Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok 400-500zł.


wwd

Pytanie

Cześć wszystkim.

Szukam dla siebie słuchawek wokółusznych za ok 400-500zł.

Ponieważ do końca nie wiem czego szukam to opiszę co mam i jak się do tego odnoszę.

W tej chwili używam Philipsów SHP8900 wraz z FX-Audio DAC-X6 lub PMA-735R.

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Jeśli chodzi o wrażenia z użytkowania SHP8900 - bardzo lubię ich granie, mają ładną scenę i są dla mnie muzykalne.

Brakuje mi w nich trochę dołu bo mają bardziej średni dół co w niektórych utworach nawet mi przeszkadza ale ratuje to korektor.

Nie ma takiej dynamiki jak np ma dokach Sony EX085 ale przyjemnie się ich słucha i co najważniejsze - są komfortowe, mogę w nich siedzieć kilka godzin, nie są wielkie (sam mam małą głowę), nie grzeją uszu.

 

Teraz dochodzę do tego czego szukać - otóż sam za bardzo nie wiem. Czy postawić na zamkniętą konstrukcję aby uzyskać więcej dynamiki ale kosztem komfortu i wygody, czy pójść dalej w otwarte ale spróbować coś poprawić z inyym modelem. SHP8900 są już wiekowe i może teraz łatwiej kupić dobre słuchawki.

 

Mam kilka typów ale kompletnie wiem czy są one zgodne z tym czego oczekuję. Są to DT770Pro, SHP9500, X2HR, może coś z AKG (choć generalnie boję się słuchawek z tymi wielkimi pałąkami, bo czy to nie przeszkadza na fotelu lub poduszce?).

 

Na pewno macie duże doświadczenie i możecie mi coś podpowiedzieć o co bardzo proszę.

Sam przeczytałem sporo tematów, postów odnośnie philipsów, czytam teraz o beyerdynamic i akg ale też pojawiają się skrajne opinie co utrudnia wybór ale na pewno jest uzasadnione przez osobiste preferencje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To weź pod uwagę Blon B8. Bardzo dobrze brzmiące i wykonane premium. Mam od 2017 roku i nigdy nie przyszło mi do głowy ich sie pozbyć. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz też spróbować z zamkniętych Ath-MSR7b albo Akg k371 (te drugie mniej wygodne ale bardziej basowe, rozrywkowe), z otwartych Ath-ad500x, wszystkie trzy zagrają juz dobrze z telefonu, playera. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie trochę szukam po tematach i różnych recenzjach i opiniach.

Dostałem kilka propozycji: K271mk2, DT770, DT150, Tygr300R, K612.

Pobawiłem się też korektorem Peace w APO i po dołożeniu trochę dołu i pasma 4 i 8 khz SHP8900 grają bardzo fajnie i podoba mi się to granie :)

 

Myślę, że raczej zostanę przy otwartych. Może Philipsa X2HR lub AKG K701 czy K612?

eq loud.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś chciał jednak zamknięte - to mam od listopada AKG K271 MkII i jestem bardzo zadowolony. Słucham w łóżku i ten wielki pałąk nie przeszkadza na poduszce  -wcześniej miałem K530LTD z podobnym pałąkiem. A jak chcesz otwarte, to bardzo chwalone są AKG K612 Pro - niektórzy nawet mając też K701 częściej słuchają na bardziej uniwersalnych 612 :) Ale już nawet tańsze K240 Studio (lub MkII z lepszym wyposażaniem - dodatkowe pady i kabel) są bardzo dobre - jak za tę cenę to killer :)

Beyerdynamic DT770 też znam, ale to granie bardziej skrajami pasma. Osobiście wolę lekko wyeksponowany środek - jak w większości AKG.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, wwd napisał:

Pobawiłem się też korektorem Peace w APO i po dołożeniu trochę dołu i pasma 4 i 8 khz

Podbiłeś najniższy bas o który najtrudniej chyba w konstrukcjach otwartych. Patrząc jednak na te modyfikacje, proponuję spróbować w jakiś sposób posłuchać właśnie otwartych AKG z całkowicie odblokowanym głównym bassportem - k612, k7xx lub k712 - mają wtedy przyjemnie ale moim zdaniem nieprzesadnie podbity bas (zdania są jednak rózne, trzeba posłuchać) ocieplając też niższą średnicę i w AKG jest też więcej górek niż dołków właśnie w zakresie około 4-8kHz, więc też mogłoby się podobać. Na przykładzie Q701 jak działa bassportmod, zaczrpnięte z head-fi.org ( https://www.head-fi.org/threads/reversible-akg-k701-bass-mod.660408/ )

 

6348510.jpg

6348509.jpg

Edytowane przez PioterD
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Znalazłem takie porównanie: 

 

 

Wiem że trudno tutaj porównywać bo raz, że materiał z yt i kompresja, dwa - idzie to już przez drugie słuchawki, ale.....

 

Jako wzór przyjmuję moje słuchawki SHP8900 i takie chciałbym uzyskać brzmienie lub ciut bardziej dynamiczne no i oczywiście ten sam komfort.

Puszczałem w/w film z YT oraz naprzemiennie te 4 utwory na Tidal.

 

Najbardziej podobne granie oferuje wg mnie AKG K612 i K702 - z tym że K702 wydaje się mieć więcej basu.

 

W pierwszym utworze Take Flight obydwie pary grają bardzo podobnie, w kawałku Sarah - Angel K612 grają podobnie do moich Philipsów - ale SHP8900 są bardziej szczegółowe - niezbyt dużo ale jednak. Być może jest to właśnie wina różnicy między YT a Tidal.  K702 grają już bardziej dołem, są ciemniejsze i traci się na szczegółach.

 

W Jaco - Breathe - nie słyszę różnic pomiędzy tymi słuchawkami.

 

Natomiast w Concerto in A major jest podobnie jak w Angel - K612 bardziej mi leżą niż K702.

To są odczucia po porównaniu tych 3 par - SHP8900, K612, K702.

Brałem jeszcze pod uwagę X2HR (te mają podobno za dużo dołu) i K701 (Czy K701 to samo co K702 a różnice wynikają z koloru i kabla?).

 

Oczywiście to takie porównanie na jakie mogłem sobie pozwolić. Szukałem AKG gdzieś blisko Nowego Sącza ale nie ma.

Po kilku dniach obcowania z DAC-X6 dźwięk mi z niego podpasował a słuchawki SHP8900 lepiej brzmią niż z poprzednich źródeł.

Komfort w 8900 jest bardzo dobry (nie mam dużej głowy), uszy się nie pocą, pałąk i muszle nie dociskają za mocno mimo że nie są lekkie to wygodne i bez problemu 

mogę w nich siedzieć kilka godzin. Jak będzie w przypadku AKG K612? Czy też będzie podobnie? 

SHP 8900 to już stare słuchawki i ciężko tutaj znaleźć jakieś porównanie do dzisiejszych. Tym bardziej kogoś kto je jeszcze ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, wwd napisał:

Jak będzie w przypadku AKG K612? Czy też będzie podobnie? 

Z wyższych AKG miałem na głowie tylko K701 - niestety nie były do niczego podłączone, więc nie grały, ale śmiało mogę powiedzieć, że to najwygodniejsze słuchawki, z jakimi miałem do czynienia - pady obejmują ucho z nawiązką, nic nie uciskają, jest przestrzeń miedzy uchem a przetwornikiem - po prostu bajka, w moich K271 jest jednak mniej miejsca na ucho. Myślę, że z K612 będzie podobnie - konstrukcyjnie są bardzo podobne do K701, 702 i 712.

Róznice między 701 a 702 są - podobno więcej basu w 702, no i odpinany kabel. Szkoda, że @manuelvetro dawno tu nie zaglądał - on ma niemal wszystkie te modele AKG w domu (prócz K872) - ostatnio pisał, że na co dzień najczęściej używa K612, bo najbardziej uniwersalne... a także K271, jak potrzebuje izolacji. Niestety znam tylko niższe modele AKG: miałem K530, mam K271, słuchałem K550, K240, 142, i 171. W K530 mogłem słuchać bez problemu godzinami. W zamkniętych K271 też, ale uszy się trochę pocą.

Philipsów SHP8900 słuchałem wiele lat temu - pamiętam jak przez mgłę, że nawet były OK zarówno pod względem dźwięku, jak i komfortu. Ale wygodą jednak K701 wygrywały.

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2022 o 14:08, wwd napisał:

Słucham różnej muzyki: popu polskiego i zagranicznego, muzyki klubowej, trochę rocka, utworów wokalnych, lubię koncerty np Artura Rojka, Josha Grobana.

Twoim "problemem" będzie repertuar, którego słuchasz. X2HR przepięknie grają elektronikę opartą na basie (skraje pasm), ale tak sobie wokale. K701 przepięknie wokale (grają bardziej środkiem), ale tak sobie elektronikę opartą na basie :) Jeżeli nie boisz się equalizera (a widzę, że coś tam dłubiesz), to możesz przełączać różne presety pod różną muzykę, której akurat będziesz słuchał. Ja jestem bardzo zadowolony z X2HR, ale słucham głównie elektroniki, a do innych gatunków używam słuchawek dokanałowych. K702 też miałem długi czas i bardzo je lubiłem (z otwartymi bass portami, z zamkniętymi są dla mnie karykaturalnym bezbasiem), nadal uważam je za fantastyczne w swojej cenie. Obawiam się, że bez przesłuchania samemu kilku par ciężko będzie Ci podjąć decyzję, kupując w ciemno ponosisz ryzyko, bo w wybieranych przez Ciebie modelach nie ma jakiegoś wielkiego przeskoku w jakości, po prostu grają inaczej. 

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Najner napisał:

K701 przepięknie wokale (grają bardziej środkiem), ale tak sobie elektronikę :)

Już kiedyś o tym mówiliśmy, że nieco inaczej rozumiem elektronikę. Co prawda słuchałem jej bardzo dużo na K530 - ale to też typowe dla AKG granie środkiem  i "moja" elektronika brzmiała na nich bardzo ładnie. To samo z K271. Po prostu słucham spokojnego ambientu bez perkusyjnych beatów, Berlin School - głównie Klausa Schulze i Tangerine Dream :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obaj Panowie wyżej macie rację, z tym, że autor wątku pisał o muzyce klubowej :) Ta jednak jest najczęściej naznaczona mocną stopą i w takiej K702 mi osobiście się nie sprawdzały. X2HR są w tym względzie dużo lepsze. Przykład kawałka, który różnicuje dół K702 i X2HR:

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ano jest tak jest tak, chociaż jako wieloletni słuchacz transu i innej różnorakiej klubowej muzy, jak zarzuciłem w ramach testów basu na k612 wybrane kawałki Tiesto oraz Benassiego, to czaszka też wpadała w niezły rezonans. Więc pewnie przy X2HR mogłyby zacząć zgrzytać zęby:)))

 

z bassportmodem AKG jest o tyle fajnie , że akg wciąż pozostają z grubsza tym czym były, tyle ze pojawia się niższy bas a wybrzmiewanie średniego jest pełniejsze. Ale w utworach gdzie się go nie spodziewam lub gdzie został nagrany jako dość subtelny dodatek, nie wyskakuje nagle i nie bombarduje głowy. Z kolei jak założę na głowę takie dt150, to mam wrażenie (czasami bardzo pożądane i przyjemne!) ze basowy fundament ma wlasciwie niemal wszystko czego słucham,  no może poza naprawdę lekkimi nagraniami, np Quincy Jonesa. Ale jednak doszedłem do wniosku że takie dt150 zmęczyłyby mnie chyba jako słuchawki do wszystkiego, czego nie mogę powiedzieć o AKG.

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Najner napisał:

Obaj Panowie wyżej macie rację, z tym, że autor wątku pisał o muzyce klubowej :)

Ano właśnie, mam syndrom dziaderstwa: słyszę termin "muzyka elektroniczna" i od razu kojarzę z Klausem Schulze, Tangerine Dream, Vangelisem, J. M. Jarre, Pete Namlook... a z nowszych Tim Hecker czy Carbon Based Forms. Muzyka klubowa - to dla mnie "techno", nie "muzyka elektroniczna" ;) Wiem, że młodsi mają co innego na myśli mówiąc "muzyka elektroniczna" - stąd nieporozumienia międzypokoleniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, PioterD napisał:

Więc pewnie przy X2HR mogłyby zacząć zgrzytać zęby:)))

No właśnie dla mnie to nie są dudniące dołem słuchawki, jak jakieś tańsze hipermarketówki Beats itp. Dobrze (jak na otwarte) słychać subbas, ale sam dół nie męczy mojego ucha nawet po kilku godzinach słuchania elektroniki basowej.

 

50 minut temu, PioterD napisał:

Z kolei jak założę na głowę takie dt150, to mam wrażenie (czasami bardzo pożądane i przyjemne!) ze basowy fundament ma wlasciwie niemal wszystko czego słucham

To może być związane z faktem, że prawie każda muzyka ma mniej lub bardziej słyszalną sekcję rytmiczną (bębny, gitara basowa itp.) :D

 

51 minut temu, PioterD napisał:

doszedłem do wniosku że takie dt150 zmęczyłyby mnie chyba jako słuchawki do wszystkiego, czego nie mogę powiedzieć o AKG.

Dokładnie o to mi chodziło w pierwszym poście w tym temacie - ciężko o jedne słuchawki, które dobrze zagrają tak skrajne gatunki jak muzyka klubowa i delikatne wokale. Żeby nie było nieporozumień - wcale nie piszę, że takie k702 zagrają źle elektronikę basową, bo tak nie jest (np. bardzo dobrze potrafią oddać przestrzenie), po prostu w porównaniu ze słuchawkami wręcz stworzonymi do dobrej jakości basu zagrają tak sobie :)

 

30 minut temu, Bednaar napisał:

stąd nieporozumienia międzypokoleniowe.

W zasadzie to moja wina, muzyka klubowa co prawda wchodzi moim zdaniem w zbiór muzyki elektronicznej, ale faktycznie powinienem był bardziej doprecyzować. Dodałem przymiotniki zwracające uwagę na bas w elektronice, o której piszę.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Najner napisał:

To może być związane z faktem, że prawie każda muzyka ma mniej lub bardziej słyszalną sekcję rytmiczną (bębny, gitara basowa itp.) :D

Tak! 😄 no dobra, poleciałem może trochę za daleko w tych porównaniach i opisach, męczące byłyby bardziej dt770 :-P
DT150 po prostu z mocną ekspozycją pasma w zakresie 10-300Hz narzucają od siebie dużą koncentrację słuchacza na tym fragmencie pasma. Więc zwracam na to uwagę znacznie częściej niż w zmodowanych AKG... eh szlag, szkoda pisać, i tak pewnie skończę wieczorem z dt150 na głowie 😉

 

Autorze wątku! Szukaj i nie pobłądź przy tym zupełnie :-P

3 godziny temu, wwd napisał:

Czy K701 to samo co K702 a różnice wynikają z koloru i kabla?

K702 są bardzo podobne brzmieniem do K701. Ale te pierwsze maja odrobine więcej najniższego basu, trochę większa górkę w okolicach 7-8khz i nieco złagodzone najwyższe częstotliwości względem 701. Te dwa modele są jednak zdaje się „najjaśniej” czy też „najlżej” brzmiącymi spośród serii k6 i k7, najmniej hmm dociążony dźwięk. 

 

Co do wygody K612 - twarda i sztywna opaska trochę się daje we znaki przy długim słuchaniu ale wystarczy ją podkleić czymś miękkim i już jest wspaniale:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prócz tego co zostało już wynienione to dorzucę HD560s i HE400SE na przecenę których można zapolować. Większość słuchawek wymaga takiej czy innej korekty jeśli chcemy dostać pełnejsze i gładsze pasmo.

 

Jak nie chcesz dużo inwestować to superluxy (hd681, hd668b) + EQ też mogą dawać radę. Np. HD681 + superluxowskie "welurki" + preset EQ od Olafa lub rtings lub z innego źródła (kto co lubi) dla niektórych zrobią robotę. 

 

Przypomne, że w X2HR można zawsze zdjąć basu i wygładzić ostrości EQ - dalej będą trochę barwić, ale już jest zacnie jak komuś nie przeszkadza pewne ocieplenie i brak gładkości którą mogą mieć inne modele.

 

Jak znasz angielski to luknij sobie na link co mam w sygnaturce, tam masz poradnik na co zwracać uwagę. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim, teraz jestem w pracy więc postaram się później odpowiedzieć.

11 godzin temu, Najner napisał:

Twoim "problemem" będzie repertuar, którego słuchasz. X2HR przepięknie grają elektronikę opartą na basie (skraje pasm), ale tak sobie wokale. K701 przepięknie wokale (grają bardziej środkiem), ale tak sobie elektronikę opartą na basie :) Jeżeli nie boisz się equalizera (a widzę, że coś tam dłubiesz), to możesz przełączać różne presety pod różną muzykę, której akurat będziesz słuchał. Ja jestem bardzo zadowolony z X2HR, ale słucham głównie elektroniki, a do innych gatunków używam słuchawek dokanałowych. K702 też miałem długi czas i bardzo je lubiłem (z otwartymi bass portami, z zamkniętymi są dla mnie karykaturalnym bezbasiem), nadal uważam je za fantastyczne w swojej cenie. Obawiam się, że bez przesłuchania samemu kilku par ciężko będzie Ci podjąć decyzję, kupując w ciemno ponosisz ryzyko, bo w wybieranych przez Ciebie modelach nie ma jakiegoś wielkiego przeskoku w jakości, po prostu grają inaczej. 

 

Tutaj masz rację bo słucham dużo po trochu: muzyki klubowej, trance zwłaszcza z wokalem, wspomnianego tutat Dj Tiesto, Dash Berlin, Lange, Radion6, Armina,  , muzyki z lat młodzieńczych jak Scooter, Grove Coverage i wszelkich podobnych z tamtego okresu ale tego w sumie nie aż tak często. Lubię wracać do składanek Kuchelrock czyli takich wykonawców jak  Roxette, Alphavile,  Brian Adams, Celine Dion, Peter Cetera, Belinda Carlise, Sandra, Bruce i cała masa innych. Również polskich wykonawców jak Varius Manx, T.Love, Łzy, Ania Karwan, Sylwia Grzeszczak,  Kwiat Jabłoni, Sanah, Artur Rojek - tych piosenek słucham częściej. Lubię  Coldpaly, Sia, Evanescene, Linkin Park, Nickelback, Rihanna, ogólnie co mi w ucho wpadnie. Bardzo lubię słuchać wokalnych utworów - Josha Grobana, Sarah McLachlan, Jacie Evancho, Sarah Brightman, Bocelli, Adele, Hayley Westenra, Jennifer Nettles itd... do nich przywiązuję większą wagę bo sprawiają dużą przyjemność w słuchaniu.

Dac-X67 zakupiłem niedawno bo z laptopa miałem okropny dźwięk a teraz z SHP8900 gra to na prawdę dobrze. Taki dźwięk mi pasuje i choć nie ma tego najniższego dołu dużo to nie sprawia to problemu. Zauważyłem że w gdy jest go więcej to przykrywa wtedy scenę i jak by to nazwać - szczegółowość wokalu i instrumentów.

Wiem że różnorodność wykonawców może powodować problem ale nie chcę kupować pary słuchawek do każdego gatunku.

 

10 godzin temu, Najner napisał:

Obaj Panowie wyżej macie rację, z tym, że autor wątku pisał o muzyce klubowej :) Ta jednak jest najczęściej naznaczona mocną stopą i w takiej K702 mi osobiście się nie sprawdzały. X2HR są w tym względzie dużo lepsze. Przykład kawałka, który różnicuje dół K702 i X2HR:

 

 

 

Bardziej mi zależy na scenie i muzykalności niż łupaniu (jak pisałem wyżej muzyka klubowa to nie jest numer 1), czy nie jest tak że dół w X2HR przyćmiewa środek i górę a wokale stają się mniej wyraźne? Są skrajne opinie o tych słuchawkach, jedni piszą że są super - inni właśnie że są przebasowione. 

 

 

9 godzin temu, PioterD napisał:

Tak! 😄 no dobra, poleciałem może trochę za daleko w tych porównaniach i opisach, męczące byłyby bardziej dt770 😛
DT150 po prostu z mocną ekspozycją pasma w zakresie 10-300Hz narzucają od siebie dużą koncentrację słuchacza na tym fragmencie pasma. Więc zwracam na to uwagę znacznie częściej niż w zmodowanych AKG... eh szlag, szkoda pisać, i tak pewnie skończę wieczorem z dt150 na głowie 😉

 

Autorze wątku! Szukaj i nie pobłądź przy tym zupełnie 😛

K702 są bardzo podobne brzmieniem do K701. Ale te pierwsze maja odrobine więcej najniższego basu, trochę większa górkę w okolicach 7-8khz i nieco złagodzone najwyższe częstotliwości względem 701. Te dwa modele są jednak zdaje się „najjaśniej” czy też „najlżej” brzmiącymi spośród serii k6 i k7, najmniej hmm dociążony dźwięk. 

 

Co do wygody K612 - twarda i sztywna opaska trochę się daje we znaki przy długim słuchaniu ale wystarczy ją podkleić czymś miękkim i już jest wspaniale:)

 

 

Oglądam i słucham któryś raz z kolei w/w film z porównania słuchawek i cały czas mam wrażenie że najlepiej, najjaśniej i bardziej czysto grają właśnie K612 nie K702 czy K716, chyba że YT potęguje takie wrażenie...

 

 

Właśnie na filmie poniżej mam odmienną sytuację.

Testowane są K612 oraz K702 później HD58X.

Od 4.30 oryginalny dźwięk jest ok, po przełączeniu na K612 góra jest dziwna i sycząca, po chwili na K702 wydaje się jakby faktycznie środek i góra były pełniejsze ale dalej brzmi to okropnie. Później około 9 minuty najpierw grają K612  a po nich HD58X które brzmią pełniej i lepiej.

AKG ta gra jak z małego głośniczka. 

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wwd Bierz te AKG K612, to naprawdę świetne słuchawki.

@manuelvetro ma największą kolekcję AKG na tym forum i najczęściej słucha właśnie na K612 (mimo, że ma K812, K712, K701...).

I na miłość Boską - nie opieraj się na filmikach z youtube, tylko sam posłuchaj w salonie - w życiu nie kupiłbym słuchawek na podstawie youtube.

A jak masz daleko do salonu, to zamów przez Internet z możliwością zwrotu w ciągu dwóch tygodni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 19.09.2022 o 14:08, wwd napisał:

Otwarte

400-500 zł

 

do końca nie wiem czego szukam

 

FX-Audio DAC-X6 

 

pop polski i zagraniczny muzyka klubowa,

rock,

utwory wokalne,

koncerty np. Artur Rojek, Josh Groban

 

Dotychczas SHP8900

- brakuje w nich dołu

 

Słuchając na ślepo bez narzutu wydumanych oczekiwań,  wyobrażeń, skrzywionych przyzwyczajeń i ubydków słuchu większość ludzi - szuka dźwięku zbliżonego do targetu harmana z różnicami gustów w zakresie ilości basu. 

 

Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. 

 

Harman 2018-Philips Fidelio X2HR-AKG K612.png

 

Dla przykładu takie porównanie. 

 

AKG to granie takie średnicowe, z krzykliwą średnicą. Tam gdzie philipsy są stonowane w dół tam akg są podrasowane 2-4khz. AKG roll-offują na basie, ale ogólnie całkiem niezły balans i są gładsze w wyszych zakresach paśma od X2HR.

 

Czyli tak:

 

Akg - będą lżejsze na basie, gładsze w przekazie, krzykliwe w wyższej średnicy, ogólnie zrównoważone.

 

X2HR - Będą dociążone (podbite na basie), roll-offuja na basie dość późno jak na słuchawki otwarte, mają stonowaną wyższą średnicę (odpowiedzielną w pewnej części za wokale). Ogólnie są dobrze zrównoważone, ale mają poszarpaną charakterystykę, nie będą tak gładkie i niektórym te kilka pików może przeszkadzać. 

 

Jeszcze raz

 

Jedne są ciemniejsze z dociążonym basem, stonowane na średnicy, bardziej chropowane w przekazie. Drugie są jaśniejsze, lekkie na basie z bardziej krzykliwą średnicą. Za to bardziej gładkie w przekazie. 

 

Obie pary są otwarte i słyną z dobrej sceny, ale na inny trochę sposób. W AKG to wynika to z otwartej konstrukcji i oddalenia przetwornika, a philipsy idą troszkę w taką pól-otwartość, mają przetworniki pod lekkim kątem co dodaje wrażeń przestrzennych. 

 

Filipsy są bardziej rozrywkowe, z efektem "kinowym" można powiedzieć, ale ja np. odejmuje sobie basu gdy chcę większej równowagi, gdy słucham elektroniki i potrzebuje większego kopa to one go mają w standardzie. One nie mają złych wokali - po prostu te "nie błyszczą", nie przejmują dodatkowo pierszych skrzypiec, są stonowane, takie stonowanie to jeden z zabiegów, by sprawiać wrażenie większej sceny.  Mają swój klimat - barwią, nawet po EQ. Jak człowiek ma jedną parę i się przyzwyczai to nie będzie tego słyszał jakoś szczególnie, dopiero ja ma się porównanie do czegoś bardziej neutralnego to to staje się to wyraźne. Dlatego Olaf który dąży do bezwzględnej neutralności i przejrzystości dźwięku skreślił je. Tylko powiedziałbym, że on nie słucha muzyki współczesnej, a taka na neutralnie grających słuchawkach nie zawsze jest "słuchalna", bez jakiegoś ciekawego narzutu - który philipsy dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K612 maja wygładzoną górę w stosunku do K7.. i słyszalnie mniej ofensywną, co w połączeniu z bassportmodem (albo nawet i bez niego) czyni brzmienie jak na moje ucho bardzo bardzo przyjemnym. Możemy się dogadać na priv, wyślę Ci na kilka dni zmodowane k612, takich raczej nie kupisz z możliwością zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Akg - będą lżejsze na basie, gładsze w przekazie, krzykliwe w wyższej średnicy, ogólnie zrównoważone.

Zauważ, że każdy nieco inaczej dobiera dźwięki. Dla mnie średnica AKG - również ta wyższa - nie jest "krzykliwa", tylko komunikatywna - co czyni brzmienie czytelnym, mam wrażenie lepszego wglądu w nagranie. X2HR nie znam, ale u mnie za takie ciemniejsze służą Koss Porta Pro. Obecnie bardzo rzadko ich używam, tylko jako tło do pracy przy kompie. Do skupiania się na muzyce zdecydowanie wolę AKG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Bednaar napisał:

@wwd Bierz te AKG K612, to naprawdę świetne słuchawki.

@manuelvetro ma największą kolekcję AKG na tym forum i najczęściej słucha właśnie na K612 (mimo, że ma K812, K712, K701...).

I na miłość Boską - nie opieraj się na filmikach z youtube, tylko sam posłuchaj w salonie - w życiu nie kupiłbym słuchawek na podstawie youtube.

A jak masz daleko do salonu, to zamów przez Internet z możliwością zwrotu w ciągu dwóch tygodni.

Wiem, wiem, yt nie jest miarodajny. Nie ma tych słuchawek u mnie, dawniej w MM były ale od jakiegoś czasu tylko jbl.

Jak się ma sprawa ze zwrotami, bo jeżeli otworzę sticker i pudełko to sklep przyjmie zwrot?

 

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

 

Słuchając na ślepo bez narzutu wydumanych oczekiwań,  wyobrażeń, skrzywionych przyzwyczajeń i ubydków słuchu większość ludzi - szuka dźwięku zbliżonego do targetu harmana z różnicami gustów w zakresie ilości basu. 

 

Obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. 

 

Harman 2018-Philips Fidelio X2HR-AKG K612.png

 

Dla przykładu takie porównanie. 

 

AKG to granie takie średnicowe, z krzykliwą średnicą. Tam gdzie philipsy są stonowane w dół tam akg są podrasowane 2-4khz. AKG roll-offują na basie, ale ogólnie całkiem niezły balans i są gładsze w wyszych zakresach paśma od X2HR.

 

Czyli tak:

 

Akg - będą lżejsze na basie, gładsze w przekazie, krzykliwe w wyższej średnicy, ogólnie zrównoważone.

 

X2HR - Będą dociążone (podbite na basie), roll-offuja na basie dość późno jak na słuchawki otwarte, mają stonowaną wyższą średnicę (odpowiedzielną w pewnej części za wokale). Ogólnie są dobrze zrównoważone, ale mają poszarpaną charakterystykę, nie będą tak gładkie i niektórym te kilka pików może przeszkadzać. 

 

Jeszcze raz

 

Jedne są ciemniejsze z dociążonym basem, stonowane na średnicy, bardziej chropowane w przekazie. Drugie są jaśniejsze, lekkie na basie z bardziej krzykliwą średnicą. Za to bardziej gładkie w przekazie. 

 

Obie pary są otwarte i słyną z dobrej sceny, ale na inny trochę sposób. W AKG to wynika to z otwartej konstrukcji i oddalenia przetwornika, a philipsy idą troszkę w taką pól-otwartość, mają przetworniki pod lekkim kątem co dodaje wrażeń przestrzennych. 

 

Filipsy są bardziej rozrywkowe, z efektem "kinowym" można powiedzieć, ale ja np. odejmuje sobie basu gdy chcę większej równowagi, gdy słucham elektroniki i potrzebuje większego kopa to one go mają w standardzie. One nie mają złych wokali - po prostu te "nie błyszczą", nie przejmują dodatkowo pierszych skrzypiec, są stonowane, takie stonowanie to jeden z zabiegów, by sprawiać wrażenie większej sceny.  Mają swój klimat - barwią, nawet po EQ. Jak człowiek ma jedną parę i się przyzwyczai to nie będzie tego słyszał jakoś szczególnie, dopiero ja ma się porównanie do czegoś bardziej neutralnego to to staje się to wyraźne. Dlatego Olaf który dąży do bezwzględnej neutralności i przejrzystości dźwięku skreślił je. Tylko powiedziałbym, że on nie słucha muzyki współczesnej, a taka na neutralnie grających słuchawkach nie zawsze jest "słuchalna", bez jakiegoś ciekawego narzutu - który philipsy dają.

 

Świetne podsumowanie. Doprecyzuję tylko że z tym basem to trochę mi go brakuje ale po lekkim podniesieniu w APO jest dobrze.

W bardziej wokalnych utworach jadę na flat i z dac-x6 jest super.

Nie chciałbym żeby słuchawki łupały jak na dokach bo cierpi na tym scena.

Wybór wtedy bardziej idzie ku K612, ale spotkałem się w postach z opiniami że właśnie akg jest analityczne i mało muzykalne.

 

Po prostu mam obawy czy nowe nie zagrają gorzej od starych...

 

Szkoda że nie ma wykresu moich shp8900 - dało by to jakieś porównanie do akg. 

Znalazłem tylko coś takiego: some-more-frequency-response-graphs.4097

No nic muszę przemyśleć sprawę, o ile K701, K702 i X2HR można dostać używane to K612 nie ma nigdzie a muszę spytać np na amazon jak wyglądają zwroty po otwarciu pudełka.

 

1 godzinę temu, PioterD napisał:

K612 maja wygładzoną górę w stosunku do K7.. i słyszalnie mniej ofensywną, co w połączeniu z bassportmodem (albo nawet i bez niego) czyni brzmienie jak na moje ucho bardzo bardzo przyjemnym. Możemy się dogadać na priv, wyślę Ci na kilka dni zmodowane k612, takich raczej nie kupisz z możliwością zwrotu.

 

Dziękuję serdecznie za propozycję - na prawdę doceniam. Ostatecznie poproszę jeśli nie uda się inaczej, żeby nie robić kłopotu.

 

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, PioterD napisał:

K612 maja wygładzoną górę w stosunku do K7.. i słyszalnie mniej ofensywną, co w połączeniu z bassportmodem (albo nawet i bez niego) czyni brzmienie jak na moje ucho bardzo bardzo przyjemnym. Możemy się dogadać na priv, wyślę Ci na kilka dni zmodowane k612, takich raczej nie kupisz z możliwością zwrotu.

I to jest super propozycja: @wwd - korzystaj, jak masz możliwość.

8 minut temu, wwd napisał:

Wybór wtedy bardziej idzie ku K612, ale spotkałem się w postach z opiniami że właśnie akg jest analityczne i mało muzykalne.

"Muzykalne" to pojęcie względne. Słucham na AKG od kilkunastu lat. Wcześniej miałem mało analityczne, ciemno grające Sennheiser HD500, które przez swoje zbyt miękkie, przebasowione brzmienie nie brzmiały moim zdaniem angażująco. AKG przez swoją większą analityczność mają - moim zdaniem - bardziej angażujący przekaz - więc moim zdaniem są bardziej "muzykalne". Naprawdę, słuchawki trzeba koniecznie samemu sprawdzić, bo co osoba, to inna opinia. "Muzykalne" to pojęcie analogiczne, jak np. "smaczne" - np. jeden uwielbia ryby, a drugi ich nie znosi ;)

PS. sorry, zbyt dużo tego "moim zdaniem"  -ale tak to wygląda w przypadku wyboru sprzętu audio.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Bednaar napisał:

I to jest super propozycja: @wwd - korzystaj, jak masz możliwość.

"Muzykalne" to pojęcie względne. Słucham na AKG od kilkunastu lat. Wcześniej miałem mało analityczne, ciemno grające Sennheiser HD500, które przez swoje zbyt miękkie, przebasowione brzmienie nie brzmiały moim zdaniem angażująco. AKG przez swoją większą analityczność mają - moim zdaniem - bardziej angażujący przekaz - więc moim zdaniem są bardziej "muzykalne". Naprawdę, słuchawki trzeba koniecznie samemu sprawdzić, bo co osoba, to inna opinia. "Muzykalne" to pojęcie analogiczne, jak np. "smaczne" - np. jeden uwielbia ryby, a drugi ich nie znosi ;)

PS. sorry, zbyt dużo tego "moim zdaniem"  -ale tak to wygląda w przypadku wyboru sprzętu audio.

Zgadza się, do tego dochodzi zmiana upodobań, gustu, kiedyś ma mp3 NWZ-S638 i EX85 słuchałem tylko z podbiciem dołu, teraz mało kiedy tego używam.

W telefonie znowu (Redmi 7) uważam że jest za dużo dołu a mało słyszalne wokale, ale jak mogę to słucham i się nie przejmuję.

Mam też sprzęt stacjonarny: Denona PMA735R i Quantum 557 (trafiły się blisko i były tanie) i czasem zapuszczę sobie koncert z dvd czy yt i też ogląda się przyjemnie.

 

Natomiast zaczęło się od laptopa który ma okropną kartę , z pomocą kolegi @PioterD kupiłem DAC-X6 - za co mu dziękuję i wreszcie mogę sobie wieczorem posłuchać muzyki nie na dokach tylko bardziej przestrzennych słuchawkach.

Nie wiem czy dobrze robię próbując coś zmienić bo shp8900 mam na prawdę zadbane ale jak nie spróbuję to się nie dowiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności