Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przester w HiFiMEN HE 400i 2020


MathyMitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek przepraszam jeżeli piszę to w złym dziale. Myślałem czy nie napisać tego w  Fanklube HiFiMANa ale jednak postanowiłem napisać tutaj.

Doszło do znacznego pogorszenia się jakości dźwięku w  HE 400i 2020. Podczas pewnych dźwięków takich jak : wokal (zwłaszcza  chórki) fortepian, gitary (zwłaszcza elektryczne i sola na nich choć nie jest regułą) słyszę coś co przypomina przester. Dźwięk robi się chropowaty ,ziarnisty, buczy i boli w uszy. Są to zawsze momenty w nagranie ,nie dzieje się to przez cały czas. Mam wrażenie że jak przyciszę    jest lepiej ale może to tylko wrażenie. Nie chce słuchać tak strasznie cicho. Wzmacniacz/DAC który je napędza to ADI- 2 DAC fs od RME. Zastanawiam się czy to możliwe by to on nawalił. Dla porównania słuchałem innych par słuchawek, które posiadam. Mam czasami wrzenie że tam też jest taki efekt tylko inaczej słyszalny przez inny charakter pozostałych par.  Te Hifimeny były moimi ulubionymi słuchawkami i trochę zapomniałem jak grają moje inne modele .Efekt taki że taki porównania nie mają sensu, bo nie wiem czy coś się w ich brzmieniu zmieniło.     Z tego powodu nawet nie wiem co uległo awarii :słuchawki czy wzmacniacz.

Dodam że słuchawki były używane tylko w domu i nie uległy żadnemu wypadkowi typu upadek. Mają spłaszczone nieco nauszniki  ale tak jest od dawna i grały ok.  

 

Bardzo proszę o pomoc! 

 

Czy można jakoś sprawdzić co się stało? Nie mam 2 par tych słuchawek. Nowych już nie produkują. Nie znam nikogo kto by je miał i nikogo kto miał by ADI DAC 2 by mi pożyczyć do porównania. 

 

Wykonałem zdęcia wnętrza. Nie znam się na tym zupełnie  ale może to komuś ułatwi udzieleni mi pomocy.       

297342710_3146576709003829_7155614996152972865_n.jpg

297464457_789935555523126_5621958320634178020_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to robiłem. Problem w tym że to niemiarodajne. 400i grają bardzo złe z innymi źródłami i tak było zawsze. Np. nie mogę z laptopa dać tak dużej głośności  jak z ADI 2 DAC

Porównywałem na podobnych poziomach głośności (inaczej chyba bez sensu) Tyle że na ADI 2 DAC ja słucham sobie głośniej zazwyczaj. Tak jak pisałem gdy przyciszę z DACa sygnał wydaje się być lepiej.  W podobnych poziomach głośności brzmi to podobnie pod tym kątem.  Słuchałem nagrań z płyty CD (ADI) vs te same nagrania z YT (laptop) Nie mam możliwości by muzykę zgrać.   Telefon gra tak cicho że nie ma co mówić. Zastanawiam się czy uszkodzony wzmacniacz nie mógłby uszkodzić słuchawek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak po prostu to...

This is Spa..., a nie czekaj, This is Hifiman!!!

A tak poważnie to chyba nie sądzisz znając zapewne dane o awaryjności Hifimanów, że solidny sprzęt RME ci je zepsuł? Zepsuły się po prostu i o ile możesz to skorzystaj z gwarancji czy rękojmi.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności