Skocz do zawartości

HiBy RS2 (Darwin)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

RS6 to jeden z najlepszych dapów na rynku. Jeśli dla kogoś jest ważna jakość wykonania, dobrze działające UI, dobry technicznie ale i organiczny dźwięk to na pewno warto go sprawdzić. Dzisiaj używki chodzą  za ok 900 ojro na headfi. Ciekawe czy RS2 będzie grało tak samo, tylko został pozbawiony streamingu. Pewnie na dniach zaczną pojawiać się pierwsze porównania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując headfi

 

Soundstage: RS6 is much wider and RS2 is more initimate
Vocal: RS2 is closer but it does not sacrifice the transparency for showing the instruments in the background. Good for female vocals
Bass: RS6 is more natural and RS2 is a tad bit more presence
UI: RS2 is more easy to use

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, NuYam napisał:

@lobuz1 Hej. Gratuluję zakupu Hiby RS2🙂

Może jakaś recenzja i porównanie do mojo2 i innych? Poproszę🙂

Gra jak 1 000 000 $. Muzyka płynie, jest taka realistyczna, plastyczna, nie ma tego nalotu cyfrowego i rzeczywiście nie narzuca się ze swoim przekazem jak RU6. Podoba mi się taka organiczna, czy tam mokra średnica- szepcząca, słodka Melody Gardot z płyty ‚Live From Soho’ powoduje moje ożywienie i podniecenie 🤣.  Nie usypiam słuchając tego dapa, tylko zarywam noce, ale wciąż trwa faza zauroczenia, która ma szansę przerodzić się w coś więcej czyli ❤️. Na autostradzie też dzisiaj słuchałem całą drogę do Łodzi, teraz też słucham w samochodzie… Kurczaki z Mojo 2 mam podobnie bo powoduje te same emocje, ale nie ma tego smaczku, szczypty tej wyjątkowej przyprawy, którą jest zapewne R2R, którą dopiero poznaję. Nie chce mi się teraz porównywać łeb w łeb bo po prostu słucham muzyki. RS2 nie czyta okładek, choć w katalogu jest plik cover.jpg (tylko niektóre wyświetla), zdarzyło mu się złapać laga czy zrestartować choć mam 2 niezłe karty a na nich bardzo dużo muzyki (może dlatego), ale to nie ważne. Bardzo bobrze zgrywa się z moimi iemami Final- szczególnie A8000 to jest magia no i Seria F bardzo mi odpowiada 😀.

F4E23E47-DE40-498D-8FCF-6740EC1AB3AB.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lobuz1 napisał:

Gra jak 1 000 000 $. Muzyka płynie, jest taka realistyczna, plastyczna, nie ma tego nalotu cyfrowego i rzeczywiście nie narzuca się ze swoim przekazem jak RU6. Podoba mi się taka organiczna, czy tam mokra średnica- szepcząca, słodka Melody Gardot z płyty ‚Live From Soho’ powoduje moje ożywienie i podniecenie 🤣.  Nie usypiam słuchając tego dapa, tylko zarywam noce, ale wciąż trwa faza zauroczenia, która ma szansę przerodzić się w coś więcej czyli ❤️. Na autostradzie też dzisiaj słuchałem całą drogę do Łodzi, teraz też słucham w samochodzie… Kurczaki z Mojo 2 mam podobnie bo powoduje te same emocje, ale nie ma tego smaczku, szczypty tej wyjątkowej przyprawy, którą jest zapewne R2R, którą dopiero poznaję. Nie chce mi się teraz porównywać łeb w łeb bo po prostu słucham muzyki. RS2 nie czyta okładek, choć w katalogu jest plik cover.jpg (tylko niektóre wyświetla), zdarzyło mu się złapać laga czy zrestartować choć mam 2 niezłe karty a na nich bardzo dużo muzyki (może dlatego), ale to nie ważne. Bardzo bobrze zgrywa się z moimi iemami Final- szczególnie A8000 to jest magia no i Seria F bardzo mi odpowiada 😀.

F4E23E47-DE40-498D-8FCF-6740EC1AB3AB.jpeg

Ale chyba nie słuchasz na autostradzie prowadząc samochód, co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, x X x napisał:

Ale chyba nie słuchasz na autostradzie prowadząc samochód, co? ;)

Mam autonomiczny samochód- czasami idę w kimę, coś poczytam, posłucham 🤣. A tak na serio to nie powinno się słuchać w słuchawkach, ale różnie bywa- na normalnych drogach tego nie robię. Znam takich co ustawiają się za tirem na autostradzie i pracują na laptopie prowadząc samochód. Zdarzało się kiedyś, że prowadziłem kolanami bo miałem kanapkę i telefon, ale nie ma się czym chwalić. Dzisiaj uświadomiłem sobie, że już 30 lat mam lejce i 0 punktów karnych (jeżdżę spokojnie)- jak ten czas szybko leci.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

A tak na serio to nie powinno się słuchać w słuchawkach

A to na czym można? Jednie głośniki? :D Ale tak serio to się zgadzam, w aucie raz słuchałem, ale na pchełkach, więc jeszcze słyszałem, co się w okół mnie dzieje. Dokanałowe już za bardzo tłumią.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artorias napisał:

A to na czym można? Jednie głośniki? :D Ale tak serio to się zgadzam, w aucie raz słuchałem, ale na pchełkach, więc jeszcze słyszałem, że co się w okół mnie dzieje. Dokanałowe już za bardzo tłumią.

Chodzi o to żeby zupełnie nie izolować się od otoczenia. W mieście, gdzie się sporo dzieje jest to szczególnie niebezpieczne. Jadąc niezatłoczoną autostradą, prawym pasem ze stałą prędkością, zachowując odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu można spokojnie słuchać w pchełkach.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaem do Hiby w sprawie problemów z wyświetlaniem okładek albumów. Okazuje się, że RS2 łyka tylko pliki o max rozdzielczości 1024x1024 a ja mam wszystkie w rozdzielczości 1280x1280. Istnieje jakieś zautomatyzowane narzędzie, które wyszuka pliki jpg z różnych lokalizacji, zmieni rozdzielczość i nadpisze ten sam plik bez zapisywania kopii w innej lokalizacji?

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AIMP jest edytor tagów ale musiałbyś każdy album po kolei zmieniać. I chyba tylko taka jest możliwość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

W AIMP jest edytor tagów ale musiałbyś każdy album po kolei zmieniać. I chyba tylko taka jest możliwość 

Dzięki, tego typu narzędzi jest sporo np. Irfanview. Mam za dużo plików z okładkmi na serwerze i muszę wyszukać wszystkie używając *.jpg, hurtowo zmienić rozdzielczość i nadpisać ten sam plik.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia czy okładki masz osobno czy zapisane w tagach? Jak w tagach, zapomnij o edycji  jpeg. Tylko przez edytor tagów. Chyba, że wszystko ręcznie dodawałeś okladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Jeszcze kwestia czy okładki masz osobno czy zapisane w tagach? Jak w tagach, zapomnij o edycji  jpeg. Tylko przez edytor tagów. Chyba, że wszystko ręcznie dodawałeś okladki

Nie wiem jak może być zapisana grafika w tagach.  Mam oddzielne pliki cover.jpg. Zgrywałem wszystko automatycznie programem. Pewnie nic z tego nie będzie. Trudno.

F6432A68-5C0E-4F0A-AD80-DBDF7E091DB6.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 20:32, lobuz1 napisał:

Nie wiem jak może być zapisana grafika w tagach.  Mam oddzielne pliki cover.jpg. Zgrywałem wszystko automatycznie programem. Pewnie nic z tego nie będzie. Trudno.

F6432A68-5C0E-4F0A-AD80-DBDF7E091DB6.jpeg

@lobuz1

Łap:

https://www.alphr.com/how-to-batch-resize-images-windows-10/

a w tagach możesz to zrobić w MP3Tag.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, x X x napisał:

@lobuz1

Łap:

https://www.alphr.com/how-to-batch-resize-images-windows-10/

a w tagach możesz to zrobić w MP3Tag.

Dzięki, prawie o to chodzi, ale nie nadpisuje obecnego pliku tylko tworzy kolejny z dopiskiem "niestandardowy" i okładki nie są widoczne w dap.

Zrzut ekranu 2022-09-26 085718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, x X x napisał:

No ale udało się czy nie? Czy nie widzisz? :D

Wszystko się udało (mam wszystkie okładki) i jestem Ci bardzo wdzięczny. Daj mi na priv namiary na paczkomat to wyślę Ci jakiś drobiazg w ramach podziękowań gdy wrócę z trasy bo zaraz lecę do Bratysławy.

 

Wsparcie Hiby też super działa- odpowiadają błyskawicznie, poprosili o plik z grafiką i muzyką i przekazali go inżynierów do analizy. Jestem w szoku po tym jak zostałem wiele razy olany w Shanlingu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Wszystko się udało (mam wszystkie okładki) i jestem Ci bardzo wdzięczny. Daj mi na priv namiary na paczkomat to wyślę Ci jakiś drobiazg w ramach podziękowań gdy wrócę z trasy bo zaraz lecę do Bratysławy.

A co Ty, nie wygłupiaj się :D Cieszę się, że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x X x napisał:

A co Ty, nie wygłupiaj się :D Cieszę się, że pomogłem :)

Dla mnie to duża sprawa a ja mogę zrewanżować się czymś małym żebyś mnie miło wspominał.  😀 Wiedza informatyczna jest cenna, poszła pw. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nowy firmware. Słuchają klientów, rewelacja 😀

 

ED3A0CAE-439D-4312-8A9A-57EADBCDCA2E.jpeg
 

Nie mogę znaleźć tego przycisku z punktu nr 2. Wiecie, gdzie się znajduje?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności