Skocz do zawartości

Xduoo MT-602 czy Loxjie P20


onasa_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mój pierwszy post na forum. 👋

 

Stoję przed wyborem wzmacniacza do mojego zestawu. Będzie pracował z SMSL Sankript 10th mkII, a słuchawki to Hifiman 400i 2020.

Czytałem trochę na teamt xduoo i ogólnie jest chwalony. Loxjie jest trochę starszy, lecz był bardzo popularny jakiś czas temu, szczególnie na zachodzie.

Oba wzmacniacze mogę kupić w prawie identycznych pieniądzach, tylko teraz, który wybrać? 🤔

 

Patrząc się na wnętrzności Loxjie sprawia wrażenie lepiej wykonanego i droższego urządzenia. Z drugiej strony na razie nie będę korzystać ze złącz zbalansowanych w P20. Parametry też są w stronę Loxjie p20, ale jak wiadomo tabelki, wykresy nie grają.

 

Edytowane przez onasa_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio tak sam sobie odpowiadać 🙃, ale ostatecznie wybrałem Xduoo Mt-602, ponieważ w kilku recenzjach autorzy nakreślili różnice pomiędzy wejściem zbalansowany i niezbalansowanym na Loxjie P20. Jeden nawet zasugerował, że jeśli nie używasz zbalansowanych wejść to lepiej wybrać Mt-602. Mam nadzieje, że polubię to urządzonko 🤗.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 09:01, onasa_ napisał:

Głupio tak sam sobie odpowiadać 🙃, ale ostatecznie wybrałem Xduoo Mt-602, ponieważ w kilku recenzjach autorzy nakreślili różnice pomiędzy wejściem zbalansowany i niezbalansowanym na Loxjie P20. Jeden nawet zasugerował, że jeśli nie używasz zbalansowanych wejść to lepiej wybrać Mt-602. Mam nadzieje, że polubię to urządzonko 🤗.

Xduoo po kondensatorach to japońskie nichicon a Loxije to chińskie tanie. Tak samo transformator. Pewnie na tej stronie co chińskie wynalzaki porównują dowiesz się czegoś więcej.

Na forach coś napisali że ifi ZEN ma dłuższą żywotność od xDuoo ale może ktoś inny się także wypowie w tym  temacie.

Edytowane przez marco-polo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo używałem Xduoo, miałem okazję porównać z Loxjie. Xduoo gra moim zdaniem lepiej, jest o wiele lepiej wykonany, minus brak balansu. Jeśli chodzi o ergonomię jedynym minusem dla mnie był potencjometr. Strasznie szybkie skalowanie, na mniej wymagających słuchawkach bez pre-ampu, sterowania napięciem z dac-a ciężko było ustawić racjonalny poziom głośności :)

 

Nie wiem jak z lampami do P20, ale do Mt-602 wybór jest spory i ceny bardzo sensowne :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem MT-602, bardzo mi się podobało cena+moc+wymienne lampy+wykonanie i potencjometr. Problem z balansem był faktycznie na samym początku, ale po co wtedy ten wzmak, jak sie nie wykorzystuje jego potencjału... ja go używałem najwiecej z niskovoltowym donglem Apple usbC - bardzo dobry dźwięk i solidnie wzmocniony. Finalnie sprzedałęm bo mt-602 miał problem z nieustalonymi stanami napięcia przy wyłączaniu - strzały i ruch membrany słuchawek = ryzyko ich uszkodzenia, a wypinanie zawsze słuchawek przed wyłączeniem wzmaka nie było dla mnie rozwiązaniem. Dlatego nie polecam, to nie był problem jednego egzemplarza. A świetne wykonanie, fajny analogowy potencjometr i rewelacyjny dźwięk można znaleźć np właśnie we wspomnianym ZenDacu.

 

A jak chcesz koniecznie zostać przy tym DAC SMSL to może kupić do pary SP200 THX? Używane chodzą za 1/2 ceny nowego, i nie będziesz już nigdy (prawdopodobnie) myślał czy brakuje słuchawkom mocy, uchronisz się tym samym od neurotycznych poszukiwań "niewiadomoczego" 😅

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to strzelanie jest irytujące, ale serio może uszkodzić słuchawki? Dziwi mnie to, że nie ogarnęli tego przy tworzeniu produktu.

 

Nie miałem jeszcze zwykłego wzmaka, tzn. nie lampowego. Ciekawe czy rzeczywiście są jakieś różnice w dźwięku na pierwszy rzut ucha, bo gdy wymieniam lampy to brzmienie trochę się zmienia i to słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, onasa_ napisał:

Fakt to strzelanie jest irytujące, ale serio może uszkodzić słuchawki? Dziwi mnie to, że nie ogarnęli tego przy tworzeniu produktu.

Może ale nie musi, ja nie chciałem ryzykować po prostu. Niestety, im tańszy produkt, tym mniej rzeczy jest dopracowanych, chociaż temat stanów nieustalonych przy włączaniu lub wyłączaniu i towarzyszących trzasków ma wiele dziesięcioleci, i zdarza się nawet w znacznie droższych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności