Skocz do zawartości

Dunu DTC 500


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dunu DTC 500 dojechał.

Wygląda trochę dziwnie, jakby ktoś się sugerował projektami supersamochodów, w nocy świeci jak mała latareczka, ale mimo dużej mocy nawet po balansie nie grzeje się za mocno, wygodnie leży w dłoni, ma wymienny przewód i słuchając na razie na Custom Art Fibae 3x3 trochę zbieram szczękę z podłogi jak to gra w tej cenie (90 dolców, nie wiem jeszcze jak będzie w Polsce, ale ważne, że będzie).

Dźwięk pełny, naturalny i czysty, z dobrą dynamiką oraz szczegółowością, bardzo plastyczny. Całość podana w wysokiej kulturze, z niczym się nie narzuca, nie sprawia wrażenia wyżyłowanego czy trywialnie rozrywkowego. Łatwo angażuje i póki co nie męczy.

Ładnie rozciągnięta oraz poukładana scena dobrze się wkomponowuje w całość brzmienia.

Dodając do tego fakt, że nie szumi w tle, spokojnie może zastąpić odtwarzacze z okolic 1-1,5 tysiąca złotych przy trzykrotnie niższej cenie.

 

Jeszcze tylko później muszę sprawdzić jak sobie radzi z bardziej domowymi słuchawkami, ale na razie jest WOW.

 

W środku DAC ES9038Q2M, wzmacniacz, to podwójny układ RT6863, 200mW na wyjściu zbalansowanym (bo obok standardowego 3,5mm jest balans 4,4mm) i solida metalowa obudowa.

 

700692354_DSCF82421.thumb.jpg.05bfb063fec7a668204df711a1902bce.jpg

DSCF8243.thumb.jpg.47190b53ab1b2b7fe328e798cce47fb5.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, jouhou napisał:

 

@Methuselah Miałeś też okazję posłuchać?

 

Tak, dobry poziom. Przyjemne, naturalne granie (ani zbyt pełne i ciepłe, ani sterylne), ale dobrze poukładane i niezłe technicznie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jouhou napisał:

@Inszy I jak wrażenia po tygodniu użytkowania, nadal jest wow?

Owszem. W tej cenie ciągle wow :) 

W sobotę kilka godzin przy robocie spędziłem z DTC 500 i Sendy Peacock. I o ile nie jest to poziom stacjonarki pod względem kontroli, tak odsłuch był bardzo przyjemny, a więc i z dużymi słuchawkami można spinać tego dongla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Inszy, @Methuselah Czy pokusilibyście się o porównanie Dunu z innymi donglami dostępnymi w cenie ok 500 PLN?

 

Jak Dunu stoi dźwiękowo/użytkowo względem chociażby iBasso DC06? Albo - Shanling UA2/UA3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z nich nie miałem w rękach (no, iBasso miałem, ale nie podpinałem do słuchawek), więc nie porównam. Ale dla mnie ciekawszy niż iBasso DC05 czy xDuoo Link2 (wersja bez balansu) czy nawet Lotoo S1, ze względu na jego bardzo dobre zrównoważenie jeśli chodzi o dynamikę, muzykalność i szczegółowość.

No i nigdy nie sprawia problemów z żadnym telefonem, co okazało się zbawienne na targach AVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Aktualnie Dunu DTC-500 jest po rabatach za 333 zł z darmową wysyłką na Aliexpress

Edytowane przez rott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności