Skocz do zawartości

Test FiiO BTR7


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

FiiO BTR7 vs BTR5 (2021)

 

BTR7 dołącza do rodziny adapterów Bluetooth FiiO jako jej najbardziej zaawansowany przedstawiciel. Przetworniki są te same, co w poprzedniku, ale tym razem w roli wzmacniacza występuje podwójny THX AAA-28, a układ Bluetooth został unowocześniony.

 

FiiO BTR5 (2021) nie przyniósł rewolucji. Producent zaktualizował przetworniki, wprowadził obsługę MQA oraz dorzucił praktyczny interkonekt USB-C. Wykorzystano jednak identyczną konstrukcję oraz ten sam, już lekko przestarzały interfejs Bluetooth, co powodowało pewien niedosyt. Ponadto brzmienie BTR5 (2021) okazało się być bardziej analityczne od poprzednika, co nie każdemu przypadło do gustu. Mnie BTR5 (2021) się spodobał, ale również pragnąłem większych zmian...

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-btr7-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, jak zwykle 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

BTR5 miał usb-c, po za tym bardzo fajna recenzja, jak zwykle 

 

Możesz mi wskazać, które zdanie sugeruje, że USB-C jest nowością? Nie chcę wprowadzać w błąd.

 

Chyba, że chodzi o interkonekt? Podstawowy BTR5 go nie miał, interkonekt zawitał dopiero do zestawu BTR5 (2021). Chyba, że o czymś nie wiem i BTR5 zyskał interkonekt już po premierze.

 

Dzięki za opinię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

 

Możesz mi wskazać, które zdanie sugeruje, że USB-C jest nowością? Nie chcę wprowadzać w błąd.

 

Chyba, że chodzi o interkonekt? Podstawowy BTR5 go nie miał, interkonekt zawitał dopiero do zestawu BTR5 (2021). Chyba, że o czymś nie wiem i BTR5 zyskał interkonekt już po premierze.

 

Dzięki za opinię!

Sorry mój błąd, szybkie czytanie 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, blueme napisał:

Dzięki, wygląda na to, że może mnie tylko irytować te 5-6 godz. baterii, a tak to powinienem być zadowolony z tego zakupu dokonanego na ślepo w przedsprzedaży pod wpływem chwili emocji głupoty chciwości zazdrości i zachłanności...

@maciux

 

Te 5-6 godzin to rezultat uzyskany podczas odsłuchów różnych słuchawek, mniej lub bardziej wymagających, dokanałowych i nagłownych, głównie z wyjścia 4,4 mm. Często korzystałem też z wysokiego podbicia i nie stroniłem od ekranu, a dominował LDAC.

 

Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii na temat BTR7 :)

 

Edit: Wykonam jeszcze konkretny test baterii z FiiO FH3 przez 4,4 mm z kodekiem LDAC na low gain. To trudne do zrealizowania w trakcie testów użytkowo-odsłuchowych, więc dopiero teraz jest na to dobry moment.

 

Edit2: @blueme Dobre wieści. Zrobiłem ciągły test baterii BTR7 w takiej konfiguracji:

  • słuchawki FiiO FH3
  • kabel FiiO LC-RC 4,4 mm
  • podbicie: low
  • korektor: off
  • wzmocnienie bal-out: off
  • kodek: LDAC
  • muzyka: FLAC 16 bit
  • ekran: wyłączony
  • poziom głośności: 25 (optymalny)
  • zasięg BT: perfekcyjny
  • temperatura powietrza: 25C
  • smartfon: Realme GT ME (bez "ulepszeń" dźwięku)

 

BTR7 uzyskał dokładnie 7 godzin i 40 minut. Zatem w takim dość optymalnym, typowo odsłuchowym scenariuszu jest całkiem nieźle :)

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkopać temat

 

Po pierwsze recka bardzo konkretna :) druga sprawa krótko i na temat słuchawki Fiio fh5s PRO obecnie z fiio Q3, warto brać w ciemno BTR7 ? będzie stacjonarnie słuchane z kompa.

 

Czy będzie efekt "wow kurde słychać różnicę ! "  ?

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 22:42, bassfreak napisał(a):

Pozwolę sobie odkopać temat

 

Po pierwsze recka bardzo konkretna :) druga sprawa krótko i na temat słuchawki Fiio fh5s PRO obecnie z fiio Q3, warto brać w ciemno BTR7 ? będzie stacjonarnie słuchane z kompa.

 

Czy będzie efekt "wow kurde słychać różnicę ! "  ?

 

Będzie klarowniej, bardziej przestrzennie względem Q3. Co innego, że Q3 jest wygodniejszy do zastosowań stacjonarnych, bo BTR7 to przede wszystkim adapter Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć  Maćku 

Mam pytanie jako świeży właściciel BTR7. Jak go zmusić do pracy po LDAC? Z uporem maniaka wrzuca aptx adaptive, jak go wyłączę (aptx adaptive) to aptx (HD omija) I tak dalej do SBC jak zostają SBC i LDAC. Na BTR3 i 5 nie było problemu. Puszczałem z LG VELVET. Podobny problem miałem z Qudelixem (jak wypożyczyłem do posłuchania). Wtedy znalazłem gdzieś w internecie,że kości Qualcomma z cyferką na końcu zamiast 0 na siłę wciskają adaptive zamiast innych kodeków. Może wiesz jak to obejść?

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Muszę przyznać, że nie miałem takiej sytuacji - wybór kodeków w aplikacji FiiO Control zawsze działał poprawnie, czyli jeśli zablokowałem aptX Adaptive, to wskakiwał LDAC. Z kolei gdy zablokowałem aptX Adaptive, to załączał się aptX HD. Zatem nawet jeśli aptX Adaptive był wymuszony, to i tak mogłem włączyć LDAC-a. Sprawdzałem wiele fonów, bo szukam takiego, który ma komplet kodeków oraz nie wymusza Dolby Atmosa czy innych DIRAC-ów.

 

Wyjątkiem są fony, w których LDAC-a trzeba jeszcze dodatkowo aktywować w ustawieniach danego połączenia Bluetooth. Mają tak np. Samsungi - muszę wejść w Bluetooth, kliknąć w trybik przy BTR7 i tam dodatkowo włączyć LDAC-a. Nie pamiętam, jak jest w LG. Może też jest tam dodatkowy włącznik LDAC-a?

 

Jeśli nie, to może da się coś zdziałać w opcjach programistycznych?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Cześć  Maćku 

Mam pytanie jako świeży właściciel BTR7. Jak go zmusić do pracy po LDAC? Z uporem maniaka wrzuca aptx adaptive, jak go wyłączę (aptx adaptive) to aptx (HD omija) I tak dalej do SBC jak zostają SBC i LDAC. Na BTR3 i 5 nie było problemu. Puszczałem z LG VELVET. Podobny problem miałem z Qudelixem (jak wypożyczyłem do posłuchania). Wtedy znalazłem gdzieś w internecie,że kości Qualcomma z cyferką na końcu zamiast 0 na siłę wciskają adaptive zamiast innych kodeków. Może wiesz jak to obejść?

Mam podobny problem z Nothing Phone'm i Deva Pro z Bluemini - po ostatniej aktualizacji Androida na chama łączy mnie po AptxHD a nie LDAC jak było przed aktualizacją. Więc przypuszczam, że to Qualcomm z Googlem coś namieszał w telefonach ze Snapdragonem. Muszę teraz z palca ustawiać LDAC w opcjach programisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zychoo napisał(a):

Mam podobny problem z Nothing Phone'm i Deva Pro z Bluemini - po ostatniej aktualizacji Androida na chama łączy mnie po AptxHD a nie LDAC jak było przed aktualizacją. Więc przypuszczam, że to Qualcomm z Googlem coś namieszał w telefonach ze Snapdragonem. Muszę teraz z palca ustawiać LDAC w opcjach programisty. 

 

To coś może być na rzeczy, bo Nothing Phone 1 miałem tuż po premierze i z kodekami było ok. Pomijając ten błąd, że na początku raportował aptX Adaptive jako LDHC, co w miarę szybko poprawili.

 

Swoją drogą podobał mi się Nothing Phone 1, spełniał moje wymagania, ale trochę bałem się softu, bo na starcie było wiele bugów. Dopieścili już różne problemy?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie zmiana w opcjach programisty nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciux napisał(a):

 

To coś może być na rzeczy, bo Nothing Phone 1 miałem tuż po premierze i z kodekami było ok. Pomijając ten błąd, że na początku raportował aptX Adaptive jako LDHC, co w miarę szybko poprawili.

 

Swoją drogą podobał mi się Nothing Phone 1, spełniał wymagania, ale trochę bałem się softu, bo na starcie było wiele bugów. Dopieścili już różne problemy?

Ja nie mam żadnych uwag do softu  Nothing Phone 1 - kupiłem go co prawda niedawno, ale to był świadomy wybór i jak na razie jest zero problemów - sama frajda.

Kupiłem go głównie ze względu na czystego Androida i długi czas wsparcia dla aktualizacji. No i po ostatniej aktualizacji - co prawda namieszali coś z kodekami  Qualcomm'a, ale dodali kodek LHDC i słucham sobie teraz Fiio UTWS5 po LHDC. Miło :) 

7 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Ale u mnie zmiana w opcjach programisty nic nie zmienia

No to tutaj jest ciekawostka - jak zmieniam kodek w opcjach programisty na np. LDAC (czy LHDC), to po rozwinięciu panelu powiadomień i tak wyświetla się używany kodek jako  Aptx:  HD, Adaptive czy inny z rodziny aptx - w zależności od smartphona. Jednak dźwięk się zmienia i chyba prawdę pokazuje to, co jest w opcjach programisty, ale jak jest w rzeczywistości, to trudno to sprawdzić...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem z Shanling M0 i jest LDAC. Na VELVET ni chuchu wszystko po za LDAC i aptx HD. Jutro do LG napiszę 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności