Skocz do zawartości

Astell&Kern SP3000


Roo_Volt

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.10.2022 o 18:42, saudio napisał:

No to trochę dziwne, że tak mała różnica dźwiękowo. 

Mnie to nie dziwi. Mówimy tutaj o zachowaniu charakteru Ultimy a jakość technikaliów wzrosła o ok. 5-10%. Natomiast w wyborze między SP2K a SP3K będzie decydować synergia i potrzeby użytkowe. Ja osobiście czekam na wersję Cu, bo tak samo jak SS tak tutaj te granie wydaje mi się zbyt zwiewne, aczkolwiek o fantastycznej jakości.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Mnie to nie dziwi. Mówimy tutaj o zachowaniu charakteru Ultimy a jakość technikaliów wzrosła o ok. 5-10%. Natomiast w wyborze między SP2K a SP3K będzie decydować synergia i potrzeby użytkowe. Ja osobiście czekam na wersję Cu, bo tak samo jak SS tak tutaj te granie wydaje mi się zbyt zwiewne, aczkolwiek o fantastycznej jakości.

Posłuchamy zobaczymy, mm nadzieję już niedługo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Takie spotkanie rodzinki A&K zobaczymy jak sobie poradzi nowy flagowiec. 
Na wstępie kilka spostrzeżeń: jest duży i ciężki, ładniejszy od SP2000, ta stal robi wrażenie, ekran też nieco większy i lepszy, długo startuje (podobno pracują nad tym), chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do starego menu, brakuje spowolnienia przy przesuwaniu albumów i mniejszej czułości przy wyborze, bo z dużą ilością albumów nie da się trafić we właściwy. Dźwiękowo nie było wow, ale słucham tylko na dużych i trudnych słuchawkach.

3C82AF1E-A4EB-498A-9F59-58DAA95D5ED2.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w barwie między SP2000Cu a SP3000 są dość duże, ale zakładam, że w ślepym teście pomiędzy SP2000SS a SP3000 można się pomylić. W SP3000 na plus na pewno trzeba wymienić czarne tło i szerokość sceny.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2000SS gra bardziej środkiem sceny, trochę bliżej na prawdę nieznacznie, SP3000 szerzej bardziej bokami, ma większą głębię i równiej poukładaną scenę w bezpośrednim porównaniu, bas mocniejszy zwłaszcza subbas i niższy bas, jest też bardziej precyzyjny w SP3k, trochę więcej góry w SP2k, ale bardziej rozmyta. No i trochę więcej detali w nowym, ale to na dobrych nagraniach więcej słychać na dalszych planach. Mocy nieznacznie więcej, ale to wiadomo choć i tak nie mają czego szukać, przy CA1000, ale on odstaje jednak całą resztą względem obu.
Nie słuchałem CU, więc nie wiem jak gram.

Edytowane przez saudio
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał(a):

Mocy nieznacznie więcej, ale to wiadomo choć i tak nie mają czego szukać

 

Natrafiłem niedawno na pomiary sp2000 i no jeśli chodzi o moc to mnie deczko zatkało. W sensie jak mało jej posiada. Nie dziwie się że astell jej nie podaje pod obciążeniem w mW.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał(a):

 

Natrafiłem niedawno na pomiary sp2000 i no jeśli chodzi o moc to mnie deczko zatkało. W sensie jak mało jej posiada. Nie dziwie się że astell jej nie podaje pod obciążeniem w mW.

Ale to, aż tak nie przeszkadza, nie robi się tak że zupełnie brakuje basu itd. Słucha się przyjemnie, tylko np. jak porównywałem HE1000SE z Susvarami to był ten sam poziom niewielkie różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio Jak byś porównał ca1000 do sp3000?

Ostatnio podłączyłem ca1000 do Violectric v550pro i z He1000se to grało bardzo przyjemnie, trochę może zbyt gładko i źródła pozorne były mniejsze niż z stacjonarnym DACiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qaz12 napisał(a):

@saudio Jak byś porównał ca1000 do sp3000?

Ostatnio podłączyłem ca1000 do Violectric v550pro i z He1000se to grało bardzo przyjemnie, trochę może zbyt gładko i źródła pozorne były mniejsze niż z stacjonarnym DACiem.

Porównując bezpośrednio z wyjścia zbalansowanego, to wiadomo CA1000 ma więcej mocy także potrafi lepiej wysterować duże słuchawki, ale to chyba jedyne co jest lepsze. CA gra jaśniej, góra bardziej dominuje, scena jest nieco bliżej, bas nie schodzi tak nisko. Ultima ma lepiej poukładaną scenę, lepszą rozdzielczość/detale, wyodrębnia instrumenty/wokalistów w wyraźne bryły, bas jest lepiej kontrolowany.

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w barwie między SP2000Cu a SP3000 są dość duże, ale zakładam, że w ślepym teście pomiędzy SP2000SS a SP3000 można się pomylić. W SP3000 na plus na pewno trzeba wymienić czarne tło i szerokość sceny.
Jeśli można się pomylić to chyba jednak nie są takie duże...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności