Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowy chiński DAP Tempotec Variations V6


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się gow...burza rozpętała. Zgadzam się z tym że soft jest przestarzały i może stwarzać to problemy ze wsparciem w niedalekiej przyszłości. To jest fakt. Faktem jest również że producent ułożył równanie którego wynikiem miała być konkurencyjna cena. Jednym ze składników był niedrogi soft. Nie chcę wydawać worka pieniędzy, godzę się z ryzykiem braku wsparcia. Jestem zadowolony z brzmienia i świadomy problemów z jakimi mogę się borykać. Wracam do słuchania, cześć i czołem 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wszystko i tak się spina biznesowo bo mogli wypuścić coś co zdobędzie klientelę brzmieniem i ceną a jeśli jest przekonana klientela to kolejne lepsze modele firmy będzie skłonna kupić za większą kasę czyli wtedy się szarpną na bardziej aktualny soft; co do samego V6 to jeśli tylko jakiś 'kucharz' zrobi custom rom to będą nowsze wersje andka i grajek pożyje dłużej niż się zakłada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodaje świeżą obserwacje. DAP ma słabą antenę WiFi. Może INACZEJ... Nie ma startu do tego co jest W telefonie. Do póki do puty jest w pełnym zasięgu sieci jest okay. Ale przy 2-3 "kreskach" na UAPP i plikach MQA mam już komunikaty o gubieniu sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak jak telefon przerw w obudowie w miejscu anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2023 o 09:56, robertos napisał(a):

miał ktoś okazję porównać go z ibasso DX170 pod kątem dźwięku jak wypada?

 

DX170 brzmi bardziej neutralnie, surowo, z ostrzejszą górą pasma. AKMy w V6 robią swoje, czyli dają przyjemne aksamitne i ocieplone brzmienie (cudownie się to zgrywa np. z HD660S). Tempotec w moim odczuciu gra też szerzej

 

Androida 8.1 trochę się obawiam w dłuższej perspektywie 2-3 lat, ale jak na razie wszystkie apki działają i są kompatybilne. V6 zaskoczył mnie jakością brzmienia i kulturą działania, naprawdę w porównaniu do DX170 jest prawie przepaść pod tym drugim względem, płynność działania zdecydowanie większa, trzymanie baterii również, w idle DX170 na potęgę żre baterię. V6 natomiast robi mi jakieś sceny i jest ewidentnie niekompatybilny z niektórymi ładowarkami - po prostu rozłącza się i nie ładuje (wszystkiemu pewnie winne QC, mam nadzieję, że naprawią to aktualizacją). Ale powiem tak - w cenie jaką można dostać Tempoteca DX170 jest całkowicie nieopłacalny. Nie mówiąc już, że dla mnie brzmienie AKMów jest urzekające i bardziej do mnie przemawia niż strojenie Cirrusa czy ESS. A ten nowy DAC AKM jest po prostu genialnie zaimplementowany w V6 za te pieniądze. Świetny DAP ze średniej półki, któremu do szczęścia brakuje tylko nowszego andka (ale może nowsze andki nie mają sterowników do tego snapdragona co jest w V6 i w tym tkwi problem - tak samo jest np. w przypadku 660 i FiiO M11 Plus - podobno wyższe niż 10 andki nie mają już wsparcia dla tego procesora)

Edytowane przez blueme
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, telemach napisał(a):

 

zamierzasz tak długo go trzymać ? w moim przekonaniu za rok lub max. 2 Tempotec wypuści już kolejnego ulepszonego DAPa

 

Czemu nie? Skoro odpowiada dźwiękowo i działa przyzwoicie? Wszystko właśnie zależy od tego wsparcia deweloperów i działania apek streamujących - jak się pojawi z tym problem to faktycznie będzie to główny argument do pozbycia się go, a tak to raczej nie. Smartfona też dziś spokojnie można używać 3-4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blueme napisał(a):

 

Czemu nie? Skoro odpowiada dźwiękowo i działa przyzwoicie? Wszystko właśnie zależy od tego wsparcia deweloperów i działania apek streamujących - jak się pojawi z tym problem to faktycznie będzie to główny argument do pozbycia się go, a tak to raczej nie. Smartfona też dziś spokojnie można używać 3-4 lata

 

jasne ale świat sprzętu audio galopuje a świat telefonów już tylko drepta więc telefony dużo wolniej się starzeją

 

mogę sobie wyobrazić że przystępne cenowo R2R DAPy za parę lat mogą sporo namieszać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 jest na tyle dobry, że jeśli streaming nie jest (u mnie nie jest, mam w nim kartę 512 GB plus pendrive również 512 GB,  więc na braki ilościowe i jakościowe nie narzekam), może służyć długie lata. Ja ładuje go co 3dni, a słucham 10-14 godzin dziennie (po BT,  głównie BTR7 lub jak się rozładuje to FlaresAudioPro HD) . 

Dźwiękowo też mu nic nie brakuje. Właśnie dzięki AKM-owemu Velvet Sound jest bardzo przyjemny w odbiorze. Tempotec zrobił dobrą robotę. Inni producenci powinni zastanowić się nad polityką cenowa, bo porządny sprzęt dostępny jest za najwyżej 40% ceny konkurencyjnych DAPów. Jak rozszerzą portfolio o mniejsze to Fiio i Shanling mają się czego bać. A widać że mają pomysł na różne ciekawe rozwiązania jak np Serenade X. Jak ktoś stacjonarnie potrzebuję sprzętu do streamingu w domu to bardzo ciekawa propozycja. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem parę dziwnych rzeczy

 

1. Kiedy odtwarzam muzykę przez oryginalną apkę Tidala i leci muzyka w Master to szybki start/stop i słychać trzaski a już w ogóle kiedy przechodzi z jednego utworu master na kolejny master to ten kolejny odtwarza przez pierwsze sekundy z trzaskami (nie ważne czy wyjście po balanced czy unbalanced) oraz ten kolejny na suwaku zaczyna od jakiejś 8 sekundy mimo że utwór leci od pierwszej

 

2. Pierwsze uruchomienie połącenia z wifi po włączeniu urządzenia jest tragicznie wolne mimo że V6 jest obok routera

 

3. Ostatnie procenty na baterii czyli 98 do 100 ładuje masakrycznie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy telefon, a już na pewno taki za ponad 500 zł działa lepiej od najbardziej wypasionego DAP-a w cenie używanego samochodu. Do tego dongiel na usb lub coś na BT. Po co się mordować z niedorobionym softem dap-a? Do tego dziwna mania wielkości (mam na myśli rozmiary) i te nieforemne w większości przypadków kształty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pisać o sprzęcie audio

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

Praktycznie każdy telefon, a już na pewno taki za ponad 500 zł działa lepiej od najbardziej wypasionego DAP-a w cenie używanego samochodu. Do tego dongiel na usb lub coś na BT. Po co się mordować z niedorobionym softem dap-a? Do tego dziwna mania wielkości (mam na myśli rozmiary) i te nieforemne w większości przypadków kształty.

 

Masz rację. Osobiście DAP'a (małego) potrzebuję tylko w jednym przypadku: wakacje na morzem / basenem, kiedy z przyjemnością zostawiam telefon (służbowy) w sejfie w pokoju hotelowym.

 

DAP musi być mały i lekki, co by mi spodenek kąpielowych nie sciągał :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 16:17, Tajniakos napisał(a):

Faktem jest również że producent ułożył równanie którego wynikiem miała być konkurencyjna cena. Jednym ze składników był niedrogi soft.

A to nie jest tak, że android jest darmowy niezależnie od wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z Krystianem (mp3store.pl Katowice) pobawiliśmy się podłączając do V6 różne ciekawe słuchawki. Po SE Monoprice 1060C na low gain grały na 70/100  bardzo przyzwoicie. Kolega Krystian był pozytywnie zaskoczony brzmieniem. Godzinka którą mieliśmy minęła bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze.

Umówiliśmy się na dłuższe spotkanie by bez pośpiechu pobawić się sprzętem.

Dziękuję za miłą pogawędkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał(a):

Dzisiaj z Krystianem (mp3store.pl Katowice) pobawiliśmy się podłączając do V6 różne ciekawe słuchawki. Po SE Monoprice 1060C na low gain grały na 70/100  bardzo przyzwoicie. Kolega Krystian był pozytywnie zaskoczony brzmieniem. Godzinka którą mieliśmy minęła bardzo szybko i w bardzo miłej atmosferze.

Umówiliśmy się na dłuższe spotkanie by bez pośpiechu pobawić się sprzętem.

Dziękuję za miłą pogawędkę

 

miałeś może okazję sprawdzić czy występuje u Ciebie ten sam błąd na Tidalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam streamingu do słuchania muzyki, co najwyżej do wyszukiwania konkretnych płyt, by je upolować fizycznie,więc w tym temacie nie pomogę niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2023 o 01:22, Najner napisał(a):

Panowie, ale to jest android. Proszę zainwestować w UAPP 30 zł. Obiecuję, że warto.

 

Broń Boże UAPP, od kilku aktualizacji niesluchalny i robi bałagan w biblotece (zamiana okładek, nazw plików, etc) Na V6 wczoraj jak z Konradem podłączyliśmy Creative SXFI Amp to zawiesił V6. Kiedyś sam go bym polecił ale teraz raczej odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał(a):

Broń Boże UAPP, od kilku aktualizacji niesluchalny i robi bałagan w biblotece (zamiana okładek, nazw plików, etc) Na V6 wczoraj jak z Konradem podłączyliśmy Creative SXFI Amp to zawiesił V6. Kiedyś sam go bym polecił ale teraz raczej odradzam.

Właśnie sobie z niego słucham i działa perfect 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności