Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki Zamknięte do 600-700zł w miejsce ISK HD9999


DarkRodent

Pytanie

Dzień dobry.

Chciałbym prosić o poradę w dobraniu nowych słuchawek.

Aktualne słuchawki posiadam parę ładnych lat, gdzie stosowałem do nich te grubsze pady w zestawie - super wygodne w trakcie wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem.

Niestety, po czasie pady te zaczęły się rozpadać, rozłazić, powierzchnia popękała.

 

Zdecydowałem się na wymianę, kupując zamienniki z Aliexpress https://imgur.com/a/WHgWEml , ponieważ nigdzie oficjalnych zakupić nie można. I to był błąd.

Niby pady podobne, tak samo grube, dodatkowo powierzchnia a'la welurowa - co miało dodatkowo przysłużyć się podczas okresowego korzystania z okularów - by nie wgniatało zauszników w głowę (właśnie welury w takim przypadku są polecane, zamiast skórzanych).

Mam wrażenie, że po niedługim czasie, to obszycie wokół warstwy welurowej, powoduje, że cała powierzchnia, nieprzyjemnie dociskana jest przez słuchawki, powodując dyskomfort w postaci mniejszych/większych bólów głowy - jak ściągnę słuchawki, to następuje uczucie ulgi.

 

Sama jakość dźwięku i izolacji od otoczenia przez słuchawki jest super. Jednak, jeżeli nie ma możliwości wymiany tych oryginalnych, grubych padów, to zostaje mi znalezienie nowych słuchawek.

 

Główne wymagania dotyczące słuchawek:

Wygoda

Konstrukcja zamknięta

Welurowe (lub nie) pady

 

Posiadam również wzmacniacz słuchawkowy, niedrogi, ale jednak swoje założenia spełnia - FX-Audio DAC-X3,

więc słuchawki z wyższą rezystancją, niż 32Ohm, chyba też wchodzą w grę.

 

Jedyny, aktualnie kandydat, będący w moim zainteresowaniu, to Beyerdynamic DT770 Pro 250/80/32 Ohm.

 

Z góry dziękuję za wszelki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wiesz co, nie jestem audiofilem, nie potrafię profesjonalnie określać rodzaju dźwięku - z tego co czytam na przykład średnica taka i taka, takie V.

Gość w recenzji w podsumowaniu określił brzmienie moich ISK tak: "Żywiołowe granie na planie „V” nastawione na mocny bas i czytelnie zaznaczaną górę."

Ja mogę opisać to tak, że słuchawki mają bas, nie przesadny, ale też nie chowający się gdzieś z tyłu, a reszta dźwięków czy wokal, jest słyszalna wyraźnie. Finalnie dźwięk nie jest plaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, DarkRodent napisał:

Wiesz co, nie jestem audiofilem, nie potrafię profesjonalnie określać rodzaju dźwięku - z tego co czytam na przykład średnica taka i taka, takie V.

Gość w recenzji w podsumowaniu określił brzmienie moich ISK tak: "Żywiołowe granie na planie „V” nastawione na mocny bas i czytelnie zaznaczaną górę."

Ja mogę opisać to tak, że słuchawki mają bas, nie przesadny, ale też nie chowający się gdzieś z tyłu, a reszta dźwięków czy wokal, jest słyszalna wyraźnie. Finalnie dźwięk nie jest plaski.

Tego Daca mam i muszę przyznać że dla niego Fostex 50RP MK3 czy Fostex 60RP to głośność mam na 60% a mają fostexy o ile pamiętam t50 50 ohm a t60 60 ohm i nie grają głośno.

Philipsy Fidelio x2hr lub x3 mogą być dobrym wyborem ale bardziej doświadczeni gracze na tym forum mogą polecić coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, blueme napisał:

@DarkRodent

Polecam Audio Technica M40X (w przypadku gdy nie lubisz podbitego basu) lub M50X ( jesli większa ilość basu nie jest problemem)

Do tego dokupić pady welurowe Shure HPAEC 940

Aż takie modyfikacje? I czemu akurat te pady? Pytanie, na ile są miękkie, co sprawi, ze materiał nie będzie stawiał oporu okularom i pady przejmą wgniecenie a nie moja głowa. Najchętniej to bym znalazł zauszniki do okularów tak cienkie, że każde słuchawki by mi pasowały - twardsze/mniej twarde, ale nie ma zbyt dużo informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, blueme napisał:

@DarkRodent

Do okularów to najlepiej brać iemy, czyli dokanałowe zauszne, np. FiiO FH3, Blessing 2, LetShuoer 12

 

Widziałem, ale nie zagłębiałem się w temat słuchawek tej budowy, których modele przytoczyłeś. Jak to jest z rozłożeniem dźwięku, przy nadal małych przetwornikach, jak w innych dokanałówkach? Chodzi mi o to, że w takich wokół usznych zamkniętych mam dźwięk rozłożony, kilka źródeł dźwięku nie nachodzi na siebie, przykładowo kolega gadający mi w słuchawkach, nie tłumi totalnie muzyki/filmu w tle, tylko po wyregulowaniu głośności obu tych źródeł, słyszę zarówno w miarę wyraźnie muzykę w tle i nad nią rozmówcę z komunikatora. W typowych dousznych/dokanałowych wszystko to jest ściśnięte, nachodzące na siebie, wtedy albo jedno (rozmówca,muzyka,gra) albo drugie, inaczej jest sajgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako okularnik uważam, że do okularów pasują nie tylko iemy czy dokanałówki, ale też słuchawki nauszne (nie wokółuszne) - tutaj mocno polecam Koss Porta Pro dla okularników, ze względu na charakterystyczną konstrukcję opierającą się na skroniach. Jedno "ale" - są to słuchawki otwarte, a @DarkRodent szuka zamkniętych. A propos rozłożenia dźwięku w dokanałówkach - myślę, że ten efekt ściśnięcia dotyczy słuchawek o jednym przetworniku na kanał - czyli większości modeli. Ja mam hybrydy Remax RM-800MD, dwa przetworniki na kanał: armaturowy dla tonów wysokich i średnich oraz dynamiczny dla basów i wtedy nie odczuwam efektu ściśnięcia, jaki słyszałem na stockowych dokanałówkach, które kupiłem w zestawie z Sandisk Clip Sport.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sivga Robin i zamknąć temat. Jedne z najwygodniejszych dużych słuchawek zamkniętych, nic nie trzeba modyfikować, rozrywkowe granie i pójdą ze wszystkiego, więc nie trzeba się martwić żadnymi wzmacniaczami.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Inszy napisał:

Sivga Robin i zamknąć temat. Jedne z najwygodniejszych dużych słuchawek zamkniętych, nic nie trzeba modyfikować, rozrywkowe granie i pójdą ze wszystkiego, więc nie trzeba się martwić żadnymi wzmacniaczami.

 

Dokładnie tak. To moje najtańsze słuchawki a mimo wszystko używam ich bardzo często i wcale nie myślę o sprzedaży. Bardzo przyjemny basik mają, fajną scenę i super wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, BearPL napisał:

 

Dokładnie tak. To moje najtańsze słuchawki a mimo wszystko używam ich bardzo często i wcale nie myślę o sprzedaży. Bardzo przyjemny basik mają, fajną scenę i super wygodne.

Też mam Robinki i trudno dla nich o konkurencje jak chodzi o zamknięte patrząc na całokształt, nawet do kwoty około 1k zł. Nawet jeśli dźwiękowo można mieć inne preferencje i znaleźć lepszą alternatywę, to komfort i przede wszystkim jakość wykonania, to ogromny atut tych słuchawek. Dobrze się sprawdzają też do gier i filmów.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko kwestia tych okularów. Czy nagle takie Sivga okażą się strzałem w dziesiątkę, czy lepiej nie bawić się w zwroty i spróbować tych tajemniczych IEM'ów. W sumie ciekawie, jak tu dużo osób jest murem za Sivga - nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie - w sumie kiedyś o ISK też nie słyszałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Ja mam okulary i testowałem sobie Sivgę - są bardzo wygodne. Na co dzień używam K712 z okularami i też jest spoko.

Jakiej konstrukcji masz ramki/zauszniki? Bo moje ISK wbijają mi w głowę tego typu okulary - niby cienkie, ale koncówki pogrubione się wbijają. Dlatego też boję się o kolejne duże suchafony, ale nie pozwalać sobie na konstrukcję słuchawek przez okulary, to trochę idiotyzm.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, DarkRodent napisał:

czy lepiej nie bawić się w zwroty i spróbować tych tajemniczych IEM'ów

To już na Twojej głowie :D Niektórzy preferują wokółuszne, inni dokanałowe, ale jednak każdy jakoś to argumentuje. Ja używam zarówno jednych i drugich, ale stacjonarnie wybieram wokółuszne, bo mimo wszystko wolę mieć przetwornik dalej od ucha, na spacer czy trening biorę jednak IEMy. Z tymi drugimi na pewno odchodzi Ci problem związany z okularami.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, DarkRodent napisał:

Bo moje ISK wbijają mi w głowę tego typu okulary

ISK HD9999 to podróbki AKG K271, które posiadam. K271 używam bez okularów - zbyt mocno ściskają zauszniki, nawet takie cienkie, jak w przypadku okularów ze zdjęcia. Ale i tak na nich słucham w łóżku, koncentruję się tylko na muzyce - więc nie potrzebuję wtedy okularów. Mam też AKG K530LTD, które mają znacznie słabszy docisk - w nich już mogłem słuchać z okularami. Jeżeli Sivga Robin są delikatniejsze jeśli chodzi o docisk - bierz je, skoro koledzy polecają. Akurat ja nie miałem sposobności posłuchać Robinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie dam szansę tym Sivga. Jak magicznie się przyjmą, to zostawię, jak nie, to będę szukał jakiś iem, co dały by radę zagrać przestrzennie, zbliżone do konstrukcji zamkniętej, jak tu kolega @Bednaar wcześniej napisał, ze jego miały po dwa przetworniki - może to też jakieś wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dotarły to mnie robinki. Dźwięk super, ale moje okulary to góra prawie nie do przeskoczenia. I tak jest lepiej, bo mogę ustawić okulary tak, żeby końcówka zauszników, zostawała w słuchawce w środku, a nie przechodziła przez drugą cześć pada (gdzie końcówki zauszników to to pogrubienie na zdjęciu wyżej). Zobaczymy za parę dni, może  pady się wyrobią, zapamiętają kształt/ materiał się rozciągnie i będzie się okularom poddawał bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z góry przypomnę, że nie jestem żadnym specem audio i nie rozkładam dźwięku na czynniki pierwsze,

jak robią to profesjonaliści/ludzie w tym siedzący - wiem, co to soprany, bas i czy coś gra cieplej czy mniej.

 

Jeżeli chodzi o okulary, to w pewien sposób rozwiązałem problem, wymieniając u optyka nakładki na zauszniki.

Stare nakładki, jak się przyjrzycie fotografii wyżej - na końcu nie miały tak płaskiej powierzchni od wewnętrznej strony,

tylko wypukłą, ale tak chamsko uwypukloną. Stąd mocne wbijanie się ich w głowę. Wymieniłem je na całkowicie płaskie z obu stron,

lekko mi je jeszcze zakrzywili, by lepiej przylegały za uchem. Aktualnie, nawet ISKi dosyć dobrze leżą i nic nie boli.

 

Posiedziałem sobie parę dni w Robinkach i tak:

Bas jest w nich nie tyle mocniejszy, co wyraźniejszy, bardziej doprecyzowany, niż w ISK - łupnięcie jest wyraźniejsze, ale subtelne.

Oczywiście, że są klasę wyżej, niż takie ISKi. Cała scena, wyższe tony, czy soprany, są według mnie bardziej wyszczególnione

i pomimo wyraźnego basu, nie są przez niego"zabijane".

I teraz czar pryska, bo po tych wszystkich słodkościach, nadchodzi czas na wygodę.

Słuchawki te, zupełnie nie pasują do mojej głowy. Są one za długie w pionie (zakres regulacji),

gdzie na regulacji 0 - całkowicie schowane, konstrukcja zwisa mi na głowie, miażdżąc głowę pałąkiem, a pady zupełnie nie przylegają

jak niektórym recenzentom na youtube - mam znacznie szczuplejsza głowę. Gdzie takie ISK idealnie wręcz, lezą tym szerokim pasem na głowie,

i padami otulają uszy, całkowicie przylegając do głowy - ciężar słuchem rozkłada się pomiędzy górą, a padami trzymającymi się po bokach, gdzie ciężar

w Robinkach spoczywa w pałąku, pady nie robią tu nic.

Dlatego, jeżeli ktoś liczy na ocenę wygody samych padów, to powiem tyle - są wygodne, ale nie jest to ocena do końca poparta doświadczeniem,

ponieważ, tak jak wspomniałem, te pady nie potrafiły równomiernie przylec do powierzchni, przez co tej wygody, którą oferują same pady, nie doznałem dostatecznie.

 

Aktualnie zacząłem używać Beyerdynamic DT770 Pro 80Ohm.

Dźwięk genialny, powiedziałbym, taki, jak w Robinkach, jednak, nie wiem, czy przez te welurowe pady i te 80Ohm,

nie jest jakiś taki no jeszcze lepszy. Bas jest super rozłożony, ojej. Nie jest chamski, nie daje jak młotem po uszach.

On porostu jest. Gdzie w muzyce występuje, tam jest i wyraźny na tyle, na ile utwór go przedstawia - jak ma walnąć, to walnie

jak subtelnie, to będzie subtelny. Wydaje mi się, ze elementy utworu, typu gitary, są wyraźniejsze. Żywe takie. Nie są spłaszczone. W ISK chyba

jest z tym znacznie gorzej. Strasznie mi się spodobały.

Dodatkowo, cała konstrukcja ładnie otula moje uszy, jak to robią ISKi. Problemem jednak może być znowu pałąk. Nie jest on taki agresywny w nacisku, jak

w Robinkach (cały czas mam na myśli moją głowę i tylko moją, a nie jakość wykonania dobra czy zła samego pałąka). Jednak na poziomie regulacji 0,

po 2-3 godzinach zaczął mnie uwierać i powodować typowy dyskomfort w postaci pieczenia w miejscu nacisku.

Rozciągnąłem je do 1 poziomu regulacji (1 odkryta kropka) i może trafiłem tym samym na złoty środek. Mógłbym iść dalej na 2 poziom, ale tu już

pady wydaje mi się, ze odchodzą lekko od głowy i słuchawki zaczynają zwisać. Jednak tym samym nacisk pałąka jest mniejszy niż na poziomie 1 czy 0.

Sam dźwięk, no bajka i wygoda do okularów super. Żalu trochę mam do producentów, czemu się tak uparli w słuchawkach na pojedyncze pałąki,

zamiast na wspierane dodatkowo pasami, jak ma to miejsce w ISK, czy AKG K271 MKII.

 

A na koniec, gdyby ktoś się zastanawiał - wszystkie słuchawki, które opisałem, używam do komputera z DACiem FX Audio X3.

ISK czy Robinki, które mają 35Ohm, działały u mnie w zakresie 45% pokrętła na DACu i przykładowo dźwięk przeglądarki

w mikserze dźwięku Windows, ustawiony był na 25%.

Beyerdynamic ze względu na 80Ohm, potrzebują tego trochę więcej i tak, pozostawiając 45% na DACu, w systemie musiałem zwiększyć głośność przeglądarki na

55-65%, żeby grały podobnie głośno, jak ISK czy Robinki.

Edytowane przez DarkRodent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności