Skocz do zawartości

Meze 109 Pro - Nowe dynamiczne/otwarte na biocelulozie - $799


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

PIękne są :)

https://mezeaudio.com/products/109-pro

 

 

Inspiracją do ich budowy były Meze 99 Classic, ale ostatecznie wyszedł kompletnie nowy produkt.

- Przetwornik 50mm (większy o 10mm niż w 99 Classic) na biocelulozie, pokryty berylem oraz jakimś włóknem węglowym. Ustawiony w muszli pod kątem, nie równolegle.

- Impedancja: 40 Ohm

- Czułość: 112dB

- Waga: 375gr

- Muszle z drewna orzechowego.

 

Zapowiada się ciekawie :)

 

109Pro-header_8957b8ea-d75a-4dc2-abcb-a0

design109 pro drawing

 

 

 

 

Recenzja z pomiarami:

image.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujący wybór półki cenowej zwłaszcza w dzisiejszych czasach. 99 classics kosztowały 300$ i były zamknięte czym wypełniały pewną lukę. 109 pro są otwarte i kosztują 699$ no to lepiej żeby podgryzały słuchawki za 1500$ bo w rejonach 300-500$ mamy już różne Sundary, th610 (i kilka innych wersji fostexów), Sivgi, Sendy itd itp.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

na biocelulozie, pokryty berylem oraz jakimś włóknem węglowym.

Bioceluloza plus beryl? Chyba mnie kupili :D Ciekawe tylko jak z ceną i czy faktycznie będą grały dobrze.

Ok cenę już znam, dzięki @Spawn

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtoriasNo właśnie też mnie to kusi :D Dobrze pamiętam jedne z moich pierwszych słuchawek, Bosshifi B8, znane też pod paroma różnymi nazwami jak Blon B8 itd. Kosztowały $60 i miały właśnie membrane pokrytą berylem. Brzmiały niezwykle krystalicznie (ale nie męcząco), stawiam je do dziś powyżej Beyerów DT990, AKG k240 i nawet Fostexów TH610. Oddałem je rodzinie w prezencie gdyż jednak wole jak całe ucho mieści mi się w padach no i później doszły droższe słuchawki, które je przebiły dźwiękowo, ale za $60 to było i jest mistrzostwo do dziś. Jest tu na forum nawet całkiem sporo osób, które je wciąż mają i polecają :)

 

Mam tylko nadzieje, że te pady nowych Meze mają te 6.5cm wysokości na ucho.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artorias napisał:

Bioceluloza plus beryl? Chyba mnie kupili :D Ciekawe tylko jak z ceną i czy faktycznie będą grały dobrze.

Ok cenę już znam, dzięki @Spawn

Bioceluloza, beryl, włókno węglowe, a gdzie aluminium lotnicze, gdzie skrót NASA? Nie kupuję tego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Bioceluloza, beryl, włókno węglowe, a gdzie aluminium lotnicze, gdzie skrót NASA? Nie kupuję tego.

Amelinium nie potrzebuje, a już tym bardziej w wodzie i żarciu :D Bioceluloza i beryl mi wystarczą, a jak na dodatek jest włókno węglowe, to w sumie może być. Skoro dają, to chyba wiedzą po co :) 

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Ja tam nie czuje, żeby Meze kogokolwiek chciało naciągać. Na ten moment nie trafiłem na słabo grające słuchawki na bioceluluzie, a powiem więcej, znam za to wybitne, które takich przetworników używają. Berylowe też bardzo sobie chwalę, lubię ich brzmienie. Oczywiście nie jest to żaden gwarant dobrego brzmienia, ale raczej Meze nie uznałbym za naciągaczy. Znam inne firmy, które bardziej by mi pod to podpadały.

Wizualnie te nowe Meze są piękne, jakość wykonania wydaje się też w porządku. Finalnie liczy się to, jak zagrają i dla mnie komfort jest bardzo istotny.

Jak będzie słabo, to dla mnie nie ma tematu. 

Jeszcze wyjdzie na to, że pogonisz swoje Cygańskie PikPoki i będziesz w Rumuńskich Meze z bananem na twarzy siedział :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artorias napisał:

Jeszcze wyjdzie na to, że pogonisz swoje Cygańskie PikPoki i będziesz w Rumuńskich Meze z bananem na twarzy siedział

Scenariusz niewykluczony, ale nie ma związku z moim postrzeganiem branży audiofylskiej. Innymi słowy lubię (jeszcze) Audio, mimo że to łowisko w całości opanowane przez naciągaczy:D.

Przypominam, że Cyganie pochodzą z Indii, a Rumuni to mieszanka starożytnych Rzymian i Słowian - proszę ich nie wrzucać do jednego wora.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności