolegi @Neckol Hd560S i X2HR i może jakąś promocję na nie, na razie ceny nie spadły.

 

1 godzinę temu, LukaszS napisał(a):

PS. Nie możesz od razu kupić idealnych słuchawek, bo zawsze będzie ta niepewność, że może inne grają lepiej, że nie spróbowałeś, coś Cię ominęło ;) Musisz przejść tą drogę, przerobić kilka modeli, poznać ich wady i zalety, a wtedy bardziej docenisz ostateczny wybór. To tak jak z kobietami, musisz wyszumieć się przed małżeństwem. 

 

Tu masz sporo racji i mam świadomość że mieć dobre słuchawki, grające równo z fają sceną, do tego wygodne i za 500zł... no.... takie rzeczy to tylko w erze :D  pożyjemy - zobaczymy, na razie mam radochę z doków i to za jakieś nie duże pieniądze co tym bardziej cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wwd Niestey 560s nie kupiłem.
X2HR testowałem już kiedyś i dla mnie środek był zbyt mocno cofnięty.
Udało mi się kupić za fajną cenę 600 jeszcze produkowane w Irlandi z tym śmiesznym malowaniem ala granit.
Jak się nie spodobają, to będę szukać dalej :)

Niestety jak wyżej - trzeba porównywać słuchawki. Ja mam za sobą od cholery słuchawek, ale i tak jest problem jak widać.

X2hr bym nie polecał właśnie ze względu na kiepski środek.

 

Z Twojego opisu pewnie był spróbował shp9600, które niby są delikanie ocieploną wersją 9500. Sam o nich myślałem.

Znalazłem też opinie od użytkowników sundar, że fajniejszym wyborem są 400se i z czasem je modować (inne pady/kabel). Może na nie warto zapolować?
 

No i z czystym serduszkiem mógłbym polecić somici v2 :) Niższa kwota, bo koło 200, ale do 500zł to i tak świetne słuchawki :)
 

Poczytać też warto o ath m40x - zamknięte, ale naturalne, równe granie z lekko podbitym dołem. Całkiem spoko scena jak na zamknięte puchy. Łatwe w napędzeniu. Polecam dorzucić do nich lepsze - głębsze pady. Kabelki ath też ma średnie, więc jak starczy funduszy to wymienić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Neckol napisał(a):

X2HR testowałem już kiedyś i dla mnie środek był zbyt mocno cofnięty.

 

26 minut temu, Neckol napisał(a):

X2hr bym nie polecał właśnie ze względu na kiepski środek.

 

26 minut temu, Neckol napisał(a):

Z Twojego opisu pewnie był spróbował shp9600, które niby są delikanie ocieploną wersją 9500. Sam o nich myślałem.

 

No właśnie nie lubię wycofanej średnicy, miałem zamiar kupić SHP9600 ale odradzano mi ze względu na brak dołu a polecano X2HR.

Nie to żebym miał do kogoś halo że poleca to i tamto, bo po przeczytaniu tylu postów i recenzji wiem, że najlepiej samemu sprawdzić i porównać.

SHP8900 też wydawały się jakieś superowe a widać niedomagania. Zero grają od nich lepiej ale nie maja tej stereofonii co w otwartych. W 8900 jest przestrzeń ale średnica i góra jest gorsza od zero - można było tutaj zmienić pady i zrobić poprawki co uzgadniałem z forumowym "moderem" ale przetworniki są jakie są, z tego co widzę nie można ich za bardzo ruszyć w EQ bo mało podatne i od razu zniekształcają. Dlatego na razie siedzę na dokach i obserwuję inne tematy ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, wwd napisał(a):

No właśnie nie lubię wycofanej średnicy, miałem zamiar kupić SHP9600 ale odradzano mi ze względu na brak dołu a polecano X2HR.

X2HR grają na planie "U" 
Co do braku dołu w 9600.. Ja się naczytałem, że to 9500 z dociążonym dołem i lekko ocieplonym całym pasmem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Neckol napisał(a):

X2HR grają na planie "U" 
Co do braku dołu w 9600.. Ja się naczytałem, że to 9500 z dociążonym dołem i lekko ocieplonym całym pasmem.
 

A tak, zgadza się, to miało być o 9500, 9600 nie brałem pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

image.png

 

W HD560s średnica jest trochę przejrzystsza i troszkę lepsza, ale to dlatego, że nie mają takiego dociążenia na basie, więc będzie ona bardziej obecna w całym przekazie, tylko jak chce się słuchać ciszej, to bas będzie szybciej zanikał, też jest tozasadnicza różnica, że w HD560s będzie on bardziej zwarty, a w Fidelio taki trochę poluzowany, bardziej rozchodzący się. X2HR dodatkowo są trochę ściszone w okolicach 3-4kHz czyli tych najczulszych rejonach, co daje Senkom więcej świeżości w porównaniu, mają też akcent na 1-1,8kHz. Moim zdaniem te dwa modele są dość porównywalne. Obie pary mają pik na początku sopranów / końcu wyższej średnicy, tylko trochę przesunięty względem siebie.  W Senkach soprany są od 9kHz, ścinane dopiero później wracają przy 12,5kHz. Czyli tak X2: +3dn na basie +7dB na wysokich tonach. HDh560s +2, +3dB na średnicy. - tak w porównaniu do siebie które mają czego więcej. Do tego Senki są gładsze i przejrzystsze w brzmieniu, ale mogą nie mieć smaczków i muzykalno-rozrywkowego charakteru X2HR, takie bardziej kliniczne granie. 


 

Dla porównania:

HD560s vs SHP9500

Oratory Optimum-Sennheiser HD560S-Philips SHS9500.png

SHP nie mają zbytnio subbasu. Są lekko cieplejsze, trochę mniejszy akcent na średnicy z lekkim dołkiem 2-3kHz który pewnie dokłada się do wrażeń przestrzennych. No i duużo więcej wysokich tonów. Rozjaśniony przekaz. Takie otwarte jasne z wyraźną średnicą granie, ale też z nutką ocieplenia. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy 9500 czy 9600, obydwie pary są wycofane na środku:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/shp9600/

shp9600-comparo.gif

 

 

Below the HD560S versus the well known HD600

hd560s-vs-hd600.png?w=768

 

Below the Fidelio X2HR versus the Sennheiser HD600

hd600-vs-x2hr.png?w=768

 

Poniżej  HE400se i dobrze znane modele Sennheisera HD600 , HD650 , HD660S i HD800S .

senn.gif

 

HD600 wychodzi że równiejsze, ciekaw jestem @Neckol jak Ci podejdą.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BF się pomału kończy a obniżek za bardzo nie ma. Co prawda X2HR są na amaon.fr za 400zł ale HD560S poszły w górę na 700zł.

Myślałem jeszcze nad używanymi HD600, choć są pewne wątpliwości czy ich brzmienie będzie dobre, czy DAC-X6 je napędzi?

 

Na razie poeksperymentowałem z iem które mam i tak w skrócie:

- 7Hz Zero - takie najbardziej neutralne granie, dołu nie za dużo, środek czytelny góra też i nie jest męcząca, świetnie do muzyki spokojnej, wokalnej,

- CRA - dużo dołu, wyraźny środek, góra dosyć mocna i momentami może przeszkadzać, dobre do cichego słuchania muzyki do oglądania filmów,

QKZ HBB - dużo dołu, środek czytelny, góra wyraźna ale ogólnie cieplejsze granie, świetne do rocka.

 

Czego chciałbym w pełnowymiarowych? Pewnie podobieństwa do zero bo są bardzo przyjemne, jasność w cra ma swoje zastosowania ale na długie odsłuchy jest męcząca.  Na pewno nie chciałbym wycofanej średnicy vide whizzer os1 czy OM1, ani też wyeksponowanej na pierwszy plan i kłującej góry.

Gdyby były fundusze można by kupić dwie pary ale trzeba póki co wybrać jedną.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wwd napisał(a):

BF się pomału kończy a obniżek za bardzo nie ma. Co prawda X2HR są na amaon.fr za 400zł ale HD560S poszły w górę na 700zł.

560S na .fr są za 135.15€ czyli około 643zł, dwa tygodnie temu były taniej o 1€ z .it bez black frajer ;) 
W sumie też są na mojej liście do zaliczenia ale to nie jest jeszcze ta cena. Na olx jakiś sklep ma za 650zł, konto firmowe więc zwrot wchodzi w grę ale coś mi mówi aby tam nie kupować ;)  https://www.olx.pl/d/oferta/sklep-nowe-sluchawki-sennheiser-hd560s-gwar-24m-CID99-IDS2itQ.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, LukaszS napisał(a):

560S na .fr są za 135.15€ czyli około 643zł, dwa tygodnie temu były taniej o 1€ z .it bez black frajer ;) 
W sumie też są na mojej liście do zaliczenia ale to nie jest jeszcze ta cena. Na olx jakiś sklep ma za 650zł, konto firmowe więc zwrot wchodzi w grę ale coś mi mówi aby tam nie kupować ;)  https://www.olx.pl/d/oferta/sklep-nowe-sluchawki-sennheiser-hd560s-gwar-24m-CID99-IDS2itQ.html

Znalazłem 560S na allegro za 650zł ze sklepu, x2hr jak pisałem jeszcze jest na fr a do końca nie wiem które brać i czy HD600 nie będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, wwd napisał(a):

nie wiem które brać i czy HD600 nie będą lepsze

Znając życie żadne ;) a tak na serio, musisz kupować i sprawdzać. Nie ma innego wyjścia, żadne porady, pisanie, pytanie nie da Ci odpowiedzi. Nie nastawiaj się, że znajdziesz jedne idealne słuchawki do wszystkiego. Jak kupisz a nie będą Ci pasować to pobaw się EQ. Ja wolę zmieniać słuchawki, jakoś nie mogę się zabrać za EQ ale to rodzaj hobby, żonglowanie sprzętem i poznawanie polecanych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początku chciałem podziękować wszystkim którzy próbowali mi tutaj pomóc:

@Jaro54@adamos80 @Bednaar @Inszy@PioterD@Najner@MrBrainwash@lobuz1@blueme@zdzichon@Artorias@Undertaker@Rafacio@marco-polo@Zear@Kuba_622@Neckol@Blizniak@Hustler@LukaszS@marek_m@Hantus@FranticPhil

Jak widać wielu z Was się zaangażowało w temat co pokazuje że jesteście świetnym zespołem.

 

Dzięki przede wszystkim tym którzy usilnie skłaniali mnie do osobistego odsłuchu i muszę przyznać że mieli rację i była to najlepsza porada.

Dostałem impuls i zdecydowałem pojechać do @MP3store Krakow choć nie był to odsłuch na luzie z powodu pośpiechu (były utrudnienia na drodze a musiałem wrócić do pracy na drugą zmianę), jednak było to spore doświadczenie.

Przede wszystkim słuchawki które typowałem okazały się nie dla mnie.

 

Odsłuchałem na Questyle, EarMen TR-Amp oraz swoim DAC-X6: AKG K702, AKG K712, HD560S, HD600, ATH R70x, DT770, DT900, Fostex T60, HE400, Sundara, Anada.

 

Nie wiem czy jest sens tutaj opisywać poszczególne słuchawki, bo widzę teraz, jak jest to bardzo indywidualna sprawa.

Wspomnę tylko, że nastawiłem się na HD560S lub HD600 a ostatecznie w boju zostały HE400 oraz Sundara.

HE400 były tańszą alternatywą Sundary i do końca miałem je wybrać, jednak te drugie były bardziej czytelne, z większą sceną i taką lekkością w przekazie. Brakuje co prawda trochę dołu ale da się to załatwić korektorem :)

Anady jak wspomniał @Neckolgrają faktycznie super ale cena też "super" i są bardzo duże.

Ostatecznie kupiłem Sundarę i cieszę się że nie wybrałem czegoś w ciemno. Bardzo dziękuję Panu z @MP3store Krakow miło było poznać i mam nadzieję że kiedyś jeszcze się tam wybiorę.

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trza było sprawdzić Ultrasone. A nóź-widelec dołączyłbyś do malutkiego forumowego klubiku. Ale raczej będziesz zadowolony, bo to tobie ma sie podobać, a nie mi czy komuś tam.,

14 godzin temu, wwd napisał(a):

miło było poznać i mam nadzieję że kiedyś jeszcze się tam wybiorę.

Jeśli udało się dokonać naprawdę dobrego wyboru to raczej nie będziesz miał potrzeby tam bywać. Ja np. nie mam. I oby tak było.

W dniu 24.10.2022 o 20:24, Artorias napisał(a):

Możesz też kierować się własnym słuchem. Olać wykresy i cieszyć się życiem (Kolejność dowolna).

Do końca nie olewam, bo zawsze sprawdzam FR. Nigdy jednak nie sprawdzałem zniekształceń, bo też nigdy ich nie słyszałem nawet na tak słabych pod tym względem wg. pomiarów K7 coś tam. I tu się nic nie zmieni, bo albo takich zniekształceń nie słyszę, albo mi nie przeszkadzają - tego nie wiem, ale tak to działa. Ale na FR czy wodospad zawsze rzucam okiem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2022 o 14:08, wwd napisał(a):

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

 

8 godzin temu, wwd napisał(a):

Ostatecznie kupiłem Sundarę

 

Bałamutne, ale jakże skuteczne działanie forum :D 

  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Jeśli udało się dokonać naprawdę dobrego wyboru to raczej nie będziesz miał potrzeby tam bywać.

Jeśli chodzi o słuchawki pewnie tak ale może kiedyś jakiś lepszy dac :D

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Trza było sprawdzić Ultrasone

Jak już miałem zamówić to skończyły się na thomanie.

 

1 godzinę temu, marek_m napisał(a):

 

 

Bałamutne, ale jakże skuteczne działanie forum :D 

To nie jest śmieszne, zwłaszcza dla portfela :D

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, wwd napisał(a):

Ostatecznie kupiłem Sundarę i cieszę się że nie wybrałem czegoś w ciemno.

Super, gratulacje. No to jednak budżet się rozrósł;) DacX6 to dobre combo, zanim zmienisz na coś co potencjalnie ociepli cały przekaz Sundar (np ZenDac), również posłuchaj czy w ogóle różnica będzie warta dopłaty:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, wwd napisał(a):

Na początku chciałem podziękować wszystkim którzy próbowali mi tutaj pomóc:

@Jaro54@adamos80 @Bednaar @Inszy@PioterD@Najner@MrBrainwash@lobuz1@blueme@zdzichon@Artorias@Undertaker@Rafacio@marco-polo@Zear@Kuba_622@Neckol@Blizniak@Hustler@LukaszS@marek_m@Hantus@FranticPhil

Jak widać wielu z Was się zaangażowało w temat co pokazuje że jesteście świetnym zespołem.

 

Dzięki przede wszystkim tym którzy usilnie skłaniali mnie do osobistego odsłuchu i muszę przyznać że mieli rację i była to najlepsza porada.

Dostałem impuls i zdecydowałem pojechać do @MP3store Krakow choć nie był to odsłuch na luzie z powodu pośpiechu (były utrudnienia na drodze a musiałem wrócić do pracy na drugą zmianę), jednak było to spore doświadczenie.

Przede wszystkim słuchawki które typowałem okazały się nie dla mnie.

 

Odsłuchałem na Questyle, EarMen TR-Amp oraz swoim DAC-X6: AKG K702, AKG K712, HD560S, HD600, ATH R70x, DT770, DT900, Fostex T60, HE400, Sundara, Anada.

 

Nie wiem czy jest sens tutaj opisywać poszczególne słuchawki, bo widzę teraz, jak jest to bardzo indywidualna sprawa.

Wspomnę tylko, że nastawiłem się na HD560S lub HD600 a ostatecznie w boju zostały HE400 oraz Sundara.

HE400 były tańszą alternatywą Sundary i do końca miałem je wybrać, jednak te drugie były bardziej czytelne, z większą sceną i taką lekkością w przekazie. Brakuje co prawda trochę dołu ale da się to załatwić korektorem :)

Anady jak wspomniał @Neckolgrają faktycznie super ale cena też "super" i są bardzo duże.

Ostatecznie kupiłem Sundarę i cieszę się że nie wybrałem czegoś w ciemno. Bardzo dziękuję Panu z @MP3store Krakow miło było poznać i mam nadzieję że kiedyś jeszcze się tam wybiorę.

 

 

https://www.ceneo.pl/74857789 ten Yarbo Psc-44Cb Kabel 4-Żyłowy (Psc44Cb) podobno dobrze zgrywa się z Sundarami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, marek_m napisał(a):

Nie będą cienko śpiewać na czystym srebrze ?

Ja bym na pewno Sundar ze srebrem nie łączył. Bardziej szukałbym czegoś na miedzi OCC (Najlepiej przynajmniej 6N albo 7N). Ta miedź jest najbardziej „analogowo” brzmiąca i powinna być też poprawa basu oraz dociążenia i ewentualnie uspokojenie wysokich. Sundary mają ich dużo, więc nie powinno być żadnej straty. Oczywiście gusta są różne, więc cieżko być na 100% pewnym co komu bardziej podejdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności