Skocz do zawartości

Zestaw Stereo Kolumny + wzmacniacz do dużego salonu do 5k pln


Feii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

 

w związku z przeprowadzką do nowej chałupy w końcu chciałbym skompletować pierwszy zestaw audio.  Zestaw głównie pod muzykę, ale film czy serial również będzie na tym odtwarzany + konsola okazjonalnie również.   Salon duży bo około 55m^2.   Przestrzeń w której miałby stać sprzęt jest dość ograniczona. Ścianka na której chciałbym umieścić sprzęt jest ograniczona z jednej strony oknem z drugiej kominkiem, przestrzeń do dyspozycji mamy około 195cm z czego 137cm zajęte jest szafką RTV.  Daje nam to około 30 cm szerokości na ewentualną kolumnę. Oczywiście kolumna może wystawać delikatnie poza ścianę wchodząc w obrys okna wolałbym tego jednak uniknąć. Dolna krawędź telewizora wiszącego na ścianie znajduje się na wysokości około metra. Wobec czego kolumny dobrze by było jakby mieściły się w rozmiarze 100cm wysokość 30cm szerokość.  Dodatkowo z gabinetu po prawej stronie od PC do w/w ścianki z TV i potencjalnym audio mam podciągnięty przewód HDMI. Chciałbym móc podawać z PC dźwięk na sprzęt czy będzie to poprzez TV a następnie do audio czy bezpośrednio do audio jest dla mnie bez znaczenia ( chociaż przez TV pewnie będzie utrata jakości ). 

 

Sprzęt oczywiście może ( i w tym budżecie zapewne musi) być używany.  Chcąc nie chcąc ze względu na wystrój salonu sprzęty białe i jasne niestety nie wchodzą w grę. Sprzęt najlepiej jakby był czarny bądź w ciemnych kolorach. 

 

Przechodząc do rzeczy najważniejszej. Z muzyki głównie jazz, trip hop, trochę rocka ( Portico Quartet, Mammal Hands, Massive Attack, Gorillaz, Bonobo itd itd) natomiast z zestawu na pewno będzie korzystać również żona wobec czego fajnie by było jakby cechował się neutralnym brzmieniem pasującym zarówno do w/w muzyki jak do ostrzejszych brzmień czy hip hopu.  Będzie to mój pierwszy konkretniejszy zestaw audio wobec czego moje doświadczenie odnośnie tego co lubię a czego nie jest raczej niewielkie. Zależy mi na czystym dźwięku, możliwie podobnym do oryginału. Wyczuwalnych ale nie nachalnych niskich tonach oraz tym, żeby dźwięk nie gubił się w pomieszczeniu ( nie trzeba było rozkręcać na maksa i katować sprzętu, żeby był słyszalny odpowiednio ).

 

Sympatycznie by było jakbyśmy zmieścili się w budżecie, wiadomo jak uda się zestawić coś sensownego w 3-4k to było by super. 

 

Kiedyś sugerowano mi Dali Zensor 7 + wzmacniacz +DAC. Być może jakiś zestaw pod takie kolumny? A może jednak doświadczeni koledzy zaproponują coś innego? :)

Z góry dziękuję za pomoc i udzielone podpowiedzi.

Salon audio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie miejsce: z jednej strony drzwi a z drugiej ten nieszczęsny kominek, mało miejsca bo powinno być te 2m między głośnikami i tyle samo do miejsca odsłuchu. Kolumny w zależności od konstrukcji powinny też mieć luz- książkowe nawet 0.5m od ściany jeśli bass reflex z tyłu. Dlatego proponuję jakieś podstawkowe (może KEF), albo z wylotem do przodu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem ująć tej informacji. Po drugiej stronie od kominka nie ma drzwi- jest nieotwieralne okno. Także przesunięcie się w tamtą stronę realne - 2m pomiędzy kolumnami bez problemu. Odejście od ściany również 50 cm troche dużo ale do zrobienia- 40 cm bez problemu.  Do miejsca odsłuchu około 2.4m 

Edytowane przez Feii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności