Skocz do zawartości

Monitory/głośniki EDIFIER - wymieniać?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! 

 

Naszła mnie taka myśl czy może nie wymienić sobie mojego obecnego zestawu głośników do kompa.

 

Na ten moment posiadam głośniki edifier r1700bts + subwoofer edifier T5. Więc zestaw 2.1. Wychodzi jakieś 1000zl, tyle to kosztowało. Głośniki stoją obok monitora na biurku, rozstawione na ok 120cm, a subwoofer siedzi sobie pod biurkiem.

 

Ogólnie zestaw jest satysfakcjunujacy, natomiast wpadły mi w oko edifiery S1000 MKII - są to aktywne monitory 2.0 bez możliwości podłączenia suba, kosztują też ok.1100zł. 

 

Do obecnych r1700bts dokupiłem suba, ponieważ było zbyt mało dołu w porównaniu do ostrej góry i musiałem dodawać sobie basu pokrętłem do regulacji. Po dołożeniu suba zestaw gra sporo lepiej. W zasadzie nie mam zastrzeżeń do tego zestawu.

 

S1000 są większe, mają większe drivery niskotonowe, więc bas na pewno będzie lepiej reprodukowany - czyli, że sub chyba nie będzie im aż tak potrzebny. Obecne r1700bts mają podobno delikatniejszy bas względem zwykłej wersji r1700bt do której nie da się dołożyć suba - stąd moja dezycja o dołożeniu suba. 

 

Opłaca się to zmieniać? W grę wchodziłaby sprzedaż tego co jest i kupno nowych s1000. 

 

Jeśli ktoś ma te głośniki to prosiłbym o opinie :)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1700 mają dolne pasmo od 52Hz a S1000 od 48Hz to jest żadna różnica więc możesz się spodziewać porównywalnej ilości basu i jego zejścia, oczywiscie definicja i faktura moga sie różnić, po pewnie S1000 brzmia ogolnie lepiej klarowniej. Te nowe serie Edifierow z BT 5.0 i AptXami brzmią naprawdę bardzo dobrze. Ale moim zdaniem znaczny progres to się uzyska interfejsem audio i aktywnymi monitorami bliskiego pola, jak np. Adam Audio czy KRK...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueme napisał:

R1700 mają dolne pasmo od 52Hz a S1000 od 48Hz to jest żadna różnica więc możesz się spodziewać porównywalnej ilości basu i jego zejścia, oczywiscie definicja i faktura moga sie różnić, po pewnie S1000 brzmia ogolnie lepiej klarowniej. Te nowe serie Edifierow z BT 5.0 i AptXami brzmią naprawdę bardzo dobrze. Ale moim zdaniem znaczny progres to się uzyska interfejsem audio i aktywnymi monitorami bliskiego pola, jak np. Adam Audio czy KRK...

Chodziło bardziej o sam sposób w jaki grają moje r1700bts. Ze względu na to, że mają wyjście na suba producent zestroił je, żeby grały trochę łagodniej w dole - aby dopełnić całość subem. Model bez wyjścia na suba, czyli r1700bt ma podobno mocniejszy bas, no bo suba już się nie doda, więc trzeba korzystać z tego co jest.

 

S1000 nie można nazwać aktywnym monitorem bliskiego pola? To chyba to samo. 

 

Często korzystam z BT w głośnikach do słuchania muzyki z telefonu. Z kabla z mojego osobnego daca DF Black grają dużo lepiej i równiej, ale nie mogę sobie odmówić BT. Bezprzewodowo używam ich np. gdy pracuję na firmowym laptopie na którym nie mam apek do muzyki, wtedy łączę się telefonem z głośnikami i jest miodzio.

 

Ogólnie jak wypadają większe głośniki / monitory bliskiego pola do tych mniejszych? Zastanawiam się czy większy sprzęt nie będzie swego rodzaju przesadą, bo siedzę na biurku blisko kompa i głośniki są też blisko siebie ustawione - tak jak pisałem 1.2m. Więc docelowy sprzęt musi się znakomicie czuć w takich właśnie warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, może faktycznie bas jest dodatkowo słabszy w tej wersji z wyjściem na suba... Niemniej pasmo dolne mają wręcz identyczne i S1000 pewnie bez suba wymagałyby od Ciebie przyzwyczajenia

1. Przy kolumnach wszelkiej maści należy zwracać uwagę na parametr dolnego pasma przenoszenia, bo w przeciwieństwie do słuchawek gdzie niemal wszędzie podają 20Hz, tutaj ma to realne przełożenie. Jak kupisz głośniki z pasmem od 60Hz i wyższym to będą miały głównie górny bas. Moim zdaniem idealem jest ok. 45 no max 50Hz, czym nizej tym lepiej

2. Jezeli słuchasz z subem i jesteś przyzwyczajony do tego ze słyszysz subbas to tym bardziej nowe kolumny powinieneś brać/rozważać z niskim zejściem pasma

3. Edifiery z tej serii S są na pewno bdb ale jednak profesjonalne czy półprofesjonalne monitory bliskiego pola to inna półka, one maja super detal i super obrazowanie, bas też ma zwartą czytelną fakturę (nawet jak nie ma subbasu 20Hz z subwoofera)

4. Jak chcesz wejść na wyższy poziom odsłuchu z bliska to zdecydowanie po to są też monitory aktywne bliskiego pola (+interfejs audio np. Roland Rubix lub tańsze Behringer albo Focusrite), tylko rozważaj te trochę większe z większymi membranami (oczywiście w tym segmencie też są subwoofery)

5. Poczytaj sobie, poobczajaj temat monitorów bliskiego pola na spokojnie, ale zmianę na S1000 to ja bym odradzal bo to byłaby pewnie bardziej estetyczna niż jakościowa....:

 

https://supersound.pl/blog/jakie-monitory-studyjne-wybrac

 

https://supersound.pl/studio/monitory-odsluchowe/bliskiego-pola?limit=25

 

https://supersound.pl/studio/monitory-odsluchowe/subwoofery

 

 

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, blueme napisał:

Rozumiem, może faktycznie bas jest dodatkowo słabszy w tej wersji z wyjściem na suba... Niemniej pasmo dolne mają wręcz identyczne i S1000 pewnie bez suba wymagałyby od Ciebie przyzwyczajenia

1. Przy kolumnach wszelkiej maści należy zwracać uwagę na parametr dolnego pasma przenoszenia, bo w przeciwieństwie do słuchawek gdzie niemal wszędzie podają 20Hz, tutaj ma to realne przełożenie. Jak kupisz głośniki z pasmem od 60Hz i wyższym to będą miały głównie górny bas. Moim zdaniem idealem jest ok. 45 no max 50Hz, czym nizej tym lepiej

2. Jezeli słuchasz z subem i jesteś przyzwyczajony do tego ze słyszysz subbas to tym bardziej nowe kolumny powinieneś brać/rozważać z niskim zejściem pasma

3. Edifiery z tej serii S są na pewno bdb ale jednak profesjonalne czy półprofesjonalne monitory bliskiego pola to inna półka, one maja super detal i super obrazowanie, bas też ma zwartą czytelną fakturę (nawet jak nie ma subbasu 20Hz z subwoofera)

4. Jak chcesz wejść na wyższy poziom odsłuchu z bliska to zdecydowanie po to są też monitory aktywne bliskiego pola (+interfejs audio np. Roland Rubix lub tańsze Behringer albo Focusrite), tylko rozważaj te trochę większe z większymi membranami (oczywiście w tym segmencie też są subwoofery)

5. Poczytaj sobie, poobczajaj temat monitorów bliskiego pola na spokojnie, ale zmianę na S1000 to ja bym odradzal bo to byłaby pewnie bardziej estetyczna niż jakościowa....:

 

https://supersound.pl/blog/jakie-monitory-studyjne-wybrac

 

https://supersound.pl/studio/monitory-odsluchowe/bliskiego-pola?limit=25

 

https://supersound.pl/studio/monitory-odsluchowe/subwoofery

 

 

Dzięki za cenne informacje, poczytam trochę i zgłębię temat.

 

Tylko troszkę mnie z tym subem zmartwiłeś, bo teraz czytam i w specyfikacji mojego suba pisze, że ma pasmo przenoszenia od 38hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Delfinek napisał:

Dzięki za cenne informacje, poczytam trochę i zgłębię temat.

 

Tylko troszkę mnie z tym subem zmartwiłeś, bo teraz czytam i w specyfikacji mojego suba pisze, że ma pasmo przenoszenia od 38hz. 

 

No ale co się dziwisz zobacz na ceny profesjonalnych subwooferów w linku powyżej 😉

Edifier to jest jednak sprzęt konsumecki a nie studyjny, chociaż zaczęli sobie widzę marketingowo tę etykietkę doklejać...

Jak Ciebie to interesuje to ja używam jako zestawu biurkowego KRK RP5 G4 (również ze względów estetycznych, bo mają złotożółte membrany), bez subwoofera.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.08.2022 o 20:53, blueme napisał:

 

No ale co się dziwisz zobacz na ceny profesjonalnych subwooferów w linku powyżej 😉

Edifier to jest jednak sprzęt konsumecki a nie studyjny, chociaż zaczęli sobie widzę marketingowo tę etykietkę doklejać...

Jak Ciebie to interesuje to ja używam jako zestawu biurkowego KRK RP5 G4 (również ze względów estetycznych, bo mają złotożółte membrany), bez subwoofera.

Jak sprawują się KRK bez suba? Poustawiałem troszkę moje głośniki i stwierdzam, że chciałbym coś co nie gra taką ostrą V-ką jak obecny zestaw. Tylko właśnie z monitorami jest taki problem, że musiałyby mieć wyjście na suba + najlepiej BT z aptx tak jak obecne edifiery. Do tego obawiam się, że profesjonalne monitory studyjne będą miały zbyt płaską charakterystykę brzmienia i będą właśnie nastawione bardziej na "monitorowanie". 

 

Ceny subów ogólnie są duże, a obawiam się, że same monitory bez suba nie będą mi odpowiadały. Z tego co widzę to taki docelowy zestaw sub + monitory + jakiś odbiornik BT z aptx będzie sporo kosztował, a chyba na ten moment nie chcę aż tak inwestować. 

 

Na ten moment chyba zostawię obecnego suba, bo dobrze się sprawuje i poszukam zastępstwa dla moich R1700BTS. Masz jakieś propozycje czym można by to zastąpić, żeby uzyskać bardziej ciepłe granie bez syczącej góry? Potrzebuję właśnie czegoś z wbudowanym BT i aptx + możliwość podłączenia suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifiery mają regulację treble i bass, czy przykręcenie sopranów i ściszenie subwoofera nie rozwiązuje problemu? V-ka to jest problem stosunkowo łatwy do korekcji regulacją, od tego bym zaczął...

W rozwiązaniach profesjonalnych monitory są podpięte do subwoofera, a przy Twojej instalacji to raczej krążymy wokół sprzętu typowo konsumenckiego, czyli bez oczekiwanego skoku jakościowego, szczerze to nie wiem co ci polecić do subwoofera Edifiera

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 23:32, blueme napisał:

Edifiery mają regulację treble i bass, czy przykręcenie sopranów i ściszenie subwoofera nie rozwiązuje problemu? V-ka to jest problem stosunkowo łatwy do korekcji regulacją, od tego bym zaczął...

W rozwiązaniach profesjonalnych monitory są podpięte do subwoofera, a przy Twojej instalacji to raczej krążymy wokół sprzętu typowo konsumenckiego, czyli bez oczekiwanego skoku jakościowego, szczerze to nie wiem co ci polecić do subwoofera Edifiera

Na ten moment zostanę przy swoim zestawie, zacząłem go ustawiać i jest sporo lepiej. Tylko mam pewne problemy...

 

Głośniki na papierze grają od 52hz, więc ustawiłem odcięcie suba dokładnie na 56hz (o ile wg ta skala potencjometru jest dobra) + dopasowałem sobie głośność suba tak na ucho. Później zrobiłem "pomiar" prostą apką na smartfona i wychodzi na to, że w okolicach 100hz jest spora dziura i teraz nie wiem czy ustawić odcięcie wyżej i próbować "załatać" całe pasmo basu? 

 

Są jakieś dobre apki na smartfona, które mogłyby pomóc w ustawieniach? 

 

Na screenie czerwona linia = tonalność głośników wg. apki sprawdzanej na nagraniu z yt, które przechodzi przez całe pasmo 20hz - 20khz.
 

298482895_604203761098213_6382787600594094213_n.jpg

Edytowane przez Delfinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności