Skocz do zawartości

Problem z prądem


Smutny Joe

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sprzęt brzęczy!

 

Wyjaśnię. Dopóki używałem Chorda TT2 i różnych słuchawek, wszystko było ok.

Później zestaw rozbudowany został o Violectric v550 i Holo Audio Spring3. Jeśli ktoś nie wie, ten ostatni to duży DAC R2R z podobno dużym i czułym transformatorem. Ten transformator (chyba! Uwaga mało się na tym znam) dał się we znaki, bo Spring brzęczał po włączeniu. Przynajmniej dopóki go nie dotknąłem :D na pewno nie pomaga obciążona i leciwa instalacja elektryczna w dość starym budownictwie.

Problem rozwiązałem poprzez zakup listwy Tomanka z kilkoma gniazdkami filtrującymi i dwoma DC-blockerami.

 

Wszystko było ok, słuchałem tego na trudnych do napędzenia słuchawkach (Abyss 1266), więc pewnie dlatego nie słyszałem problemu.

 

Teraz do kolekcji dołączyły Meze Elite - planary o dużej efektywności. No i słyszę buczenie - tym razem w słuchawkach, gdy nic nie gra. Oczywiście nie jest to głośne, ale słychać, gdy wokół jest cicho. Jak coś gra to efekt jest pomijalny, ale i tak mnie denerwuje sama jego świadomość. Co ciekawe, buczenie znika, gdy dotknę Springa, ale wzmaga się, gdy dotknę np. Stojącego obok Chorda TT2 albo końcówki kabelka do ładowania telefonu. 

 

Zestaw wygląda tak, że wszystko idzie z jednego gniazdka do listwy brennenstuhl, do której podłączony jest monitor, laptop, jakieś lampki, ladowarka itd oraz listwa Tomanka. Do listwy do gniazdek z DC blokerem podłączyłem v550 oraz Springa, a do pozostałych Chorda TT2 oraz streamer iFi. Dodam, że z Chorda nic nie buczy, niezależnie czego sobie tam dotykam albo i nie.

 

Pytanie - jak rozwiązać problem? Wymiana instalacji nie wchodzi w grę, bo i tak się wyprowadzę za kilka miesięcy, szkoda zachodu. Zmiana zestawu również nie wchodzi w grę, bo Spring3 KTE + Violectric v550 + Meze Elite gra nieziemsko dobrze i przez dwa dni się od tego grania uzależniłem. Ciężko byłoby puścić prąd z osobnego gniazdka (stare budownictwo...) i jestem w stanie raczej przeboleć jakąś niewielką inwestycję, która rozwiąże problem (albo raczej go ukryje)

Edytowane przez Smutny Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smutny Joe napisał:

Co ciekawe, buczenie znika, gdy dotknę Springa

 

1. Sprawdź czy Ci nie ucieka gdzieś uziemienie (środkowy pin w gnieździe zasilania to uziemienie) jak go w instalacji nie ma, to nie ma co odbierać "baboli elektrycznych".

 

2. Możesz mieć pętlę masy. Wtedy wystarczy kupić odpowiedni gadżet - i problem z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pokombinuję, aby dodać uziemienie. Teraz zauważyłem, że jak podłączę kabel USB do streamera albo komputera, to brzęczy, ale jak do prądu podłączone są tylko DAC i wzmacniacz a za źródło dam np tablet - to brzęczenia nie ma. Może źródłem problemu jest laptop?

Może to głupie pytanie, ale czy w takiej sytuacji wystarczy uziemić tylko jedno urządzenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności