Skocz do zawartości

AKG K550


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym wymienić słuchawki i strasznie mnie zaczyna męczyć ten temat. Zawsze weryfikuje i analizuje różne recenzje i wiele czytam przed dokonaniem wyboru. Korzystałem około 4 lata ze słuchawek CAL! Było to bardzo dawno temu gdy byłem młodszy i nie mogłem pozwolić sobie na wiele oraz nie posiadałem jakiejkolwiek wiedzy o audio. Mimo tego byłem zadowolony z tego co oferują. Ze słuchawek korzystałem wtedy głównie w domu do słuchania muzyki i gier. Niestety po okresie 4 lat zaczęły się problemy więc wymieniłem je na AKG K550 które służą mi już 7 lat. Niestety powoli nadchodzi ich kres z powodu okazjonalnego przerywania lewej strony. Gdy poruszam odpowiednio kablem to wszystko wraca do normy ale wiem że niedługo już to nie wystarczy. Wertuję internet od paru dni w poszukiwaniu słuchawek i mam mega problem odnośnie wyboru. Muzyki słucham głównie z komputera i telefonu. Posiadam dragonfly cobalt jest to niewiele ale dzięki niemu słuchawki grają ciut głośniej co w zupełności mi wystarcza. Jeżeli chodzi o korzystanie w domu i do gier nie mam większych zastrzeżeń do tego co oferują. Co ciekawe K550 nie są jakoś super basowe nawet mogę stwierdzić że techno to nie ich klimaty lecz po pewnych korektach w EQ grają fajnie nawet w tym gatunku muzyki. Czasami słucham też mobilnie. Nie przeszkadza mi długi kabel i to że mam w kieszeni dodatkowy dac po usb podłączony do telefonu. Jako że lata lecą mogę sobie teraz pozwolić na owiele lepszy sprzęt niż w przeszłości. Naszły mnie myśli o słuchawkach bezprzewodowych i celowałbym w sennheiser momentum 4. Ich zaletą jest to że mogą grać po kablu usb c, jack jak i bezprzewodowo. A więc mobilnie bezprzewodowo natomiast w domu po kablu. Ostatnio byłem w sklepie i sprawdzałem najnowsze Sony 1000xm5 które są ponoć dobrymi słuchawkami. Problem w tym że gdy wziąłem je do ręki poczułem mega dyskomfort. Generalnie chodzi mi o wykonanie. Dużo plastiku i to dziwne uczucie taniości. Czytałem dużo o AKG K550 i wiem że ciężko znaleźć zamknięte słuchawki które grają podobnie do nich. Mało tego w ich przedziale cenowym praktycznie nie znalazłem nic godnego uwagi. Moim założeniem było wymienić słuchawki na owiele lepsze niż mam dotychczas lecz dochodzę powoli do wniosku że jest to jeszcze trudniejsze niż mi się wydawało. Powoli dochodzę do wniosku że zamiast kupić momentusy 4 (które premierę mają pod koniec tego miesiąca) lepiej wyjdzie wybrać K553 MKII jako słuchawki do zastosowania domowego natomiast mobilnie może sennheiser TW3. Myślałem o jednych słuchawkach które będą dobre i do domu i na zewnątrz (K550 na zewnątrz grają owiele gorzej niż w domu ze względu na hałas panujący w mieście) Lecz do krótkiej sesji jadąc rano tramwajem do pracy i z powrotem wystarczają. Zaczyna mnie już męczyć ten temat. Wydaje mi się że słuchawki douszne będą dobre na krótkie sesje mobilnie zaś do domu 550 po wymianie kabla bądź 553 mk2. Nie ukrywam że służyły mi tak długo aż zacząłem je mega szanować. Wiele przeszły przez okres siedmiu lat. Chciałbym kupić do nich stojak postawić i tak zostawić by godnie i w spokoju mogły przejść na zasłużoną emeryturę a w ich miejsce weszły by K553 MK2. Czy ktoś z was przechodził kiedyś przez to samo co ja teraz? Czy są jakieś alternatywy dla wyżej wymienionych słuchawek? Miałem wiele słuchawek dousznych lecz każde z nich były jednak przewodowe. Dodatkowo coraz częściej myślę o jakimś amplitunerze, dacu bądź jednym i drugim do zastosowań domowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GoSu2KL napisał:

Czy są jakieś alternatywy dla wyżej wymienionych słuchawek?

AKG K271 MKII. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K550 zacne słuchaweczki - pierwsza chyba muzyczna miłość jeśli idzie o słuchawkony :) . Teraz jest wersja 2 (nie słuchałem), a ja jeszcze posiadam pierwszą. Można usprawnić ich brzmienie jeszcze zmieniając sobie pady :) . A wpierw z pierwszymi słuchawkami miałem falstart, bo z jednej strony od pocz. nie grały i przerywało jak pamiętam, ale błyskawicznie wymienione dostalem na nowe i sprawne ;) .

Edytowane przez Introverder
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś K550 nie zachwyciły (choć generalnie jestem fanem AKG): zbyt jasne granie, ostra góra, słaby bas. K271 grają ciemniej, z mocniejszym basem - no i nie będzie problemu, jak kabel zacznie przerywać - łatwo wymienić na nowy, i tak w zestawie są dwa kable: prosty 3-metrowy i spiralny 5-metrowy. Plus łatwo dostępne inne części zamienne: pady, wkładki akustyczne itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednaar napisał:

Mnie jakoś K550 nie zachwyciły (choć generalnie jestem fanem AKG): zbyt jasne granie, ostra góra, słaby bas. K271 grają ciemniej, z mocniejszym basem - no i nie będzie problemu, jak kabel zacznie przerywać - łatwo wymienić na nowy, i tak w zestawie są dwa kable: prosty 3-metrowy i spiralny 5-metrowy. Plus łatwo dostępne inne części zamienne: pady, wkładki akustyczne itp.

Miałem do czynienia z różnymi słuchawkami i wiem że są lepsze modele. Lecz czasami pogrywam w gry takie jak battlefield, samochodowe i w takim zastosowaniu referenty są jednym z najlepszych wyborów ze względu na nie przekłamany dźwięk. Muzyki słucham często na głośnikach ale w nocy odpadają dlatego wtedy zostają tylko słuchawki. Jako że korzystam z nich już tyle lat przyzwyczaiłem się do ich sygnatury dźwiękowej dlatego tak ciężko idzie mi dokonanie wyboru ale już śmiało mogę podziękować wam wszystkim ponieważ pomogliście mi nakierować mnie pewniej odnośnie pewnych decyzji

Zaciekawiłeś mnie tym modelem K271 MKII postaram się je sprawdzić. Jestem zadowolony z K550 tyle że mój problem polega na tym że używam je już tyle lat i chciałem po prostu czegoś nowego aby odświeżyć sobie wrażenia. Jeżeli wymienię kabel to budżet pozwoli mi mieć kolejną parę słuchawek z czego się cieszę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoSu2KL napisał:

referenty są jednym z najlepszych wyborów ze względu na nie przekłamany dźwięk.

K271 grają neutralnie, jak przystało na słuchawki studyjne - ale jak u większości AKG średnica jest lekko wyeksponowana. Myślę, że dźwięk jest nieprzekłamany, bo bardzo różnicują nagrania - każda płyta brzmi na nich inaczej. Słuchawek używam tylko do słuchania muzyki, bo w ogóle nie gram w żadne gry komputerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności