Skocz do zawartości

HIFIMAN HE-1000SE Referencyjne słuchawki planarne


Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, konrad_a napisał:

Scenę mają sztucznie nadmuchaną.

Tak, to prawda. Lata temu bardzo trafnie ją opisał nie kto inny, tylko @Samuel_ właśnie.

56 minut temu, konrad_a napisał:

Jakieś takie suche i ostre są.

Zależy z czym.

 

57 minut temu, konrad_a napisał:

Brakuje im detali

Raczej „cielesności”. Odpowiedni wzmak załatwia sprawę i nie mam tu na myśli lamp.

Godzinę temu, konrad_a napisał:

Brakuje im detali, które w HEkSE wyraźnie słyszę.

Kompresja dynamiki w hekse robi robotę.

 

@konrad_a, jedno trzeba przyznać - rozdzielczość/mikrodynamika HE1000se jest wręcz obłędna. Susvary idą jeszcze dalej - same generują gwiezdny pył, nawet już nieproszone o to przez źródło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikdo dziś uważam hd-800 za jedne z najlepszych słuchawek w ogóle, a może nawet mogłyby powalczyć o 1 miejsce, jeśli chodzi o stosunek cena/pozycjonowanie na rynku i jakość; kosztowały chyba na początku 3.500,00 zł, używane w dobrym stanie można chyba za 4 tyś dostać, no trzeba wymienić kabel na nietani i faktycznie wzmacniacz lampowy najlepszy do nich. Nie są pozbawione wad - jest ten peak, wtajemniczeni wiedzą też, że ta scena prócz zalet ma pewne wady, ale gdy ktoś słucha głównie muzyki klasycznej, instrumentalnej to mógł kupić te lata temu hd-800 i nie robić już żadnych zmian. Do dziś nie rozumiem wycofania hd-800, tłuką te 600, 650, mimo że są 660 i 6xx, wiem, że z uwagi na społeczność amerykańskich audiofili wprowadzili "poprawioną dla nich głównie" hd800s i jeśli dowalili cenę to należało pozbyć się hd800, ale wg mnie na dłuższą metę (myślę o dziesięcioleciach jak w przypadku 600/650) to im się nie opłacało, bo jestem pewien, że hd800 kupowano by do dnia dzisiejszego i lata całe kolejne; za jakieś 10 lat hd800 będą kosztować na rynku wtórnym pewnie x2,5 ceny początkowej producenta.

Słuchałem wielu sztuk hd-800 z różnymi kablami, w tym także po modyfikacji o nazwie StefanArt jeśli dobrze pamiętam (był kiedyś u Ryki), za każdym razem robiły bardzo dobre wrażenie.

p.s. miałem Ci po koleżeńsku pożyczyć te utopie, ale zmieniłem zdanie, bo je zaraz skrytykujesz tak, że zostanie mi tylko je sprzedać, albo rozdać, bo wstyd takie słuchawki komuś wciskać :)

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samuel_ napisał:

miałem Ci po koleżeńsku pożyczyć te utopie, ale zmieniłem zdanie, bo je zaraz skrytykujesz tak, że zostanie mi tylko je sprzedać, albo rozdać, bo wstyd takie słuchawki komuś wciskać

:D😂 Rozsądnie.

No ale przecież czy ja skrytykowałem tytułowe hihimeny?😇 Zarzuciłem im tylko niedostatek dynamiki w skali makro i trochu nienaturalną barwę - z tym drugim trochu przesadziłem, bom rozwydrzony pikpokami (to z zazdrości o rozdzielczość, której pawiom nie staje).

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikszanujmy kolegów, tak szybko ich tracimy. 

To się dzieje na serio? 

Jak w przedszkolu, ... nie pożyczę słuchawek ... i już Ciebie nie lubię. Poza tym moje słuchawki są najlepsze na świecie, nawet Józek ze starszaków ma gorsze. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą sennheiser mógłby zrobić jakieś nowe słuchawki, bo od czasu hd-800 trochę czasu minęło; hd800s czy 820 to odgrzewane kotlety, wątpliwe czy hd800s są lepsze od 800, a 820 to już w ogóle nie są nikomu potrzebne, więc trochę wstyd, że robimy kolejne słuchawki na bazie poprzedniego modelu, zwiększamy znacznie cenę, tyle że te słuchawki są gorsze niż poprzednie :) no paranoja trochę :) z uwagi na specyfikę rynku spokojnie by się sprzedały flagowce za ok 20 tyś., więc mogliby się wziąć do roboty, byleby nie zrobili za tę cenę hd-800ss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 20:53, konrad_a napisał:

Ja słuchałem jednych i drugich na Chord Dave. HE1000SE mają więcej energii, a Susvary bardziej "czarują" dźwiękiem.

Tak więc dla mnie nie było oczywiste, które są "lepsze". Dla mnie były podobne jakościowo, ale inne stylem.

 

Przpyadkowo rezonując z kolegą @audionanik muszę wyznać, iż słowo "energia" gryzie mi się z obydwoma modelami.

W dniu 2.09.2022 o 22:52, saudio napisał:

Co by nie pisać o 1kSE to fajne ałuchawki i dopóki nie damy odpowiedniego wzmocnienia Susvarą to będzie ten sam poziom, ale jak damy Susvarom w palnik to odjeżdżają, tak to odebrałem u siebie, na takim SP2000 nie było dużej różnicy jakościowej, ale już stacjonarnie ….

Susvary są lepsze technicznie, ale mają mniej wygodny balans tonalny. HE1000SE podobnie jak np. Abyss 1266 TC to takie plug'n'play do większości systemów stacjonarnych strojonych pod "cokolwiek". Susvarom trzeba dowalić dosadności i dociążenia, żeby to miało sens dla mnie przynajmniej. Czyli jak już ktoś tu pisał, najlepiej im zrobić osobny tor. Jak kogoś na nie stać, to na to też. :)

11 godzin temu, konrad_a napisał:

A ja HD800 nie trawię. Scenę mają sztucznie nadmuchaną. Jakieś takie suche i ostre są. Brakuje im detali, które w HEkSE wyraźnie słyszę.

Nie zamieniłbym się. No ale każdemu wolno woleć co innego.

Ja wolę HD800, jak i swoją hybrydę Beyerów T1 i DDT990 600Ω. W bezpośrednim porównaniu, czy z Susvarami, czy z Beyerami, to HE1000SE dla mnie przemilczają pewne niuanse, a HD800 nie. Przy czym ja się zawsze odnoszę do HD800 z odpowiednim kablem, a do takich nie zaliczam fabrycznego, ani niektórych warkoczyków, z jakimi miałem do czynienia. Odpuściłem nawet ostatnio pogląd, że musi być balans. :) Dobry SE też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majkel napisał:

Susvary są lepsze technicznie

Nie zauważyłem. Mają mocniej wyeksponowaną średnicę i wymagają dużo więcej prądu. Nadal ciężko mi zrozumieć czemu podłączone pod burka ze standardowym zasilaczem nie miały basu, a z superchargerem grały normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Ale oni chyba sprzedali dział słuchawek …. więc tylko nazwa pewnie pozostanie.  A z tym "ss" no nie wiem trochę kontrowersyjne.

o kurczę, to nawet nie wiedziałem, szkoda, bo senniki trzymały poziom.

Odnoszę wrażenie, że u większości kolegów obowiązuje zasada - najlepsze słuchawki to te, które aktualnie posiadam :) rzecz jasna, taki żart, więc proszę się nie obrażać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Nie zauważyłem. Mają mocniej wyeksponowaną średnicę i wymagają dużo więcej prądu. Nadal ciężko mi zrozumieć czemu podłączone pod burka ze standardowym zasilaczem nie miały basu, a z superchargerem grały normalnie


Prawdopodobnie sluchales ostatnio moich Susvar na meecie, ktore mialy zalozone pady od ZMF a nie stockowe. To moglo tez miec wplyw na dzwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Susvar wymagany jest odpowiedni wzmacniacz, stąd głoszona przewaga nad 1000se nie jest zauważalna na byle czym; czytałem, że https://www.bakoon.com/product/amp-13r/ dawał radę, ale to Stefan saudio musiałby się wypowiedzieć, bo jest w temacie obkuty, jak mało kto tutaj w tym temacie. akt k1000 też nie są takimi słuchawkami, o jakich pisze Ryka, jeśli słucha się ich na niedobranym pod nie torze (ja jego k1000 słuchałem wiele razy i faktycznie są tak dobre, jak pisze w swoich recenzjach).

A że dane słuchawki, choć tańsze mogą się bardziej podobać w jakimś elemencie to żadna eureka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w domu równocześnie HE1000se, Susvarny i Arya.

z tych trzech wybrałbym He1000se, choć jak bym miał kasę to i Susvarny.

Ja lubię przestrzenne słuchawki i dlatego tak mi się podobają He1000se… do tego łatwiej je napędzić.

a wymarzony set to byłby he1000se w budzie is Susvarn… wiem wiem ze to nierealne, inne przetworniki, tylko wygoda w tych drugich niesamowita.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Samuel_ napisał:

 

Odnoszę wrażenie, że u większości kolegów obowiązuje zasada - najlepsze słuchawki to te, które aktualnie posiadam :) rzecz jasna, taki żart, więc proszę się nie obrażać. 

Zakładam, że większość z nas ma to co mu się najbardziej podoba w budżecie na jaki go stać. Nie ma się czego wstydzić

 

6 godzin temu, Samuel_ napisał:

czytałem, że https://www.bakoon.com/product/amp-13r/ dawał radę

Widzę, że wewnętrzne przewody grubości włosa. Kabofile cię znienawidzą.

 

Według mnie Susvary to takie bardzo mocno rozwinięte HD650, z tymże planarne, więc nie dziwi mnie to porównanie. Aby je rzetelnie ocenić musiałbym je kiedyś pożyczyć razem z jakimś wzmakiem, ale nie mam ochoty wypożyczać sprzętu za 40-50k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Samuel_ napisał:

swoją drogą sennheiser mógłby zrobić jakieś nowe słuchawki, bo od czasu hd-800 trochę czasu minęło; 

Designer H580, HD600, HD650 i HD800 Axel Grell od lat już nie pracuje w Sennheiserze a i dział słuchawek sprzedali do Sonova. Niby wypuścili jeszcze nowe iemy ie900 ale w nausznuch to od lat stagnacja i wariacje starych pomysłów.

Edytowane przez Spawn
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spawn napisał:

Designer H580, HD600, HD650 i HD800 Axel Grell od lat już nie pracuje w Sennheiserze a i dział słuchawek sprzedali do Sonova. Niby wypuścili jeszcze nowe iemy ie900 ale w nausznuch to od lat stagnacja i wariacje starych pomysłów.

no to smuteczek :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Zakładam, że większość z nas ma to co mu się najbardziej podoba w budżecie na jaki go stać. Nie ma się czego wstydzić

Dokładnie na tym to polega z tym, że ja staram się zmaksymalizować jakość, a nie naprężenie budżetu. Już dawno przestałem korelować cenę z jakością, która to korelacja jest przydatna przede wszystkim sprzedawcom w sklepach dla audiofilów, gdzie rządzi prowizyjny system wynagradzania. To nie RTV-EURO-AGD, gdzie salowy może sobie pozwolić na szczerość półgłosem na stronie, że od telewizora, na który klient się zajawił, będzie lepszy innej marki, do tego tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Zakładam, że większość z nas ma to co mu się najbardziej podoba w budżecie na jaki go stać. Nie ma się czego wstydzić

No,  tak jest w moim przypadku. Do słuchawek za ponad 1000 zł nie startuję,  bo nie mogę sobie  na nie pozwolić,  zatem tym bardziej na tytułowe He1000se. Piszę tu z  innego powodu  : niepokojące wieści na temat Senheisera. Kilkanaście lat temu w sklepach dominowały słuchawki AKG i Sennheisera, a teraz obie firmy upadły,  w życiu bym się tego nie spodziewał. 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności