Skocz do zawartości

Szukam dac+amp w cenie do 4000zł


emte89

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu dac+amp w cenie do 4000zł.
Obecnie mam słuchawki Denon d7200 i mi pasują, planuje dokupić jeszcze jakieś otwarte.
Do tej pory używałem tych słuchawek z karta dźwiękowa xonar stx, ale musiałem sprzedać kompa.

Będzie to mój pierwszy wzmacniacz i nie bardzo wiem jak rozwiązać kwestie dodatkowych ustawień, np w karcie xonara w dedykowanym programie moglem ustawiać eq i poszerzać scenę, dodawać jakieś 3D itd co mi pasowało bo lubiłem się tym bawić, a jak to wygląda w takim zewnętrznym wzmacniaczu? Czy też mają takie oprogramowanie?

Szukam czegoś na dłużej niż rok/dwa dlatego najlepiej żeby mial BT, wejście xlr i włącznik z przodu.

Nie wiem za bardzo na co zwracać jeszcze uwagę.

Moje propozycje:
-Topping  dx7 pro
-Fiio k9 PRo

Lub zaszaleć i szukać używanych do 4k:
-Matrix mini-i 3
-RME ADI-2 DAC FS
Dopiero wchodzę w ten świat i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emte89 Xonar STX to bardzo dobra dźwiękówka i od tego zacznijmy.

 

Nie będziesz miał takich bajerów jak w Asusie tzn. EQ, efekty 3D itd., ale możesz to mieć w formie zewnętrznego oprogramowania. Konkretnie Equalizer APO z wtyczką Peace to suwakowy, ale też parametryczny equalizer o globalnym działaniu tzn. zadziała z każdą aplikacją, której używasz. Posiada też wbudowany crossfeed m.in. bs2b znany m.in. z foobara. Idąc dalej jest też HeSuVi, czyli emulator różnego rodzaju efektów przestrzennych i będzie tam też Dolby Headphone, które było chyba w STX, ale też CMSS-3D, które jest w mojej karcie Creative X-Fi Titanium HD, a ponadto wiele więcej.

 

Odnośnie wyboru takiego kombajnu tzn. BT i XLR to nie doradzę. Wiem tylko, że RME ADI-2 ma wbudowany EQ, crossfeed i ogólnie pozwala na nieco zabawy ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to zaczynam poszukiwania rme.

Tak sobie myśle ze można do laptopa podłączyć kartę dźwiękowa zewnętrzna Asusa i do niej dać wzmacniacz, powinno to działać i wszystkie opcje pozostaną. Kartę ukryć gdzieś za wzmacniaczem i gotowe.

 

A odnośnie tych eq i wtyczek o których piszesz to jest jakaś instrukcja co i jak zrobić żeby to zadziałało.

Edytowane przez emte89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emte89 Nie wiem jak jest w Asusie, ale mój Creative X-Fi Titanium HD podłączony optykiem do zewnętrznego DAC-a przesyła wszelkie efekty typu CMSS-3D itd.

 

To nie jest skomplikowane, bo wystarczy Equalizer APO i wtyczka Peace do rozbudowanej equalizacji i crosfeedu. Do tego HeSuVi jak chcesz się pobawić efektami/emulacją trybu przestrzennego. W necie na bank jest jakiś poradnik dla zielonych jak to ogarnąć krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

RME generuje na tyle trójwymiarowy dźwięk, ze rozwiązania typu CMSS-3D czy Dolby H ,to tania podróbka tego co można usłyszeć na odpowiednim wzmacniaczu słuchawkowym . Przechodziłem z Xonara Essence więc stałem przed takim samym wyborem jak autor,mając bardzo podobne wymagania.  Osobiście kierowałem się w DAC na AKM4490+. Tudzież zjawiska holograficzne są najpełniejsze. 

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności