Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Iem'y do elektroniki 5/6k.


wegiel21

Pytanie

Cześć,

 

Zamierzam kupić słuchawki do elektroniki oraz rapu. Przyjemne relaksujące brzmienie z b.dobrym basem.

 

Raczej używane jak nowe i modele które aktualnie rozważam to:

 

Mest mkII ale że nie widzę obecnie używek to raczej odpuszczę.

 

Fir M3 - nowe

Kinera Nanna 1.0 lub Ipmerial Nanna o ile one wogóle się różnią.

 

Dorado 2020

Ibasso it07

Empire Ears Phantom - te mogą być zbyt grzeczne na dole pasma

UM Mext 

Noble Django

 

Może ktoś coś od siebie doda, albo poleci jedne z wymienionych?

 

Muzyka elektroniczna to głównie House, Psy/Goa, Chillout i LoFi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nanny różnią się tylko kabelkiem w zestawie, który dość wyraźnie zmienia brzmienie. Są całkiem spoko, chociaż moim zdaniem nie do końca poprawnie wykorzystano tam przetworniki elektrostatyczne, w efekcie czego granie momentami jest trochę sztuczne, takie elektroniczne - nie wiem jak to do końca opisać. Pewnie da się ich posłuchać w mp3store.

 

Dorado 2020 miałem, dość przyjemne słuchawki ale w elektronice szału nie robiły. Mi brakowało w nich zdecydowanie detali, dużo tańsze słuchawki potrafią wyciągać z utworów dużo więcej.

 

Ja bardzo lubię IE900 do elektroniki, techno, itp. W zasadzie głównie w tych gatunkach ich używam (do reszty raczej wolę Mesty choć nie zawsze) i spisują się świetnie. Nie jest to może typowo relaksujące granie, ale na piankach z zestawu te gatunki brzmią super z tym ich rewelacyjnym basem. Słychać bardzo dużo detali, dźwięk jest żywy i emocjonujący. Moim zdaniem warto ich chociaż posłuchać bo to dość nietypowe i bardzo interesujące granie.

 

Może tańsze IE600? Nie słuchałem, ale też mogą być fajną opcją, choć bas podobno jest trochę mniej spektakularny.

 

Z reszty wymienionych miałem jeszcze iBasso IT07 - też fajny model, ale mnie męczył dudniącym basem który ciężko było opanować. Takie typowe łubu-dubu, niby całkiem fajne ale jednak ciężkie przy dłuższych sesjach.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Dirian napisał:

Z reszty wymienionych miałem jeszcze iBasso IT07 - też fajny model, ale mnie męczył dudniącym basem który ciężko było opanować. Takie typowe łubu-dubu, niby całkiem fajne ale jednak ciężkie przy dłuższych sesjach.

Kurcze to mnie zasmuciles bo myslalem o nich na powaznie , a Mesty masz w 2 rewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba z tego zestawu Mest Mk2 mogą się okazać poza konkurencją, chyba cierpliwie bym polował na nie. Ciężko o lepsze połączenie technikaliów, czystości i dociążenia - takie all in one i co więcej są allrounderami. Pojawiają się co jakiś czas (tydzień temu np) na headfi. Nie ma sensu przepalać kasy na półśrodki, bo póżniej znowu ciężko będzie sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Palpatine napisał:

(tydzień temu np) na headfi

Facet sprzedający je z Holandii był totalnie niepoważny, kolejny z GB sam do mnie napisał że chętnie je sprzeda (w dobrej cenie) a jak się zdexydowałem to stwierdził że da ja bratu 🤦‍♂️🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Palpatine napisał:

Z GB to średnio bo zapewne Vat wskoczy i oferta stanie się mało atrakcyjna. Może warto posłuchać @Dirian i odsłuchać IE900 skoro to mają być iemy tylko do elektroninki.

Tylko gdzie i jak🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Spawn napisał:

Ja do elektroniki używam IER-Z1R. Bas mają najlepszy jaki słyszałem w słuchawkach obok Abyssów tylko że w zupelnie innym stylu.

Tylko że ich wygoda pozostawia sporo do zyczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Tylko że ich wygoda pozostawia sporo do zyczenia :(

 

Bo to są słuchawki uzytkowane i stworzone przez ortodoksyjny odłam audiofilów męczenników dla których fizyczny dyskomfort nie jest żadną przeszkodą w drodze do obcowania z muzyczną transcendencją.

 

A tak serio to ja tam się z nimi dogaduje :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Spawn napisał:

A tak serio to ja tam się z nimi dogaduje

Moja zazdrość jest tak duża jak duży dyskomfort potrafią one wywoływać ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Spawn napisał:

Bo to są słuchawki uzytkowane i stworzone przez ortodoksyjny odłam audiofilów męczenników dla których fizyczny dyskomfort nie jest żadną przeszkodą w drodze do obcowania z muzyczną transcendencją.

Audiofil musi dźwigać swój krzyż, żeby zaznać szczęścia w raju ;) 

Do opisu @wegiel21 pasują moje Remax RM-800MD, jeżeli w ogóle dostępne to z drugiej ręki, bardzo udane hybrydy armaturowo-dynamiczne.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Bednaar napisał:

Audiofil musi dźwigać swój krzyż, żeby zaznać szczęścia w raju ;) 

To ja jednak nim niexjestem bo cenię jeszcze komfort i izolację oraz wykonanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, wegiel21 napisał:

To ja jednak nim niexjestem bo cenię jeszcze komfort i izolację oraz wykonanie :)

Moje iem-y są w miarę wygodne - patrz nieco wyżej ;) 

Jak znajdziesz używki, to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, wegiel21 napisał:

Dzięki ale widzę iż będzie ciężko.

Niestety, ludzie się raczej ich nie pozbywają, zresztą nie dziwne - kupiłem je jakieś 7 lat temu u @bigmaras i tym samym zamknąłem temat "poszukiwanie iem-ów" - są świetne, a kosztowały tylko dwie stówki.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepsze słuchawki do elektroniki jakie słyszałem to EE Valkyrie. Świetny bas i mocna czysta góra. Średnica praktycznie nie istnieje bo to bardzo mocna Vka. Tylko problem z nimi jest taki, że każdy inny gatunek grają jakby były popsute, i nie chodzi tylko o mocno wycofaną średnicę, ale ogonie tam coś poszło nie tak ;)

Można też sprawdzić inne EE, słuchałem Phantom i tam bas wylewał się na średnicę i dla mnie był dość męczący ale w elektronice może to być zaletą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Najner napisał:

EE Valkyrie pod elektronikę, ale to nie jest brzmienie relaksujące. Tak generalnie, jak słuchawki mają super grać elektronikę, to mogą być relaksujące? :D imo trochę się to kłóci, tym bardziej w Goa/Psy, gdzie energia jest potrzebna.

 

Nie znasz relaksującej elektroniki? Ja tylko takiej słucham: Klaus Schulze, Tangerine Dream, Redshift, Carbon Based Lifeforms, Tim Hecker, Pete Namlook... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Najner napisał:

EE Valkyrie pod elektronikę, ale to nie jest brzmienie relaksujące. Tak generalnie, jak słuchawki mają super grać elektronikę, to mogą być relaksujące? :D imo trochę się to kłóci, tym bardziej w Goa/Psy, gdzie energia jest potrzebna.

 

No może i masz rację i pewnie źle ro nazwałem ale nie góry która będzie napierniczać po uszach czy jakiegoś syczenia, a basu ma być dużo tylko ma być on dobry a nie łubu dubu nie h nam żyje ... :) Miałem chwilę EE Vantage i to na Sony wm1a grało włŚnie tak, sam bas :(

2 minuty temu, Najner napisał:

Znam (i kocham) bardzo dużo ;) Niemniej, relaksujące słuchawki =\= relaksująca elektronika, nie o tym pisałem. Energetyczne słuchawki dobrze zagrają Carbonów i szybkie psaje. Relaksujące słuchawki nie zagrają dobrze szybkich psajów.

To co polecisz prócz nieprodukowanych już EE Valkyrie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Palpatine napisał:

Są Valkyrie Mk2 podobno poprawili nieco średnicę.

Tylko że ixh cena msrp przewyższa MEST mkII :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, Najner napisał:

Znam (i kocham) bardzo dużo ;) Niemniej, relaksujące słuchawki =\= relaksująca elektronika, nie o tym pisałem. Energetyczne słuchawki dobrze zagrają Carbonów i szybkie psaje. Relaksujące słuchawki nie zagrają dobrze szybkich psajów.

OK, spoko. Mnie w ogóle termin "elektronika" kojarzy się z długaśnymi dźwiękowymi pejzażami a'la Schulze. Berlin school, ambient itp. Z polskich muzyków: Przemysław Rudź. Takie energetyczne kawałki "elektroniczne" z beatem określam mianem "techno" - wiem, że to niewłaściwe, ale jestem stary dziad który słucha głównie dżezu i tak już mam. Poprawnie to chyba muzyka klubowa? Nie znam się. Z takiej "elektroniki" słuchałem tylko Prodigy (rave?), ale to ponad 20 lat temu.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności