Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern SP3000


Roo_Volt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli sp3000, jakością dźwięku jest w stanie konkurować ze sprzętem stacjonarnym, to kalkulacja ceny nie wydaje się być przesadzona. Sp3k zastępuje streamer, DAC, wzmacniacz, okablowanie, zasilanie. Ciężko by było w kwocie 20k to wszystko zmieścić.

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowej Ultimy to zabieg marketingowy. Przecież nie może być tańsza od innych flagowców, bo wtedy by gorzej grała. Nie po to pracowali tyle lat na opinie drogiej marki, aby to zniweczyć. Inna sprawa jest taka, że cena za flagowca wzrosła u nich po raz pierwszy od 2015 r. czyli od premiery AK380.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vonBaron napisał:

Ale ja ciągle piszę to w odniesieniu do swoich słuchawek, jestem bardzo zaskoczony jak dobrze SP3000 gra z Abyssami 1266 i wolałbym kupić SP3000 niż mocniejszego CA1000. Przecież wszystko drożeje więc nie wiem skąd narzekanie na cenę. Ile SP2000 kosztował?

OK, ale CA1000 (obecnie w MP3store: 10.000 zł) jest przecież o ponad połowę tańszy od SP3000 (obecnie w MP3store: 20.500 zł), więc w sumie nie ma się co dziwić. Zdziwiłbym się, jakby cenowo było odwrotnie.

SP2000 w chwili premiery w Polsce kosztował 16.999 zł i tyle też (lub niewiele więcej), moim zdaniem, powinien kosztować SP3000, skoro od modelu AK380 cena 16.999 zł przez długi czas z flagowca na flagowiec cena utrzymywała się na stałym poziomie.

 

SP2000 w chwili premiery kosztował 3.499 USD (i nawet obecnie wciąż tyle kosztuje), z kolei SP3000 kosztuje teraz 3.700 USD.

Czy 201 USD różnicy w cenie pomiędzy modelem SP2000 a SP3000 przekłada się na różnicę w cenie, opiewającej aż na kwotę 3.500 zł (obecnie w Polsce)...?

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vonBaron napisał:

 

 

4 godziny temu, wulkan napisał:

Na tle KANN MAX-a, SP3000 (z IE900) zrobił coś takiego, że powiększył scenę i cofnął pierwszy plan do tyłu. KANN MAX wprawdzie lepiej wypełnił średnicę IE900, ale zabrakło mi luzu, oddechu i spokoju, który był obecny w dźwięku SP3000.

Osobiście jestem zwolennikiem namacalnego pierwszego planu, wypełnionej średnicy, ale, mimo to, "kupuję" to, co SP3000 zrobił z IE900. Tutaj już można mówić bardziej o charakterze dźwięku, a nie o jego brakach. Podczas odsłuchu SP3000 z IE900 ani razu nie miałem ochoty, ani potrzeby sięgnięcia do equalizera, czy innych "uzdatniaczy", a to już, myślę, dużo.

 

No to w końcu braki i niedoskonałości, czy charakter?

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał:

 

No to w końcu braki i niedoskonałości, czy charakter?

Opis moich wrażeń sporządziłem pod kątem słuchaczy o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Podczas odsłuchu muzyki klasycznej (poważnej) i jazzu wycofanie średnicy, odbierałem jako niedoskonałość, a ponieważ ja słucham głównie popu i rocka, to nie przeszkadzało mi wycofanie średnicy (wówczas praktycznie w ogóle nie zwracałem na to uwagi) i odebrałem/opisałem to jako charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wulkan napisał:

Opis moich wrażeń sporządziłem pod kątem słuchaczy o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Podczas odsłuchu muzyki klasycznej (poważnej) i jazzu wycofanie średnicy, odbierałem jako niedoskonałość, a ponieważ ja słucham głównie popu i rocka, to nie przeszkadzało mi wycofanie średnicy (wówczas praktycznie w ogóle nie zwracałem na to uwagi) i odebrałem/opisałem to jako charakter.


Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że mimo wszystko bardziej opisujesz charakter słuchawek, a nie samego odtwarzacza. IE900 mają wyraźnie cofniętą średnicę, zwłaszcza w jej wyższym zakresie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wulkan napisał:

OK, ale CA1000 (obecnie w MP3store: 10.000 zł) jest przecież o ponad połowę tańszy od SP3000 (obecnie w MP3store: 20.500 zł), więc w sumie nie ma się co dziwić. Zdziwiłbym się, jakby cenowo było odwrotnie.

SP2000 w chwili premiery w Polsce kosztował 16.999 zł i tyle też (lub niewiele więcej), moim zdaniem, powinien kosztować SP3000, skoro od modelu AK380 cena 16.999 zł przez długi czas z flagowca na flagowiec cena utrzymywała się na stałym poziomie.

 

SP2000 w chwili premiery kosztował 3.499 USD (i nawet obecnie wciąż tyle kosztuje), z kolei SP3000 kosztuje teraz 3.700 USD.

Czy 201 USD różnicy w cenie pomiędzy modelem SP2000 a SP3000 przekłada się na różnicę w cenie, opiewającej aż na kwotę 3.500 zł (obecnie w Polsce)...?

Nie wiem czy zerkałeś ostatnio na notowania walut ? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulkan napisał:

Opis moich wrażeń sporządziłem pod kątem słuchaczy o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Podczas odsłuchu muzyki klasycznej (poważnej) i jazzu wycofanie średnicy, odbierałem jako niedoskonałość, a ponieważ ja słucham głównie popu i rocka, to nie przeszkadzało mi wycofanie średnicy (wówczas praktycznie w ogóle nie zwracałem na to uwagi) i odebrałem/opisałem to jako charakter.

Aha.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MrSheep napisał:


Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że mimo wszystko bardziej opisujesz charakter słuchawek, a nie samego odtwarzacza. IE900 mają wyraźnie cofniętą średnicę, zwłaszcza w jej wyższym zakresie :) 

W połączeniu SP3000 z IE900 i przy założeniu, że SP3000 nie wnosi swojego charakteru (lub wnosi go w małym stopniu), odniosłem wrażenie, że średnica w IE900 cofnięta jest przede wszystkim w dolnym i średnim zakresie. W wyższym zakresie również, ale mniej.

7 godzin temu, stefanbat napisał:

Nie wiem czy zerkałeś ostatnio na notowania walut ? 

Jasne, że waluty poszybowały w górę, ale czy aż tak, żeby 201 USD (czyli różnica w cenie pomiędzy SP2000 a SP3000 w sklepie internetowym Astell&Kern) = 3.500 zł w Polsce?

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał:

A my czasami nie mamy przelicznika w ojro? 

O ile SP3000 (na rynek europejski) kosztuje 4.299 EUR, to cena w Polsce została przeliczona uczciwie.

https://geizhals.de/astell-kern-a-ultima-sp3000-v112140.html

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Odkąd mam na testach SP3000 nie odpalałem swojego toru :D

Miałem podobnie jak kupiłem sp2k. Nawet zlikwidowałem tor stacjonarny. Nie miałem tak wypasionego jak Ty. Może dlatego sp2k grał mi zdecydowanie lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał:

Teraz już rozumiem czemu tak zrobiłeś ;)

Teraz aż się boję posłuchać sp3k. 

Mam nadzieję, że na moich słuchawkach średniakach, nie będzie większej różnicy.

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Odkąd mam na testach SP3000 nie odpalałem swojego toru :D

Zawsze tak jest jak się ma nową zabawkę. Ja słucham bez przerwy na Hiby RS2 od zakupu choć mam niezłe stacjonarki, ale wiadomo że to inna liga. 😀.Daj sobie trochę czasu to wyjdzie jak jest- nie sądzę, że zagra ten dap z większym rozmachem niż to co masz w stopce.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

No bo nie zagra ale i tak jestem w sporym szoku jak takie małe gowienko gra tak dobrze. 

Tak samo jak moje małe gowienko. Wiem jak to jest 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja.

Słuchając na grajku, nie zauważyłem, że od godziny nie ma prądu w mieszkaniu. Dopiero obraz wzburzonej żony, której przerwano oglądanie serialu, uzmysłowił mi kolejna małą przewagę nad stacjonarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Szkoda że nie mam pojęcia jak gra SP2000 ale przeczuwam niedługo spory wysyp SP2000 w komisach :D

Bardzo dobrze gra SP2000 (żałuję, że nie miałem możliwości odsłuchu porównawczego z SP3000) i wątpię, żeby ludzie się go pozbywali. Raczej będą się pozbywali SP1000.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkanmnie trochę odstręcza to, że co dwa lata, bo co tyle jest proponowany nowy flagowiec w A&K, mam dopłacać około 10k zł żeby nadążyć.

 

Z faktem wypuszczenia sp3k mój stary sp2k nie zaczął grać gorzej ;). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Roo_Volt napisał:

@wulkanmnie trochę odstręcza to, że co dwa lata, bo co tyle jest proponowany nowy flagowiec w A&K, mam dopłacać około 10k zł żeby nadążyć.

 

Z faktem wypuszczenia sp3k mój stary sp2k nie zaczął grać gorzej ;). 

Jasna sprawa.

Pytanie również, czy ta "echowość" SP3000 na tle choćby CA1000, czy KANN-a MAX nie wydaje się Wam mało naturalna...?

SP2000 takiej "maniery" nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności