Skocz do zawartości

Focal Bathys ANC Bluetooth Hi-FI Headphones - PRE-ORDER


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Focal mają pewnie dla Ciebie za "twardy" dźwięk. One takie są.

 

Może być, Celestyn słuchałem 15 minut także to takie pierwsze wrażenie, słuch się nawet nie zdążył zaadaptować, ale rzeczywiście trochę za twarde/ostre, z tym że Bathys już tak nie odbieram.

 

11 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

- Brak LDAC

- niemożliwość wyłaczenia ANC

 

Dla mnie podstawowym na ten moment są zbyt duże skoki głośności, zwłaszcza ze dwa pośrodku. Nie mogłem ustawić tak jak lubię bo było zawsze trochę zbyt cicho, albo trochę za głośno, dość irytujące. Niby to można zniwelować używając jakiegoś korektora na andku i obniżyć lekko gain, ale to już kombinowanie. Może to poprawią w jakimś update firmware, ale równie dobrze mogą tak zostawić. Czego to już producenci nie obiecywali naprawić/dodać w przyszłości :)

Do tego boję się trochę, że pałąk może powodować hotspoty bo jest wąski, ale to do sprawdzenia przy dłuższych testach. Na krótki okres - bardzo wygodne.

 

17 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Czy po kablu grają bez właczania zasilania w samych słuchawkach ?

 

nope, tyle tylko że do wewnętrznego daca idą nieskompresowane dane i muszę  przyznać, że po kablu grają jeszcze trochę lepiej niż po BT. Nie jest to przepaść ale dodatkowy progres :) Może to kwestia dodatkowej mocy, te 30h grania w wirelessach nie bierze się znikąd, na bank obcinają moc przy graniu przez BT. Nie wiem co tam w środku siedzi, podobno coś od Shanlinga.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie, wpadłem na forum bo właśnie dostałem swoje Bathysy i szukałem informacji i opinii. W mojej ocenie są bardzo wygodne na dłuższą metę. Kolega się zastanawiał, mam dużą głowę i duże uszy i spędzam średnio w słuchawkach 8- 10 godzin dziennie. Nie spadają i nie czuć ich słusznej wagi. Najgorszym elementem i dramatem tego urządzenia jest to podświetlane logo no co za syf!!! Za to dźwięk rewelacja.  Podsumowując po kilku dniach słuchania (wiem, że jeszcze nie rozgrzane :)) mogę spokojnie polecić. 

Kris. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ArcticKris napisał(a):

mam dużą głowę i duże uszy

 

Ja mam spory łeb, ale raczej wyższe rejony średnie i jest na styk. Regulacja jest dość skromna i jak ktoś ma naprawdę dużą głowę to może mu zabraknąć.

 

7 godzin temu, ArcticKris napisał(a):

Najgorszym elementem i dramatem tego urządzenia jest to podświetlane logo no co za syf!!!

 

Kwestia gustu, mi się nawet podoba, zrobili to w bieli także wygląda całkiem fajnie. 

A jak nie pasuje to można... Wyłączyć ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kris Fanton napisał(a):

Witam. Czy jest jakaś inna alternatywa, dobrych słuchawek z ANC, LDAC? 🤔🎼

Jest Taka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś też przeszkadzały zbyt duże skoki głośności na androidzie to po przetestowaniu paru workaroundów, najwygodniejsze dla mnie jest zaznaczenie w opcjach deweloperskich(programisty) "wyłącz głośność bezwzględną". Dzięki temu mamy osobne sterowanie głośnością na telefonie i słuchawkach i znacznie większą precyzję sterowania głośnością.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Próbuj, próbuj, naprawdę warto. U mnie już opadły pozakupowe emocje i nadal uważam że są świetne. Tuning siadł mi wybitnie, jednocześnie bardzo detaliczne i niemęczące granie. Jak dla mnie wybitne jak na wireless ułożenie sceny we wszystkich kierunkach, separacja i granie planami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdzichon napisał(a):

Próbuj, próbuj, naprawdę warto. U mnie już opadły pozakupowe emocje i nadal uważam że są świetne. Tuning siadł mi wybitnie, jednocześnie bardzo detaliczne i niemęczące granie. Jak dla mnie wybitne jak na wireless ułożenie sceny we wszystkich kierunkach, separacja i granie planami. 

Dziękuję z opis, muszę posłuchać. Dzisiaj sprzedałem Pandy i mam miejsce na tego typu słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te słuchawki :P Ten poziom zatopienia w muzyce był dla mnie do tej pory absolutnie nieosiągalny poza domem. Delikatne ANC, z którego w końcu mogę korzystać tylko poprawia sytuację. Wczorajsze zakupy w Lidlu mega udane, wybrałem najdłuższą kolejkę do kasy, żeby jeszcze nie wracać, chociaż żonę i dzieci też całkiem nieźle wyciszają. 

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał(a):

Ja ich nie używam poza domem bo się po prostu boje że ktoś mi je ściągnie z głowy.

Wyłącz światełko to będziesz mniej widoczny 😊.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vonBaron napisał(a):

Ja ich nie używam poza domem bo się po prostu boje że ktoś mi je ściągnie z głowy.

Szpadą go panie Baronie ! Taka ręka powinna "uschnąć" :)

20 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Kocham te słuchawki :P Ten poziom zatopienia w muzyce był dla mnie do tej pory absolutnie nieosiągalny poza domem. Delikatne ANC, z którego w końcu mogę korzystać tylko poprawia sytuację. Wczorajsze zakupy w Lidlu mega udane, wybrałem najdłuższą kolejkę do kasy, żeby jeszcze nie wracać, chociaż żonę i dzieci też całkiem nieźle wyciszają. 

Ale o LDAC dalej nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):
21 godzin temu, zdzichon napisał(a):

Ale o LDAC dalej nie ma ?

Nope, ja nawet nie wiem czy to było oficjalne stanowisko Focala, że będzie. Jakiś przedstawiciel coś tam chlapnął i poszło w internet.

 

Jest, aptx Adaptive, który ma prawie taki sam bitrate jak HD. Sam słucham na aptx bo na Pixelu nie uruchamia się Adaptive z jakiegoś pixelowego powodu i jest na tyle dobrze że może że dwa razy kabel podłączałem, także nie zawieszałbym się na tym braku LDAC. Ale też ja zazwyczaj nie odróżniam mp3 320 od lossless także nie jestem specjalnie miarodajny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Szpadą go panie Baronie ! Taka ręka powinna "uschnąć" :)

Ale o LDAC dalej nie ma ?

Aj tam, i tak nie wyobrażam sobie w nich chodzenia w lato np.

Nie ma ale nie ma to większego znaczenia skoro można podłączyć je po kablu i grają jeszcze lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności