Skocz do zawartości

Nowy chiński DAP Tempotec Variations V6


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Tempotec pozazdrościł innym producentom DAPa i zrobił swojego. 

 

dc3bfbdf96fbb4783521bfb367b2370d_original.jpg

 

 

 

 

 

Zapowiada się bardzo ciekawie, dobra specyfikacja, przyzwoita cena, może to być to bardzo ciekawa propozycja. Cena normalna 399$

 

d827ab13788d9afbd3825accfa1c4772_original.jpg

9ab6279fe91f9b99462690fa69979d93_original.jpg

9512c5dcb01ea83956ce90e32fc33fed_original.jpg

Więcej pod tym linkiem

I jeszcze takie cudo od Tempotec'a

 

S8f45e797a67f48148736f97230fb3b41W.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dirian napisał:

Całkiem spoko, ale ten Android 8.1 w 2 połowie 2022 roku to kpina.

Dlaczego? Dla DAPa wg wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, nie znaczy lepszy w tym przypadku. Ważniejsza jest warstwa muzyczna bo to DAP nie smartfon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat streaming mnie najmniej interesuje. Ważniejsze jest dla mnie jak to dźwiękowo działa i żywotność baterii. Ale każdy ma swoje priorytety 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Akurat streaming mnie najmniej interesuje. Ważniejsze jest dla mnie jak to dźwiękowo działa i żywotność baterii. Ale każdy ma swoje priorytety 

 

Tego typu produkt powinien być dopracowany pod kazdym względem, a nie tylko dobrze grać. Jakość dźwięku jest oczywiście na pierwszym miejscu, więc sam jestem w stanie przeboleć również nie najświeższego Androida 9 w moim Hiby RS6, ale mimo wszystko jest to dla mnie po prostu słabe żeby wypuszczać w drugiej połowie 2022 roku sprzęt na tak starym systemie i zapewne bez opcji aktualizacji do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 9 w DAP ie za 7k a drażni cię 8 w DAP ie za niecałe 2k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Napiszę kilka słów o grajku.

 

Wykonanie: bez futerału wydaje się lekko plastikowe, solidne, ale plastikowe. W futerale skóropodobnym prezentuje się jak rasowy midfi DAP.


Użytkowanie: bywają momenty, że zacina się, szczególnie w Tidalu, nie jest to mocno uciążliwe, bo te czkawki trwają maks 1 sekundę. Poza tym jest ok. Pokrętło głośności jest dosyć małe i głęboko osadzone, regulacja głośności gdy założony jest futerał jest utrudniona - ma też to zaletę w takim sensie, że w kieszeni nie przestawi się sama głośność.

 

Dźwięk: miło i fajnie. Szczegółowo i muzycznie. Typowe granie AKM z dobrym wzmacniaczem. Przez 99% czasu czarne jak noc tło, muszę jednak wspomnieć o tym 1% - przytrafiła mi się sytuacja, że strasznie zaczął zbierać zakłócenia z WiFi. Zakłócenia ustały przy wyłączeniu WiFi. ?Na drugi dzień próbowałem "zmusić" grajka do zakłóceń - nie udało mi się. Dziwne.

Jest zaimplementowany system regulacji brzmienia MSEB od Hiby - świetna sprawa, potrafi zmienić charakter brzmienia słuchawek kompletnie lub delikatnie dostroić. Pozwala też na ładowanie wtyczek jak np Convulution czy pozorny surround.

 

Na wątku na Head-Fi jeden z użytkowników znalazł problem z gniazdem PO 4.4m - nie zawsze resetuje się stan po wyjęciu wtyczki. Nie byłoby nic nienormalnego w tym, bo wady i usterki się zdarzają, ale pomimo usilnych kontaktów z TempoTec w tej sprawie ta milczy - warto mieć na uwadze. Może to przejściowe po product launch i przed świętami.

Dla mnie generalnie bomba, w tej cenie to chyba Shanling M3x może tylko startować, ale dźwiękowo jest ponad DX160/170 czy M11. Brak obsługi i potencjalne problemy z gwarancją mogą być nie do przeskoczenia przez niektórych.

 

 

IMG_20221223_110744-01.jpeg

Edytowane przez docentore
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwiękowo dopiero będę go mocniej męczył ale na pewno jest lepiej niż w M3X

 

natomiast jak chodzi o użytkowanie to na pewno na plus jest fakt że wszystko chodzi zasadniczo od kopa, nie trzeba się przegrzebywać przez ustawienia jak w M3X, uruchomienie DAC jest błyskawiczne (a w Shanlingu trzeba dodatkowy sterownik); lubię tą głośność sterowaną  wyświetlaczem i zgadzam się że kółko jest trochę za małe;

lubię nie grzebanego andka na którym mogę zainstalować co tylko potrzebuję; mocy jest sporo ale też nie testowałem na jakichś bardziej wymagających słuchawkach

 

z minusów to na pewno kształt, urządzenie ma dość 'oste' krawędzie i bez futerału mniej wygodnie się z niego korzysta a jak się wsadzi do futerału to znowu bardzo ciężko jest spuścić górną belkę Andka; fajnie że ma płaskie krawędzie ale szkoda że nie dali obracania ekranu; czcionka też jest dość mała jak na tą rozdzielczość i trzeba zwiększyć w ustawieniach ale wtedy znowu nie w każdej aplikacji to już wygląda dobrze (przydałaby się systemowa zmiana DPI); ciężar jest wyczuwalny, szkoda że nie osiągnęli takiego jak w M3X

 

wersja androida i parametry techniczne zrozumiałe że są niższe bo firma gdzieś musiała przyciąć koszty żeby się przebić cenowo z urządzeniem i w przyszłości już pewnie wypuszczą lepsze/droższe modele

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.headphonesty.com/2022/09/review-tempotec-v6/

 

Brzmi to dobrze. Ja chcę zastąpić mojo w konapce z kse1200 tylko bez wydawania miliona monet. Tidal przez wifi i granie bardziej przestrzenne i nie takie kluchowate tego mi trzeba. 

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tajniakos napisał(a):

Co takiego? Większość wymienionych rzeczy się zgadza choć nie do końca rozumiem wypominanie słabego multitaskingu (to jest DAP!) oraz starej wersji Andka (to jest DAP za 300$!).


Tak jak pisałem czasami się przytnie na Tidalu, ale generalnie wydajność jest ok. Za te pieniądze to jest świetny sprzęt, trzeba tylko mieć nadzieję, że TempoTec zacznie traktować klientów poważnie i zacznie się komunikować i wydawać update, bo na razie jest słabo.

 

PS. Player przychodzi razem z Hiby Music w wersji Pro, która niestety się nie łączy z Tidalem. Musiałem sam znaleźć apk nowszej wersji, żeby móc korzystać z tej funkcji.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Co takiego? Większość wymienionych rzeczy się zgadza choć nie do końca rozumiem wypominanie słabego multitaskingu (to jest DAP!) oraz starej wersji Andka (to jest DAP za 300$!).

Ciężko to skomentować. Próbowałem trzy razy i jednak kasowałem.

Czwarta próba. Czyli bycie DAP-em usprawiedliwia ****iane działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał(a):

PS. Player przychodzi razem z Hiby Music w wersji Pro, która niestety się nie łączy z Tidalem. Musiałem sam znaleźć apk nowszej wersji, żeby móc korzystać z tej funkcji.

 

a jak z licencją ? bo nie udaje się nainstalować aktualizacji a nie chcę ryzykować że jak odinstaluję to mi licencja wyparuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, telemach napisał(a):

 

a jak z licencją ? bo nie udaje się nainstalować aktualizacji a nie chcę ryzykować że jak odinstaluję to mi licencja wyparuje

Podejrzewam, że licencja jest nadana na podstawie jakiego unikalnego ID, jak adres MAC itp.

 

Mi działa, zgłasza się jako licencjonowany produkt. W ostateczności można zrobić factory reset i wszystko wróci do normy.

11 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Ciężko to skomentować. Próbowałem trzy razy i jednak kasowałem.

Czwarta próba. Czyli bycie DAP-em usprawiedliwia ****iane działanie?

Jak udało ci się wytrzeźwieć trzy razy w ciągu wieczora to musiales nawalić się 4rty raz i zrobić z siebie i*ę?

 

Na trzeźwo, z zasady, lepiej ludziom wychodzi czytanie ze zrozumieniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, docentore napisał(a):

Podejrzewam, że licencja jest nadana na podstawie jakiego unikalnego ID, jak adres MAC itp.

 

Mi działa, zgłasza się jako licencjonowany produkt. W ostateczności można zrobić factory reset i wszystko wróci do normy.

 

 

 

OK ale u mnie Hiby to aplikacja systemowa nie do odinstalowania a nowsze wersje z APK nie chcą jej zaktualizować więc bez root'a jak zrobiłeś aktualizację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, telemach napisał(a):

 

OK ale u mnie Hiby to aplikacja systemowa nie do odinstalowania a nowsze wersje z APK nie chcą jej zaktualizować więc bez root'a jak zrobiłeś aktualizację ?

Na profilu Hiby na FB zamieścili link do ściągnięcia APK (dla wygody - klik!) wystarczy przekopiować na grajka i odpalić instalacje, zaktualizuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał(a):

Na profilu Hiby na FB zamieścili link do ściągnięcia APK (dla wygody - klik!) wystarczy przekopiować na grajka i odpalić instalacje, zaktualizuje się.

 

dzięki, trochę jest zamieszania z tymi wersjami bo najwyraźniej darmowa to jest 4.2 a PRO to 2.0.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności