Skocz do zawartości

Jaka kamera samochodowa na przód i tył?


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić swoją kamerkę samochodową bo jest już stara a muszę nagrywać też z tyłu- mialem ostatnio niebezpieczną sytuację z ciężarówka jadącą bardzo blisko z tyłu.

Ma dobrze nagrywać- także w nocy, nie zacinać się i tyle. Chciałbym coś lepszego. Pomożecie bo nie znam się na tym?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat śmigam z 70Mai Dash Cam Pro i jestem bardzo zadowolony. Przez ten czas zawiesiła się tylko dwa razy - zielona dioda zmieniła kolor na czerwony co było od razu widoczne. Przytrzymałem wyłącznik ok 15s i po restarcie kolejny ponad rok bez problemu. Działa 24h bo jest tryb parkingowy. Ojcu na Mikołaja też taką zamontowałem ale teraz widzę że jest nowszy model z kamerką na tył 70mai PRO Plus+ (A500S) Dual Set

Oooo nie zauważyłem że to Ty @lobuz1 przez tą zmianę avatarka. To może zbyt budżetowe rozwiązanie dla Ciebie ;) 

EDIT. Pod moje wymagania ma wszystko co trzeba. Dobra jakość, komendy głosowe, ekranik z podglądem, czujnik wstrząsowy, sprawnie działająca apka, wifi hotspot i można zasysać bezpośrednio do telefonu. Na komendę "rikord wideo" lub podczas wypadku (wstrząsu) nagrywa cofając się ok 20s w tył i 40s bieżącego podglądu tworząc nienadpisywalny plik w specjalnym folderze. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał:

Oooo nie zauważyłem że to Ty @lobuz1

Teraz widzisz jak to jest. Ja też przez przez pewien czas nie wiedziałem, że to Ty choć avatar został ten sam 🤣.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 jak na zamówienie masz promkę na kamerkę, o której pisał @x86

https://www.pepper.pl/promocje/rejestrator-samochodowy-kamera-70mai-a800s-tylna-rc06-576522

 

@x86 Czy w trybie parkingowy kamerka stale nagrywa, czy tylko "na wstrząs"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot RTylko na wstrząs i wiadomo z lekkim opóźnieniem zanim "zatrybi". Mija dobre ~ 5s. 

Ale to w starszym modelu Dash Cam Pro. Potem wyszedł Pro Plus a link powyżej to do już zupełnie nowego modelu A800S. Trzeba by doczytać co ew. "poprawili".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jot R napisał:

@lobuz1 jak na zamówienie masz promkę na kamerkę, o której pisał @x86

https://www.pepper.pl/promocje/rejestrator-samochodowy-kamera-70mai-a800s-tylna-rc06-576522

 

@x86 Czy w trybie parkingowy kamerka stale nagrywa, czy tylko "na wstrząs"?

Dzięki. 

 

 

@x86Przykleja się te kamerki na szybę, ale czy mozna zdjąć bez odklejania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1W zestawie jest solidna folia przezroczysta (wychodzi bez bąbli) którą przyklejasz powiedzmy koło lusterka wstecznego. Potem jest uchwycik w którego wsuwasz kamerkę, a jego przykleja się na małą czarną piankę do tej przezroczystej. Całość trzyma się tak, że można się na tym powiesić i w każdej chwili bezproblemowo wypiąć z uchwytu.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x86 napisał:

@lobuz1W zestawie jest solidna folia przezroczysta (wychodzi bez bąbli) którą przyklejasz powiedzmy koło lusterka wstecznego. Potem jest uchwycik w którego wsuwasz kamerkę, a jego przykleja się na małą czarną piankę do tej przezroczystej. Całość trzyma się tak, że można się na tym powiesić i w każdej chwili bezproblemowo wypiąć z uchwytu.

Dzięki. Zamówiłem nowy samochód i mam nadzieję, że odkleję bez problemu i przeniosę kamerkę później do niego.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

Zamówiłem nowy samochód i mam nadzieję, ze odkleję bez problemu.

Wczoraj z kilku szyb usuwałem te nieszczęsne naklejki z nr tablicy rejestracyjnej. Suszarka do włosów na pełne obroty, klej mięknie i można ściągać kartą plastikową np. po starej karcie SIM/bankomatową ;) 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, x86 napisał:

Wczoraj z kilku szyb usuwałem te nieszczęsne naklejki z nr tablicy rejestracyjnej. Suszarka do włosów na pełne obroty, klej mięknie i można ściągać starą kartą plastikową np. karcie SIM/bankomatową ;) 

Dzięki, nie mam serduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkleisz tę folię, to już drugi raz nie przykleisz. Wymieniałem teraz szybę ew aucie i odkleili mi folię z uchwytem na kamerkę i do nowej już nie mam jak przykleić.

Orientujecie się, czy można gdzieś kupić taką folię? :)

 

@x86 u mnie nagrywa całą noc w trybie parkingowym, ale tak coś mi się wydawało, że powinno tylko na wstrząs (i chyba na początku tak nagrywała). Problem w tym, że jak jest słaby akumulator, to potrafi go rozładować. Popatrzę jeszcze w ustawieniach i spróbuję zresetować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jot R Przezroczystą folię do kamerki kupowałem na Aliexpress zaś tą piankową to można zastosować każdą inną. 

Czyli nie przechodzi Ci w tryb parkingowy. Po 20min "stałego" obrazu powinna się w niego przełączyć. Jeżeli to 70Mai to może aktualizacja firmware pomoże. W międzyczasie było pare aktualizacji no i tak jak piszesz jakiś ew. reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sp5it napisał:

Też ją brałem pod uwagę przy zakupie i w sumie byłem bliski jej zakupu. Myślę, że jakością nie ustępuje Vantrue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tommir napisał:

Też ją brałem pod uwagę przy zakupie i w sumie byłem bliski jej zakupu. Myślę, że jakością nie ustępuje Vantrue.

Fajna ta Twoja kamera, ale zdziwiła mnie taka uwaga:

Cytat

Ważna informacja!
Prosimy o sprawdzenie działania całego zestawu przed montażem w celu wyeliminowania zakłóceń systemu bezkluczykowego oraz radia! Przewód sygnałowy łączący kamerę przednią i tylną poprowadzony przy antenie/module systemu bezkluczykowego może powodować jego nieprawidłową pracę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lobuz1 napisał:

Fajna ta Twoja kamera, ale zdziwiła mnie taka uwaga:

 

U mnie taki problem nie wystąpił. Radio gra bz, bezkluczykowy też działa. W sumie tego nie czytałem i się nie zastanawiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzięki za przypomnienie. Mam nowy samochód i muszę w końcu coś kupić bo debili na drogach cała masa.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności