Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zasilacz liniowy Keces P8. Jak i do czego można go wykorzystać?


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Macie może jakiś pomysł jak można wykorzystać zasilacz liniowy Keces P8 którym można zasilać urządzenie od 5 do 7V oraz od 9 do 12V i 4A?

 

Kabelek od zasilacza do urządzenia na zasadzie konektorów DC. Od zasilacza idzie normalnie kabel zasilający do listwy.

 

Poprzednio wykorzystywałem Kecesa do wzmaka Pathos Aurium, ale Aurium poszedł do ludzi, natomiast zasilacz się ostał i nie chce się sprzedać :)

 

Zasilacz ogólnie jest naprawdę bardzo dobry, do tego świetnie wykonany i wyjątkowo mi się podoba, więc w sumie nie miałbym nic przeciwko gdyby został.

 

Teraz pytanie co mógłbym do niego podłączyć? Może jakis odtwarzacz CD? 

 

Mój system jest stricte słuchawkowy. Źródło to komputer, na nim Roon, Tidal Hifi, do tego konwerter Matrix X Spdif II, DAC i wzmak.

 

Budżet powiedzmy, że jest w miarę elastyczny. 

 

Pozdrawiam, 

 

Michał. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HQ Playera do Holo i on się okazał lepszym rozwiązaniem od streamera (dźwiękowo). HQ Player nie jest kompatybilny ze streamerami, którymi się interesowałem. 

 

Gramofon to nie jest wcale głupi pomysł :) Mają jakieś gramofony gniazda DC? I zasilanie odpowiadające Kecesowi?

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Mam HQ Playera do Holo i on się okazał lepszym rozwiązaniem od streamera (dźwiękowo). HQ Player nie jest kompatybilny ze streamerami, którymi się interesowałem. 

Pod Roon i hqplayer zainstalowany np. na laptopie możesz podłączyć wiele różnych streamerów przez upnp. Sam podpinałem pod Roon maiinę i ifi stream. Możesz sobie też dokupić oddzielny access point pod audio i podpiąć tego Keces.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Pod Roon i hqplayer zainstalowany np. na laptopie możesz podłączyć wiele różnych streamerów przez upnp. Sam podpinałem pod Roon maiinę i ifi stream. Możesz sobie też dokupić oddzielny access point pod audio i podpiąć tego Keces.

 

No właśnie nie kumałem za bardzo na jakiej zasadzie mogę to zrobić i odpuściłem temat :) Zadowolony byłem i jestem z HQP. Zrobił lepszą robotę niż streamer Auralica. Ale jeżeli mówisz, że jest taka opcja podłączenia ze sobą tego wszystkiego i ma to sens, to chętnie wrócę do tego tematu.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zastosujesz streamer zgodny z Roon i podłączysz go do tej samej sieci co PC z Roon Core to będzie tam widoczny. Taka starsza fotka (bo Roon już nie używam) z podpiętymi malinkami.

CE7CA17C-6F8D-4045-9809-CDF2FAD7861B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić też Nucleusa, ale ten też nie jest kompatybilny z HQP. 

 

@lobuz1

 

Łobuziaku mój Ty najdroższy, a wracając do gramofona, to podłączenie takiego zasilacza będzie miało sens? Znasz jakieś konkretne modele z gniazdem DC i zasilaniem do 12V i 4A ? Ciekawe czy bym się dogadał z brzmieniem z takich gramofonów. Choć podejrzewam, że dynamiki, to tutaj na próżno szukać, a ja bez tego ani rusz. Z drugiej strony o gramofonach wiem tyle co nic, więc w sumie może warto się zainteresować... 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MichalZZZ napisał:

Chciałem kupić też Nucleusa, ale ten też nie jest kompatybilny z HQP. 

 

@lobuz1

 

Łobuziaku mój Ty najdroższy, a wracając do gramofona, to podłączenie takiego zasilacza będzie miało sens? Znasz jakieś konkretne modele z gniazdem DC i zasilaniem do 12V i 4A ? Ciekawe czy bym się dogadał z brzmieniem z takich gramofonów. Choć podejrzewam, że dynamiki, to tutaj na próżno szukać, a ja bez tego ani rusz. Z drugiej strony o gramofonach wiem tyle co nic, więc w sumie może warto się zainteresować... 

 

Pewnie są też na 12V. Ja nie znam tych topowych. Mam Pro-Ject 2xperience z zewnętrznym przedwzmacniaczem Graham Slee Era Gold V i zamawiałem dla nich właśnie dwukanałowy zasilacz liniowy. W moim przypadku 24VDc/15AC. Jak najbardziej ma sens zastosowanie takiego zasilacza- stabilne obroty + czyste zasilanie przedwzmacniacza ma pozytywny wpływ na sq.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności