Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne Do 2500 zł do DX170 i DX3 pro+


mulleekk

Pytanie

Cześć,

Szukam słuchawek wokółusznych do 2500 zł. do iBasso DX170 i Topping DX3 pro+. 

Fajnie byłoby gdyby miały wtyk 4,4mm lub wymienny kabel, ale nie jest to konieczność.

Obecnie posiadam HD600, lecz chciałbym taki mały upgrade zrobić.

Zależy mi na dźwięku jak najbardziej detalicznym, przy czym jak dla mnie HD600 w niektórych utworach ma zbyt ostrą górę, która czasami mnie drażni.

Nie wiem czy to wina realizacji nagrania, czy też specyfika samych słuchawek, ale coś takiego zauważyłem.

Słuchawki chcę kupić nowe i tylko i wyłącznie na Allegro, ponieważ mam ten opcję rat i o to mi głównie chodzi.

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez mulleekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pierwsze które mi przychodza do głowy jako oczywistość to HD560S. Nie wiem tylko jak z tym sopranem, bo jak Ty słyszysz w HD600 jakiś ostry sopran to jesteś na tym punkcie ewidentnie przewrażliwiony

Sugerowalbym wziąć na Allegro 560S od sklepu który z pewnością w razie czego przyjmie zwrot, bo 560S to upgrade 600,650 i nawet 660S pod względem detaliczności i monitorowego selektywnego podejscia do dźwięku

Inne też super pod tym względem to Shure 940, ale wiadomo wygoda i konstrukcja mogą zniechęcać, ja je mam i nic nie pękło a na headband dałem dodatkowy filc i są też takie generalnie opaski do kupienia

(Sundarow jak ktoś ci je poleci to ja zdecydowanie odradzam z uwagi właśnie na przeostrzoną i metaliczną jednocześnie górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie, to trochę taki paradoks, bo zwykle jasność i detaliczność idą z sobą w parze. Moim zdaniem nie znajdziesz w tej cenie nic bardziej szczegółowego i z lepszą separacją niż Austrian Audio Hi-x65. Wiele ludzi na hedfaju pisało, że są lepsze technicznie od Focal Clear - słuchałem Clearów dawno temu, ale z tego co pamiętam, to jak najbardziej im wierzę. Raczej bliżej im do HD800 i Aryi, niż słuchawek w ich przedziale cenowym, ale jeśli HD600 drażnią cie górą, to w X65 jest ona jaśniejsza. Tak czy inaczej uważam, że miażdżą one Sundare i HD600.

Myślę, że problemem jest tutaj źródło. Nie wiem jak z DX170, ale DX3 Pro+ to jest takie jasne, ostre, bezpośrednie brzmienie, trochę chamskie, mnie z niego bolała głowa po godzinie w połączeniu z HE400SE. Może byłoby najlepiej, jakbyś zmienił DAC/AMP na Zen Stacka i zostawił sobie HD600. Na Zenie góra na pewno nie będzie cie męczyć. 

Ew. z Toppingiem można rozważyć Monolith M1070, to jest granie zupełnie nieofensywne, relaksujące, raczej ciemne i do takich słuchawek DX3 Pro spisze się nieźle. Detal mają niezły, ale jeśli jest to priorytet, to te słuchawki zdecydowanie nie stawiają go na pierwszym miejscu i może to być nawet regres względem HD600. 

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, LeonidK napisał:

 

Myślę, że problemem jest tutaj źródło. Nie wiem jak z DX170, ale DX3 Pro+ to jest takie jasne, ostre, bezpośrednie brzmienie, trochę chamskie, mnie z niego bolała głowa po godzinie w połączeniu z HE400SE. Może byłoby najlepiej, jakbyś zmienił DAC/AMP na Zen Stacka i zostawił sobie HD600. Na Zenie góra na pewno nie będzie cie męczyć. 

Ew. z Toppingiem można rozważyć Monolith M1070, to jest granie zupełnie nieofensywne, relaksujące, raczej ciemne i do takich słuchawek DX3 Pro spisze się nieźle. 

 

Ja z tego powodu jak ognia unikam ostrych jasnych źródeł, a niestety tutaj widzę wsadzili ESS i nie potrafili jak twierdzisz go ujarzmić i jakoś złagodzić wzmacniaczem

Też popieram zmiane źródła (tylko bez żadnych daców od ESS, których bolączką albo neutralnie, cechą, sławą... są przeostrzone soprany)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czasem nachodzi mnie myśl, że fajnie by było mieć bardziej neutralnego DACa, bo byłby bardziej uniwersalny do różnych słuchawek, ale że ja lubię tylko jasne, lekko grające słuchawki w stylu HiFiMAN, Austrian Audio, Focal, HD800, to potem przypominam sobie, jaka to była katorga dla uszu na Toppingu* i doceniam mojego Zen Stacka, który trzyma takie słuchawki w ryzach, nadając pięknej, szlachetnej barwy i ciepła, a także trochę wypełniając dół, którego im brakuje.

 

*ale muszę przyznać, że D30 Pro na 4x Cirrus Logic to bardzo przyjemny sprzęcik, szczegółowy ale muzykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, mulleekk napisał:

Cześć,

Szukam słuchawek wokółusznych do 2500 zł. do iBasso DX170 i Topping DX3 pro+. 

Fajnie byłoby gdyby miały wtyk 4,4mm lub wymienny kabel, ale nie jest to konieczność.

Obecnie posiadam HD600, lecz chciałbym taki mały upgrade zrobić.

Zależy mi na dźwięku jak najbardziej detalicznym, przy czym jak dla mnie HD600 w niektórych utworach ma zbyt ostrą górę, która czasami mnie drażni.

Nie wiem czy to wina realizacji nagrania, czy też specyfika samych słuchawek, ale coś takiego zauważyłem.

Słuchawki chcę kupić nowe i tylko i wyłącznie na Allegro, ponieważ mam ten opcję rat i o to mi głównie chodzi.

Za wszelkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Może popróbuj z modyfikacjami? Wsadź coś pomiędzy przetwornik, a ucho. Są różne filtry akustyczne, a sporo osób chwali sobie też papier toaletowy albo chusteczki. ;)

 

A jak chcesz coś nowego to może popatrz na Audeze? Te starsze modele chyba grają dość ciepło i nienachalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeglądając allegro zaintrygowały mnie Sendy Audio Aiva. 

Ma ktoś doświadczenie jak może brzmieć połączenie tych słuchawek z iBasso czy Topping?

Wiem, że może nie jest to charakterystyka dźwięku taka o której pisałem w temacie, lecz z tego co czytałem ciekawe to słuchawki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja pamiętam HD600 które słuchałem jako bardzo detaliczne. Jeśli pady Ci klapnęły to możliwe, że bas mógł Ci trochę zmulić brzmienie i odebrać szczegółowości. 

 

Zastanawia mnie jakbyś odebrał ich dźwięk z tym EQ:

 

Filter: ON PK Fc 35 Hz Gain 8.2 dB Q 1.0492
Filter: ON PK Fc 135.53 Hz Gain -1.8 dB Q 0.3333
Filter: ON PK Fc 800 Hz Gain 1.3 dB Q 1.1936
Filter: ON PK Fc 1200 Hz Gain -1 dB Q 1.4752
Filter: ON PK Fc 2552.88 Hz Gain 3 dB Q 1.227
Filter: ON PK Fc 4300 Hz Gain 1.5 dB Q 4.294
Filter: ON PK Fc 5023.77 Hz Gain -3 dB Q 1.588
Filter: ON PK Fc 7300 Hz Gain 1.5 dB Q 4
Filter: ON PK Fc 9000 Hz Gain -1.5 dB Q 2
Filter: ON PK Fc 20000 Hz Gain 7.1 dB Q 3.1978
Preamp: -6 dB

 

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić to daj znać jak oceniłbyś efekt. 

 

Możesz też samodzielnie spróbować zlokalizować zakres pasma sopranów który Ci wyostrza przekaz i go stonować EQ. 

 

Co do propozycji nowych to nie wiem. Szczegółowość zależy od odpowiedniej tonalności. Zniekształcenia w tym najwięcej piki i dołki + odejścia od indywidualnej krzywej słyszenia degradują szczegółowość.

 Niektóre słuchawki podbijają soprany (czyniąc słuchawki też niekiedy bardziej ostrymi) co też ma wpływ na percepcje dźwięku, głośniejsze dźwięki są lepiej słyszalne, więc tych informacji w sopranach też może więcej dochodzić. DT1990 mają na przykład podbitą górę co czyni przekaz bardziej analitycznym.

 

Musiałbyś samemu posłuchać, aby ocenić jak Ci się słyszy szczegółowość danych słuchawek. 

 

HD560s mają większą scenę (przetworniki pod kątem) i niżej schodzący bas, są dość selektywne w dźwięku. Nie nazwałbym tego upgradem, ale pewne profity można zgarnąć. tylko jak jesteś czuły na 5-6khz to tam też można znaleźć pik który może okazać się dla niektórych problematyczny, więc znów EQ byłoby wymagane. Ale to jedne z lepiej zbalansowanych słuchawek na rynku i tak. 

 

Hifimany Sundara lub Edition XS też warto wziąć na odsłuch. 

 

Sendy bym odradzał, ze względu na piki. To są specyficznie grające słuchawki (nie dla mnie). 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, mulleekk napisał:

Dzięki. Możesz mi powiedzieć coś więcej o tych filtrach? 

 

Największa różnica jest między NOSem i pozostałymi ponieważ NOS to w praktyce brak filtra, co nie wyostrza dźwięku więc efekt jest jakby większego analogu i ocieplenia, gładkości. Pozostałe filtry są tak naprawdę podobne, odczuwalne różnice między nimi to raczej niuanse. Celem filtrów w DACu jest korekcja konwersji D-A, eliminacja zakłóceń (można to robić technicznie w różny sposób stąd podstawowe 4 filtry), więc dźwięk jest owszem czystszy ale też ostrzejszy, jakby z nomen omen cyfrowym nalotem w porównaniu do surowego dźwięku z konwersji (NOSa)

Edytowane przez blueme
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności